שאלה בנוגע לתהליך התקנת כוננים - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע לתהליך התקנת כוננים

dog

Recommended Posts

רכשתי ssd עליו יישבו מע' ההפעלה , תוכנות ומשחקים.

מתכן להתקין עליו וינ. 8.

במקביל אני עומד לרכוש כונן מכני חדש, גדול יחסית, בין היתר בגלל מצוקת אחסון.

את הכונן המכני הישן, עליו מותקן וינ. 7, אני מתכנן לנצל לגיבויים שונים וגם כמע' הפעלה גיבוי למקרה שילך לי משהו במע' ההפעלה ( קרה לא מזמן)שאוכל במקרה כזה לעבוד מיידית עם המחשב.

הכונן הישן לא יהיה מורכב במחשב. אין לי כרגע צורך בנפח נוסף, מעבר למה שיהיה בכונן החדש שארכוש .

השאלה שלי היא, נניח וקרה לי משהו במע' ההפעלה שב-ssd

אני מוציא את ה ssd ומרכיב את הכונן הישן, עליו נמצא וינ.7, האם זה מעלה לי אוטומאטית את מע' ההפעלה שעליו והכל עובד, או שזה ידרוש פעולות נוספות ?

ובאותה הזדמנות.

למישהו יש משהו טוב/רע להגיד על הכונן הזה?

http://www.pccenter.co.il/product/%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%9F-%D7%A7%D7%A9%D7%99%D7%97-%D7%A4%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%99-seagate-3tb--st3000dm001?aff=Zap

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם לא תמחק את מערכת ההפעלה מהכונן הישן - אין סיבה שהוא לא יעלה ויעבוד בדיוק כמו שעבד בעבר.

ייתכן שיהיו תקלות מסוימות אם תבצע שינויים מהותיים במחשב (למשל - החלפת לוח+מעבד), אבל WIN7 מתמודד עם זה יותר טוב מאשר , ויש סיכוי שאחרי התקנת כמה - הדברים יעבדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא תמחק את מערכת ההפעלה מהכונן הישן - אין סיבה שהוא לא יעלה ויעבוד בדיוק כמו שעבד בעבר.

ייתכן שיהיו תקלות מסוימות אם תבצע שינויים מהותיים במחשב (למשל - החלפת לוח+מעבד), אבל WIN7 מתמודד עם זה יותר טוב מאשר XP, ויש סיכוי שאחרי התקנת כמה דרייברים - הדברים יעבדו.

הכוונה הייתה שהחומרה נשארת כפי שהיא.

מבין שבמקרה הזה אני פשוט מחבר את הדיסק שיש עליו את ה- 7 , במקום ה ssd וזה מיד עולה?

- - - תגובה אוחדה: - - -

שלום לך

א. כן.

ב. לא

ג.לא

מבין ששני ה"לא" מתייחסים לשאלה בנוגע כונן המכני 3 טרה.

בנושא זה קראתי כאן דיון הנוגע לכך שסיגייט מייצרת במקביל שתי סדרות תחת שם זהה, אחת עם פלטות של 1 טרה והשנייה עם 667 גיגה או 600 לא בטוח.

כלומר, בדיסק של 3 טרה יהיו במקרה הראשון 3 פלטות ובשני 5.

ממה שהבנתי ל 3פלטות יתרון מהירות על פני 5.

החנות היחידה מאלו שמוכרות את הכונן הזה( לפחות בפירוט של זאפ) בה מצאתי איזה פירוט לנושא היא כאן.

http://www.orpc.co.il/items/251264#techDetailsAName

רשום שם: Heads/Disks: 6/3

שלא ברור לי מה הכוונה שרושמים 3 וגם 6.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת הגעתי למסקנה שמכיוון שכונן המכני ישמש בעיקר למדיה ( כמובן שזה אומר גם קריאה וכתיבה עליו, העתקת קבצים וכו'- שגם כאן חשובה לי מהירות ) הרי שכנראה זה יהיה בסדר עם מרבית הכוננים המוצעים כיום.

לכן אני נוטה לתת חשיבות יותר לנושא אמינות.

משהו מעניין שקראתי כאן:

https://www.backblaze.com/blog/what-hard-drive-should-i-buy/

ועדכון ל 2014

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-update-september-2014/

תמונה עגומה לאמינות של כונני סיגייט.

קראתי את זה בעוד מקומות.

מתחיל לשקול לעבור אולי לטושיבה הזה.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=850057

מחיר ומפרט זהים. אחראיות שנתיים לעומת 3 בסיגייט.

טושיבה רכשו בכונני מהסוג את היטאצ'י , שהיו מומלצים מאוד בשעתו. כמובן של ברור אם זה אותו הדבר כיום.

עריכה:

מה שקראתי גם כונן זה לא מצטיין כל כך באמינות.

מבלבל.

אשמח לשמוע דעה בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה קטנה למה שנאמר מעלי : אם תשנה בביוס דברים כמו UEFI/Legacy בשביל הוינדוס 8, יתכן שתצתרך לשנות אותם בחזרה במקרה שאתה מחבר את הוינדוס 7. פשוט תזכור אם אתה נוגע שם במשהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הערה קטנה למה שנאמר מעלי : אם תשנה בביוס דברים כמו UEFI/Legacy בשביל הוינדוס 8, יתכן שתצתרך לשנות אותם בחזרה במקרה שאתה מחבר את הוינדוס 7. פשוט תזכור אם אתה נוגע שם במשהוא

צודק.

אפילו אוסיף שאם אשנה למצב ahci בביוס, אצטרך להחזיר ל ide כשאחזיר את הוינ. 7, נכון ?

מכיר את זה.

לא ישים לגביך / צרכן ביתי.

זה כמו להשוות אוכל תעשייתי לביתי.

מבין שאתה מתכוון לנתונים של backblaze ?

אני עברתי ל- בכל הכוננים שלי אחרי תקלות חוזרות בכונני WD. עד היום טפו טפו.... אין תלונות.

שמח לשמוע, יעזור לי גם להחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו אוסיף שאם אשנה למצב ahci בביוס, אצטרך להחזיר ל ide כשאחזיר את הוינ. 7, נכון ?
יש סיכוי שכן, תלוי איך ה7 הותקן. כעקרון אפשר להתקין גם לIDE וגם לAHCI ואז המערכת תדע לעבוד בכל מצב. חבל שזה לא מובנה בחלונות. ואם עד עכשיו לא עבדת עם AHCI - גם חבל. :)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סמך מה שאני קורא , וגם על פי ניסיון העבר, אני מבין שאין ערובה לדיסק אמין מחברה אחת, בהשוואה לאחרת והרבה משחק כאן המזל על איזה דיסק נפלת.

אז היות ולא מצאתי הבדל מהותי בין שני הדיסקים שציינתי , ומכיוון שהסיגייט נותן 3 שנים, בעוד שהטושיבה רק שנתיים, נראה לי נכון ללכת על הסיגייט.

יש סיכוי שכן, תלוי איך ה7 הותקן. כעקרון אפשר להתקין גם לIDE וגם לAHCI ואז המערכת תדע לעבוד בכל מצב. חבל שזה לא מובנה בחלונות. ואם עד עכשיו לא עבדת עם AHCI - גם חבל. :)

במצב ahci עם וינ. 7 המחשב עשה לי בעיות.

מבין שבמעבר ל זה די הכרחי, לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אני יכול לדעת? :)

מה שאני כן יודע הוא שמיליוני אנשים (אני ביניהם) עבדו ועובדים במצב AHCI, עוד מימי והפלטפורמות הראשונות שתמכו בזה. לא נתקלתי בבעיות עם הצ'יפסטים הנפוצים של (ואני מניח שזה מה שיש לך גם). אז גם אם הבעיה באמת הייתה קשורה לAHCI - היא ככל הנראה נבעה מהתקנה לקויה של דרייבר או מדרייבר מקרי בעייתי. בסבירות יותר נמוכה - דיסק בעייתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה נוספת בבקשה.

שמתי לב שיש כוננים שהמהירות שלהם מוגדרת כ- IntelliPower RPM

מניח שזה נמצא בכוננים ירוקים כמו למשל זה

http://wellcom.co.il/catalog/product_info.php/disk-kshih-western-digital-3tb-sata3-cache-64mb-wd30ezrx-p-12353?language=he

אני מבין שמדובר במהירות משתנה המתאימה את עצמה לצרכים ובכך אמורה לחסוך אנרגיה.

אתם רואים בכך יתרון מסוים למבנה שאני מתכנן בהשוואה לכונן7200 למשל ?

כי שאר הנתונים כולל המחיר, די זהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתרונות :

חיסכון בחשמל (קטן, כמה W - אתה לא תשים לב להבדל בצריכת החשמל בהשוואה ליתר המחשב) והקטנת התחממות הכונן

הקטנת השחיקה של החלקים המכאניים של הכונן, מה שיכול פוטנציאלית להאריך את החיים שלו

חסרונות אפשריים :

כשאתה פונה לכונן יכול לקחת לו זמן להעלות את מהירות הקריאה, כך שהתחלת הפעולה אחריי שהוא היה במצב חיסכון יכולה להיות איטית יותר (לא נראה לי שההבדל יהיה יותר ממשהוא כמו שניה)

יכול להיות שלוקח כמה פניות אליו בשביל שהוא יחליט את המהירות, במקרה כזה כמה פניות יורגשו קצת איטיות יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...