מעבר מDell 2408WFP ל- Dell U2414H - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבר מDell 2408WFP ל- Dell U2414H

Spirox

Recommended Posts

שלך 8bit לעומת 6bit

הרזולוציה שלך 1920/1200 לעומת 1920/1080

למשחקים הinput lag שלך גבוהה והשני נמוך, ברור שיש עוד פרמטרים.

בקיצור כל עוד שלך תקין (אלה עם כן יש לך בעיה במשחקים ואין לך יותר כסף) תכוון לשדרוג יותר

משמעותי בגודל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רכשתי את שלי ב-2008, ומאז התנתקתי ואין לי מושג בבחינת ההבדלים הקיימים.

אני מתכוון לשדרג את המחשב שלי(שגם נקנה ב2008), וחשבתי שאולי אעשה אותו הדבר עם המסך.

להבנתי, קמה טכנולוגייה חדשה מה-TN/TFT של זמנו, הIPS. מרפרוף מהיר ברשת, מצאתי שIPS נחשב בהרבה יותר איכותי, ואחד ממסכי הIPS המדוברים הוא U2414H.

וזוהי בעצם הסיבה שחשבתי על מעבר זה.

אבל משתמע ממכם, שזו רק ירידה ברמה מבחינת הרזולוציה, אבל מה בבחינת איכות המסך?

ויצא לי לקרוא את הפוסט בו דברתם על U2415 והזכרתם שם, שמכיוון שהרזולוציה גדולה מדי, בחלק מן ההפעלות של משחקים/תוכנות נתקלים בקצוות שחורים של המסך. איך אף פעם לא נתקלתי בהם אם כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך שלך הוא (או לפחות VA), נסה להסיט את ראשך מול המסך כשהוא מציג רקע שחור. האם אתה מבחין ב"זוהר" סגלגל? במידה וכן, יש ברשותך מסך . במידה ולא, נסה אותו הדבר רק עם רקע לבן, במידה ואתה מבחין בזוהר צהבהב, אז ככל הנראה מדובר במסך VA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הU2414H הוא . הוא לא S-, אלא נגזרת קצת יותר מודרנית, שקוראים לה AH-.

למי שרוצה להתעמק בטכנולוגיה, אפשר לקרוא מאמרים (למשל בTFTCentral). למשתמש הפשוט זה לרוב לא ממש משנה, כי ההבדל בין הנגזרות השונות של הטכנולוגיה לא גדול כמו בין טכנולוגיות הבסיס השונות של ייצור פאנל (TN, , VA).

ספציפית אפשר למצוא גם יתרונות וגם חסרונות בAH-IPS לעומת S-IPS הוותיק. באופן סובייקטיבי אני מוצא שיש יותר יתרונות מחסרונות.

כמו כן, הU2414H כמו כל המסכים המודרניים הוא עם תאורת LED, בעוד שהמסכים הישנים, כולל ה2407WFP המדובר פה הם עם תאורת פלורסנט (CCFL). גם פה יש יתרונות וחסרונות. לטעמי, הצבעים ואחידות הבהירות במסכי CCFL עדיפה על הLED, אך הLED יכולים להיות בהירים יותר, דקים יותר ולצרוך פחות חשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני מאוד הופתעתי. הייתי בטוח שבשנים האלו הטכנולגיה נסקה פלאים.

ומעבר לזאת, אם יש דברים שבהם שלי היננו עדיף, אזי שאם היו עדיין מוכרים אותו כיום - המחיר שלו בוודאי היה אמור להיות מאוד זול.

אז 2408WFP במחיר זול אל מול U2414H במחיר יקר = משהו בתעשייה הזאת לא הגיוני.

- - - תגובה אוחדה: - - -

QttP, עדיין לא הצלחתי להבין אם כך. עד כמה ההבדל בין ה-VA שלי לבין ה- מובחן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...