ביצועים מופחתים לאחר אתחול קר בלוח אם Z97-A - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביצועים מופחתים לאחר אתחול קר בלוח אם Z97-A

MasterGamerFX

Recommended Posts

יש לי Z97-A ומעבד I7 4790K וסיימתי להתקין את המערכת עליו

עכשיו שמתי לב למשהו חשוד בלוח כל פעם שמדליקים את המחשב כשהוא כבוי ולאחר שמערכת ההפעלה

עולה כשמפעילים משחק

לא משנה איזה משחק המשחק עולה אבל כמות ה fps שאני מקבל נמוכים

הפעלתי את המחשב מחדש עשיתי restart כשהמערכת win 8.1 עלתה נכנסתי שוב למשחק

וכמות ה fps עלתה וכמובן המשחק נהיה שחיק

אני מעלה את הנושא כי זו תופעה מוזרה שקוראת להרבה אנשים וכאמור אין הרבה מידע על הבעיה הזו.

מה גם הבנתי שיש למעבד תדר נמוך שעובד בהתחלה כשמפעלים את המחשב ולאט לאט התדר עולה ועולה..עד שמגיע למצב שכל הליבות במעבד מקבלות מתח ותדר מספיק כדי לעבוד

אני יודע שיש אופציה לכיבוי הפיצ'ר הנ"ל

מקווה שמישהו שמע על הבעיה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני גם בהתחלה חשבתי..

אני יגיד לך כמה fps בסביבות ה 25 במשחק למשל middle earth shadow of mordor

אבל יש משחקים שאני מקבל 46 ,50 גם

אני משחק בהגדרות High למשל ב middle earth shadow of mordor ולפעמים במקרים מסויימים אני מקבל תוספת של עוד fps

אבל אתה בטוח שיש קשר לזה כי למשל שיחקתי לפני Borderlands pre sequql והמשחק בהתחלה לא זז ורק אחרי שהפעלתי את המחשב מחדש ונכנסתי שוב לאותו משחק קיבלתי fps גבוה על הגדרות מקסימאליות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכנתי הכל

הרצתי עכשיו benchmark של metro last light על כל ההגדרות המקסימאליות וה fps עומד על 4 -7

עשיתי אחרי זה restart למחשב עוד פעם ואז הרצתי עוד פעם את ה benchmark שוב ואני מקבל עכשיו 11-24 fps

מוזר אה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן נשמע מוזר ובאמת ראיתי שעוד אדם אחד לפחות דיווח על בעיה דומה עם אותו הלוח (קישור) - לאחר הדלקה של המחשב הביצועים נמוכים, אבל לאחר אתחול הביצועים חוזרים לרמה התקינה. בהחלט יכול להיות שמדובר כאן בביוס בעייתי.

בקשר לתדר המעבד - בעיקרון המעבד שלך אמור לעבוד במכפלה של 40 (תדר של 4GHZz), והוא אמור לרדת למכפלה של 8 כאשר אין עליו עומס (זה המצב אותו רואים בתצלום המסך מ CPU-Z). אם אתה חושד שבעיה כלשהי מונעת ממכפלת המעבד לעלות ל-40, תשאיר את CPU-Z פתוח, תפעיל תוכנה שמאמצת את המעבד (למשל OCCT) ותנטר את הערכים האלו (תדר המעבד, מכפלת המעבד ואולי גם את המתח של המעבד).

בדומה בדוק גם את כרטיס המסך - אתה יכול להשתמש ב Afterburner לצורך ניטור העומס על המעבד וכרטיס המסך בו זמנית, או ב GPU-Z בכדי לנטר את מצב כרטיס המסך בלבד. בכל מקרה צריך לראות האם בזמן מאמץ רכיב מסויים לא מתפקד כמו שצריך (אם אתה מאמץ את המעבד אז כל הליבות צריכות להיות בעומס של 100% והמעבד צריך לעבוד בתדר של 4GHz, ואם אתה מאמץ את כרטיס המסך העומס עליו אמור להיות 100% והוא אמור לעבוד בתדר המקסימלי שאותו היצרן הגדיר).

אגב, באותה הזדמנות תסתכל ב CPU-Z גם על התדר בו הזיכרון עובד ותוודא שהוא התדר הנכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי פתחתי occt ואני רואה שה current עומד על תדר משתנה כלומר 799.2 וכשאני פעולה אז הוא משתנה בהתאם פעם ל 1898 mhz

במאמץ 4097.6 mhz

ב CPU-Z בmemory Mb freq עומד על 799.2 mhz ולפעמים הוא משתנה ל3997.6 mhz

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במנוחה תדר המעבד אמור לרדת בכדי לחסוך בחשמל. במאמץ התדר אמור להיות בסביבות ה 4GHz (ולהישאר קבוע), וכמו כן כל הליבות אמורות להיות עומס של 100% (אפשר לראות את זה במנהל המשימות). אם זה אכן המצב בשני המקרים (גם לאחר הפעלת המחשב ממצב בו המחשב כבוי לחלוטין וגם לאחר אתחול), אז הבעיה היא לא בתדר המעבד. שוב - בדוק גם את כרטיס המסך בעומס בשני המצבים וכן את תדר הזיכרון. אם כל התדרים זהים (תדר המעבד בעומס, תדרי כרטיס המסך בעומס ותדר הזיכרון) בשני המצבים, אז זה לא הגורם לבעיה (או שיש בעיה והתדרים המדווחים הם לא תקינים). במקרה כזה תצטרך להריץ מבחני ביצועים לכל רכיב (מעבד, כרטיס מסך וזיכרון) בכל מצב (לאחר הדלקה ולאחר אתחול) ולראות איזה רכיב לא מתפקד כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...