נייד קל ודק ב-1000$ מUSA, בתוספת SSD - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נייד קל ודק ב-1000$ מUSA, בתוספת SSD

nachum37

Recommended Posts

שלום לכולם.

חבר מבקש המלצה לנייד בתקציב של כ-1000$. ניתן לחרוג בהתאם לצורך + הוספת \ החלפת SSD. המחשב יקנה בארה"ב.

הדרישות הן:

* קל (המחשב ישמש אותו בנסיעות תדירות), דק, יפה.

* גודל מסך 14". (פשרה בין ניידות וגודל סביר לעבודה נוחה).

* מהיר. (במגבלת התקציב כמובן).

* פוטושופ מידי פעם.

* אמין. הוא לא ידע להתמודד עם תקלות.

השאלון שבנעוץ:

* מטרות המחשב? עבודה ביתית \ משרדית שוטפת (גלישה, וידאו, אופיס, מייל, וכו'). מידי פעם גם גרפיקה בפוטושופ (דו מימד בגדלי דפוס סטנדרטיים בדרך כלל).

* גודל המסך? האם חשוב מסך מבריק או מאט? "14. אני לא חושב שהוא מבין מספיק את הצורך במט, אך כיוון שישתמשו במחשב הרבה לעבודה עם טקסט (וורד, מייל) זה כנראה כדאי.

* רזולוציית המסך? עדיף FHD כמובן.

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? משטח עכבר נוח וגדול. קצת מציק שאין בד"כ numpad ב "14, אם יש דגם טוב אולי זהו יתרון.

* משקל רצוי? קל ככל שניתן בתקציב.

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? הארוך ביותר ככל האפשרי בתקציב.

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? לא.

* Bluetooth? כדאי, לא נראה לי קריטי.

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? מעדיף מאוד mSATA היות ואני מתכנן להוסיף SSD עבור מערכת ההפעלה ולא להחליף את הHDD כדי שיישאר ככונן D. עדיף גם סלוט נגיש ולא משהו שצריך לפרק את כל המחשב בשבילו.

* כונן אופטי? אם יש - יתרון. לא קריטי.

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית? לא.

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? חשוב מאוד שהאחריות תכוסה בישראל (פרט חשוב בהתחשב בכך שהמחשב נקנה בארה"ב).

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? בעיקרון כן, אפשר לציין גם דגמים בלי ואראה מה האפשרויות.

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? העדפה אישית לחברות DELL או LENOVO. לא קריטי - העיקר שיהיה איכותי ואמין.

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם: אין חשיבות למסך מגע - ואולי אפילו עדיף בלי כדי לקבל מט. כיוון שייעשה שימוש בפוטושופ כדאי שפאנל התצוגה יהיה IPS. חשוב שיראה יפה - עדיפות למחשב שעשוי מתכת (סטייל אפל) \ צדדים מתכתיים (כמו דל\לנובו).

דרושה המלצה לכרטיס SSD שיתחבר בmSATA למחשב שאקנה (לכן אני מחפש מחשב עם סלוט כזה), או כונן SSD שיתאים לחיבורי הSATA הספציפיים במחשב שאקנה.

אני מבין שיש בעיות כרגע עם הסמסונג 840, לכן כדאי דגם אחר. (Crucial כלשהו?).

שאלה: האם החלפת \ הוספת SSD (בmSATA או במקום הHDD הקיים) פוגעת באחריות?

במקרה שאין מנוס מהחלפת הכונן הקיים - אשמח להמלצה על קופסה טובה ואמינה לחיבור ה-HDD הקיים חיצונית.

חשבתי על הדגם הבא שעונה על רוב הדרישות:

http://www.dell.com/us/p/inspiron-14-7437/pd?oc=dncwa1706b&model_id=inspiron-14-7437

מעלות:

דק, קל, יפה. מהיר, FHD, כנראה , יש mSATA.

חסרונות \ נושאים לא ברורים:

רק 2 יציאות .

האם הmSATA נגיש להחלפה? האם זה מבטל את האחריות?

האם האחריות תכוסה בישראל \ ניתן לרכוש הרחבה כזו?

אין כ. מסך משולב נוסף על הליבה המובנית - חסרון מסוים בהתחשב שדרוש מידי פעם. נראה לי שלשימושים שלו זה יספיק - אבל תמיד זה כדאי.

מסך לא מט. לא מצאתי את הגרסה ללא המגע - למרות שנראה שישנה גרסה כזו.

בנוסף נראה לי שבסופו של דבר הרבה מהתשלום הולך על המותג והסדרה ומעבר לעיצוב המחשב לא משתלם למחירו.

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יהיו יותר אופציות מעניינות במסך 13.3.

2. דל בשנים האחרונות גובים מחירים מופקעים.

3. בתור אחד שיש לו בתוך הלפטופ גם וגם HDD אני לא ממליץ. קנה שיספיק לך מבחינת גודל להכל וגיבויים תעשה לכונן חיצוני. שני כוננים גורמים ליותר חום ולצריכת חשמל שתתבטא בזמן שימוש נמוך יותר בשימוש בסוללה.

4. אל תבחר מחשב ששוקל יותר מ-2 ק"ג עם המטען. אם אתה מסתובב הרבה בטיסות אז אתה תעריך מאוד מחשב קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקצת חריגה אתה יכול להזמין ThinkPad T440P, עיצוב סטנדרטי של לנובו, לא FHD (כמה זה באמת קריטי על 14'?) אבל די מפלצתי חוץ מהעובדה הזאת, SSD 240, I7 2.9 + 8GB

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA24G1E33129&cm_re=lenovo-_-34-313-704-_-Product

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם.

Bomba90:

1. גם 14 זה כבר קצת קטן מידי, ככה שפחות מזה לא בא בחשבון.

2. אכן המחשב במחיר די מופקע ולכן אמי פתוח להצעות נוספות.

3. המחשב הזה ספציפית מגיע גם ככה עם msata. אני רק מחליף אותי בגדול יותר. בדגמים אחרים צריך לבדוק. אני לא ככל כך מבין כמה חום וסוללה צורך הmsata אבל בסדר.

4. המחשב הזה יוצא 2 ק"ג חוץ מהמטען בגרסה עם הטאצ', ו1.76 בגרסה בלי. אני אבל לא מוצא איך לקנות אותה…

Balata:

ראיתי את המחשב הזה, גם פיזית. המחשב אכן טוב מאוד אבל לא יפה. לחבר חשוב מאוד מחשב יפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי היו:

15.0

15.4

15.6

והיום יש לי 13.3

אחרי גג חודש אתה מתרגל לעבוד על גודל כזה ולא מבין איך בכלל יכולת לעבוד עם מחשבים גדולים ומגושמים יותר.

אני שוב חוזר להמלצה על ה-13.3, שבי ממליץ פה המון על הטושיבה Z30, בעיני מחשב פצצה. הבעיה היא שפשוט אין מבחר גדול ב-14.0.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך את Dell Latitude E7440.

ממליץ מאוד לרכוש מאתר העודפים של Dell ארה"ב, יש שם מחירים די מצויינים, ובמיוחד כשיש מבצעים (הקופונים מתפרסמים בדף הפייסבוק שנקרא outlet) וכן באתר שנתתי את הקישור שלו פה מקודם.

גובה ההנחה נע סביב ה15-30 אחוז, לרוב, ומדי כחודש יש מבצע (במיוחד בתקופה הנוכחית, לקראת סוף השנה), נכון לעכשיו לא ראיתי שיש מבצע ראוי.

הE7440 שוקל 1.7 ק"ג, יש לו מסך 14".

בסינון התוצאות תוכל לסנן לפי פרמטרים, כגון רזולוציית המסך, סוג כרטיס הרשת האלחוטית, גודל סוללה, סוג מעבד, סוג כונן אחסון (פלאש, רגיל) וכו'. אם חשובה לך מצלמת רשת, שים לב שרשום שיש מצלמת רשת (נחשב לתוספת בתשלום בארה"ב). יש כ"כ הרבה קונפיגורציות אפשריות שכן בארה"ב המחשב נבנה בהתאמה אישית לבחירת הלקוח. ובעודפים מדובר בביטולי הזמנות/ החזרות, אז צריך לשים לב לעניין.

מחשב מאוד איכותי, קל, נוח, ואני מבסוט ממנו (יש לי כזה).

איזה מחשב שלא תבחר משם, שים לב, בזמן ההזמנה, שיש לך את האחריות ל3 שנים (סטנדרט בסדרה E7xxx ובסדרה E6xxx, אך היא בתוספת תשלום כשמדובר בסדרה E5xxx או E3xxx).

עוד נקודה חשובה כשמזמינים מחשב מארה"ב שהרבה אנשים לא מודעים אליה:

לרוב, לפחות כך המצב בDell וב-, האחריות הבינ"ל תקפה אך ורק אם רכשתם מהאתר הרשמי של היצרנית בארה"ב (בין אם מהאתר הרגיל ובין אם מהעודפים). אם תזמינו מNewEgg, וכדו'- האחריות אינה בינ"ל (ובדקתי גם מול היצרן וגם מול נותני השירות בארץ).

באיביי, תלוי במוכר (צריך להיות רשום במפורש שזו אחריות בינ"ל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה latitude לא קיים כרגע בעודפים, כך שהוא יוצא יקר בהרבה מה Inspiron, שוקל אותו הדבר בערך, יפה פחות ונחות מבחינת מפרט למעט ה שעדיין יצא לי זול יותר לקנות בנפרד.

תודה על המידע.

Bomba90:

אני מסכים בהחלט שמחשב 13.3 עשוי להיות שימושי - אבל לא אני בוחר את הגודל אלא רק מבקש המלצה למישהו שעבר החליט על הגודל, ובנוסף זה גם אמור לשמש מחשב ראשי לבית שלו לתקופה ולא רק לנסיעות כך שכדאי שזה לא יהיה ממש קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את הדגמים פה אם מה שחשוב לך זה 14 אינטש במשקל נמוך:

http://www.ultrabookreview.com/4219-the-lightest-ultrabooks/

למשל הלנובו X1 Carbon בגודל 14' שוקל רק 1.4 ק:ג:

http://goo.gl/4qkh5m

ב-13.3 אינטש יש אפילו בפחות מ-1 ק"ג ועובי של סמארטפון (כמעט - 13 מ"מ):

http://www.pcworld.idg.com.au/review/lg/ultrapc_model_13z940/537932/

אלא אם יש תיק גב איכותי, גם 2 ק"ג כולל מטען זה לא מעט לדרכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לא שמיש כיוון שה-dot pitch זערורי וממילא תעשה ZOOM או תגדיל פונטים ו"תפסיד חזרה" את השטח ש"הרווחת".

יתר על כן, תתחיל להתעסק בשינוי DPI שאף פעם לא עובד 100%, מעוות פונטים ושובר עיצוב/LAYOUT, כמו גם "חבריו" האחרים - ZOOM ועבודה ברזולוציה לא טבעית.

לי יש M3800, עם 3200X1800 על מסך 15.6 אינטש - אין בן אנוש שמסוגל לעבוד ברזולוציה הזו באפליקציות ש"דורשות" שטח עבודה כדוגמת טקסט, מסמכים, שרטוטים וכדומה.

הכל פשוט קטן מדי... FHD על 15.6 זה שמיש אבל גם מתחיל להיות גבולי.

FHD על 13.3 אינטש זה כבר חסר משמעות לשימושים שציין - אני מוכן להתערב ש-99% מהאנשים אפילו לא ידע להבחין בהבדל (חוץ מלהתלונן ש"הכל קטן כל כך").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...