שדרוג המחשב לגיימינג - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג המחשב לגיימינג

popmart

Recommended Posts

KSP היא לא בהכרח דוגמא לחנות זולה (במיוחד כאשר זה נוגע ללוחות אם). בעיקרון גם אני הייתי מעדיף להוסיף עוד כמה שקלים בשביל לקנות מחשב שלם מחנות שאני מכיר וסומך עליה (ויודע שהיא לא תעשה בעיות במידה ויש צורך לממש את האחריות), אבל כאן ההפרש במחיר הוא דיי גדול, לפחות לגבי הזיכרון (בהשוואה למחיר הזיכרון בפלונטר ובהנחה שאתה מתכוון לקנות את הזיכרון שעולה 950 ש"ח).

מצד שני, 800 ש"ח ללוח GA-Z97X-Gaming 5 הוא מחיר דיי טוב - בפלונטר הלוח הזה עולה 857 ש"ח, ב TMS הוא עולה 843 ש"ח, בא&א מחשבים - 827 ש"ח, ב KSP - המחיר הוא 880 ש"ח (הכי גבוה) ואילו ב Start מחשבים המחיר הוא 789 ש"ח (הכי נמוך). לכן אם אתה יכול לקנות את הלוח הזה בחנות הפרטית הזו במחיר של 800 ש"ח, אז זה דווקא כן משתלם, רק תבדוק את נושא האחריות (שהחנות לא תשלח אותך להתמודד מול היבואן במידה ויש בעיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה נכון.אבל למשל החנות הפרטית מוכרת את המעבד i7 4790 ב 1800 והק.ס.פי. ב 1500 ויש עוד הנחה על מזומן.בזכרון אין הבדלי מחירים משמעותיים.והאחריות היא 3 שנים ללוח אם, ואחריות לכל החיים לזיכרון.בסופו של דבר יש הפרש של יותר מ 200 שקל לטובת ק.ס.פי. אני לא רוצה לקנות חלקים מכמה מקומות שונים רק בגלל מחיר כי כשתיהיה בעיה אז המוכר של הזיכרון יאשים את מי שמכר את הזיכרון וההפך.......

אגב בסוף אני כניראה ילך על זיכרון של עם צלעות . 2 סטיקים של 8gb ב 730 שקל.

הדוגמאות שהבאת הם מצויינות אבל אני גר באשקלון ולא רוצה לנסוע מיחוץ לעיר בשביל לקבל שירות.

ניראה לי שבמקרה שלי ksp עדיף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לפי מה שכתבת, אפשר לחסוך 100-130 ש"ח על הזיכרון אם תקנה אותו בפלונטר ו-300 ש"ח על המעבד אם תקנה אותו ב KSP, ורק את הלוח תקנה בחנות הפרטית ב-800 ש"ח. עם כל הכבוד, 400 ש"ח זה הפרש דיי גדול ואתה יכול להשתמש בו לדברים אחרים (למשל -קניית כונן גדול יותר או כרטיס מסך חזק יותר).

2. ברוב המקרים המעבד והזיכרון לא מתקלקלים, אז סביר ביותר שלא תצטרך לממש עליהם את האחריות. במידה ויש בעיה עם לוח האם - עדיין אתה אמור לממש את האחריות בחנות הפרטית, שכן המחיר של הלוח בחנות הפרטית הוא דיי משתלם יחסי לחנויות אחרות ולכן מומלץ שתקנה אותו משם.

3. אם בכל זאת אתה רוצה לקנות את כל הרכיבים בחנות הפרטית, אני מציע שתרשום במדיוק איזה דגם של כל רכיב אתה מתכוון לקנות (או יותר נכון - החנות מתכוונת למכור לך), תחפש בחנויות באינטרנט בדיוק את אותו המפרט (במקרה הזה - רק לוח אם, ומעבד) ותראה כמה זה יעלה לך. לאחר מכן תיגש לחנות ותציג למוכר את המפרטים שקיבלת, ותראה אם הוא יהיה מוכן להוריד את המחיר שלו.

4. בקשר למימוש אחריות - צריך לבדוק את הנושא, אבל ייתכן שתוכל לשלוח את הרכיב לחנות בדואר או באמצעות שליח ולא תצטרך לנסוע במיוחד לחנות רחוקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק.אבל לי אישית זה לא כל כך נוח להתפזר על 3 חנויות שונות, אחכ ללכת שוב לאחת החנויות שיתקינו לי את המערכת.מעדיף מקום אחד שיעשה בשבילי את כל השירות. אגב כבר קרה לי בעבר שזיכרון התקלקל.ואם הלך לי הלוח אם? אני לא יודע איך לפרק אותו (כדי לשלוח אותו לתיקון כפי שהצעת). לכן אלה הם השיקולים שלי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם אתה רוצה לקנות את כל החומרה במקום אחד, אז לפחות תנסה להוריד את המחיר - גם אם תידרש לשלם לטכנאי/למעבדה/לחנות עצמה עבור ההרכבה, אתה עדיין תחסוך כסף.

2. אם "לא נעים לך" לבקש מהמוכר בחנות להוריד את המחיר, תזכור שבסופו של דבר חנות מחשבים היא עסק לכל דבר, וכמו כל עסק המטרה של החנות היא להרוויח כסף. לפיכך המוכר אמור להבין שיש פה שיקול כלכלי גם מצידך (זה לא משהו אישי נגד החנות), אז תנסה להוריד את המחיר של החומרה.

3. סביר להניח שחנות מחשבים פרטית לא תוכל להציע לך מחירים כמו של רשת גדולה, פשוט כי ברשתות קונים בכמויות מהיבואן או אפילו מייבאים את החומרה בעצמם ולכן החומרה כנראה עולה להם פחות, אבל גם אם תצליח לחסוך 100 או 200 ש"ח זה יכול לעזור.

4. לא אמרתי שמעבד או לא מתקלקלים אלא שברוב המקרים הם לא מתקלקלים. לי אישית קרה שקניתי חדש וכבר באותו היום גיליתי שהוא לא תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לחוות דעת על חנויות - יש את פורום צרכנות. באופן כללי אני יכול להגיד לך שקניתי מ KSP מספר מוצרים בשנים האחרונות, וחוץ מעניין של מלאי בעייתי הם היו בסדר גמור מבחינתי.

אני רוצה לציין מספר דברים שלדעתי חשוב להקפיד עליהם לפני שקונים מ KSP:

1. אתה צריך לדעת בדיוק מה אתה רוצה לקנות (דגם מדוייק) עוד לפני שאתה נכנס לחנות של KSP - זו לא חנות בגדים שאתה יכול להסתובב בה ולבחור במקום מה שמוצא חן בעינייך, וברוב המקרים אתה לא תוכל לראות את המוצר לפני הקנייה ולפני החתימה על החוזה שלהם.

2. ב KSP, כמו ברוב החנויות, יש מוצרים שמשתלמים יותר ויש כאלו שמשתלמים פחות - למשל - מחירי המעבדים אצלם הם דיי משתלמים, אבל מחירי הלוחות - פחות. לכן חשוב לבצע השוואת מחירים לפני הקנייה.

3. רצוי לבדוק באתר שלהם שהמוצר בו אתה מעוניין נמצאי במלאי בסניף ממנו אתה מתכוון לקנות - אפשר לבדוק את זה באתר שלהם, וזו נקודה שיש לציין לזכותם - אף חנות אחרת לא מפרסמת את המלאי שלה בזמן אמת באינטרנט.

בנוגע למימוש אחריות ב KSP - רק פעם אחת הייתי צריך לממש אחריות אצלם, וזה קרה כאשר קניתי ספק כח של Seasonic והוא הפסיק לעבוד אחרי דקה. באותו היום החזרתי את הספק, אבל בחנות לא היה להם עוד ספק כח מדגם זהה (כאמור - מלאי בעייתי) ולכן הציעו לי 3 אפשרויות - לקבל ספק כח אחר מדגם זהה למחרת, לקחת ספק כח מדגם אחר או לקבל החזר כספי. אני בחרתי לקחת ספק כח אחר שעלה 10 ש"ח, ואת ההפרש קיבלתי במזומן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי הרגשה לא כל כך טובה מהם.ניסו לדחוף לי משהו שאני לא צריך והכי גרוע זה שאי אפשר ליצור קשר עם הסניף והשיחה תמיד תיעצר במרכז הארצי.לא אוהב את זה.לא אוהב את היחס שלהם.

מחר אני יחליט סופית איפה אני קונה.מעבר לעניין המחיר, הכי חשוב לי לדעת זה האם הפריטים עצמם שבחרתי הם טובים ויחזיקו לי לאורך זמן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. איזו חומרה בדיוק אתה קונה בסוף (דגמים מדוייקים בבקשה)?

2. אף אחד לא יכול להבטיח לך שרכיב מסויים "יחזיק מעמד" - לא מבחינת אורך החיים שלו (כל רכיב יכול להתקלקל) ולא מבחינת רמת הטכנולוגיה (רכיב שנקנה היום יכול להיחשב מחר כמיושן). מעשית - אם אתה קונה מעבד i7 ולוח אם טוב, סביר להניח שתוכל "לסחוב" איתם כמה שנים.

3. בלי לדעת את המחיר הסופי של כל רכיב ואת החנות ממנה אתה קונה (וזה כולל את המבחר והמחירים הרכיבים שהחנות מוכרת), זה בעייתי לומר האם אתה קונה את הרכיבים הכי משתלמים - רכיב מסויים יכול להשתלם יחסית לחנות אחת, אבל בחנות אחרת אותו רכיב לא ישתלם כי המחיר שלו יהיה גבוה ביחס לרכיבים דומים שמחירם נמוך יותר.

4. זכותך לקנות באיזו חנות שאתה רוצה. אם היחס והשירות חשובים לך יכול להיות שישתלם לך להשקיע עוד קצת כסף בשביל לקנות ממקום שנוח לך איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כל העזרה.

לוח אם gigabyte z97x gaming 5

מעבד i7 4790 box

זכרון Ballistix Sport 2x 8 GB 1600 עם קירור.

מטרת המחשב זה גיימינג וגם תוכנה (visual studio).

אגב מותג הזיכרון לא כל כל מוכר לי. אני עדיין יכול לשנות.הזיכרון הזה שציינתי פה עולה 700 שקל. אתה מכיר את הדגם הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החומרה שבחרת היא לא רעה בכלל, אבל:

א. לדעתי כדאי לקנות קירור צד שלישי יעיל ושקט יותר למעבד במקום להשתמש בקירור הסטוק שמגיע איתו. במקרה כזה רצוי לבדוק גם את ההפרש במחיר בין מעבד box למעבד tray - ההבדל במחיר יכול היות כ 50-100 ש"ח.

ב. מכיוון שאתה לא תבצע המהרה (המעבד שלך הוא לא בעל מכפלה פתוחה), אתה יכול להסתפק בלוח אם זול יותר.

ג. אני לא ממש רואה סיבה לקנות זיכרון יקר כיום (הזיכרון שאתה בחרת עולה ברוב החנויות שמוכרות אותו כ-850 ש"ח) - זה לא ייתן לך שום יתרון, במיוחד כאשר אתה לא מתכנן (או מסוגל) לבצע המהרה ולאור העובדה שאפשר כיום לקנות זיכרון בנפח של 16GB שעובד בתדר של 1866MHz בכ-650 ש"ח.

ד. לפי ההודעות הקודמות שלך, מחיר המעבד Core i7-4790 הוא 1800 ש"ח, מחיר הלוח Z97X-Gaming 5 הוא 800 ש"ח, כאשר מחיר הזיכרון לא ברור לי, אבל אני מניח שהוא עולה מעל 700 ש"ח. מכאן שהעלות הכוללת של המחשב הזה היא לפחות 3300 ש"ח. בדקתי ב-5 חנויות באינטרנט (KSP, פלונטר, TMS, א&א מחשבים ו Start מחשבים) ובכולן מפרט דומה עולה פחות מזה (לא בכל החנויות יש את המעבד בגירסת ה box ולא בכולן יש את הזיכרון שבחרת). המחיר הזול ביותר הוא ב Start מחשבים - פחות מ מ-3000 ש"ח:

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים

1479 ₪ - Quad i7 4790 3.6Ghz S1150

789 ₪ - * מבצע * - Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 S1150

670 ₪ - * מבצע * - 16GB (4x4GB) Ballistix Sport DDR3 1600Mhz

מחיר סופי: 2938 ₪ למזומן

2996 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

הערה: מודול זיכרון בודד מדגם 8GB Balistix Sport 1600Mhz CL9 עולה 319 ש"ח, אז שניים כאלו יעלו 638 ש"ח. למפרט הכנסתי את הדגם של ה 4X4GB מכיוון שאין אפשרות לבחור באתר 2 מודולי כאלו - הכוונה שלי היא לא שתקנה ב-4 מודולים של 4GB כל אחד אלא שתקנה 2 מודולים של 8GB כל אחד. בכל מקרה המחיר הסופי יהיה נמוך יותר ב-32 ש"ח (ההפרש בין 670 ל 2X319).

שוב - כדאי מאד לשקול לקנות את המפרט בחנות זולה יותר או לפחות לנסות להוריד את המחיר בחנות ממנה אתה קונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה.

הזיכרון עולה לי 700 בדיוק ל 8gbx2.

שוב, ברור שאם אני יקנה כל רכיב בנפרד כל אחד מחנות אחרת אז יצא לי זול יותר.אבל כפי שכתבתי מיקודם, אין לי כוונה להתברבר בין חנויות שונות. אני בהחלט ינסה להוריד לו במחיר.

מה דעתך על המותג הזה CURCIAL?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בקשר למפרט מ Start מחשבים:

א. בהודעה הקודמת הצגתי לך מפרט עם חומרה זהה לזו שאתה מתכנן לקנות שאת כולו ניתן לקנות בחנות אחת, וגם המחיר הכולל יהיה זול יותר. אם תסתכל בעמוד השירות ואחריות באתר של Start מחשבים תראה שעלות המשלוח היא 35 ש"ח, כך שעלות המשלוח הכוללת תהיה בסביבות ה-3000 ש"ח.

ב. לא כתוב במפרט האם המעבד הוא בתצורת box או בתצורת tray, מה שאומר שייתכן ותצטרך לקנות גם קירור צד שלישי למעבד, שבכל מקרה יהיה עדיף על קירור הסטוק של אינטל.

ג. שים לב למשהו מעניין - בנוסף בעמוד ה"תנאים אחריות" שלהם (כו, חסרה ו' לפני המילה אחריות), כתוב:

אנו לא משאירים את הלקוח בלי מחשב, אפילו לרגע אחד!

כאשר הלקוח מביא את המחשב שנרכש אצלנו לתיקון, שעדיין בתקופת האחריות, בניגוד לאחרים, אנו מציעים ללקוח מחשב חלופי (נייד) עד שהמחשב שלו יתוקן.

אם בשבועיים הראשונים לאחר הקניה של אחד מהמערכות המחשב - המחיר ירד, הלקוח יקבל זיכוי כספי על ההפרש ממחיר קניה למחיר העדכני (לא כולל בתקופת מבצעי החג).

לא ברור לחלוטין האם המחשב החלופי הוא בחינם או בתוספת תשלום, אבל התנאי השני הוא מאד מעניין - גם אם קנית מוצר והמחיר שלו ירד תוך שבועיים, אתה לא "נדפק" מכך, שכן אתה אמור לקבל זיכוי כספי. אלה תנאים שלא ראיתי באף חנות מחשבים אחרת.

2. הזיכרון שאתה מתכנן לקנות הוא כנראה ה 16GB kit (8GBx2) DDR3 PC3-12800 Unbuffered NON-ECC 1.5V 1024Meg x 64 (קישור), שהוא לא נראה רע בכלל - זיכרון DDR3 בתדר של 1600MHz ובתיזמונים של 9-9-9-24 ובמתח של 1.5V עם אחריות לכל החיים. יש לציין כי קיימת גם גירסה של הזיכרון הזה שעובדת במתח של 1.35V בעלת פרופיל נמוך (קישור), שאמורה להיות זולה יותר, כך שאני לא בטוח בדיוק איזו גירסה אתה קונה. בכל מקרה היא חברה מוכרת בתחום הזיכרון (היא בעיקר מוכרת כיום בזכות כונני ה שלה), ואין מניעה לקנות מתוצרתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב המון תודה לך.

לגבי הזיכרון אכן צדקת במפרט.אבל כבר לא רלוונטי. אין לו במלאי ולכן אקבל את היקרים יותר (קינגסטון) באותו מחיר מקורי של 700 שקל. kingston hyperx fury עם גוף קירור.

המחיר שאמרת הוא אכן טוב אבל מה קורה אם אצטרך שירות? מעדיף שירות לייד הבית. הזמנתי מהחנות הפרטית והרגשתי דיי טוב שם.המוכר הוא מקצועי מאוד ומסביר בפירוט.

לגבי ספק כוח התלבטי בין high power לבין . ההבדל בדגמים שהוצעו לי הם שב high power הכבלים ניתנים לחיבור וניתוק גם מצד הספק.האם זה ייתרון משמעותי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ספק כח בשם High Power? מעולם לא שמעתי על חברה כזו, והתחושה הראשונה היא שמדובר בספק כח גנרי, אבל מצד שאני אתה אומר שמדובר בספק כח מודולרי, דבר שאינו נפוץ בתחום ספקי הכח הגנריים ובכל מקרה ספקי כח הם לא התחום שלי. הייתי ממליץ להתייעץ בפורום ספקים ומארזים ליתר ביטחון (אתה צריך לדעת את הדגמים המדוייקים של הספקים ולא רק את שם החברה). באופן כללי, זו טעות לחסוך כסף על ספק הכח - קנה ספק כח איכותי של חברה מוכרת, כמו Seasonic או FSP, ורצוי אחד עם אחריות של 5 שנים ותקן Gold.

2. האם אתה מקבל את הזיכרון Fury מתוצרת שעובד בתדר של 1600MHz או זה שעובד בתדר של 1866MHz?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...