התלבטות בין 2 מחשבים לתכנות - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין 2 מחשבים לתכנות

no_flex_zone

Recommended Posts

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. אי אפשר לדרוש מחשב עם מעבד Core i7, כרטיס מסך למשחקים ומסך בתקציב של 4000 ש"ח. אני גם ככה מאד לא מרוצה מהמפרט האחרון, והצעתי אותו כמינימום של המינימום וכתבתי שעדיף להשקיע יותר.

2. בנוגע למפרט שלך מפלונטר:

א. לוח האם הוא סביר, אבל אני עדיין חושב ששווה להשקיע עוד 100 ש"ח בשביל לקנות את לוח האם שהצעתי קודם, שהוא בעל 6 שלבי ייצוב מתח למעבד, פשוט כי מדובר במעבד Core i7. שיהיה ברור - הלוח שבמפרט שלך הוא בסדר גמור והוא יעבוד, פשוט אני הייתי מעדיף לוח עשיר יותר בתכונות ("מפוצ'ר יותר") ושסביר להניח שיחזיק מעמד יותר זמן.

ב. שוב הקירור למעבד - זה לא מה שהייתי לוקח למעבד Core i7. האם הקירור שבחרת יעבוד? כן, וסביר להניח שהוא יהיה יותר טוב מקירור הסטוק של אינטל.

ג. המסך - לקנות מסך למחשב בגודל של 21.5 אינץ' ב-500 ש"ח זה לא מה שאני הייתי עושה. בסופו של דבר מדובר בעיניים שלך, אז אני הייתי מעדיף להשקיע עוד קצת בשביל לקבל מסך איכותי וגדול יותר.

ד. בקשר למארז - אני לא מכיר אותו ולא יכול לומר האם הוא מספיק איכותי. אבל מהתמונות שלו הוא נראה בסדר גמור - ספק כח בחלק התחתון, פתח איוורור עליון, ופילטרים לאבק.

ה. בקשר לספק הכח - גם אותו אני לא מכיר ואני לא יודע עד כמה הוא איכותי, אבל אני לא רואה שהוא תומך בתקן +80, ובכל מקרה הייתי מעדיף ספק כח בעל הספק של 550W לכל מקרה שלא יהיה (ספק איכותי של 500W ואפילו 400W אמור להחזיק את המחשב שבמפרט).

ו. חבל שנגמרו כרטיסי המסך R9 280X המשומשים - הם היו משתלמים מאד. בכל מקרה אני הייתי מעדיף את ה HD 7850 שעולה 525 ש"ח (קישור) במקום ה GTX 750Ti שעולה 770 ש"ח, שכן הוא גם חזק יותר וגם זול יותר, אלא אם כן יש לך צורך בכרטיס מסך של NVIDIA.

לכל מפרט בעל דרישות מסויימות יש מחיר מינימלי, שאם יורדים ממנו נכנסים לתחום של "מי שקונה בזול משלם ביוקר". אם את רוצה לחסוך כסף, אולי יהיה עדיף לרדת במעבד ל i5 מאשר לקחת רכיבים אחרים פחות איכותיים (אני מתכוון בעיקר למסך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בקשר לכרטיס המסך - זה לא כרטיס המסך הכי חזק בשוק, אבל זהו כנראה אחד מכרטיסי המסך היותר משתלמים שיש כרגע. אני כמובן שלא יכול להבטיח שהוא "יסחוב" משחקים חדשים ביותר בהגדרות גבוהות ביותר, שכן הדרישות הגרפיות של המשחקים הולכות וגדלות עם השנים. הדבר הכי טוב לעשות הוא פשוט לבדוק האם כרטיס המסך שבו מעוניינים מתאים לדרישות המשחקים, וכמו כן מומלץ לחפש מבחני ביצועים של המשחקים עם אותו כרטיס מסך בכדי לראות מה רמת הביצועים הצפויים ממנו.

2. בנוגע לתקן ה 80 פלוס - תקן ה +80 מגדיר את יעילות ספק הכח, והוא קובע שעל ספק הכח לעבוד ביעילות של לפחות 80% בעומסים של 20%, 50% ו 100%. ככל שהתקן מחמיר יותר (יש מספר רמות של התקן - יש גם Bronze, Silver, Gold, Platinum ו Titanium) כך הדרישה ליעילות ספק הכח גדולה יותר. באופן כללי, תקן ה +80 גם מעיד על ספק כח איכותי יותר (בנוי בצורה יעילה יותר) וגם חוסך בעלויות החשמל. ניתן למצוא את הסבר מפורט יותר בויקיפדיה (קישור), ושם גם ניתן לראות את טבלת היעילות עבור כל תקן ברמות העומס השונות.

רק שיהיה ברור - היעילות היא היחס בין ההספק שהספק מייצר (זהו הערך שכתוב עליו - 550W, 650W וכד') להספק שהוא "מושך מהקיר/מחברת החשמל" (ההספק עליו משלמים בפועל). לדוגמא - אם ספק הכח מייצר הספק של 550W והוא עובד ביעילות של 80%, אז ההספק האמיתי שהוא דורש מחברת החשמל הוא 550W * 100 / 80 = 687.5W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הבעיה היא שבד"כ משתלם לקנות ספק כח ומארז כבאנדל מאשר כ-2 יחידות נפרדות. כל הבעיה כאן היא התקציב:

א. באופן כללי אני הייתי מעדיף להציע ספק כח כמו ה S12G-550 של Seasonic, שנחשב לספק כח מאד טוב ואיכותי, שיחזיק כמעט כל מחשב עם כרטיס מסך בודד מכל דגם הקיים כיום בשוק ובנוסף יש עליו 5 שנות אחריות. הבעיה - המחיר גבוה ביחס למפרט (בפלונטר הוא עולה 373 ש"ח, קישור). כמובן שאם את לוקחת כרטיס מסך חלש יותר שלא דורש הרבה הספק אפשר להסתפק בספק כח בעל הספק נמוך יותר של 450W או אפילו 350W. כמובן שלא חייבים לבחור בספק כח של Seasonic אלא אפשר לבחור גם בספק מתוצרת חברה אחרת כמו FSP או , אך יש לבדוק את הדגם הספציפי לפני הקנייה.

ב. בנוגע למארז - זה כבר תלוי בתקציב שנשאר (אם נשאר) - להציע מארז טוב שעולה 500-600 ש"ח זו לא חוכמה, המטרה היא להציע את המארז הסביר ביותר במגבלות התקציב.

2. מרוב מפרטים שמופיעים בדיון הזה אני כבר לא יודע לאיזה מפרט את מתכוונת. תרשמי בדיוק מה את מתכוונת לקנות, איזה רכיבים חסרים לך ומה התקציב שנותר עבורם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מחליפים את ספק הכח, צריך להחליף גם את המארז בכדי להישאר בערך באותו התקציב מכיוון שחבילה (באנדל) של מארז וספק כח כמעט תמיד יותר זולה מאשר קניית מארז וספק כח נפרדים.

טוב, הנה המפרט שלך עם שינוי של כרטיס המסך, המארז וספק הכח (אני אישית הייתי מחליף את המסך, לוח האם והקירור למעבד באחרים, אבל אני מבין שהבעיה כאן היא תקציבית):

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Intel Socket LGA1150

CM8064601560113 - Intel - i7-4790 Quad core CPU - LGA1150 - 3.6 GHz - 8MB cache - 22nm - 84W TDP - Integrated HD Graphics 4600 at 1200MHz - Haswell Refresh - Tray...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 1546/1515

לוחות אם - Intel LGA1150

H81M-HDS - ASRock - Socket LGA1150 cpu support- Intel H81 chipset - Dual channel DDR3 1600MHz memory - Integrated Graphics with VGA, DVI, HDMI video outputs - PCI Express x16 slot - 6-channel audio - Gigabit LAN - 2 SATA...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 254/249

זכרונות - DDR3 - לנייח

0514-012TB0 - Zeppelin - 8GB DDR3 PC3-12800 - CL11 - DDR3-1600 - 1.5V...

Lifetime Warranty

כמות: - 1 - 299/293

כרטיסי מסך - AMD PCIe

S7852GD5OH - Sapphire - Radeon HD7850 GPU - 2GB 256bit GDDR5 memory - PCIe x16 v3.0 interface - DVI, HDMI, Dual Mini DisplayPort video outputs - AMD Eyefinity support - GPU/Memory clock 920/5000 MHz - Overclocked Version...

שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 525/514

דיסקים קשיחים ו SSD - SSD - SATA

CT250BX100SSD1 - Crucial - 250GB - SATA3 6GB - 2.5 inch - 7mm (with 9.5mm adapter) - 535/370 MB/s - BX100 Series...

במלאי - שלוש שנים אחריות

כמות: - 1 - 525/514

מארזי מחשב - ATX מארז

GX500 - Antec - GX500 - Window...

שנה אחריות

כמות: - 1 - 215/211

ספקי כח - ATX

RA-450 - FSP - RAIDER 450 - RAIDER Series, 80 PLUS Silver certified, it comes with the +12V single rail and SATA array cable design, RAIDER is made for gamers and hardware enthusiasts. ...

חמש שנים אחריות

כמות: - 1 - 275/270

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

UCACO-AP111-GBB01SI - Arctic - Arctic Alpine 11 Rev 2 - 92 mm PWM - SI bulk - With new PC Only...

שנה אחריות - בקניה עם מחשב חדש בלבד

כמות: - 1 - 38/37

מקלדות - עכבר ומקלדת חוטיים

5MH-00005 - Microsoft - Microsoft Wired Desktop 400 for Business - Keyboard and Mouse - USB - Black...

שנה אחריות

כמות: - 1 - 80/78

LCD - 22 LCD

GW2265M - BENQ - 21.5 inch - Black - VA LED - FullHD 1920x1080 - 250 cd/m2 - 6ms (GTG) - 1:3000 - 20,000,000:1 DCR - Tilt - VGA, DVI - VESA - Speakers - Internal Power supply - 3 years On-Site Warranty...

חסר עד השבוע השלישי של אפריל 2015 - שלוש שנים אחריות בבית הלקוח

כמות: - 1 - 496/486

DVD צורבים תקליטורים ו - פנימי SATA DVD צורב

GH24NSB0 - LG - x24 DVD-RW Drive with M-DISC™ Support - Burns DVD+R/-R discs at 24x speed - SATA interface - Black (GH24NSC0)...

שנתיים אחריות

כמות: - 1 - 82/80

שרות במעבדות פלונטר - הרכבת חלקים

SERVICEFORUM - Plonter - הרכבת מחשב, חיווט ובדיקות מקיפות חינם להזמנה של חבר פורום. זיכרו למלא בעת פתיחת בכרטיס הלקוח מאיזה פורום הגעתם או הודיעו לנו אחרי...

כמות: - 1 - 1/1

4336.00 / 4249

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=23868

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...