מבקש מפרט למחשב עריכת וידיאו לתכנת אדיוס-פרו בתקציב כ- 5.5K - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש מפרט למחשב עריכת וידיאו לתכנת אדיוס-פרו בתקציב כ- 5.5K

moticom

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לבלאטאטה, סיסזון וזורו9 הנכבדים:

אני נוטה לבצע את הקניה ב TMS, כי הם קרובים למקום מגורי. ובאמת מה שהיצעתם באשכול מתבסס על רכיבים שלהם כך שזה בסדר.

1) היות ולדעתכם מיותר לוח אם Sniper B5, אני מקבל הצעתכם ללוח של "אסוס" B85M-G בתנאי שלא תהיה לי בעיה עם המסכים (כזכור שניים כשכל אחד עם יציאה דיגיטלית ואנלוגית ועוד מסך שמתחבר למחשב ב-HDMI). אין לי צורך ביציאה אופטית כפי שאמרתי בעבר ואני מקווה שלוח "אסוס" הזה מאפשר אופק עתידי מסוים.

2) האם הלוח הנ"ל של "אסוס" אינו דורש מארז שונה מזה המוצע כלומר SilverStone Prec. PS09

3) בנוסף לכך, אני גם מסכים, עפ"י הנאמר מצידכם, כי אין לי צורך בשלב זה בכרטיס מסך (היה ואזדקק בעתיד, הבנתי שניתן להוסיף בקלות).

4) בעקבות הסעיף הקודם, נשאלת השאלה אם המארז שאנחנו מדברים עליו SilverStone Prec. PS09 לא יגרום, עם הוספת כרטיס מסך בעתיד(אולי), לצפיפות יתר ומכאן בלתי מספיק (כפי שמישהו מכם כתב).

5) באם אקבל תשובותיכם לנ"ל אוכל לתקן את המיפרט שברצוני לרכוש שרשמתי בתגובה 26# (צ'טער על הפאשלה שרשמתי שם שני ספקי כוח. הנכון הוא רק זה:

Seasonic S12G-450W 80+Gold

6) ממתין בקוצר רוח לפסיקותיכם ושוב תודה למפרע -מוטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח אם יספיק בהחלט ומכיוון שמדובר בלוח M-ATX הוא בנוי למארז הזה יופי.

לגבי שדרגו עתידי - בעיה אחת ויחידה שקיימת עם המארזים הקטנים, מן הסתם - הגודל שלהם. זו גם לא לגמרי בעיה בתחום העיסוק שלך והדבר היחיד שיהווה בעיה, יהיו של פלח השוק העליון שלא מתאימים פיזית (למרות שגם לזה יש פתרונות). כרטיסים פשוטים, לעומת זאת, נכנסים בלי שם בלי בעיה ובלי ליצור יותר מדי חום נוסף (לזכור גם שככל שהטכנולוגיה מתפתחת הציוד נוטה להתייעל ולהתקרר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחברי הפאנל הנכבדים:

הגיע הזמן לסיכומים. אז מאחר והצעות המיפרטים שלכם התבססו על TMS אני מבקש לבצע את הקניה שם. ברצוני להציג כאן 2 מיפרטים המתבקשים מהערותיכם, האחד ה"מיפרט הרזה" והשני ייקרא ה"מיפרט השמן". אבקשכם לראות ולוודא שבשניהם הרכיבים מתאימים, המחשב מתפקד יעיל ואין באגים מיוחדים (לאור הדיונים שנתקיימו):

1) המיפרט הרזה (המחשב עם לוח האם של "אסוס", והוא ללא כרטיס מסך נפרד):

מעבד:

Intel Core i7-4790 3.6 Ghz 4.0 Ghz Turbo LGA 1150 Tray

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

לוח אם:Asus B85M-G for 1150

מארז:

SilverStone Precision PS09 Black

זיכרון:

Hynix 16GB 2X8GB DDR3 1600 Mhz (למחשב חדש בלבד)

ספק כוח:

דיסק למדיה:

Seagate Barracuda 7200.14 2TB Sata3

דיסק למער':

Sandisk SSD Ultra Plus 128GB 2.5" SATA3

כונן אופטי:

LG DVDRW X24 Sata

תוכנות:

Windows 8.1 Premium English 64 Bit (בקניית מחשב חדש)

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

2) המיפרט השמן ( המחשב עם לוח האם Sniper B5 של Gigabyte ועם כרטיס מסך, ומארז מעט גדול יותר):

מעבד:

Intel Core i7-4790 3.6 Ghz 4.0 Ghz Turbo LGA 1150 Tray

קירור למעבד:

Cooling Freezer i11

לוח אם:

Gigabyte G1 Sniper B5

מארז:

SilverStone Precision PS10 Black (לפי הצעת בלאטאטה)

קירור למארז: DS 120 - Deep Silence 120mm (לפי הצעת בלאטאטה)

זיכרון:

Hynix 16GB 2X8GB 1600 Mhz (למחשב חדש בלבד)

כרטיס מסך:

MSI GT640 2GB GDDR3 VGA DVI PCI-E

ספק כוח:

דיסק למדיה:

Seagate Barracuda 7200.14 2TB Sata3

דיסק למער':

Sandisk SSD Ultra Plus 128GB 2.5" SATA3

כונן אופטי:

DVDRW X24 Sata

תוכנות:

Windows 8.1 Premium English 64 Bit (בקניית מחשב חדש)

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח

- - - תגובה אוחדה: - - -

ועוד הערה/שאלה קטנה:

במידה ואני הולך על דיסק למדיה אבל בנפח גדול, כלומר 256GB. מה ממליצים חברי הפאנל, איזו פירמה ודגם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט הרזה מעולה ומתאים לצרכים. באמת שאני לא רואה הצדקה ללכת על השמן (מבלי להעליב את השמנים :)). במיוחד שההפרש במחיר ביניהם עצום וזה כל כך מיותר...

SSD גדול יותר, פשוט מדגם זהה. אבל אני רואה שהמחיר כבר פחות משתלם ולדעתי זה ממש לא נחוץ.

לגבי הכרטיס מסך במפרט השמן, הוא כמעט לא מוסיף לך כלום לעומת המעבד האינטגרלי. אם כבר כרטיס מסך אז רציני יותר, וממליץ רק בהמשך הדרך כשבאמת תזדקק לכך. עד אז כבר יהיו חזקים ומשתלמים יותר ואף תוכל לבחור כרטיס שיותר מתאים לצרכים החדשים (שכרגע אתה לא יודע מה הם יהיו).

אם אתה כן מעוניין לשנות משהו, אז את המארז אפשר לשדרג למארז שהוא יותר שקט, מעט גדול יותר, מאוורר יותר ואיכותי יותר, עם יותר אופציות לשידרוג עתידי:

http://www.tms.co.il/product/14244

ומגיע עם 2 מאווררים שקטים (במקום 1 בדגמים האחרים שהוזכרו, ומייתר את הצורך בהוספת מאוורר במפרט השמן) וכולל בקר שליטה במהירות.

זה השידרוג היחיד שאני יכול לחשוב עליו שתקבל תמורה אמיתית עבורו, לעומת שידרוגים שלא ממש תרגיש בהבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזורו9, בלאטאטה וסיסזון:

לפני שאני פונה לחנות, בסיכומי תמחיר שביצעתי, הסתבר ש"המיפרט הרזה" (עליו אני הולך) נמוך מהתקציב הראשוני שהיה לי בתיכנון. לאור זאת, נשאלת השאלה אם לא כדאי להשקיע סכום נוסף במעבד, שהרי לפי כל יודעי דבר, תכנת אדיוס מתבססת על המעבד.

מה דעתכם, אשמח להבהרות בנידון.

נ.ב. קיבלתי הצעתך זורו9, בענין הגדלת המארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם גירסת K של המעבד שמתאימה לאוברקלוקינג, תקבל מהירות שעון גבוהה ב-10%. אם תרגיש בהבדל משמעותי או אם זה שווה את ההפרש במחיר, לא יודע להגיד לך. יש גם אפשרות של מעבד 6 ליבות אבל לדעתי הדברים האלו לא נחוצים לשימושך והרבה פחות משתלמים. זה כן אולי נחוץ או משתלם לעמדת עריכה מקצועית באולפן שעובדת נונסטופ 24/7 על פרוייקטים מאוד כבדים. בכל מקרה החלפה למעבד משושה או ביצוע מצריכים שינוי בחלק מהמפרט וזה מעלה את המחיר משמעותית.

אם כרגע נשאר הפרש בתקציב תוכל לשמור בצד לשידרוג או לכרטיס מסך עתידי כשתצטרך. מה שכן, אם אתה מתכנן בעתיד כ.מסך בעלות מעל 1000 ש"ח יתכן (אבל כלל לא בטוח) שתצטרך ספק של 550W. עד כ-1000 ש"ח תהיה בסדר גמור עם 450, ורוב הסיכויים שגם עד 2000 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לזורו9:

אני מבין שכל שיפור במעבד (אפילו באחוזים בודדים) דורש שינוי כספי גדול ומאחר ואני לא תחנת עבודה רצינית לעריכה, אני מקבל הערתך שהעסק לא כדאי.

לא נראה לי שבעתיד הקרוב אני עומד להכניס כרטיס מסך ("כבד", חזק) ועל כן ענין אין צורך בהגדלת הספק.

שוב תודה להערותיך. הן ענייניות, מקצועיות, הגיוניות והאירו את עיני לאורך כל הדיון - יישר כוח ! מוטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לזורו9 ויתר החברים:

ביצעתי את הזמנת ה"מיפרט הרזה" בחנות TMS לפני מספר ימים, אולם בבדיקה מאתמול (ושיחה עם אנשי החנות) נתברר שברצונם להתקין במחשב ראם, תוצרת "סמסונג" מאחר ואין להם כרגע "הייניקס" כפי שביקשתי בעת ההזמנה (לפי הנחיותיכם). כל מאמצי לא נשאו פרי. הם טענו שזיכרון "סמסונג" אפילו יקר יותר ואם אני רוצה, אוכל לקבל מתוצרת "קינגסטון".

אבקש את עצת הצוות בנידון. מה עלי לנקוט (עצרתי את הקניה בשלב זה).

שוב תודה למפרע.

נ.ב. פרטי "סמסונג" המוצע הם: DDR 3 8G/1600 Samsung , שתי יחידות. כך נאמר ללא פירוט נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הזיכרון מצויין ובאמת אני רואה שאמור להיות יקר יותר. יש רק 2 יצרניות גדולות ועיקריות של רכיבי זיכרון בעולם שהם הייניקס וסמסונג, ושאר חברות הזכרונות הידועות קונות מהם את רכיבי הזיכרון.

2. מסתבר שכל עיכובה לטובה כי יש עד מחר מבצע בלאק פריידי בTMS וזו הזדמנות לרכוש את הסנייפר B5 ב-386 ש"ח שזה כבר ממש משתלם:

http://hwzone.co.il/newsflash/%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2%D7%99-black-friday-%D7%91%D7%A8%D7%A9%D7%AA-%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-tms/

אבל זה אומר שתצטרך להחליף למארז גדול יותר שמתאים ללוחות בגודל ATX, שזה גם לטובה מבחינת האיוורור שיהיה טוב יותר. ממליץ על המארז הזה:

https://www.tms.co.il/product/11707

או לקחת את זה בבאנדל משתלם עם ספק (במקרה שצריך ספק עם הספק גבוה בשביל כרטיס מסך חזק):

https://www.tms.co.il/product/12472

ואפשרות פחות יקרה למארז לבד, שהוא בסדר:

https://www.tms.co.il/product/12928

3. יש גם מבצעים מעולים על כרטיסי מסך ותוכל להכניס אחד לתקציב. למשל MSI GTX750 Ti Gaming, ב576 ש"ח וזה גם כרטיס אחד הכי שקטים שיש. או כרטיס הרבה יותר חזק ויקר כמו GTX670 בקצת פחות מ-1000 ש"ח (אבל לא יודע איך הוא מבחינת רעש). תוכל אולי להתייעץ בפורום כרטיסי מסך. אתה יודע שדעתי שכדאי לחכות, אבל עם ההוזלות האלו שווה לשקול רכישה כעת, אם בא לך. בכל מקרה אתה צריך להזדרז וכדאי לשאול בTMS עד מתי תוכל להחליט.

אני מציע את ההצעות האלו רק כי נשאר לך תקציב שרצית להשתמש בו. זו הזדמנות לנצל את התקציב ולקבל לוח אם וכרטיס מסך שאחרת היו עולים לך כמה מאות שקלים מעבר, עד אפילו אלף יותר.

*אני עדיין חושב שלא תרגיש הבדל אם תערוך עם האדיוס 5.5 ותשחק עם הסימולטור של מיקרוספט. אבל אם אתה מתכנן בעתיד לעבוד עם תוכנות יותר תובעניות מבחינת חומרה ומשחקים יותר כבדים, אז כן תרגיש בהבדל איפה שיעשה שימוש ביכולת העיבוד של כרטיס המסך.

מבחינת הלוח, הסאונד אמור להיות קצת יותר צלול ונקי אבל זה יבוא לידי ביטוי בעיקר עם רמקולים ומערכת סאונד איכותית. לא מאמין שתרגיש הבדל למשל עם רמקולים למחשב ב-50 ש"ח. מבחינת המארז, המערכת תהיה יותר מאווררת מה שאומר טמפרטורה שלהערכתי תהיה נמוכה בכמה מעלות בודדות במעבד וכ-5 עד 10 מעלות מקסימום בכרטיס המסך במאמץ. אלו ההבדלים העיקריים לדעתי. אם השידרוגים האלו כדאיים או לא, לשיקולך ובהתאם לתוכניות שלך לעתיד.

- - - תגובה אוחדה: - - -

מפרט עם ההצעות, כולל כרטיס מסך GTX670

המחיר הכולל לאחר ההנחות יוצא כ-5800 ש"ח (חיסכון של קרוב ל-900 ש"ח).

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i7-4790 3.6Ghz 4.0 Ghz Turbo LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1541

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪147

לוח אם:

Gigabyte G1.Sniper B5

כמות: 1 - מחיר: ₪538

מארז:

באנדל - Fractal Design Define R4 + FSP RAIDER 650W - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪825

זיכרון:

Hynix 16gb 2X8GB DDR3 1600Mhz - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪699

כרטיס מסך:

Gigabyte GTX670 2GB Windforce X2 OC - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪1699

קשיח למחשב שולחני:

SanDisk SSD Ultra Plus 128GB 2.5" SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪330

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 2TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪427

כונן אופטי:

LG DVDRW X24 SATA

כמות: 1 - מחיר: ₪99

תוכנות:

Windows 8.1 Premium English 64bit - בקניית מחשב בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪382

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪6687 (לפני הנחות BF)

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 6554 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/4jkfw1p9

ואם אתה רוצה לנצל גם את החריגה (5.5+0.5K) תוכל לקחת SSD של 240GB מה שיביא את המחיר לקרוב ל6K.

https://www.tms.co.il/product/13182

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSD M500 240GB בהנחת BF עולה 475 במקום 550 ש"ח עד ה28 לנובמבר:

http://hwzone.co.il/community/thread...=1#post4982553

עכשיו אני רואה שיש מבצעים גם על המארזים:

http://hwzone.co.il/community/threads/554069-BLACK-FRIDAY-2014-%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%90%D7%A8%D7%A5?p=4982470&viewfull=1#post4982470

מארז Nanoxia Deep Silence 2 ב440 ש"ח, (גודל ATX, מתאים לסנייפר B5) במחיר הזה עדיף מכל מארז אחר שהמלצתי עד עכשיו.

תדבר עם החנות, יתכן שהם האריכו את כל המבצעים עד ה28 לחודש, ויכול להיות שיפרסמו עוד .

גם אם אתה לא מתכוון לרכוש כעת את כרטיס המסך, שווה לך מאוד בהפרש קטן, לשדרג את הלוח לסנייפר B5, את הSSD ל-240, ואת המארז לננוקסיה Deep Silence 2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...