ביצועים מופחתים לאחר אתחול קר בלוח אם Z97-A - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביצועים מופחתים לאחר אתחול קר בלוח אם Z97-A

MasterGamerFX

Recommended Posts

זה המצב הבעייתי

54636dd249e5d.png

וזה המצב הרגיל שהכל עובד מצויין

54636ee13eb7f.png

- - - תגובה אוחדה: - - -

נראה לי שעליתי על איזה משהו..

אני פותח את GPU-Z ומגלה ש

דרך אגב זה המצב הבעייתי

5463724dc027c.png

- - - תגובה אוחדה: - - -

טוב אני מבין שאין הרבה מה לעשות מאשר לנסות לשנות את מיקום הכרטיס ולעבור על כל החריצים של PCIE יכול להיות שבאמת הכרטיס לא ממוקם במקום הנכון עם הרוחב פס הנכון וזה גורם לבעיה

אני אנסה ואדווח לכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ניסיתי להחליף כרטיס מסך אותה בעיה ניסיתי לשנות חריץ PCIE אותה בעיה מוזר מאוד מוזר,אני גם חושב שזה ביוס תקול או משהו בסגנון אולי ישחררו בעתיד איזה תיקון אבל לא נראה לי שזה יקרה

אכלתי אותה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, עלית על הבעיה. כמו שכתבתי קודם - ממשק ה PCI Express שלך עובד במצב הבעייתי כ PCI Express 1.1 ולא כ PCI Express 3.0 (ההבדל הוא רוחב פס של 4000MB/s לעומת 15760MB/s, דבר שבהחלט יכול להסביר את הירידה בביצועים). זו כנראה בעיה בביוס של הלוח. האם ניסית לכבות בביוס את האפשרות DMI gen2 speed (לקבוע אותה כ disabled - זה בחוברת שלך בעמוד 2-40 או 92 ב PDF)? האם פנית לתמיכה של Asus?

אגב, לא שמתי לב לכך עד עכשו - אבל תשנה בבקשה את הכותרת למשהו כמו "ביצועים גרפיים מופחתים לאחר אתחול קר בלוח Z97-A".

עריכה: האם יש לך כונן בחיבור M.2?

חוץ מזה, אתה צריך להתקין את כרטיס המסך בחריץ ההרחבה הקרוב יותר למעבד.

עריכה 2:

בנוסף לשינוי ערך הפרמטר DMI Gen 2 בביוס ל Disabled, נסה לקבוע גם את ערך הפרמטר PCIEx16_1/2 Link Speed ל Gen 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עדיין לא פניתי לתמיכה של ASUS

לא אין לי כונן בחיבור M.2

הכרטיס מסך מותקן בחריץ שהכי קרוב למעבד

שיניתי את

PCIEx16_1/2 Link Speed ל Gen 3

ואין שינוי

עריכה שיניתי DMI Gen2 2 ל Disabled

יש שיפור בביצועים אבל עדיין יש הגבלה אני מקבל 45 FPS במקום 79 בבדיקה של OCCT

בטוח שיש עוד גורם לנפילת הFPS הזאת גם אחרי שינוי ההגדרות עדיין יש נפילה ואילו אחרי restart הfps חוזר למצב תקין

בין 75-79 חייבת להיות הגבלה נוספת מצד הלוח אם הזה ? מישהו יודע אחרת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את הבעיה רואים ב GPU-Z, אז בכל פעם תבדוק בעזרתה באיזה מצב ממשק ה PCI Express פועל.

אתה יכול גם לנסות לבדוק האם יש גירסת ביוס מעודכנת לכרטיס המסך שלך - אולי זה יפתור את הבעיה (אולי בעיית התקשורת בין הלוח לכרטיס המסך שגורמת לכך שממשק ה PCI Express יעבוד בגירסה 1.1 ולא ב 3.0 נובעת מבעיה גם בביוס של הלוח וגם בביוס של כרטיס המסך).

אם כלום לא עוזר ו לא יציעו פתרון, אני מציע שתממש אחריות ותבקש להחליף את הלוח בדגם אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul רק שתדע ש99% שאין שום בעיית תקשורת.

בכל הלוחות החדשים והכרטיסים החדשים הPCIE יורד ל1.1 במנוחה וקופץ ל3.0 במצב משחק - כמו הורדת תדר מעבד\כרטיס

פותח הת'רד - יש לך סימן שאלה שם ליד המידע על הPCIE , תלחץ עליו ואז תלחץ על start render test ותראה שזה קופץ ל3.0

אבל גם ונניח שזה 1.1 זה עדיין ברמה של X8 2.0 וזה די והותר בשביל כרטיס ברמת GTX650TI ככה שזו לא התקלה.

אני חושב שאתה פשוט צריך לפרמט כי זה רוב הסיכויים איזושהי תוכנה שלוקחת משאבים מהמחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

giloman כנראה צודק - אכן לא ידעתי שגירסת ה PCI Express יורדת ל 1.1 במנוחה (כן, ראיתי שכתוב בתצלום מסך מ GPU-Z שיכול להיות שמצב חיסכון באנרגיה משפיע על הערך הזה). מכיוון שקיימת בעיה במחשב, זהו הדבר היחיד שניתן לראות שיכול להשפיע על הביצועים, ומכיוון מחיפוש באינטרנט עולה שזו הבעיה גם אצל משתמשים אחרים, הנחתי שזו אכן הבעיה. זו טעות. למעשה, אם היו 4 תצלומי מסך מ GPU-Z (במאמץ ובמנוחה גם במצב התקין וגם במצב הבעייתי) היה אפשר לדעת האם מדובר רק במצב חסכון באנרגיה או האם זו אכן הבעיה (ממשק ה PCE "ננעל" על גירסה 1.1 לאחר אתחול קר).

בקשר לביצועים של כרטיס המסך - אני מסכים שבין PCE 3.0 X16 ו PCE 2.0 X16 ההבדל הוא זניח, אבל כאשר מדובר על PCE 1.1 X16 רוחב הפס בין המעבד וכרטיס המסך, כפי שציינתי קודם, הוא כבר רבע ממה שהוא אמור להיות. אני מניח שתוכנת benchmark לכרטיס המסך משקללת את רוחב הפס הזה בציון (יכול להיות שהיא עושה הרבה פעולות של העברת נתונים בין המעבד וכרטיס המסך), וזה אמור להשפיע על הציון הסופי.

אגב, בהודעה פרטית userman כתב לי שהוא התקין על כונן אחר והבעיה עדיין קיימת, כך שאני לא חושב שמדובר בתוכנה זדונית שלוקחת משאבים, וגם אם כן - למה שהיא תעשה זאת רק לאחר איתחול קר ולא לאחר אתחול חם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון ,בדיוק כך מה שאמרת וגם מה שאני חושב שבאמת יש הורדה מ 3.0 ל 1.1 ובאמת במאמץ עולה ל 3.0

אני רוצה לעשות עדכון ביוס לכרטיס המסך ולא חושב שזה יעזור

אז אני שואל מה יכול להיות "מה בדיוק קורה שם" אם לא מאחר והורדת רוחב הפס ל 1.1 אבל גם זה לא נראה שיש בעיה כי כשאני עושה בדיקת OCCT וכשאני רואה בתוכנה GPU-Z את הנתונים של הכרטיס ורואים שרוחב הפס עולה מ-1.1 ל 3.0 בזמן הבדיקה(מאמץ)

אז אני אולי יצרוב ביוס עדכני כי אולי באמת הלוח לא מקבל את הכרטיס ולא יודע איזה הגדרות לקבוע לו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם משהו שעולה לי בראש כרגע - האם בביוס מוגדר מצב Fast Boot? אם כן - נסה לראות מה קורה כאשר מצב זה כבוי.

אגב, אם אתה רוצה לבדוק בדיוק האם הבעיה היא במעבד או בכרטיס המסך אתה צריך להריץ מבחן ביצועים למעבד בלבד (בלי גרפיקה בכלל) במצב התקין ובמצב הבעייתי ולראות האם הוא מקבל את אותו הניקוד. אנחנו כבר יודעים שכאשר הכרטיס הגרפי מעורב הניקוד יורד. אתה גם יכול לנסות לבדוק האם הבעיה מתרחשת כאשר נעשה שימוש בליבה הגרפית המובנית במעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיביתי את fast boot ואין שום שינוי ,מה שנראה לי שקורה זה שהליבה הגראפית במעבד נכנסת לפעולה לאחר אתחול קר ואילו לאחר אתחול חם כ.המסך gtx 650 ti נכנס לפעולה במקום הליבה הגראפית של המעבד זה מה שאני חושב

יכול להיות שזה לא הגיוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשנה בבקשה את הכותרת למשהו כמו "ביצועים גרפיים מופחתים לאחר אתחול קר בלוח Z97-A".

אם תחבר את המסך ליציאה גרפית של לוח האם אתה תעשה שימוש בליבה הגרפית המובנית במעבד (בהנחה שהיא מופעלת בביוס), ובמקרה כזה סביר מאד לבניח שהביצועים שתקבל יהיו יותר נמוכים מאשר הביצועים שתקבל אילו עשית שימוש בכרטיס המסך הנפרד. אם אתה רוצה להשתמש בליבה הגרפית המובנית לצורך בדיקה, אתה צריך לבדוק האם יש הבדל ברמת הביצועים בין המצב הבעייתי (אתחול קר) למצב התקין (אתחול חם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...