שאלה בנוגע לתהליך התקנת כוננים - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע לתהליך התקנת כוננים

dog

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המשך הדיון של הקשיחים ? ^_^

לדעתי - למה לא ? הם משפרים את היעילות של הכוננים בחשמל, פוטנציאלית גם את אורך החיים שלו (שחיקה נמוכה יותר רוב הזמן ....), מתחממים פחות - מה שטוב בשביל מארזים של וכו' שבהם כל יתר החומרה חסכונית והקירור שקט, וכשצריך נותנים ביצועים טובים יותר מכונן שנמצא על 5400rpm קבוע

נכון שהכונן הה לא הולך להחליף את כונני ה 7200 בכל השימושים, לדעתי גם צריך שיהיו כונני 5400 (שהם רק 5400 ללא שינויי המהירות) למטרות מסוימות, אבל יש לו מקום טוב באמצע ביניהם - ככונן גדול למחשב ביתי למשל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תחום שלי ברמה של - יש לי שמץ מה הולך שם ודעות שמבוססות לפעמים על דברים שראיתי ולפעמים על סתם ניחוש...... אז לא הייתי מתימר לאמר שהוא תחום שלי יותר משלך או של כל אחד אחר

השיקולים במזגנים ובדיסקים שונים כי "הבעיה" בהתנעות מחדש שונה ב 2 המקרים (ובהנחה שבכלל יש בעיה כלשהיא בהתנעה מחדש, אם זה קורה כמות פעמים סבירה ולא כל 5 דקות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי,

משום מה לא קבלתי למייל את ההודעות החדשות כאן, אבדוק מה הסיבה.

אני באמת מעט בדילמה סביב הנושא.

בין היתר כי אני קצת פריק של שקט והדסקטופ שלי נבנה למינימום רעש.

קירור פאסיבי למעבד( אבל עם מאוורר שנכנס כשצריך) , כרטיס גרפי פאסיבי, מארז עם אוורור שקט יחסית כשרק שניים מתוך שלושה עובדים. ספק כוח חרישי ביותר וגם הכונן הקשיח הקיים שקט יחסית . אין לי במצב הזה בעיות התחממות- בודק את הנושא.

כך שכונן קשיח עם התחממות נמוכה - טוב לי.

מצד שני גם ההיגיון שלי אומר שדווקא שינויי מהירות תדירים, הפסקה/הפעלה של כונן זה לא דבר הכי בריא לאורך החיים לו.

מעניין למה נושא הירוקים מעט ירד מהבמה.

כמו כן, שיקול לא קטן הוא עניין האחראיות.

3 שנים לסיגייט. שנתיים לירוק הנ"ל.

מזכיר שהכונן שאני עומד לרכוש ישמש רק לאחסון בעיקר של סרטים, מוסיקה, תמונות, מסמכים .

כמובן יתנהלו עליו גם פעולות האאוטלוק ושאר האופיס.

לא ברור לי עד כמה הכונן הירוק יקטין את מידת ההתחממות במחשב.

כמו כן מודה שלא לגמרי ברור לי מה קורה עם הכונן המכני הגדול בזמן פעולת המחשב בידיעה שכל התוכנות, מע' ההפעלה והמשחקים ישבו על ה- .

כלומר מרבית הפעולות על הכונן הגדול יהיו כתיבה ,קריאה והעתקה.

לא ברור לי עד כמה בא לידי ביטוי עניין החימום /הרעש בסיטואציה הזו והאם הוא "נח" במרבית שאר הזמן ולא מסתובב.

ׂׂׂ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איכשהו אני גם בכיוון.

בין היתר בגלל האחראיות הנוספת.

האמת שמה שחשוב לי ביותר הוא לא צריכת האנרגיה, גם עם החימום מאמין שאסתדר.

אל בעיקר שקט העבודה ואולי החשש שהכונן החדש ירעיש יותר מהקיים.

לכן שאלתי מה קורה עם הכונן במצבי עבודה שונים .

הנושא לא ברור לי ואשמח ללמוד על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מזכיר לכם שגם במערכות מכאניות הרבה יותר מורכבות כמו מכנויות יש היום מערכת של כיבוי מנוע בעת עצירה זמנית (ושגם שם לא תמיד יש קשר בין כמות שנות אחריות לאמינות) וגם על זה אמרו פעם שזה לא תורם לאורך חיים והיום זה סטנדרט בהמון מכוניות חדשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב במכונית שלי מודד 0.6 ליטר לשעה בעמידה. (סקודה סופרב)

כמה כסף ה"פטנט" הזה חוסך ?

ומה עלות של סטראטר/מצבר חדש/מחודש ?

שלא לדבר שאין מזגן שהמנוע כבוי.

עוד גימיק מיותר של שמירה על האקלים של כדור הארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הדיסקים הקשיחים היום דיי שקטים. ובכל זאת הייתי מצפה מדיסק איטי יותר להיות גם שקט יותר - כבר הרבה זמן במחשבים ניידים למשל ראיתי הגדרה ב של שליטה על מהירות הדיסק הקשיח, בין היתר בהקשר של הורדת הרעש

גם אני חושב - לאן נעלמו הדיסקים של ה "5400 rpm בלבד ?". לדעתי יש להם יתרון גדול למקומות שבהם רוצים חיסכון בחשמל/מינ' התחממות/מקס' שקט כשכן יש פניות לדיסק כל הזמן (ושהוא לא יעלה כל הזמן ל rpm גבוה יותר) - כמו דיסק שמשמש לאחסון וידאו/מוסיקה על שרת שיש אליו פניות כל הזמן (מהירות הקריאה ב 5400 rpm הרבה יותר ממספיקה בשביל ה bit rate של נגן סרטים או של הקלטה ממצלמות אבטחה), לגיבוי אוטומטי (הגיבוי בכל מקרה מתרחש ברקע, אז הוא לא משפיע על הביצועים של המשתמש אם דיסק ראשי של 7200 rpm או ssd), ויתרון שניתן להפעיל אותם על קטן (כמו ac adapter שמתחבר לקיר) שיהיה מתוכנן לפי צריכת החשמל של הדיסק ב 5400 rpm, בלי מקדם ביטחון בשביל הזמנים שהוא עולה ל 7200 rpm, מה שמאפשר לבנות את הספק קטן ופשוט יותר

הדיסק לא נכבה כאן, הוא רק מוריד מהירות. אני לא רואה איך זה אמור להוסיף שחיקה - בהורדת מהירות לא קורים כל התהליכים של עצירת ראשים וכו' שיש בכיבוי של דיסק/העלאת ראשים שיש בהפעלה, הדיסק פשוט ממשיך להסתובב בצורה הרגילה, הראשים ממשיכים להיות באוויר מעל פני הדיסק, והמהירות עולה או יורדת. לדעתי השיקול היחיד כאן לשחיקת הדיסק הוא פחות סיבובים בדקה = פחות עבודה של החלקים המכאניים בדקה = פחות שחיקה

בהשוואה לרכב - כשהרכב עומד בניוטראל, האם סיבובי המנוע שלו הם כמו כשהוא נוסע ? לא. יש שם 600..800 rpm מינימליים שכל התפקיד שלהם הוא להחזיק את המנוע מונע, ואם היה ניתן לרדת ל 100 rpm בלי שהמנוע יכבה אז היו עושים שהוא יעמוד על 100 rpm. אתם לא מנסים לאמר שמנוע נשחק יותר בגלל שהוא עובד ב rpm מינימלי ?

חוצמזה, כמו בהרבה דברים אחרים - מנוע / מזגן / מנורת פלורסצנט / whatever, יש שחיקה של שעות עבודה ויש שחיקה של הלדקה/כיבוי. לכן בשביל אורך חיים מקס' צריך להיות איפה שהוא באמצע. לפי הערכה שלי, דיסקים קשיחים היום בהשוואה לדיסקים קשיחים בעבר, בנויים לפחות שעות עבודה וליותר כיבויים והפעלות. אני חושב שהאמצע עובר איפה שהוא ב 1 הפעלה = כמה שעות עבודה, הייתי מנחש באזור בין 1 ל 6 שעות. כך שאם הדיסק הקשיח עומד ולא עושה כלום במשך שעות רוב הזמן שהמחשב עובד, מצידי עדיף שהוא פשוט יכבה לגמרי (ניתן להגדיר את זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אשאל כך.

היום יש לי דיסק מכני 1 טרה 7200 סל"ד שמשמש להכל.

אם בקונפיגורציה החדשה מתוכנן להיות לי ודיסק נוסף, מכני, 3 טרה 7200 סל"ד, האם זה אמור לשמור על אותה רמת רעש ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מקור הרעש היחיד במחשב הוא הדיסק הקיים, דיסק שני לא יכפיל את הרעש - הוא יוסיף קצת. אם יש לך גם מקורות רעש אחרים כמו מאוורר בספק, ההבדל שהדיסק השני מוסיף יהיה קטן יותר בהשוואה לרעש הכולל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...