שרת ענן עבור עסק קטן - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרת ענן עבור עסק קטן

AmitAmit

Recommended Posts

שלום,

די חדש בעסקי הענן, אשמח אם אוכל לקבל הדרכה:

עבור עסק קטן, שבו רוב המשתמשים (בערך עד 10 עמדות קצה), עובדים עבודה משרדית (גלישה, דוא"ל, וכו'),

האם מומלץ להגדיר שרת "ענן" שבו כל עמדות הקצה יתחברו לשרת ויעבדו עליו ישירות (ללא כל שמירה של קבצים מקומית),

או שעדיף לקנות מחשבי קצה זולים ולחבר אותם אותם לשרת?

אגב, לא בטוח שזה נקרא במקרה הזה. אבל הייתי מעוניין לקבל תשובות גם עבור השאלות הבאות:

1. איזה שרת מומלץ למטרה זו? (תקציב נמוך, בערך 6-7 אלף)

2. כמה עולה כל עמדת קצה? (אפשר לצרף קישורים, שמות...)

3. האם יש מדריך שיכול לעזור לי בעניין?

4. האם יש דברים נוספים שעליי לבדוק לפני התחלת פרויקט כזה?

באופן כללי, אשמח לקבל כמה שיותר פרטים בנושא ואם אפשר, מאנשים בעלי נסיון בנושא הזה ספציפית.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה המטרה/ות?

2. כבר יש לך מחשבי קצה והיו בכל מקרה אז מה השאלה בדיוק?

3. אתה צריך איש מקצוע שמבין מה הוא עושה.

4. ראה סעיף קודם.

מעבר לזה, יש לכם business strategy כלשהו לאותה חברה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. המטרה היא לחדש את מערך המחשבים בחברה. השאלה היא איך.

2. יש מחשבי קצה. ישנים. אנחנו רוצים לחדש את כל ה"תשתית".

התלבטתי אם כדאי עכשיו לקנות כל מחשב ב 1000-1500 ש"ח או שעדיף לקנות עמדות קצה שיתחברו לשרת בלבד (לא יודע מה המחירים שלהן, אשמח לקבל מכם).

3. יש לי נסיון עם שרתים / רשתות וכו'. הייתי טכנאי ומנהל רשת כמה שנים. עם לא יצא לי להתעסק. חלק מהשיקול הוא גם ההתפתחות שלי בנושא.

4. ראה סעיף 3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שלא. כתבתי שלא בטוח שזה נקרא .

אם הבנת פחות או יותר מה הכיוון, איך זה נקרא? (שרת שמתחברים אליו תחנות קצה שה-boot שלהן הוא לשרת ואין עליהן כלום וכל העבודה מתבצעת בשרת) יש לזה שם?

מה ההמלצות להמשך...???

אודה אם תוכל/ו לפרט יותר בכל הודעה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה דציארת זאת תשתית VDI וזה לא אופטימלי במיוחד לחברות בגודל שאתה מציין ודורש הרבה תחזוקה.

תסביר שוב בפרטים את מה שאתה צריך כולל סיפור רקע למשימה.

אוקיי.

מדובר על חברה קטנה, לכל היותר 10 עמדות קצה. בפועל יש בערך 5-6 עובדים (אם זה רלוונטי).

זאת חברת פרסום ולכן השימושיים העיקרים של כל עובד במחשב הם דוא"ל, גלישה, כתיבת מסמכים וכדו'. בגדול עבודה משרדית פשוטה.

יש צורך במחשב אחד "גרפי" עבור עריכה (גם לא משהו חזק במיוחד, העבודה עליו בעיקר בתוכנות adobe, פוטושופ וכו').

מלבד העובדים הקבועים, יש תחלופה יחסית גבוהה של עובדים, כל חודש בממוצע יש להגדיר מחשב עבור עובד חדש (שמחליף עובד שעזב). אז צריך דינאמיות בהגדרה, כדי שלא תהיה עבודה רבה מדי עבור הגדרה של מחשב חדש. אם יש אפשרות רק ליצור משתמש ב-AD והכל יוגדר אוטומטית - הכי טוב.

יש תוכנה עיקרית של ניהול לקוחות, מבוססת SQL, נקראת "מנוע". היא נמצאת בשרת ויש client בכל עמדה שצריכה לגשת לשרת. צריך לבדוק אם היא תומכת במערך כזה.

המחשבים כרגע מחוברים ב-LAN פשוט, מחשבים ישנים. יש שרת אחד שכולם מתחברים אליו והוא משמש להכל (DC, DNS וכו').

נקודה חשובה: אנחנו רוצים פתרון לטווח הארוך ביותר שניתן, בחברה לא מתלהבים לחדש את החומרה בכל שנתיים-שלוש, ואם נעבוד בתשתית VDI, כפי שאתה קורא לה, אולי שדרוג השרת יוריד עלויות וייקל על התחזוקה. (במקום בכל פעם להוסיף זכרון / להחליף לוח / לקנות מחשב חדש ולהתקין הכל מחדש).

מה אתה/אתם מציע/ים?

אגב, מדוע זה לא אופטימלי לחברות בגודל שציינתי? היא קטנה מדי או גדולה מדי? למה לא?

"דורש הרבה תחזוקה", במה זה מתבטא?

אגב, הדוא"ל בחברה מוגדר כרגע ב- apps (בעיקר משיקולי שרידות של גיבוי בשרתי גוגל). הוא מוגדר מקומית באאוטלוק בכל עמדה. הבעיה היא שגדלי קבצי ה-pst בכמה עמדות הם עצומים (סביב ה20 ג'יגה), מה שגורם לאאוטלוק להיפתח ולעבוד באיטיות.

אם יש פתרון שגם יוכל לשפר את הבעיה זו - אשמח לשמוע!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך פה כמה נושאים בקטגוריות שונות.

אני אתייחס לכל חלק בנפרד.

יש צורך במחשב אחד "גרפי" עבור עריכה (גם לא משהו חזק במיוחד, העבודה עליו בעיקר בתוכנות adobe, פוטושופ וכו').

זה לא ממש אתגר IT. תבדוק מה הדרישות של אותו מחשב גראםיקה ותקנה את החומרה.

יש לך פורום מפרטי מחשב ששם כבר טחנו את הנושא לגרגרים קטנים.

מלבד העובדים הקבועים, יש תחלופה יחסית גבוהה של עובדים, כל חודש בממוצע יש להגדיר מחשב עבור עובד חדש (שמחליף עובד שעזב). אז צריך דינאמיות בהגדרה, כדי שלא תהיה עבודה רבה מדי עבור הגדרה של מחשב חדש. אם יש אפשרות רק ליצור משתמש ב-AD והכל יוגדר אוטומטית - הכי טוב.

זה קיים כמעט בכל מקום.

אז יש לך ספק הרשאות בצורה של Active Directory. אני לא רואה מה הקושי פה.

כשאתה אומר "הכל יוגדר אוטומטית" למה בעצם אתה מתכוון?

יש תוכנה עיקרית של ניהול לקוחות, מבוססת SQL, נקראת "מנוע". היא נמצאת בשרת ויש client בכל עמדה שצריכה לגשת לשרת. צריך לבדוק אם היא תומכת במערך כזה.

אני לא רואה איך זה משפיע על התמונה שלך.

המחשבים כרגע מחוברים ב-LAN פשוט, מחשבים ישנים. יש שרת אחד שכולם מתחברים אליו והוא משמש להכל (DC, DNS וכו').

איזה בעיות המצב הזה יוצר היום?

מה זה "LAN פשוט"?

נקודה חשובה: אנחנו רוצים פתרון לטווח הארוך ביותר שניתן, בחברה לא מתלהבים לחדש את החומרה בכל שנתיים-שלוש, ואם נעבוד בתשתית VDI, כפי שאתה קורא לה, אולי שדרוג השרת יוריד עלויות וייקל על התחזוקה. (במקום בכל פעם להוסיף / להחליף לוח / לקנות מחשב חדש ולהתקין הכל מחדש).

VDI לא רלוונטי אם אין לך אלפי תחנות קצה וצורך לשלוט על יישומים והרשאות. אתה תראה את זה בתאגידים וחברות ממשלה.

איזה בעיה נוצרת לך מהתיישנות של חומרה במחשבי קצה אם הצרכים שלך כל כך בסיסיים?

"דורש הרבה תחזוקה", במה זה מתבטא?

זה אומר שלא מדובר על מערכת "שגר ושכח". מדובר על תשתית שדורשת בן אדם במשרה מלאה שיתחזק אותה.

הבעיה היא שגדלי קבצי ה-pst בכמה עמדות הם עצומים (סביב ה20 ג'יגה), מה שגורם לאאוטלוק להיפתח ולעבוד באיטיות.

20 גיגבייט זה לא עד כדי כך עצום.

אתה לא משתמש ב cached mode?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קיים כמעט בכל מקום.

אז יש לך ספק הרשאות בצורה של Active Directory. אני רואה מה הקושי פה.

כשאתה אומר "הכל יוגדר אוטומטית" למה בעצם אתה מתכוון?

מתכוון לכך שכאשר עובד עובר עמדה והוא טוען את המשתמש שלו במחשב אחר, ה-Outlook שלו יהיה מוגדר, הקבצים שלו יהיו קיימים וכו'. המחשב ייראה זהה בכל עמדה אחרת שבה יטען את הפרופיל שלו.

20 גיגבייט זה לא עד כדי כך עצום.

אתה לא משתמש ב cached mode?

סתם לשם השוואה, בחברות שעבדתי עד היום, היו למנהלים 5 ג'יגה של pst בגלל שהם מנהלים. לשאר העובדים היו 2 ג'יגה.

בכל מקרה, cached mode זמין רק בשרת exchange עד כמה שידוע לי. לא נראה לי שזה אפשרי ב- apps... נכון?

זה אומר שלא מדובר על מערכת "שגר ושכח". מדובר על תשתית שדורשת בן אדם במשרה מלאה שיתחזק אותה.

למה צריך תחזוקה במשרה מלאה?

באופן כללי, אתה אומר ש-VDI מיועד לאלפי תחנות? כדאי לעבוד בתצורה רגילה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• הגדרה של Outlook מתבצעת אוטומאטית דרך auto discovery רק עם רשת Exchange.
  • ניוד של קבצים ניתן לבצע עם roaming profile.
    העניין של הענן תופס פה רק אם הקבצים מאוחסנים במשאב חיצוני שלא קשור למחשב פיסית. כמו שקליינט של drive מסתנכרן לך את הקבצים.
  • כל אחד קובע quota של תיבת דוא"ל לפי יכולות המשאבים שלו. אין פה חוק קבוע.
  • זה אכן זמין רק עם Exchange. אתה עדין יכול לעבוד עם IMAP כאשר הכל מאוחסן אצלך בPST.
  • כי זאת תשתית מאוד מורכבת מבחינת ניהול. יש הרבה מאוד משתנים שיכולים להשפיע על נושאים של ביצועים ואבטחת מידע.
    לכל דבר יש יתרונות וחסורות ובמקרה הזה התשתית מתחילה להיות יותר מועילה כאשר מדובר על אלפי משתשמים בגלל יכולת הניהול הריכזית. תחשוב מה קרוה שיש לך כמות כזאת של משתשמים שצריך לשלוט ביישומים שהם יכולים לגשת אליהם וגם יכולת לבצע resource offload לכאלו ביצועים.
    דוגמא מצויינת היא בזק (מדובר על משהו שהיה מיושם שם 2007 - אני לא יודע מה יש היום). היו הרבה מאוד מחשבי קצה של שנקנו בזמנו והיו עדיין שמישים לעבודה אך כבר לא מספיק "חזקים" כדי להתמודד עם הצרכים של המשתמשים באופן סביר.
    מה שנעשה זה הוגדר שרת PXE שחילץ image של ISO שחיבר ישירת לשרת של Citrix Xenapp ומשם נתן VDI לכל עובד.
    כלומר, כל מחשב כזה הפך ל dumb terminal שכל מה שהוא עושה זה boot מPXE ואז חיבור לinstance של משתמש אחרי אימות ובכך נתן גם ניהול של יישומים לפי תפקיד של עובד עם Novell ZENworks. פתרוןם זה מספק לך אחידות ושליטה מלאה על היישומים אתה חושף לעובדים.
    כנ"ל בקבוצת שטראוס ועוד כמה חברות ביטוח ובנקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...