ביצועים מופחתים לאחר אתחול קר בלוח אם Z97-A - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביצועים מופחתים לאחר אתחול קר בלוח אם Z97-A

MasterGamerFX

Recommended Posts

תפעיל את הOCCT ותוך כדי זה תבדוק טמפרטורה עם realtemp

נשמע לי כמו מעבד מתחמם שמוריד לעצמו את התדר - יסביר למה גם אחרי ריסט הביצועים עולים.

דרך אגב, אני מציע שגם תנטר טמפרטורות לכרטיס המסך בזמן משחק - יכול להיות שדווקא הוא המתחמם.

יוסי

יש המון באגים ותקלות שמתוקנים בעדכוני ביוס - לא משנה שהלוח כן תומך במעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

@userman

טוב, נעשה את זה בדרך הארוכה:

1. תוריד ותתקין CPU-Z ,GPU-Z , Afterburner, OCCT ו RealTemp.

2. תכבה את המחשב.

3. תדליק את המחשב. זה אמור להביא אותך למצב הבעייתי.

4. תפתח את CPU-Z ,GPU-Z ואת RealTemp תעלה את צילומי המסך הבאים:

א. מ CPU-Z - צילומים מתגיות ה CPU וה Memory.

ב. מ GPU-Z - צילומים מתגיות ה Graphics Card וה Sensors.

ג. מ RealTemp (אין ממש אפשרויות בחירה).

ד. כמו כן תעלה צילום מסך מתגית הביצועים במנהל המשימות (תגית Performance ב Task Manager).

5. פתח את Afterburner והפעל את אפשרות ה Log History to file. זה יוצר קובץ טקסט השומר את כל הנתונים שנמדדו.

6. פתח את OCCT והפעל את בדיקת Power Supply (זה אמור לאמץ גם את המעבד וגם את כרטיס המסך).

7. לאחר כמה דקות של מאמץ (10 דקות בערך) חזור על סעיף 4 - תשמור ותעלה צילומי מסך מהתוכנות שציינתי בזמן המאמץ. לא לסגור את תוכנת OCCT - המחשב צריך להיות במאמץ.

8. סגור את OCCT.

9. תעלה את קובץ ה log מ Afterburner (הוא אמור להיות ב C:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\HardwareMonitoring.hml). לאחר מכן מחק את הקובץ הזה או שנה את שמו.

10. בצע איתחול למחשב. זה אמור להביא אותך למצב התקין.

11. חזור על סעיפים 4 עד 9.

כל התהליך הזה נועד בכדי לתת תמונה מלאה וברורה לגבי המצב של המעבד, הזיכרון וכרטיס המסך במנוחה ובמאמץ - הן מבחינת תדרי העבודה והן מבחינת הטמפרטורות (וליתר דיון - אין מדידה של הטמפרטורות של הזיכרון וגם התדר שלו לא אמור להשתנות כלל). בנוסף - תפרט בדיוק איזו חומרה יש לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודעים את טמפרטורות המעבד שלך בזמן מאמץ מהתמונות. בנוסף נראה שהמעבד שלך עובד במאה אחוז תפוקה, כדי להיות בטוח תלחץ לחצן ימני כשאתה בתוך cpuz ותראה שכל הליבות נמצאות בסביבות ה4 ג'יגה הרץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התמונות לא קריאות בעליל...

אני אישית משתמש באתר jpg.co.il לצורך העלאת . לחילופין - אתה יכול לקחת את כל אוסף הקבצים ולכווץ אותם לקובץ אחד (כקובץ zip או rar) ולהעלות רק את הקובץ הזה.

סתם שתראה איך זה אמור להיראות, הנה כל התוכנות הנ"ל מהמחשב שלי (השתמשתי ב Snipping Tool):

546254f2c123d.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסתבר שאם עושים zoom באתר של התמונות, אפשר לקרוא את מה שכתוב שם. לא יודע למה זה עובד ככה, כי במצב ברירת המחדל הכל קטן ולא קריא.

בכל מקרה, למרות שלא צירפת את כל התמונות שביקשתי:

א. לא נראה שמדובר בבעיה בתדר של המעבד - בעומס התדר עולה ל 4GHz כמו שצריך. למעשה התדר גדל ל 4.1GHz משום מה (המכפלה נקבעת על 41 ולא על 40). האם מופעל מצב של אוטומטית בביוס?

ב. במנוחה הטמפרטורות של המעבד טובות מאד. לא צירפת טמפרטורות של המעבד בעומס, אך אני מניח שהן תקינות.

ג. לא נראה שיש בעיה בכרטיס המסך - תדר הליבה והזיכרון עולים לערכים המקסימליים שלהם בעומס.

ד. טמפרטורת כרטיס המסך בעומס טובה מאד (44 מעלות). יש לציין כי כרטיס המסך שלך היה בעומס של 50% בלבד לפי GPU-Z.

ה. הזיכרון שלך פועל בתדר של 1333MHz ובתיזמונים של 9-9-9, כי זה הזיכרון שקנית (אין הבדל משמעותי בין התדר הזה לתדר של 1600MHz, אז אל תדאג בקשר לזה).

ו. כתבת שבעומס כל 8 הליבות הלוגיות ב 100% עומס, אז זה לא הגורם.

לא נראה שיש כאן בעיה של תדרים או רכיב שלא מתפקד - גם המעבד, גם הזיכרון וגם כרטיס המסך עובדים בתדרים הנכונים. אי אפשר לשלול בעיה בטמפרטורות של המעבד (אולי בעיה בקירור) בעומס מכיוון שלא צירפת תמונה מתאימה, אבל אני לא נראה לי שזה הגורם. אני מציע שוב שתבדוק האם יש עדכון ביוס ללוח שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עניתי לך בתגובה להודעה הפרטית, אבל אני אכתוב את זה שוב פה:

לדעתי מדובר בביוס בעייתי. אני הייתי גם מנסה לאפס את הביוס למקרה שיש לך שם הגדרה לא נכונה. אם כלום לא עוזר - אני הייתי מנסה לבטל את המצבים של חיסכון באנרגיה למעבד ולראות אם זה פותר את הבעיה (אולי תדר המעבד יורד למרות שהוא במאמץ). הייתי גם מציע לכתוב ל Asus ולשאול אותם האם ידוע להם על בעיה כזו ואיזה פתרון הם מציעים (אולי הם ישלחו לך גירסה ביוס מתוקנת שעדיין לא מופיעה באתר).

אגב, חיפוש נוסף באינטרנט מעלה את הדיון הזה:

http://hardforum.com/showthread.php?t=1821875

שם הועלתה האפשרות שיש בעיה בהגדרה האוטומטית של רוחב הפס לכרטיס המסך (כרטיס המסך אמור לקבל רוחב פס של X16). בתגובה האחרונה נכתב שפותח הדיון ביטל בביוס אפשרות בשם DMI gen2 speed וזה פתר את הבעיה אצלו. אולי זה יעבוד גם אצלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 אופציות לפני שאומרים שיש בעיה עם הלוח

1 - המעבד מתחמם מאוד ומוריד לעצמו את התדר - תעלה תמונה של REALTEMP בזמן שרצה בדיקת מאמץ כמו OCCT

2- יש לך תוכנה שרצה ברקע וגונבת הרבה כח עיבוד מהמעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@giloman

בד"כ אלו היו גורמים הגיוניים, אבל איך אתה מסביר את זה שלאחר אתחול קר (הדלקה של המחשב ממצב כבוי) הבעיה מופיעה אבל לאחר אתחול חם (הפעלה מחדש של מחשב פועל) הבעיה לא מופיעה? אם יש בעיה עם טמפרטורות או עם תוכנה שגונבת את כח העיבוד היא לא אמורה להיות תלויה באופן הדלקת המחשב.

@userman

תעלה בבקשה מ CPU-Z של תגית ה Mainboard במצב הבעייתי ובמצב התקין - מעניין לראות האם באמת יש בעיה ברוחב הפס לכרטיס המסך לאחר אתחול קר (לאחר קריאת הדיון שקישרתי אליו שוב אני לא בטוח אם הבעיה היא בבחירת מספר ערוצי ה PCI Express לכרטיס המסך או בבחירת גירסת ה PCI Express - הוזכר שם שיכול להיות שבכלל כרטיס המסך נבחר לעבוד ב PCI Express 1.1 במקום ב PCI Express 3.0, דבר שגם משפיע על רוחב הפס לכרטיס המסך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזמן המנוחתי בזמן שלוקח למחשב לעשות ריסט, בד''כ מקרר יפה את המעבד. אני מאמין שיש איזו תוכנה דורשנית מאוד ברקע שתוקעת הכל. אחרי הכל, כרטיס ברמת 650 לא יוגבל גם על ידי pcie 1.1 הבעיה אולי טמונה בזה שהpcie יורד לx4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...