המלצה למסך ״27 ומעלה - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למסך ״27 ומעלה

Roy Froimovici

Recommended Posts

שלום,

כיום אני עובד עם 2 מסכים: aoc 23" tn , hisense 24" with tv

את ה aoc קניתי כי הבנתי שהוא מיועד לעבודה כמסך מחשב ולא כטלוויזיה כמו השני.

הבעיה שלי היא שאני יושב שעות ארוכות על המחשב ומסיים את היום עם כאב ראש רציני ולכן חשבתי על מספר פתרונות:

קניית מסך 27״ ips ברזולוציה UHD לשימוש כמסך ראשי ולשים את ה hisense לידו כמסך משני.

קניית מסך 28״ לשימוש כמסך ראשי והשני כמו קודם (בעיה- לא ips והבנתי שיש בעיות scaling)

קניית מסך 29״ אולטרה רחב שיחליף את שני המסכים (הבעיה שהרזולוציה שלו יוצאת בערך כמו FHD)

השימוש העיקרי שלי הוא גלישה, קריאת pdf, תכנות בשפות שונות, ובקיצור לא גיימינג.

התקציב הוא בערך 3000k וניתן קצת למתוח אם יש משהו שהוא בול בשבילי.

רצוי להקטין את ההוצאה כמה שיותר, למשל אם לדעתכם FHD יספיק אז ההוצאה תקטן לאיזור ה 1700.

אשמח לשמוע מה דעתכם על האופציות שרשמתי ואם יש רעיונות נוספים.

כרגע המועמד המוביל שלי הוא U2713HM.

תודה לעוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
שלום,

כיום אני עובד עם 2 מסכים: aoc 23" tn , hisense 24" with tv

את ה aoc קניתי כי הבנתי שהוא מיועד לעבודה כמסך מחשב ולא כטלוויזיה כמו השני.

זו הבעיה העיקרית שלך - אתה עובד עם שני מסכים מהגרועים שיש, עם פאנל TN שכלל לא מתאים לשימושים שלך.

הם גם בגודל פיזי שונה ואני מנחש שברזולוציות שונות ואני בספק אם אתה עובד ברזולוציה הטבעית שלהם מה שגורם לטקסט באיכות נמוכה מאוד וקושי בעבודה ממושכת.

מעל הכל, שניהם (ובמיוחד ה-LCDTV) כלל וכלל לא מתאימים לשימוש של

שעות ארוכות על המחשב ל

גלישה, קריאת pdf, תכנות בשפות שונות.

לשימושים ולתקציב שלך הכי פרודוקטיבי ויעיל הוא לקנות שני מסך 24 אינטש איכותיים 1920X1200 המבוססים על פאנל IPS ומתאימים במיוחד לעבודה ממושכת עם טקסט:

https://www.tms.co.il/product/10846

אם אתה רוצה להקטין את ההוצאה לסביבות ה-1700 ש"ח אפשר להסתפק ב-23 אינטש ברזולוציה 1920X1080 אבל לדעתי לשימושים שלך זה פחות נוח/מומלץ.

יותר מתאים לגיימינג/סרטים:

https://www.tms.co.il/product/14494

https://www.tms.co.il/product/13264

עדיין טובים עשרות מונים ממה שיש לך עכשיו.

לשימושים שלך 2 מסכים פרודוקטיביים הרבה ממסך אחד גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז החלטתי שכרגע אלך על מסך 27" ואשים לידו לעזר את אחד המסכים שיש לי היום.

כרגע ההתלבטות היא בין 2 מסכים:

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=14297

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=9872

הסמסונג קצת מהיר יותר ויש לו יציאות , אבל הוא גם יקר יותר.

אם למישהו כאן יש את אחד מהמסכים האלה אשמח לשמוע יתרונות/חסרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה היא לא רק לשפר את הקיים במונחים של איכות צפייה, אלא גם להתחיל תהליך של שדרוג.

קניית 2 מסכים בגודל 24" הוא פתרון fixed בעוד שקניית מסך אחד של 27" יפתור לי את הבעיה המיידית (של איכות הצפייה) וישאיר לי אופצייה להוספת מסך כזה נוסף בעתיד, או מסך 24" בתצורה אנכית.

אני לא חושב שקניית מסכי 24" היא אופציה רעה בכלל, ושקלתי אותה ממש ברצינות בעקבות ההצעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים בהחלט עם הרעיון לקנות מסך 27" ולא שני 24", במיוחד כשכבר יש לו 2 מסכים קיימים.

למה לקנות 2 מסכים נחותים ולבזבז 2 מסכים שכבר קיימים אצלו, במקום לקנות מסך גדול כמו שצריך ולנצל את המסך(ים) שכבר קיימים אצלו "בחינם" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כי המסכים שכבר יש לו "בחינם" גרועים ולפי עדותו אפילו גורמים לו לכאבי ראש.

2. כי המסכים שהצעתי מעולים ולא "נחותים" בשום מובן לשימושים שלו.

3. כי שני מסכים לשימושים שציין פרודוקטיביים יותר ממסך אחד גדול ונותנים הרבה יותר שטח עבודה (3840X1200) ב~1000 ש"ח פחות.

4. היכולת לשחק עם תוכנות/חלונות מרובים במקביל עם שני מסכים עדיפה בהרבה על כל פתרון תוכנה שיש היום למסך בודד.

5. כי הוא עדיין יוכל (אם הוא מתעקש) להשתמש במסכים הקיימים בנוסף (אני עובד עם 3 למשל).

6. כי הוא ביקש במפורש "

להקטין את ההוצאה כמה שיותר" ו"לנצל את התקציב" רק אם זה משהו מאוד מאוד כדאי - זה ממש לא המצב ולהיפך.

אמנם יש נטיה לחשוב שלקחת מסך 27 זה "שדרוג" אבל זה נכון רק במקרים מאוד מסויימים. לא כאן לדעתי ולא בתקציב הזה.

אם היה מדובר על שני מסכים כאלה או שבוודאות אתה מתכוון להוסיף מסך 27' זהה בקרוב (ולא היה שיקול תקציבי) - זה סיפור אחר.

אל תבנה על מסך 24' שני ב-PIVOT - לא ממש ישים, הרזולוציות השונות ישגעו אותך ויש פגיעה ניכרת באיכות הטקסט ברוב המסכים במצב זה.

כרגע, מלבד להשוויץ ב"שדרוג" לדעתי זו הבחירה הפחות טובה לשימושים, לדרישות ולתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני מסכים זה מעיק ומציק. ניסיתי את זה לא מזמן וזה פשוט מעצבן.

העובדה שאין שום פיתרון אמיתי ו-native לשיכפול של ה-taskbar ו/או לניהול של החלונות בין המסכים השונים יכולה לשגע פילים! (אני מכיר את הפתרונות הקיימים, זה לא מספיק טוב. למשל יש תוכנות/חלונות שתמיד נפתחים רק במסך #1. אפשר להשתגע.)

זה מתאים רק לשימושים מאוד ספציפיים.

להתייחס לזה בתור "3840X1200" זה "שקר סטטיסטי". זה לא 3840X1200, זה 2 מסכים נפרדים של 1920x1200 (זה לא 1080?) ומדובר בדבר שונה לגמרי.

ה"חוויה" ממסך 27" היא שונה (וטובה כמובן) משמעותית מהחוויה ממסך 24", ושונה משמעותית מהחוויה מ-2 מסכי 24".

אלו 2 חוויות שונות, ולא בהכרח יש אחת שטובה מהשניה.

אני לא יודע מה יותר ימצא חן בעיניו, זה עניין של טעם אישי והרגל.

מבחינתי - וזה גם מה שאמרתי קודם - החוויה ממסך גדול היא הרבה יותר חיובית לעומת מסך בינוני.

לא התייחסתי בכלל למחירים. אתה רוצה להגיד לי ששני מסכי 24" עולים ביחד 1,000 שקל פחות ממסך 27" בודד (FHD, לא 4K) ? נשמע לי מופרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התייחסתי בכלל למחירים. אתה רוצה להגיד לי ששני מסכי 24" עולים ביחד 1,000 שקל פחות ממסך 27" בודד (FHD, לא 4K) ? נשמע לי מופרך.
27 FHD עולה פחות משני 24 FHD. אבל זה מפגר לקנות 27 FHD (למעט שימושים מאוד ספציפיים). אם רוצים 27, אז זה צריך להיות QHD לפחות. ו27 QHD כן עולה יותר מזוג 24 FHD.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני מסכים זה מעיק ומציק. ניסיתי את זה לא מזמן וזה פשוט מעצבן.

והחוויה שלי ושל כמעט כל מהנדס/מתכנת שאני מכיר הפוכה בדיוק.

העובדה שאין שום פיתרון אמיתי ו-native לשיכפול של ה-taskbar ו/או לניהול של החלונות בין המסכים השונים יכולה לשגע פילים! (אני מכיר את הפתרונות הקיימים,

זה לא מספיק טוב. למשל יש תוכנות/חלונות שתמיד נפתחים רק במסך #1. אפשר להשתגע.)

זה מתאים רק לשימושים מאוד ספציפיים.

יש מלא - ZBAR המצויינת למשל. לא מושלם אבל זה כבר ממש "בקטנה".

האפליקציות לניהול "איזורים" על המסך גרועות בהרבה.

זה מתאים בדיוק לשימושים שלו - לא לגיימרים או לחובבי מדיה וגולשי מכורים.

בעיקר למי שעובד עם הרבה תוכנות בו-זמנית ובדגש על עבודה עם טקסט. דגש על פרודוקטיביות ולא חווייה חושית.

להתייחס לזה בתור "3840X1200" זה "שקר סטטיסטי". זה לא 3840X1200, זה 2 מסכים נפרדים של 1920x1200 (זה לא 1080?) ומדובר בדבר שונה לגמרי.

ה"חוויה" ממסך 27" היא שונה (וטובה כמובן) משמעותית מהחוויה ממסך 24", ושונה משמעותית מהחוויה מ-2 מסכי 24".

אלו 2 חוויות שונות, ולא בהכרח יש אחת שטובה מהשניה.

איך בדיוק שני מסכי 1920X1200 נותנים לך שטח עבודה שונה מ-3840X1200? לא רק שזה מדוייק פיזית/הנדסית זה גם יעיל יותר ממסך תיאורטי בודד ברזולוציה הזו כי כמעט אין מצב בו אתה צריך את כל השטח הזה לחלון אחד ולכן הפיצול הזה לשני מסכים מאוד נוח, נכון ומומלץ.

שוב - זה לא גיימינג, לא לצפיה בסרטים. פרודוקטיביות בעבודה במקביל - למשל מסמך דרישות מול קוד שמממש אותו או קוד תוכנה מול פלט שלה.

מסכים איתך ששני מסכי 27 עדיפים על 24 אבל יקרים יותר ומחוץ לתקציב.

אני לא יודע מה יותר ימצא חן בעיניו, זה עניין של טעם אישי והרגל.

מבחינתי - וזה גם מה שאמרתי קודם - החוויה ממסך גדול היא הרבה יותר חיובית לעומת מסך בינוני.

שוב - לא חווייה/סטטוס אלא פרודוקטיביות ויחס עלות/תועלת.

מסך 27 אינטש בודד שהוא קישר אליו עולה כמעט 1000 ש"ח יותר משני מסכי 24 אינטש שקישרתי אליהם. תבדוק.

אתה חייב לחשוב בהקשר של מה שהוא ביקש, לא לחוויה שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הניצול הכי טוב של התקציב יהיה לקנות 2 מסכי 27 קוריאנים. אם יש לך מקום, זה הפיתרון עם הכי הרבה תמורה והכי פרודוקטיבי.

אתה יכול לעשות חיפוש כאן לגבי המסכים האלה, הנה דוגמה:

http://www.ebay.com/itm/QNIX-QX2710-LED-Evolution-II-Multi-TRUE10-QHD-27zoll-2560x1440-DVI-HDMI-Monitor-/111317633320?pt=DE_Elektronik_Computer_Computer_Monitore_Flachbildschirme&hash=item19eb0c4928

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...