בזק מורידה את מהירות המינימום המובטחת בחבילת 100 מגה-ביט לשנייה - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בזק מורידה את מהירות המינימום המובטחת בחבילת 100 מגה-ביט לשנייה

SilentBob

Recommended Posts

אני עם מילדוף ,התמרמרות מוזרה ומיותרת. אין לכם על מה לכתוב? תנו לנו איזו הדלפה סינית על האייפון 8 או משהו.. (לביא - לא משהו אישי זה מיועד להנהלה - או בעצם לאיזה ערנב שבעל בית כאן..;))

אגב בפועל זה באיזור ה 75-80 אחוז בד''כ - כלומר אצלי בחבילת טופ 40 המהירות בפועל נעה סביב ה32-34 שזה לא רע בכלל.

מילפורד הוא שונא ידוע שלי (אולי הקנאה הורגת אותו... האמת אין לי מושג), אז אני נוטה שלא להתייחס למה שהוא כותב. הכוונה של הידיעה הזו היא להציג את המשמעות האמיתית של מבצע השדרוג של . אומרת את הדבר הבא - אנחנו משדרגים את חבילת האינטרנט של לקוחות ה-T40 ל-T100 אבל בפועל אנחנו לא מתחייבים שהמהירות שלך תגדל. מצד שני, שיגמרו 12 חודשי המבצע שלך נגבה ממך מחיר גבוה יותר של חבילת T100.

לפחות אצל (שגם לה יש בעיות) לא נופלים בפח הזה - החברה אמנם מתחייבת למהירות מינימום בדיחתית של 0.01Mbps אבל לפחות אצלה 100Mbps זה באמת 100Mbps.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אולי במקום לזיין את השכל (משהו שאתה ידוע בו) תסביר לכולנו למה אתה נטפל לחברה שמתחייבת על 40, ולא לחברה שמתחייבת על 0.01?

איפה מתחייבת? הדבר היחיד שהיא מתחייבת זה שאם שילמת על 100 ואתה מעולם לא מקבל יותר מ40, יגידו לך שזה בסדר וככה אמור להיות. זה להבדיל מהוט, שאם אתה משלם על חבילה של 100 ומקבל באופן קבוע רק 60, יתייחסו אל זה כאל תקלה - בין אם יגידו "תקלה איזורית" או ישלחו טכנאי, הם בטח לא יגידו שזה תקין לקבל (תמיד, לא בשעות העומס) רק חצי ממה ששילמת עליו. מצד , הם יכולים למכור 100 מגה לכל המדינה, ואף אחד אף פעם לא יעבור את ה40, וזה ייחשב למצב תקין ו by design!

וכמובן, אין טעם להשוות בין תשתית לספקית מסיבות ברורות, אז אני לא יודע מה זה "שאר החברות", ההשוואה צריכה להיות להוט בלבד - זוהי התחרות היחידה של כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:jafafa: ומוסיף - עם התחייבות לא הולכים למכולת אלא עם מהירות בפועל. אני רוצה לשלם עבור המהירות שאני מקבל בפועל. אצל אני משלם עבור מהירות 200/5 ומקבל זאת באופן קבוע. העובדה שחברה יכולה למכור חבילה של "כאילו 100" מקוממת ומעצבנת.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלמד לקרוא ואז תחזור לפה שוב. תודה.

קראתי את הכתבה, ויש משהו שגם אתה וגם כותב הכתבה מפספסים:

אצל כל שאר החברות (בעיקר ספקיות, אבל גם הוט במידה מסויימת, באיזורים מסויימים) יש דבר כזה שנקרא "שעות העומס", שאז יכול להיות שלא תוכל לנצל את מלא המהירות של הקו שלך. לכן, כשהן מתחייבות למהירות מינימום נמוכה הן בעצם אומרות שבשעות העומס ייתכן שתקבל מהירות נמוכה יותר, אבל את מהירות המקסימום מובטח לך שתקבל מתישהו.

לבזק לעומת זאת, אין כל משמעות לשעות העומס היות שמדובר בתשתית יחידנית - כל אחד קו ישיר עד הבית. לכן בתיאוריה אין בכלל מהירות מקסימום ומינימום - תקבל מהם את אותה המהירות בדיוק בכל שעה משעות היממה (למעט מקרים של תקלה אמיתית). אז ההיגיון אומר שאם הם מציעים חבילה במהירות נתונה, הם יכולים להבטיח לך שהמינימום יהיה מאד קרוב למקסימום. אז למה הם לא עושים זאת? כי הם מפרשים את הביטוי "מהירות מינימום" בצורה שונה לגמרי: לא מהירות המינימום שאתה עלול לקבל בחלק מהזמן, אלא המהירות שתקין שתקבל תמיד, כי בכלל לא יכולים לספק לך יותר מזה, וזה עדיין ייחשב לחבילת 100 מגה ותשלם בהתאם, רק בגלל שיש אנשים אחרים שבאמת מקבלים 100 מגה.

ובקיצור: ההשוואה בין "מהירות המינימום" של לזו של שאר החברות אינה במקום כלל, היות שבמילים אלו היא מתכוונת למשהו אחר לגמרי.

מובן עכשיו? או שאני עדיין לא יודע לקרוא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד לחלק מן הדברים שנאמרים פה אני רואה טעם לפגם במה שבזק עושה (דחיפת חבילות מהירות יותר שלאחר מכן יעלו יותר ללקוח). אני לא רואה פסול בך שהם מפרסמים קבל עם ועדה את המהירות המינימאלית (זה שהם הורידו אותה זה אולי לא נחמד - אבל זה עדין בסדר) להיפך אני חושב שזה יפה מצידם. אישית הענין לא משנה (אני מחובר להוט - ותתפלאו אני בד"כ מאוד מרוצה ולא מנסים לדפוק אותי - היו תקלות - שהייתי שמח לו לא היו אבל הכל בוספו של דבר נפתר). אני לבזק לא חוזר ואת החלטתי כבר לפני יותר מעשור. שורש הרע הוא הדואופול בזק\הוט זה כשל שוק מובהק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מילפורד הוא שונא ידוע שלי (אולי הקנאה הורגת אותו... האמת אין לי מושג), אז אני נוטה שלא להתייחס למה שהוא כותב.

אין ספק שאתה חי בסרט.

- - - תגובה אוחדה: - - -

איפה מתחייבת? הדבר היחיד שהיא מתחייבת זה שאם שילמת על 100 ואתה מעולם לא מקבל יותר מ40, יגידו לך שזה בסדר וככה אמור להיות. זה להבדיל מהוט, שאם אתה משלם על חבילה של 100 ומקבל באופן קבוע רק 60, יתייחסו אל זה כאל תקלה - בין אם יגידו "תקלה איזורית" או ישלחו טכנאי, הם בטח לא יגידו שזה תקין לקבל (תמיד, לא בשעות העומס) רק חצי ממה ששילמת עליו. מצד , הם יכולים למכור 100 מגה לכל המדינה, ואף אחד אף פעם לא יעבור את ה40, וזה ייחשב למצב תקין ו by design!

שקר וכזב, קישקוש מטומטם במיץ בולשיט!

יכול להיות ששירות הלקוחות של הוט אכן טוב יותר מזה של (??) והם התייחסו ל-60 בתור תקלה - אבל זה נטו מתוך "מחווה של רצון טוב" ולא מתוך התחייבות!

הוט מתחייבת למהירות מינימלית של 0.01 מגה. נקודה סוף פסוק. לעומתה מתחייבת למהירות מינימלית של 40 מגה.

אז אתה איכשהו מעוות את המציאות כדי לתקוף בסיטואציה הנ"ל ^^^^^^ דווקא את . כנראה שבאמת לטימטום האנושי אין גבולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שבאמת לטימטום האנושי אין גבולות.

הוצאת לי את המילים מהפה.

כמו שכבר הסברתי בתגובה הבאה (שלא יודע אם קראת), היא היחידה שאין לה שום בעיה להתחייב למהירות מינימלית זהה למה שתקבל במקסימום (היות שאין אצלה משמעות לשעות עומס), אז זה לא ממש חכמה שהיא היחידה שעושה זאת. מצד שני, היא גם היחידה שמציעה לך כ"מהירות מקסימלית" מהירות שברור לה שאתה לא הולך לקבל אף פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לי זה נשמע כמו הונאה? כאילו מילא תגידו אנחנו מוכרים 100 מגה אבל יכול להיות שתגיע במקסימום ל90 ואוקיי את זה אני יתעצבן אבל מוכן לקבל. אבל פה ממש אומרים לך אתה משלם על 100 אבל אנחנו מתחייבים לפחות מ50%!!! ממה שאתה משלם עליו.

אני חושב שזה ממש דורש פנייה למועצה לצרכנות. עובדים על אנשים בעיניים. אל תקראו לזה 100 מגה. תקראו לזה 40,50 מגה תלוי בכמה שאתם יכולים לספק ותתנו מחיר שונה לכל חבילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לי זה נשמע כמו הונאה? כאילו מילא תגידו אנחנו מוכרים 100 מגה אבל יכול להיות שתגיע במקסימום ל90 ואוקיי את זה אני יתעצבן אבל מוכן לקבל. אבל פה ממש אומרים לך אתה משלם על 100 אבל אנחנו מתחייבים לפחות מ50%!!! ממה שאתה משלם עליו.

חבילת טופ 100 היא למהירות של 'עד 100 מגה' בדיוק כמו בחנויות בגדים ותכשיטים של 'עד 70 אחוז הנחה - כשבפועל החנות ב20 אחוז' ברור שהמשפט הזה אינו יישר כל כך ובעולם האמת (של ארט - של של אחרי המוות..) לא היה לו מקום.

אבל שוב- הם לא התחייבו להביא לכם 100! הם התחייבו להביא 50 (ועכשיו40) בפועל הם מספקים בשוטף באיזור ה80 בדומה להוט, השאלה אם בזמני עומס הם יורדים ל0.1 או ל40.

בזק אומרת את הדבר הבא - אנחנו משדרגים את חבילת האינטרנט של לקוחות ה-T40 ל-T100 אבל בפועל אנחנו לא מתחייבים שהמהירות שלך תגדל.

היא אומרת להכפיל את מהירות האינטרנט שלך! יותר מכפול ממה שהיה לך. בין בהתחייבות בין בפועל . לא ברור לי מה אתה רוצה.

מילפורד הוא שונא ידוע שלי (אולי הקנאה הורגת אותו... האמת אין לי מושג), אז אני נוטה שלא להתייחס למה שהוא כותב

הדבר השנוי עליי ביותר הוא להתערב במריבות אישיות בכלל, וכאן בפורום בפרט, אני לא יודע אם מילדוף שונא שלך - וזה לא ענייני

אבל בשביל היושר - אני פותח לא מעט את האתר שלך וקראתי כמה וכמה מהבלוגים שלך, אי אפשר שלא להתרשם שאתה שונא את , אז אם מתייחסים לדעות אישיות ולא לטענות הכתבה שלך צריכה לבוא עם כוכבית * הכותב אינו אוהב את .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם CHIEF אוהב או לא אוהב את או את .

אני יודע שבעבר היתה לו נטיה לאמץ ולהעביר ללא היסוס וללא בקרה כל דבר שהם מפרסמים.

היכולת של חברות תקשורת ואינטרנט לפרסם שקרים וחצאי אמיתויות, בתוך מארג מחושב של טרמינולוגיה ומצגות מעוותות מציאות.

ולקבל שיתוף פעולה מלא ומהיר, חסר ביקורת וחשיבה עצמאית, כמעט מכל אמצעי התקשורת המיינסטרים והאלטרנטיבים, כולל הבלוג של CHIEF.

גורמים לי לכעוס בכל פעם שאני רואה את הדבר מתרחש.

לפחות כאן בדיון אחרי שהדברים הועלו והוסברו, והפכו ברורים לעין לכל אדם בר דעת, CHIEF עומד לצד האמת.

אבל האמת צריכה שילחמו בשבילה.

היא לא מגיעה אוטומטית.

להיפך, השקר בדרך כלל שולט בענף, ולכן צריך מאוד להיזהר להפעיל חשיבה עצמאית וביקורתית לפני שמאשרים כתבה חדשותית בנושא.

יש מקום ואפילו צורך לקחת כל התרחשות בתחום וליצור לה קונטקסט מלא כדי לקבל תמונה אמיתית של המציאות.

אם לא נעשה זאת, אנחנו מפסידים במלחמה תודעתית שמנהלות נגדנו האזרחים והצרכנים, שנים על גבי שנים, חברות התקשורת והאינטרנט.

חלק מאיתנו מתפקח בשלב כלשהוא.

אבל רוב האוכלוסיה חיה תחת מניפולציה מקיפה מאוד, ללא איזון תקשורתי.

ודבר זה תומך ישיר ועיקרי בהחרפת הניצול וחוסר השקיפות/מוסריות בו מתנהלות חברות אלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר אתה לוקח את הדיון לכיוון הזה - מה שחברות התקשורת עושות הוא מאוד קטן לעומת השיווק. שיטת מצליח היא אחת הרעות החולות של המשק הישראלי - ועד שהצרכן לא לא יעמוד על שלו וישתמש בכל הכלים העומדים לרשותו (חוק\משפט, התאגדות, חרם, הימנעות) זה לא יפסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוצאת לי את המילים מהפה.

כמו שכבר הסברתי בתגובה הבאה (שלא יודע אם קראת), היא היחידה שאין לה שום בעיה להתחייב למהירות מינימלית זהה למה שתקבל במקסימום (היות שאין אצלה משמעות לשעות עומס), אז זה לא ממש חכמה שהיא היחידה שעושה זאת. מצד שני, היא גם היחידה שמציעה לך כ"מהירות מקסימלית" מהירות שברור לה שאתה לא הולך לקבל אף פעם.

זה כבר ממזמן לא נכון ברוב המקרים.

ברשת ה NGN, הקו "הבלעדי" שלך בבזק (קו חוטי טלפון נחושת עתיקים) מגיע עד לארון התקשורת הקרוב ברחוב. ושם, אתה משתתף בקו אופטי אל יחד עם כל שאר השכנים ברחוב שלך, בדומה להוט.

לגבי הדיון. בתכלס זה לא באמת משנה אם מתחייבים או לא מתחייבים. אם או יכולים לספק לך רק X בזמן נתון עקב תקלה/מגבלה או whatever, האפשרות שלך זה או לרדת בחבילה (בדר"כ מה שקורה אצל בזק) או להמתין בסבלנות לפיתרון התקלה או לעזוב אותם ולנסות את מזלך עם המתחרה היחידה.

ברוב המקרים 2 החברות מסוגלות לתת את מה שהם מתחייבים ובאמינות טכנית טובה. לא רבים מאיתנו סובלים מתקלות או איטיות הקשורים בתשתית לאורך זמן. ואם קרה שכן, עוברים למתחרה.

המהות של העניין זה אמת בפרסום ותו לא. אבל מדובר בשקר זעיר יחסית, לשקרי ענק שקיימים בשוק הישראלי אשר משפיעים על הכיס שלנו הרבה יותר.

חבילת TOP100 היתה צריכה להיקרא כמו המהירות המינמאלית שמקבלים בעלי חבילה זו בפועל. 55PLUS , או 55-85MAX, זה הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי אבל לא היה לי זמן להתייחס אז ויתרתי, כי היא שטותית. זה פשוט לא נכון, מי שאומר את זה פשוט לא מבין איך התשתית עובדת. בוודאי שגם לבזק יש "שעות עומס"!

כל ה-myth הזה נגד הכבלים שזה כביכול "חיבור משותף עם השכנים" זה קישקוש שהומצא ע"י בעלי אינטרסים (כמו כותב האייטם הזה?) כדי להפיץ שמועה שקרית ולהטעות את הציבור.

גם בבזק וגם בהוט כל אחד מהבתים מגיע לארון "שכונתי" שמרכז את כולם, ומשם ממשיך הלאה במשותף. זה (כמעט) בדיוק אותו דבר.

הטענה שכביכול "בזק משתמשת במונח "מינימום" בתור "מקסימום"" היא שקר בוטה ומסריח ועובדתית פשוט לא נכון.

2014-11-19_1939.png

40 זה מקסימום?

זה נראה לך כמו 40 מקסימום יא נוכל שקרן?

כן? כן? כן יא נוכל שקרן? כן? זה 40?

בזק משתמשת במינימום בתור מקסימום? כן? אתה בטוח?

תפסיקו לשקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אפשרות לבטל את השידרוג?

אני "שודרגתי" מ40 לטופ 100, בפועל הקו קודם הסתנכרנן על 43000KBPS ועכשיו על 51000KBPS, בפועל במקום לקבל 40 שבאמת קיבלתי אני מקבל עכשיו 43-46 מגה.. שידרוג מגוחך בעיקר שבתום המבצע ידרשו עליו תוספת תשלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...