התלבטות בין 2 מחשבים לתכנות - עמוד 4 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין 2 מחשבים לתכנות

no_flex_zone

Recommended Posts

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

@no_flex_zone

מסכים זה לא התחום שלי ולכן אני מציע שתתיעצי בפורום מסכי מחשב. באופן כללי אני חושב שעדיף מסך בעל פאנל מסוג ובגודל של לפחות 23 אינץ'. מעשית - רצוי שתבדקי את הנושא בעצמך, ואם אפשר - אפילו תלכי לראות מסכים בתצוגה בחנויות, שכן מה שמתאים לעיניים של אחד לא בהכרח יתאים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לירון, כדאי שתפרטי הרבה יותר לגבי השימושים שלך.

אילו סוגי פרוייקטים את כותבת? כמה כבדים הם?

אני למשל מפתח לפרנסתי ומסתפק במעבד ה-i5 הנייד שלי (חלש משמעותית משולחני), מעולם לא הגביל אותי. לעומת זאת 8gb הוא גבולי.

באופן כללי אני הכי ממליץ על מסך גדול ואיכותי.

לגבי כרטיס מסך - אם את לא משחקת היום, אולי כדאי לא לכלול אותו במפרט ולקנות רק בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כרטיס המסך HD 7850 הוא כנראה כרטיס המסך החזק ביותר והמשתלם ביותר שניתן להכניס במסגרת התקציב (התקציב המקורי היה 4500-5000 עם מטרה לחסוך ואח"כ ביקשת לרדת לתחום ה 3500-4000 ש"ח). אני אחזור שוב - אני דיי לא אוהב את המפרט האחרון (הייתי מחליף את המסך, לוח האם והקירור למעבד), אבל השיקול כאן הוא תקציבי.

2. בפלונטר, בנוסף לכרטיס המסך Sapphire Radeon HD7850 שעולה 525 ש"ח (קישור), שאותו הכנסתי למפרט, יש גם כרטיס מסך דיי דומה (גם הוא HD7850 של Sapphire) שעולה 508 ש"ח (קישור), אך הוא עובד בתדרים נמוכים יותר (860MHz ו 4800MHz למעבד ולזיכרון לעומת 920MHz ו 5000MHz בגירסה שעולה 525 ש"ח). בנוסף יש Radeon HD7870 של MSI, שהוא חזק יותר יותר מה HD 7850 אך הוא עולה 609 ש"ח (קישור). אם את רוצה לקנות בחנות אחרת את כרטיס המסך, אז ב TMS יש את ה Sapphire 7950 3GB שעולה 689 ש"ח (קישור). מדובר בכרטיס מסך חזק יותר, אך יקר יותר ב-164 ש"ח. כמובן שייתכן שיש כרטיסי מסך משתלמים יותר בחנויות אחרות, שכן המחירים והמבצעים משתנים מדיי פעם.

3. אני אצטרף להמלצה של Gil28 - אם אתה לא משחקת כיום את לא חייבת לקנות כרטיס מסך כרגע (אפשר להסתפק בליבה הגרפית המובנית במעבד), לקנות מפרט איכותי יותר (ובמיוחד לקחת מסך אחר) וכאשר יהיה צורך בכך - לקנות כרטיס מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אי אפשר להרכיב את אותו המפרט בדיוק בחנויות שונות פשוט כי בחנויות שונות יש מבחר שונה ומחירים שונים. ב KSP למשל המצב מאד בעייתי עם לוחות האם - גם יש להם מבחר דיי מצומצם וגם המחירים שלהם דיי גבוהים יחסית לחנויות אחרות. הנה מפרט מ KSP הדומה למפרט האחרון שהוצע (זה שבו אני חושב שיש להחליף את המסך, לוח האם והקירור למעבד), כולל כרטיס רשת אלחוטי בחיבור USB בעלות של 45 ש"ח:

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i7 4790 3.6Ghz 8MB L3 Cache s1150 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Alpine 11 Rev.2 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-H81M-D2V LGA1150, Intel H81, DDR3 1600, PCI-E, VGA, DVI 1

זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 F3-1600C11S-8GNT 1

כרטיסי מסך: כרטיס מסך Sapphire Radeon R7 260X 2GB GDDR5 DVI HDMI DP PCI-E 1

כונני SSD: כונן קשיח Crucial BX100 CT250BX100SSD1 250GB SSD SATA III 1

צורבי DVD: צורב פנימי Asus DRW-24D3ST DVD±RW x24 Black Sata 1

ציוד רשתות: מתאם רשת אלחוטי TP-Link TL-WN721N nLITE 150Mbps 1

ספקי כוח: ספק כוח אקטיבי SeaSonic 450W 80+ Gold SSP-450RT 1

מארזים: מארז ללא ספק Antec One Mid Tower Gaming Black 1

מקלדות: סט מקלדת ועכבר Logitech Desktop Set MK120 Retail 1

מסכים: מסך מחשב AOC E2250SWDNK 21.5'' LED 1

הרכבה: הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע

מחיר החבילה: 4608 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

הערות:

א. גם כאן נבחר המסך הכי זול שיש להם, וזה ממש לא דבר מומלץ (מסך לא בוחרים כי הוא זול).

ב. כרטיס המסך שנבחר כאן הוא ה R7 260X, שהוא יותר חלש מה HD 7850.

ג. שאר הרכיבים שקולים (פחות או יותר) או זהים לאלו שבמפרט מפלונטר.

2. הכי פשוט יהיה לקנות כרטיס רשת אלחוטי בחיבור USB שעולה בסביבות ה 40-50 ש"ח. יש כרטיסי רשת בחיבור , אבל הם בד"כ יותר יקרים (תלוי בדגם וכמובן - בחנות המוכרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לירון, כדאי שתפרטי הרבה יותר לגבי השימושים שלך.

אילו סוגי פרוייקטים את כותבת? כמה כבדים הם?

אני למשל מפתח לפרנסתי ומסתפק במעבד ה-i5 הנייד שלי (חלש משמעותית משולחני), מעולם לא הגביל אותי. לעומת זאת 8gb הוא גבולי.

באופן כללי אני הכי ממליץ על מסך גדול ואיכותי.

לגבי כרטיס מסך - אם את לא משחקת היום, אולי כדאי לא לכלול אותו במפרט ולקנות רק בעתיד.

אני אצטט את עצמי רק כדי להיות בטוח שקראת את זה והפנמת את זה. לא פירטת על אופי העבודה שלך עם המחשב ויכול להיות שתרצי לרדת במעבד ולעלות בזיכרון ובמסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידו אתה מקשקש ושי גם יגיד לך i7 הרבה יותר טוב מi5 כבר אמרו לי

- - - תגובה אוחדה: - - -

אין יתרון לכרטיס מובנה שי? אני רוצה משהו שיקלוט טוב תראוטאר תוסיף לי בפלונטר למפרט כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני שוב חייב להסכים עם Gil28 - אולי כדאי לרדת במעבד ל Core i5 ולו רק בכדי לקנות מסך יותר טוב. אני לא יודע מה את מתכוונת לעשות עם המחשב בדיוק, ובהחלט יכול להיות שאת לא צריכה מעבד Core i7 ומעבד Core i5 יספיק לך, במיוחד אם הדבר יביא לשיפור ברכיבים אחרים כמו המסך. הנה מספר נקודות למחשבה בנוגע לשיקולים לבחירת המעבד:

א. המחשב מוגדר פה כמחשב לתכנות, לעריכה גרפית ולמשחקים, וגם בלי לדעת יותר מדיי לגבי סוג העבודה שתתבצע בו, באופן כללי אפשר לומר שלפחות המשחקים ירוויחו ממעבד Core i7.

ב. בהתחשב בתקציב, המחייב כרטיס מסך "בינוני פלוס", סביר להניח שבמשחקים צוואר הבקבוק יהיה כרטיס המסך ולא המעבד, ולכן אולי בכל זאת אפשר להסתפק במעבד Core i5. לכך אפשר להוסיף את הדרישה למסך יחסית קטן, מה שאומר שהרזולוציות במשחקים גם ככה לא יהיו גבוהות במיוחד, ולכן כרטיס מסך "בינוני פלוס" ומעבד Core i5 אמורים להתאים.

ג. מעבד Core i7 ייתן "חסינות לעתיד" גדולה יותר מאשר מעבד Core i5, כלומר לשימוש ביישומים מודרניים גם בעוד מספר שנים מעבד ה Core i7 יתאים יותר מאשר מעבד ה Core i5.

ד. מעבד יותר "בעייתי" להחליף (לעומת החלפת כרטיס מסך, הוספת זיכרון או החלפת מסך), וברוב המקרים המעבד במחשב לא יוחלף במשך כל חיי המחשב, אז עדיף לבחור במעבד "חזק" מההתחלה כאשר קונים מחשב.

הערה: אני לא צריך לומר ל Gil28 דבר לגבי ההבדלים בין מעבדי ה Core i5 וה Core i7 - הוא יודע את זה בעצמו, וזו גם הסיבה שהוא הציע לך לבחור במעבד Core i5 ולא במעבד Core i7.

2. בנוגע לכרטיס הרשת האלחוטי:

א. לוח אם עם כרטיס רשת אלחוטי מובנה הוא בד"כ לוח יקר ולא יתאים למסגרת התקציב.

ב. כרטיס רשת אלחוטי בחיבור PCI Express נחשב ל"יציב" יותר לעומת כרטיס רשת אלחוטי בחיבור USB ובעל קליטה טובה יותר (כי יש לו אנטנה ייעודית). מצד שני מדובר בכרטיס שמחובר למחשב באופן קבוע, כך שאם המחשב ממוקם במקום לא טוב מבחינת הקליטה, אז יהיה צורך להזיז את המחשב. בכרטיס רשת אלחוטי בעל חיבור USB זה פחות בעייתי, שכן אפשר פשוט להזיז את כרטיס הרשת למיקום טוב יותר (במגבלות אורך כבל ה USB כמובן).

ג. אם את רוצה כרטיס רשת אלחוטי בחיבור USB מפלונטר, תוסיפי את ה TP-LINK TL-WN721N 150Mbps Wireless N USB Adapter שעולה 40 ש"ח (קישור). אם את רוצה כרטיס רשת אלחוטי בעל ממשק PCI Express, אני רואה שהכי זול שיש בפלונטר הוא ה D-Link DWA-548 PCIe x1 - 300Mbps Wireless 802.11b/g/n שעולה 75 ש"ח (קישור).

הערה: אני מניח שב "תראוטאר" הכוונה היא ל"את הראוטר" (או "את הנתב") ולא לאיזה שם של משחק או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב דיי קשקשת כמה שאלות אחרונות אני חייבת כבר לסגור את המחשב הזה:

1) האם אתה יכול להסביר את סעיף 1 ב' שלך בפשטות יותר?

2) לקחתי בסוף את

Radeon HD7870 זה הבדל משמעותי ממה ששמת לי או שלא שווה את תוספת הכסף?

תודה

:party0007:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה הפשוטה היא - אם יש לך תקציב מספיק, תקחי את ה i7. כל מה שעשיתי כאן הוא להציג בפניך את האפשרויות והשיקולים. ההחלטה בסופו של דבר היא שלך בלבד. אם את מרגישה שאת צריכה או רוצה מעבד i7 גם על חשבון דברים אחרים, תקני מעבד i7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...