מבקש מפרט למחשב עריכת וידיאו לתכנת אדיוס-פרו בתקציב כ- 5.5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש מפרט למחשב עריכת וידיאו לתכנת אדיוס-פרו בתקציב כ- 5.5K

moticom

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי?

5.5K

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

לנצל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

רק במידת הצורך עד 0.5K

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

עריכת וידיאו כתחביב כולל HD

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

תכנת אדיוס-פרו (כרגע בגירסה 5.5) - שימוש כמעט כבד

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

לא

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

ברשותי 2 מסכי סמסונג 19, 22 אינץ וטלויזיית מוניטור 32 אינץ - של "מץ". איני יודע מה הרזולוציות הטבעיות של המסכים (אם זה קריטי אוכל לברר)

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

אין צורך במיקלדת, עכבר ורמקולים

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

6-7 (בסולם ריכטר (סתם, סתם, חמדתי לצון)

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

לא עשיתי זאת מעודי

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

צריך מערכת הפעלה גירסת 7, הרכבה בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

ללא העדפות חנות, מתגורר בנתניה

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

בימים הקרובים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

כן: מבקש למערכת דיסק "אס-אס-די" של 120 ג'יגה, ולמדיה דיסק של 2 טרה

ברצוני לחבר המחשב למוניטור עם כבל "אייץ-די-אמ-איי", זקוק לכונן אופטי, מבקש שקעי "יו-אס-בי" 3

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כ

ן כדאי אם כי הכוונה לא לשידרוג מאסיבי

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

ברצוני לגלוש במחשב, מעבר לכך כמדומני שכיסיתי כל מה שניתן, תקנו אותי אם טעיתי

ותודה למפרע מוטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i7-4790 3.6Ghz 4.0 Ghz Turbo LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1533

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2

כמות: 1 - מחיר: ₪130

לוח אם:

Gigabyte G1.Sniper B5

כמות: 1 - מחיר: ₪535

מארז:

Fractal Design Arc Midi R2 Black

כמות: 1 - מחיר: ₪519

ספק כוח:

Seasonic SS-450RT 450W 37A@12V 80+GOLD bulk

כמות: 1 - מחיר: ₪319

זיכרון:

Hynix 16gb 2X8GB DDR3 1600Mhz - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪699

כרטיס מסך:

MSI GT640 2GB GDDR3 HDMI

כמות: 1 - מחיר: ₪441

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 2TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪424

קשיח למחשב שולחני:

Crucial M500 120GB SSD 2.5 Inch

כמות: 1 - מחיר: ₪339

כונן אופטי:

LG DVDRW X24 SATA

כמות: 1 - מחיר: ₪98

תוכנות:

Microsoft Windows 7 Home Premium Hebrew 64 BIT - בקניית מחשב

כמות: 1 - מחיר: ₪413

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪5450

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 5341 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/yp16ax3j

זה במיקסום התקציב...

שני דברים שחשוב לדעת -

אדיוס זו תוכנה שהיא 100אחוז מעבד ככה שהכרטיס מסך הזה יספיק רק בשביל להוציא תצוגה - הסיבה היחידה שכן תצטרך כרטיס מסך יותר רציני הוא במדיה ויש שלושה+ מסכים מחוברים בו זמנית או שאתה מתעסק עם פיצ'רים של תלת מימד

לגבי זכרונות - ה16 קצת מוגזם לתוכנה הזאת ואולי עדיף לקחת SSD יותר גדול ולרדת ל8GB או במידה והנ"ל נכון - לשדרג כ.מסך.

לגבי הלוח אם - גם קצת אובר קיל - אבל הוא נותן אופק שדרוג מעולה וזה היחיד שמאפשר בטווח מחיר הזה גם כניסה וגם יציאה של אודיו דיגיטלי', אם אודיו פחות קריטי אפשר לחסוך ולקחת את זה - http://www.tms.co.il/product/14201, שבגדול אמור להספיק רק שאי אפשר יהיה להוסיף עליו בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט משתלם ועדיף עם לוח אם זול משמעותית שעונה על כל הדרישות, קירור מעבד עדיף מדגם חדש שגם שקט יותר, מארז משתלם יותר, איכותי עם חומר מבודד רעשים. ספק כח חזק יותר, כ. מסך עדיף מסדרה חדשה יותר, SSD מהיר יותר ומערכת הפעלה עדיפה מכל הבחינות על ה 7. גם מבחינת מהירות, היציבות וההגנות האקטיביות. משתמשת בפחות משאבים ונותנת ביצועים עדיפים.

מעבד:

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪146

לוח אם:

Asus B85M-G for 1150

כמות: 1 - מחיר: ₪311

מארז:

SilverStone Precision PS09 Black

כמות: 1 - מחיר: ₪233

ספק כוח:

Seasonic S12G-450W 80+ Gold

כמות: 1 - מחיר: ₪333

זיכרון:

כרטיס מסך:

MSI GTX750 OC Twin Frozr 1G DDR5 PCI-E

כמות: 1 - מחיר: ₪584

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 2TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪424

קשיח למחשב שולחני:

SanDisk SSD Ultra Plus 128GB 2.5" SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪328

כונן אופטי:

LG DVDRW X24 SATA

תוכנות:

Windows 8.1 Premium English 64bit - בקניית מחשב בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪380

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה

סה"כ: ₪5069

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 4968 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/fwsxkn5r

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט של Syszone מעולה ומשתלם, כמו תמיד.

השאלה רק אם יש צורך בכרטיס מסך? אם עריכת הוידאו היא בפרמייר CS6 אז בהחלט רצוי מאוד כרטיס מסך טוב כי התוכנה משתמשת בGPU לצורך עיבוד. אבל באדיוס אין ממש שימוש במעבד גרפי לצורך עיבוד, אלא רק בCPU. למעט כמה פלאגינס צד ג' שכן עשויים לעשות שימוש בGPU, אם נעשה בהם בכלל שימוש (צריך לבדוק בספציפיקציות של כל פלאגין).

הדעה שלי שכרטיסי מסך משתפרים מהר עם הזמן ואם לא חייבים אז עדיף לחכות. וכשבאמת צריכים כ.מסך מתישהו, אפשר להשיג משהו יותר טוב במחיר זהה.

http://forum.grassvalley.com/forum/showthread.php?t=32425

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה ל- blatata ובתשובה:

1) הבנתי מדבריך (בסוף המפרט) כי כרטיס המסך יספיק רק להוציא תצוגה. לא הבנתי את ההמשך (אני מצטט):

"

הסיבה היחידה שכן תצטרך כרטיס מסך יותר רציני הוא במדיה ויש שלושה+ מסכים מחוברים בו זמנית או שאתה מתעסק עם פיצ'רים של תלת מימד" (סוף ציטוט), אשמח אם תבהיר דבריך.

2) ענין

הזיכרון

שלדעתך גדול. אני לא חושב שצריך

SSD

גדול יותר (לשם מה ?) ענין הזיכרון עדיף שיהיה מעל הצורך העכשווי לצרכים עתידיים.

3) לגבי

לוח האם

שהוא "אובר-קיל" לדבריך: נותן לי הרגשה טובה מבחינת אופק שידרוג עתידי ומאחר שהאודיו אמנם כן, קריטי לגבי, אני מקבל המלצתך ללוח האם שהיצעת.

אשמח לתגובתך ושוב תודה - מוטי.

וכעת רוב תודות ל- Syszone ובתשובה:

1) ייתכן ש

לוח האם

עונה על כל הדרישות, אלא שנשאלת השאלה האם יש כאן גם מירווח ונשימה לאופק שידרוג עתידי, ובנוסף האם יש בו את האפשרויות של האודיו (עליהן דיבר הקולגה שלך blatata). אני מבחינת האופי שלי, אוהב להיות מאובטח ופתוח לאופציות שלא רואים אותן ברגע זה.

2) על פניו המלצותיך ל

שיפור

קירור המעבד, מארז משתלם ואיכותי, ספק כוח חזק יותר, כרטיס מסך מסידרה חדשה וכן דיסק מהיר יותר, מקובלות ונראות לי, מה גם שהמחיר לנ"ל יפה.

3) אשר ל

מערכת ההפעלה 8.1

לעומת הווינדוס 7, אז על הניר ובתיאוריה ואפילו בשטח הדברים נראים כך. שאלתי היא, האם בזמן הקצר שתכנה זו קיימת, אפשר לומר בוודאות שהיא עדיפה על קודמתה ? האם היא כבר מאחורי "מחלות הילדות" שלה ?

אשמח לתגובתך ושוב תודה - מוטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מבחינת סאונד הסנייפר עדיף אבל האם אתה באמת צריך יציאה אופטית? וגם אם כן יש לוחות זולים בהרבה עם יציאה כזאת. ובקשר לאיכות סאונד - אני עם לוח עתיק ביותר עם ערכת שבבים P35 לא מרגיש שום נחיתות מהבחינה הזאת לכן לטעון שה B85 לא מספק סאונד איכותי ביותר ממש מגוחך. השאלה היא רק באיכות הרמקולים והרבה פחות בלוח אם או כ. הקול שלו.

מעבר לזה איזה עוד אופק צריך? יש תמיכה עד 32 גיגה וכל החיבורים הדרושים.

אתה אמנם לא תוכל לשדרג למעבד ברודוול, אבל ה 4790 אמור להיות מספיק ולא ניראה שתילך על מהלך שכזה בעתיד. לכן לדעתי זה מיותר.

3. היא קיימת כבר תקופה ארוכה יחסית ואפשר לומר בוודאות שהיא עדיפה על קודמתה וממש מאחורי כל מחלות הילדות בעיקר בזכות אינספור עידכונים שמייקרוסופט מספקים ללא הפסקה. למישהו שעובד בעזרת המחשב שלו ועוד בתוכנות כבדות מהירה וייציבה זה דבר חיוני וחשוב ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערב טוב

להבהיר את עצמי לגבי עניין הכרטיס מסך - התוכנה שאתה עובד איתה זקוקה לכרטיס מסך אך ורק על מנת להציג תמונה. מעבר לזה, כל החישובים והעיבודים שלה מבוצעים ע"י המעבד, כך שהסיבה היחידה לקחת משהו יותר רציני, מאחד משני הכרטיסים שהוצעו כאן, תהיה במידה ואתה רוצה לחבר את שלושת המסכים בו זמנית, או במידה ואתה עובד עם פיצ'רים ותוספות של עריכה בתלת מימד (תלוי איזה) שנזזקים לעזרה מכרטיס מסך יעודי לצורך העניין.

לגבי הזכרון, אני לא יודע מה נפח העבודה שלך אבל 16GB זו כמות שאני לגמרי לא בטוח שהתוכנה תדע לנצל. למרות שבמחשבה קדימה זה יכול לחסוך כאב ראש עתידי

לוח אם וSSD - הלוח שהצעתי קצת יקר יותר אבל הוא אחד המשתלמים בבחינת פיצ'רים בטווח מחיר שלו - לצורך העניין שאנחנו מדברים על אודיו אתה מקבל כרטיס קול קצת יותר מגנרי שמאפשר לך עבודה עם אודיו דיגטלי, תחשוב אם לטווח הארוך זה משהו שבכלל תצטרך, כי אם לא הלוח השני שהוצע כאן יספיק בהחלט, מבחינת אופק שדרוג, זה שהצעתי מאשפר יותר חיבורים לעדכונים עתידיים, בצורת כרטיסי הרחבה (שוב - לחשוב עד כמה זה בכלל יהיה רלוונטי)

הSSD - בהתחשב בעובדה שאתה עובד עם תוכנה לעריכה גרפית ואתה מן הסתם רוצה זמני רינדור כמה שיותר נמוכים, תרצה להתקין אותה ביחד עם המערכת הפעלה על הSSD, נפח קטן יכול להוות ברגע שמצטברים לך הרבה קבצים זמניים (שוב - בגלל שאני לא יודע את נפח העבודה שלך, יכול להיות שזה מספיק לך, במידה ואתה לא עורך סרטים ארוכים וקבצי ה-RAW שלך קטנים יחסית). כשבל מקרה פרוייקטים שלמים (חוץ מאלו שעובדים עליהם כרגע) עדיף לגבות על כונן אחר... תעשה את החושבים עם עצמך.

מעבר לזה - הכונן השני שהוצע כאן בהחלט יכול לחסך לך כמה שקלים במצטבר.

המארז שsyszone הציע, ללא ספק יהיה שקט, אבל לא בהרבה יותר - לקחת בחשבון רק שזה מארז קטן יחסית שמתאים ללוחות M-ATX (כמו מה שהבחור הציע לך),

הקירור זה תאכלס אותו קירור מדגם חדש יותר... גם כן בשביל עוד כמה שקלים עדיף לקחת את השני, אותו עקרון.

WIN8 - התוכנה עצמה עובדת על הרעיון של 7 רק שהיא חסכונית ויעילה יותר מבחינת ניהול משאבי מערכת. למשתמש ה"בסיסי" אין הרבה הבדל ולוקח בדיוק כמה דקות להתרגל אליה, אם היא גם ככה זולה יותר - למה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מס' הערות:

1. המעבד הגרפי האינטגרלי של אינטל שמגיע עם הCPU מספק דרך הלוחות מהשנים האחרונות תמיכה בשלושה מסכים בו זמנית. המעבד האינטגרלי של אינטל (HD 4600) למעשה מקביל בביצועיו לכרטיס מסך שעולה כ-400 ש"ח.

השאלה היחידה שצריכה להשאל היא לגבי החיבורים הדרושים שמשתנים מלוח ללוח. כדאי שפותח האשכול יפרט את סוגי החיבורים בכל מסך שיש לו. ואם יסתבר שיש בעיית התאמה עם לוחות האם, אז אפשר לחפש כרטיס מסך שיספק את היציאות הדרושות.

2. האדיוס אכן משתמשת במעבד הגרפי רק לתצוגת מסך, והמעבד האינטגרלי של אינטל מספיק מעל ומעבר למה שצריך, כך שאין צורך בכרטיס מסך נפרד. כמובן שאם בעתיד ישתנו הצרכים (למשל עריכה בפרמייר CS6/עריכת תלת מימד/גיימינג רציני), תמיד יהיה אפשר להוסיף כרטיס מסך בהתאם לצורך. רק חבל על הכסף להשקיע במשהו שמתישן מהר ויקר אם לא באמת צריך.

3. הקירור i11 הוא חדש יותר, שקט יותר ויעיל יותר מה-7, ועולה רק כ-10-15 שקלים יותר.

4. 16GB זה המינימום למערכת כזו (המיינסטרים היום הוא 8GB).

5. הSSD M500 הוא ישן יותר, הMX100 והSandisk Ultra Plus הם חדשים ומהירים יותר, במחיר דומה.

6. 2 הלוחות שהוצעו הם עם צ'יפסט B85. בסנייפר אכן יש רכיבי אודיו יפנים והצליל ישמע אולי קצת יותר צלול לאוזן מיומנת. השאלה אם שווה את ההפרש במחיר. כי לוח עם צ'יפסט יותר חדש, עם רכיבי אודיו יפנים איכותיים ויציאה אופטית עדיין יעלה פחות מהסנייפר, כמו למשל H97M Pro4.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^חידשת לי לגבי הHD4600, הייתי בטוח שהוא יודע לעבוד רק עם שניים =\

במקרה הזה, לפותח הדיון - מפרט שמשלב בין שני המפרטים ויחסוך לך קצת כסף:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪146

לוח אם:

חדש במלאי - MSI H97M-E35 LGA1150

כמות: 1 - מחיר: ₪383

מארז:

SilverStone Precision PS10 Black

כמות: 1 - מחיר: ₪291

קירור למארז:

DS 120 - Deep Silence 120mm

כמות: 1 - מחיר: ₪65

ספק כוח:

Seasonic 330W S12II-330 330W bulk

כמות: 1 - מחיר: ₪204

זיכרון:

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪297

קשיח למחשב שולחני:

SanDisk SSD Ultra Plus 128GB 2.5" SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪328

כונן אופטי:

LG DVDRW X24 SATA

תוכנות:

Windows 8.1 Premium Hebrew 64bit - בקניית מחשב בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪406

הרכבה:

סה"כ: ₪4450

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 4361 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/v8qd1bsz

לדרישה שלך אני לא רואה סיבה לקחת משהו מעבר בתאכלס,

שוני - לא שמתי לב שהלוח הזה קיים אצלהם, אחרת מלכתיחלה הייתי מכניס אותו - 6 חיבורי USB3 זמינים, ומספיק חריצי הרחבה, ה16GB שהמחשב מגיע איתם יספיקו לך בכיף כמה שנים קדימה אז אין צורך להתעסק איתם בעתיד. ויש מקום לחבר עוד שני כוננים במידת הצורך.

המארז - פשוט קצת יותר גדול ופחות צפוף - עדיין מארז שקט.

אתה כן יכול לקחת קצת יותר חזק (בדוגמאת זה שsyszon) הציע כדי לשמור על אופק שדרוג לכרטיס מסך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שימוש בתוכנת אדיוס שבשבילה אפילו 8GB זה יותר מדי... אז 16...? צריך להביל בין סוגי עריכות ווידאו ותוכנות שונות... זה כמו להגיד - יש לי מחשב שאני עורך איתו בפלאש, אז אני צריך מחשב לעריכת ווידאו, סתם דוגמא מפגרת אבל תבין את הנקודה שלי... אם מישהו היה אומר לי עכשיו שהוא יוצר סרטי CGI תלת מימדיים מתקדמים, או מפתח משחקים רציני, לא הייתי חושב פעמיים וממליץ לו על המון והמעבד הכי טוב שנכנס בתקציב לצד כרטיס מקצועי אבל זה כבר סיפור אחר (בשביל אותו פלח שוק מזערי קייים הציוד עריכה והאקסטרים, שלא לי, לא לך ולא לפותח הדיון יש מה לעשות איתו) מה גם שאנשים כאלו לרוב לא יפנו הנה אלא למקומות עם נסיון בתחום ;-)

הסיבה היחידה שמפרט כזה, לדרישות שלו, יגיע לנצילות מלאה של הזכרון, תהיה במידה ויש מלללללא דברים פתוחים - כולל שרצים ברקע וקידוד סופר-דופר-אקסטרה כבד שחונק את המערכת תוך כדי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשום פנים ואופן אני לא מסכים עם הלוח אם הזה. זאת שטות מוחלטת להגביל מערכת שמיועדת לעריכת ווידאו עד 16 גיגה כשבאותו מחיר ואפילו זול יותר אתה מקבל 32 גיגה.

בהחלט צודק

- - - תגובה אוחדה: - - -

קודם שירשום איזה חיבורים יש לו בכל אחד משלושת המסכים, ואז אפשר לבדוק איזה יתאים לו, או שצריך כרטיס מסך בכל מקרה, ואיזה כרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...