חוות דעת לגבי שילוש AMD - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת לגבי שילוש AMD

Mr.positive

Recommended Posts

חודש הבא אני טס לרוסיה ולכן חשבתי אולי זאת אפשרות טובה לקנות שילוש בעלות מינימלית לשימוש כללי ומשחקים( נכון להיום אני על E6300).

מאחר והשוק של שם גדול יותר מבארץ חשבתי על השילוש הבא:

מעבד - fx-6300 vishera ב 370 ש''ח.

לוח אם - GIGABYTE GA-970A-UD3P או MSI 970 GAMING הראשון 270 ש''ח והשני 370 ש''ח.

זיכרונות - Corsair CMX8GX3M2A1600C9 שאני מודולים 4GB ב 400 ש''ח או מודול אחד של 8GB Corsair CML8GX3M1A1600C10 ב240 ש''ח.

סה''כ יוצא באזור האלף שקל שזה נראה לי מחיר שאין אפשרות לבנות איתו מערכת INTEL...

השאלה, האם השילוש הנ''ל יספיק לי לעכשיו עם אופק של לפחות שנתיים-שלוש ?

כמו כן, יש לי עכשיו ספק 430W של seasonic S12II-430BRONZE מאחר ומערכות צורכות הרבה יותר חשמל אשמח לדעת אם הוא יספיק או שמומלץ להחליף ? במידה וכן חשבתי על הספקים הבאים(כולם מודולרים):

- CX600M 600W ב330 ש''ח, 750W יוצא 400.

- Integra M 650W ב300 ש''ח, 750W יוצא 370.

-AeroCool KCAS-650M 650W ב240 ש'ח 750W, יוצא 300.

תודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שילוש - אם יש לך אפשרות ל-FX6300, לוח UD3P ומודול אחד של 8GB ב-880 שקל כולל - לך על זה.

ספק כח - מציע מאוד לקנות בארץ, המחירים פה סה"כ טובים ולאחריות יש משמעות גדולה יותר מאשר של הרכיבים האחרים. איזה ספק? לא יודע, תלוי באיזה כרטיס מסך אתה תשתמש שם, בעיקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ללוחות - ה MSI 970 GAMING (קישור) מציע גם תמיכה ב SLI בעוד שה GIGABYTE GA-970A-UD3P (קישור) מציע תמיכה רק ב CrossFire, אבל בגדול זהו ההבדל העיקרי בינהם (ממבט מהיר בעמודי הלוחות הנ"ל). אם אתה לא מתכנן מערך SLI, אין סיבה להימנע מהלוח של Gigabyte - במחיר של 270 ש"ח הוא מאד משתלם.

בקשר לזיכרון - בד"כ עדיף לקנות מודול זיכרון אחד בנפח 8GB מאשר שני מודולים בנפח של 4GB מכמה סיבות:

א. מודול זיכרון אחד של 8GB בד"כ יותר זול.

ב. שימוש במודול זיכרון אחד בנפח של 8GB מאפשר לך להוסיף יותר זיכרון בעתיד.

ג. ההבדל בביצועים בין עבודה בערוץ כפול (עם 2 מודולי זיכרון) לעומת עבודה בערוץ בודד (עם מודול זיכרון אחד) הוא דיי קטן וסביר להניח שלא יורגש.

במקרה שלך, הייתי לוקח אפילו 2 מודולים של 8GB, כי מחיר של 240 ש"ח למודול נראה מאד משתלם.

בקשר למעבד - כמו djelectri, גם אני חושב ששווה להשקיע עוד כמה שקלים בשביל לקנות את ה FX-8320, ולו רק בגלל שהוא בעל 8 ליבות לעומת 6 ליבות ב FX-6300, דבר שיכול לעזור במשחקים מודרניים שיודעים לנצל ריבוי ליבות.

בסה"כ, בתקציב של 1300 ש"ח (לוח GA-970A-UD3P ב-270 ש"ח, מעבד FX-8320 ב-550 ש"ח ו-2 מודולי זיכרון בנפח 8GB כל אחד ב-240 ש"ח לאחד) אתה מקבל שילוש הרבה יותר חזק מכל שילוש מבוסס אינטל שניתן לקנות בארץ (בכ-1200 ש"ח ניתן לקנות בארץ שילוש בעל מעבד Core i3, לוח אם בסיסי ביותר וזיכרון בנפח 8GB). זה נראה מאד משתלם, ואם היו מחירים כאלו בארץ, אני מניח שהיינו רואים הרבה יותר מחשבים המבוססים על מעבדי .

שתי נקודות שיש לשים לב אליהן:

א. האחריות - תבדוק בדיוק מה קורה במידה ויש לך בעיה - לא כל חברה בהכרח מסכימה שכל לקוח יבצע RMA מולה (לפעמים יש הגבלה למדינות שעבורן החברה מציעה שירות כזה).

ב. תדאג לקנות גוף מתאים למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על העזרה !

בדקתי יש עכשיו את הFX-8320 במבצע שיוצא 500 ש''ח.

סוגיית האחריות בשבילי היא לא כל כך רלוונטית מכיוון שאני נמצא שם בתדירות של פעם בחודשיים ולכן במקרה הרע אוכל לממש אותה שם פיזית.

יש לי עכשיו את הMUGEN 2, האם הוא יספיק לי על מנת לבצע OC נחמד ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, מחר בן דוד שלי יקנה לי את הFX-8320 יוצא 500 ש''ח.

אשמח לקבל המלצה לגבי הקניה של הלוח אם GA-970A-UD3P המחיר שלו שם 270 ש''ח אבל ראיתי שבפלונטר מוכרים GA-990FXA-UD3u משומש ב230 ש''ח עם אחריות לשנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה השוואה בין ה GA-970A-UD3P וה GA-990FXA-UD3 מהאתר של Gigabyte:

http://www.gigabyte.com/products/comparison/list.aspx?ck=2&pids=4717,4672

ה GA-990FXA-UD3 מבוסס על ערכת שבבים קצת יותר חזקה והוא בעל תמיכה ב SLI בנוסף לתמיכה ב CrossFire וזה ההבדל העיקרי בינהם (יש גם את הענין של ה eSATA אבל זה פחות משמעותי בעיני). השאלה היא האם משתלם לך לוותר על שנתיים אחריות בשביל לוח קצת יותר חזק ו-40 ש"ח?

בקשר לקירור - לפי האתר של Scythe, ה Mugen 2 (קישור) מתאים לתושבת +AM3, אך לא כתוב לאיזה TDP הקירור הזה מתאים (המעבד FX-8320 הוא בעל TDP של 125W). אני מניח שהקירור הזה מתאים (בהנחה שיש לך את המתאם המתאים), אך עדיין מומלץ שתשאר בפורום קירור רק ליתר ביטחון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...