תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015... - עמוד 22 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תעשו טובה כשאתם הולכים לקלפי במרץ 2015...

Born2Kill

Recommended Posts

• תגובות 829
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתם מדברים על פינוי-בינוי .

אתם מפספסים משהו הרבה יותר גדול : דירות רפאים בישראל .

בישראל יש מצב די נדיר שיהודי התפוצות קונים כאן דירות ומשאירים אותן ריקות ..

זה בנוסף לקבלנים ובעלי עניין נוספים , שמתואמים בצורה זו או אחרת וחונקים את השוק .

תביאו שתי חברות בנייה מסין ותראו את הקצב בנייה שלהם .

- - - תגובה אוחדה: - - -

http://youtu.be/Ps0DSihggio

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בפס"ד שצירפת - דחו את הערעור שלה וחייבו אותה בפיצויים. לא קיבלה שום דבר יותר מאחרים.

פיספסת את מה שכתבתי קודם.

גם בעליון נתנו לה ארכה לחתום על אחת מ 2 הצעות "הפשרה" שהציעו לה, ואז לא תשלם שום פיצויים. (ציטתי את החלק הזה מפסק הדין קודם לכן)

אחת ההצעות כוללת תשלום חובותיה לערייה בסך 50 אלף שח + שדרוג הדירה. ההצעה השנייה כוללת תשלום ערך מלא של הדירה המשודרגת כפי שקונים חדשים ישלמו, כדי שתוכל לקנות דירה בכל מקום אחר, ועוד הטבות.... לא זוכר פרטים בדיוק, אבל הכל מוזכר בפסק דין.

הנקודה היא שגם כעת לאחר ששיגעה במשך שנים את שכניה, את הקבלן, את בתי המשפט השונים, עדיין אם היא תואיל בטובה ותחתום כעת, (לאחר פסק הדין של העליון) היא עדיין תקבל הטבות יקרות מאוד יחסית לשאר הדיירים ולא תשלם שום פיצויים על התנהגותה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

כל פס"ד כזה יוצר עוד אבן דרך, בית המשפט יוצר מציאות בשטח שמחפה על הלקונה בחוק.

אני לא מסכים.

את מה שתיארתי כעת ראיתי בהרבה פסקי דין. בית המשפט פשוט לא יכול לפנות את הסרבן, ולכן עובד בשיטת הגזר והמקל. הבעיה שאת הגזר משפרים שוב ושוב ככל שהזמן עובר והארכאות נעשות גבוהות יותר, ואילו המקל הוא על תנאי, ויכול להיות מבוטל לחלוטין גם ברגע האחרון ולאחר מכן.

הכותרות המפוצצות בעיתון על פיצויי ענק לא מספרים את כל הסיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בישראל יש מצב די נדיר שיהודי התפוצות קונים כאן דירות ומשאירים אותן ריקות ..
אם באמת קראת את הכתבה, נאמר שם שדירות ריקות בבעלות אזרחים זרים מהוות דווקא חלק זניח למדי מהדירות הריקות. רוב הדירות הריקות הן דירות של ישראלים שיש בידיהם יותר מדירה אחת.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה נתפס למקרה נקודתי, הבאתי לך 2 מקרים מהחודש האחרון שבהם התוצאה היתה שונה. בכל מקרה, בתוצאה הסופית יהיה פינוי/בינוי. ושוב, כל פס"ד כזה (באחד המקרים שהבאתי עיקלו לו את הדירה) מקבע מציאות בשטח שסרבנות היא מסוכנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים.

את מה שתיארתי כעת ראיתי בהרבה פסקי דין. בית המשפט פשוט לא יכול לפנות את הסרבן, ולכן עובד בשיטת הגזר והמקל. הבעיה שאת הגזר משפרים שוב ושוב ככל שהזמן עובר והארכאות נעשות גבוהות יותר, ואילו המקל הוא על תנאי, ויכול להיות מבוטל לחלוטין גם ברגע האחרון ולאחר מכן.

הכותרות המפוצצות בעיתון על פיצויי ענק לא מספרים את כל הסיפור.

בית המשפט לא נותן שום גזר

יזם/קבלן ספציפי נתן.

אם הוא לא היה נותן כלום, התוצאה הסופית היתה נשארת זהה, הסכמה לפינוי או תשלום פיצויים גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם באמת קראת את הכתבה, נאמר שם שדירות ריקות בבעלות אזרחים זרים מהוות דווקא חלק זניח למדי מהדירות הריקות. רוב הדירות הריקות הן דירות של ישראלים שיש בידיהם יותר מדירה אחת.

קראתי אותה בעברי ..

זה לא נשמע הגיוני . אולי יהודי מצרפת בא לישראל , מתאזרח , קונה דירה וחוזר לחול .. זה כבר נשמע יותר הגיוני ..

למה שישראלי ישאיר דירה ריקה ?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה נשמע לך הגיוני ומה לא, אבל אלה העובדות (לפי הלמ"ס). אתה מוזמן להתעלם מהעובדות, כמובן, ולהמשיך להאמין בתאוריות שלך.

למה לעשות את זה? תקרא אתה הכתבה, תקרא את התגובות ואולי תקבל קצת רעיונות.

אני אישית לא מסכים עם ההגיון שלך.

לו אני הייתי מאוד עשיר, הייתי בכיף מחזיק דירה בעיר מרכזית קרוב למרכז העיסוק / עבודה שלי, ודירת נופש לחופשים איפשהו בצפון. אולי אחת באילת. כי מה אכפת לי? אני מאוד עשיר.

יש כאלה שרוצים שיהיה לילדים מתישהו, אבל כרגע הילדים לא צריכים כי הם בצבא / לומדים באוניברסיטה בעיר מרוחקת וגרים במעונות / בטיול של שנה אחרי צבא בחו"ל.

אולי כמו שנאמר "משתמשים בדירה מידי פעם"? נגיד סופ"ש פעם-פעמיים בחודש כשזה נוח (נסיעה עסקית לעיר אחרת, למשל) רוב הזמן הדירה תהיה ריקה.

אפשר בכיף לחשוב על סיבות. וכולן נראות לי יותר הגיוניות מאשר אדם שיבוא לקנות נכס בארץ זרה, שהוא לא מתכוון לגור בה בכלל, ולא למטרת השקעה, והכל בשביל מה? כי אולי מתישהו הוא ירצה להגר לאותה ארץ? כי הוא יהודי שמאמין בציונות ולכן הוא רוצה שיהיה יותר קשה ליהודים בארץ להשיג דירה?

אם היה לך כסף פנוי - זה מה שהיית עושה את זה בעצמך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר כמה משפחות צרפתיות שמחזיקות כאן דירה מרוהטת מוכנה למקרה שהם יצטרכו לעלות לארץ מיידית. הם חוששים מגלי האנטישמיות הגוברים שם. טוענים שרוב ממילא בירושלים הן דירות רפאים כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי טופי, עכשיו יבוא חברנו, יסיק מהדוגמה הקטנה הזו (כמה משפחות כאלה אתה מכיר, אישית? וכמה דירות כאלה יש בממילא ולטענותיו של מי?) ויאמר "ראיתם? אמרתי לכם!" וימשיך לספר לכולם שבגלל אזרחי חוץ אין דירות בארץ. :)

עריכה: מקצת קריאה, נראה שאכן חלק נכבד מדירות בממילא (כפר דוד) נמכרו בזמנן לתושבי חוץ ספציפית כדי להיות דירות נופש, ועל כן חלק נכבד מהן ריק רוב השנה. לפי הכתבה, מספרן האבסולוטי לא רב, וירושלים אף לא מובילה את המדינה ב"דירות רפאים". בכל מקרה, ממה שהצלחתי לראות, מדובר בדירות פאר, ולא כאלה שיפנו אל כיסו של רוכש הדירה הראשונה הפוטנציאלי הממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון , גם דירות פאר הן דירות .

דבר שני , קשה לי להאמין שיש ישראלי , שהוא בעל דירה ריקה ..

למה לו להחזיק דירה ריקה ?.

מה אני הייתי עושה עם הכסף ?. מיליון וחצי שקל בערך ..

לא יודע בוודאות . מה שאני כן יודע הוא שלא הייתי קונה דירה ומשאיר אותה ריקה . זה טמטום טהור .

אולי קונה ומשכיר אותה . בוודאי לא משאיר אותה ריקה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי דודה שמטיילת בכל העולם. יש לה דירה בארץ ובארה"ב (חוץ מעוד מלא נדל"ן בארה"ב, אני מדבר רק על הדירות בהן היא מתגוררת). הדירות הללו ריקות ברוב השנה.

"למה את לא משכירה אותן?" שאלנו אותה. היא טוענת שאין לה כוח לזה ושזה לא מעניין אותה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...