מעבר מDell 2408WFP ל- Dell U2414H - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבר מDell 2408WFP ל- Dell U2414H

Spirox

Recommended Posts

גם אני מאוד הופתעתי. הייתי בטוח שבשנים האלו הטכנולגיה נסקה פלאים.
היא נסקה בעיקר בכל מה שנוגע להורדת עלויות ייצור. ה2408WFP עלה בזמנו בין 3000 ל4000. היום יש לך מסכים באיכות דומה בסביבות ה1000. זה הנגיש את הטכנולוגיות הטובות (IPS ו VA) להמונים. פעם 99% מהמסכים היו TN וגם לא TN איכותי במיוחד. רק מעטים ידעו בכלל שאפשר לעבוד אחרת, וגם מי שרצה, לא תמיד יכול היה להרשות לעצמו / להצדיק את הקנייה. היום המצב הרבה יותר טוב מבחינה זו. כל-כך יותר טוב, שבפורום הזה (למעט מקרים ספציפיים) לא ממליצים יותר בכלל על מסכים שאינם .

היו התקדמויות נוספות - למשל המעבר מCCFL לLED טומן בתוכו יותר יתרונות מאשר חסרונות, למרות שכמו שאמרתי, לדעתי, התמונה בCCFLים הישנים עדיפה במקצת. אבל זה סובייקטיבי.

וכמובן - בשנתיים האחרונות הופיעו הרבה דגמים עם קצב רענון גבוה (+120HZ), או רזולוצייה גבוהה (4K, וגם 5K). אלה התקדמויות מעניינות מאוד. אבל כשאנו עוסקים במסכי מיינסטרים, כאלה שהם עדיין 60HZ וברזולוציה סטנדרטית של FHD/WUXGA (כמו נשואי הדיון הנוכחי), אין משמעות להתקדמות הזו.

עדיין לא הצלחתי להבין אם כך. עד כמה ההבדל בין ה-VA שלי לבין ה- מובחן?
אם אתה שואל מבחינת - עד כמה הוא יותר/פחות טוב - הייתי אומר שאין לך סיבה לדאוג, ואין שום הבדל משמעותי, למעט אולי זה שזמן התגובה האמיתי של המסכים החדשים יהיה נמוך יותר מזה של המסך שלך, ולכן המסכים החדשים אולי יציגו פחות "מריחות" במשחקי מחשב מהירים. זהו פחות או יותר.

אם אתה שואל מנקודת מבט טכנית של איך אפשר לזהות את סוג הפאנל - אז לא תמיד קל להבחין בהבדלים בעין. פעם במסכי הייתה הילה סגולה מובהקת כשמתבוננים מהצד בתמונה שחורה (מה שאור כהן הזכיר). בIPSים מודרניים היא כבר לא סגולה, אלא אפורה/לבנה.

מסך VA "קלאסי" כמו שלך אפשר להבדיל מIPS בשני מובנים - לבן שהופך לצהבהב כשמסתכלים מהצד (תופעה לא קיימת בIPS), ואובדן ניגודיות כשמסתכלים ישר על המסך (מתבטא בהיבלעות גוונים בתמונות כהות - כאשר מזיזים את הראש קצת הצידה מהמרכז, הגוונים יהפכו ליותר מפורטים). שתי התופעות הן קלות יחסית ורוב האנשים לא ישימו לב אלא אם יחפשו אותן במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Qttp, אני מבין, מידע מעניין.

כשנסיתי לדלות אותו באופן עצמאי באינטרנט, בעיקר מצאתי השוואות טכניות/פרמטרים העוסקים באופן התצוגה ולא באיכותה.

אני יודע שלא מעט שואלים פה, והרבה שאלות, ולא תמיד יש כח/הזמן לענות בפירוט. אז תודה על התשובה המפורטת - בדיוק מה שחפשתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש 2209wa ורואים בו יותר טוב מהדלים החדשים של ה+- 1000 ש"ח, אל תשכח גם שהגודל עולה והמחירים יורדים.

אני משער שההבדל הוא בעיקר בגלל ה8 ביט לעומת ה6 ביט. גם הרזולוציה של ה2209 קטנה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין בזה.. אבל עדיין לא מצליח להבין איך מסך מ-2008 עדיף על מסך חדשני שכזה.
זה בסדר. אפשר לחיות חיים מלאים ובעלי משמעות גם בלי להבין את זה.
לי יש 2209wa ורואים בו יותר טוב מהדלים החדשים של ה+- 1000 ש"ח, אל תשכח גם שהגודל עולה והמחירים יורדים.

אני משער שההבדל הוא בעיקר בגלל ה8 ביט לעומת ה6 ביט.

יכול להיות שזה בגלל ה8ביט. או אולי בגלל התאורה האחורית. או שילוב. גם לי יש 2209WA והוא אכן אחד מהמסכים עם התמונה הכי טובה.
none77 - המסך שלך בכלל לא FHD... איך הוא באיכות טובה יותר מהדלים החדשים אף אחד לא יודע
אין קשר בין רזולוציה לאיכות תמונה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת שלא יודע איך להגיב למשהו כזה...

הצצה על ההודעות שלך מהחודש האחרון זה לא יותר מחפירות (אין דרך אחרת לתאר את זה) על מסך מחשב.

היה איזשהו דיון שבו אתה עזרת או תרמת למישהו בידע שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי ואולי לא.

בתור מישהו שהוא בצוות האתר להגיב למשתמש שהוא חפרן? זה לא לעניין ויש דרכים אחרות להגיד דברים כאלו.

אין למשתמש מסוים ידע כ"כ במסכי מחשב אז הוא דן הרבה לפני שהוא קונה מסך חדש כי לא קונים מסך כל יום - לגיטימי? לדעתי מאוד.

ד"א, במקרה ראיתי תגובות אחרות שלך ובאמת שהן לא היו מועילות, בלי כוונה להעליב כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...