חוות דעת לגבי שילוש AMD - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת לגבי שילוש AMD

Mr.positive

Recommended Posts

אני לא יודע לגבי הקירור של הגשר הצפוני של ה GA-990FXA-UD3, אבל לפי הביקורת הזו, הלוח (מייצבי המתח) והמעבד מתחממים יותר לעומת שני הלוחות האחרים שנבדקו והוא גם צורך יותר הספק בעומס. אם אתה לא מתכנן המהרה, אז אני לא חושב שזה שיקול מכריע, במיוחד לא במחיר של 240 ש"ח. שים לב שלפי העמוד הזה בביקורת הלוח הנ"ל מגביל יותר את תדר הגשר הצפוני ואת תדר הזיכרון. האם זה נובע מבעיית קירור של הגשר הצפוני? אולי, אני לא יודע, אבל אם אתה כן מתכנן , אז אולי עדיף שתבחר לוח קריר יעיל יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתמודדות עם מעבדי ה-FX היא מכה למהנדסי הלוחות, ללא ספק. ערכת השבבים הפשוטה שבחבורה, ה-970 מדורגת כמעט ב-14 וואט (זה מטורף לעומת 4.1 וואט בלבד של Z87 לדוגמה או 6.7 וואט של Z77).

בדוק אם יש לך אפשרות לרכוש בזול לוחות דוגמת:

990FXA-UD3 (נטול P)

M5A99FX PRO 2.0 של אסוס

990FX KILLER של אסרוק

970 GAMING של - המשוכלל וכנראה היקר בחבורה

כל אלה אפשרויות טובות באיזור המחיר. בדוק מה יש לך שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי את המחירים:

-Gigabyte ללא U המחיר 500 ש"ח

-Asus המחיר הוא 440 ש"ח

- יש 3 המחיר הוא 380

- Gaming המחיר הוא 400

לגבי ה990FXA-UD3P ראיתי שהם עשו שינוי עם הקירור ברוויזיה הרביעית. אפשר לראות את זה ע"י הוספת צינורית שמחברת בין הקירורים.

דיברתי עם פלונטר והם אמרו לי שיש להם את הRev4.

אז מה אתם אומרים?

עדכון: בפלונטר הדגם הוא UD3u! אני מבין שזה הUD3 בלי הP וה"u" הכוונה זה Used נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר לדעת בדיוק מה עשו עם הלוח הזה ומה תוחלת החיים שלו, אבל מכיוון שמדובר בלוח ששימש לכריית Bitcoin סביר להניח שהוא עבד רצוף מהיום שבו הוא נקנה ועד היום שבו הוא הוחזר לחנות. גורמים נוספים שיכולים להשפיע על אורך החיים של הלוח הם:

א. המהרה. אי אפשר לדעת האם הלוח הזה שימש להמהרה או לא, אבל באופן כללי המהרה מקצרת את חיי הלוח, במיוחד אם בוצעת העלאת מתח למעבד. אם הלוח הזה נקנה במקור רק בכדי להפעיל עליו מערך של כרטיסי מסך במטרה לבצע כריית Bitcoin (הלוח GA-990FXA-UD3 תומך במערכי SLI ו CrossFire עם שני כרטיסי מסך), אז יש סיכוי שלא בוצעה המהרה למעבד. אם נסתכל על לוח זהה משומש באתר של פלונטר שנמכר כ"חבילה" עם מעבד וזיכרון (קישור), נראה שמדובר במעבד יחסית חלש ובמעט זיכרון. בהנחה שגם "חבילה" זו הגיעה מאותו מקור שביצע כריית Bitcoin, אפשר לנחש שהלוח בסה"כ שימש כבסיס שעליו הותקנו כרטיסי המסך ולא יותר מזה, כלומר לא בוצעה בו המהרה. שיהיה ברור - מה שכתבתי פה זה דיי ניחוש ואני לא יכול לומר לך בוודאות שלא בוצעה המהרה בלוח זה.

ב. הטמפרטורה בה עבד הלוח - ידוע שככל שהטמפרטורה של הרכיבים גבוהה יותר, כך תוחלת החיים שלהם קצרה יותר (אני לא יודע את הנוסחה המדוייקת). אם הלוח הזה היה בסביבה חמה (מעבד וכרטיסי מסך שפולטים הרבה חום, מארז לא מאוורר וכד'), אז יש סיכוי שתוחלת החיים של הלוח הזה התקצרה, אבל אני לא יודע לומר לך בכמה.

אני רוצה להוסיף שאני לא יודע כמה זמן הפעלת הלוח ברציפות מקצרת מתוחלת החיים של הלוח, אבל רק לשם השוואה - אני משתמש באותו לוח אם (965P-DS3 של בעל תושבת 775) כמעט 8 שנים ואני כמעט ולא מכבה את המחשב. יותר מזה, אני דואג שבזמן שאני לא משתמש במחשב, המעבד וכרטיס המסך יהיו בעומס (אני מריץ BOINC עם מספר פרוייקטים), כך שאפשר בערך להשוות את זה לפעולת כריית Bitcoin. אפשר לומר שהמחשב שלי עובד בעומס כמעט 8 שנים ברציפות והלוח שלי עדיין עובד בצורה תקינה. אולי אפשר להסיק מכך שהלוחות של מחזיקים מעמד בעומס גם לאחר שנים של עבודה (לפחות אלו מסדרת ה Ultra Durable). מצד שני, מעולם לא ביצעתי עם המחשב הזה, כמות החום הנפלטת מהמעבד שלי (כ 65W) ומכרטיס המסך (כ 50W) היא דיי נמוכה והמארז שלי הוא דיי מאוורר (מאוורר קידמי, מאוורר אחורי ומאוורר צידי), וכמו כן מדובר בלוח למעבד שונה לחלוטין עם ערכת שבבים שונה, כך שזאת לא השוואה מדוייקת.

בכל מקרה, יש לך שנה אחריות על הלוח, ואם הוא לא תקין, סביר להניח שתראה זאת בחודשים הראשונים, כך שתוכל לממש את האחריות עליו. בכל מקרה אני ממליץ להריץ בדיקות תקינות ומאמץ על המחשב בכדי לוודא שהכל תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב, אז קניתי את המעבד והלוח.

עכשיו אני מתלבט בין מספר זכרונות ( חבר מביא לי אותם מארה''ב):

-g.skill sniper series 16gb (2x8gb) ddr3-1866 memory

-crucial ballistix sport 16gb kit (8gbx2) ddr3 1600

-g.skill ripjaws x series 16gb (2 x 8gb) ddr3-1600 : סה''כ הביקורות בNEWEGG מעולות! אבל כל התלונות מדברות על סטיק אחד שמגיע לא תקין...

- vengeance 16gb (2x8gb) ddr3-1600

- ballistix sport 16gb low profile -1600

-HyperX Fury Black Series 16GB (2 x 8GB) 1866

-Kingston Savage 16GB Kit (2x8GB) 2133MHz : אשמח לדעת אם יש אפשרות להוריד להם את המהירות ולעבוד איתם על 1600 בCL9 ? והאם יש להם בכלל תאימות לחומרה ?

איזה מהזכרונות יעבוד ללא בעיה עם השילוב של FX-8320 ו990FXA-UD3 ?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תתחדש.

2. אי אפשר להבטיח לך בוודאות מוחלטת שלא תהיה בעיית תאימות בין הלוח והזיכרון. מה שאתה כן יכול לעשות זה לבדוק את רשימת הזיכרונות המומלצת ללוח זה - אלו הם זיכרונות שנבדקו ע"י היצרן ומובטח שהם יעבדו עם הלוח. העניין הוא שהיצרן לא יכול לבדוק את כל הזיכרונות שקיימים...

3. אם זיכרון מסוגל לעבוד בתדר של 2133MHz, הוא בוודאי יכול לעבוד בתדר נמוך יותר של 1600MHz, אבל למה שתרצה להוריד לו את תדר העבודה? פשוט תיתן לזיכרון לעבוד בתדר המקסימלי הנתמך. שים לב שזיכרון שעובד בתדר של 2133MHz (ומדובר כאן על זיכרון כמובן ולא על DDR4) כנראה יהיה יקר משמעותית מאשר זיכרון שעובד בתדר של 1600MHz.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה! הסיבה לשאלה היא בגלל ש2133 בCL11 יוצא זול יותר.

בכל מקרה, אני טס ביום שני לרוסיה והפרש המחירים בין ארה''ב יוצא 40-50 שקל, אז יכול להיות שזה שווה כי שם אני יוכל לבדוק את זה במקום.

השדרוג יצא לי די משתלם אני חושב... 500 שקל למעבד,230 ללוח-אם, 600 ל16GB , GTX960 ב880 וSAMSUNG 850EVO 250GB ב500.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...