בואו נדבר על כסאות מחשב. - עמוד 15 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בואו נדבר על כסאות מחשב.

Bragiz

Recommended Posts

כנראה שלא הבנתי מה זה מנגנון נדנוד, לכן אפרט מה עושים 3 הידיות שבכיסא:

הידית השמאלית מזיזה את את המושב יחד עם המשענת כל עוד הידית שבצד ימין שמזיזה את המשענת היא למטה, כלומר נעולה.

בצד ימין יש 2 ידיות: אחת לשינוי הגובה והשנייה להזזת המשענת אחורה וקדימה, כאשר אפשר להשאיר את הידית למעלה והמשענת זזה יחד עם הגב שלך.

מקווה שהסברתי טוב אם יש שאלות על הכיסא אשמח לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 267
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
  • 2 שבועות מאוחר יותר...

לכל הטוענים ש F-15 הוא כיסא משתלם שווה כל גרוש ואיכותי אנא חפשו תגובתי בשרשור. זה כיסא ממוצע מינוס למחיר שלו. אם אתם עובדים בעבודה משרדית כמוני ויושבים שעות רצופות רבות על הכיסא אתם תרגישו כל פגם שקיים בכיסא הזה ותאמינו או לא יש הרבה ועד שלא יושבים עליו הרבה (9 שעות במינימום ליום זה הרבה) לא מבחינים בפגמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים שאחת הבעיות בלבחור כסא זה שאי אפשר לדעת אם הוא באמת טוב כל עוד לא ישבת עליו זמן ממושך.

אז על איזה כסא כן היית ממליץ? המחירים הגבוהים של הכסאות הנוחים בנתיים גרמו לי לא לקנות כסא בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חזרתי לכיסא הקודם שלי שאין לי מושג מהיכן הוא נרכש אבל גם הוא לא שיא הנוחות. גם אני כמוך מחפש כיסא איכותי בעיקרון מחכה לסיילים על כמה דגמים בצרעה מדי פעם יש שם מבצעים על דגמים ישנים יותר.

קשה להמליץ על כיסא כי אתה צריך לשבת עליו וישיבה חפוזה לא באמת משקפת את טיב הכיסא

הגעתי למסקנה שכן חשוב לי

1. תמיכה בראש -> לראש יש משקל לא מבוטל ושיושבים 9-10 שעות בלי משענת ראש נוצרת עייפות בשרירי הצוואר וזה מקרין גם לכתפיים. לא חייבים להשעין את הראש לאורך כל הישיבה אבל מדי פעם לתת לשרירים מנוחה.

2. ידיות ידיים מתכווננות לכל הכיוונים -> יש אנשים רחבים שלהם מתאים המרחק בין הידיות ב F-15 לי אישית המרחק גדול מדי, גם לפעמים אין צורך בידיות ולהסיט אותן הצידה לגמרי זה בהחלט חשוב. ידיות לא נוחות גם גורמות לשפשוף העצב האולינרי ותחושת נימול באצבעות. הידיות כן הכרחיות להרגעה של שרירי הכתפיים.

3. תמיכה מלאה בגב -> בעיה שהיתה לי עם הכיסא F-15 היא שהוא מכריח אותך לשבת בצורת C המשענת משאירה חלל בגב תחתון שלא נתמך ואולי לא מרגישים את זה אחרי שעה שעתיים אבל יום שלם הדבר הזה מפרק לך את הגב.

4. פיזור משקל ויכולת הטיית המושב -> מדי פעם לשנות פוזציה למשל שאתה עוצר מלהקליד וחושב להטות את זווית הכיסא לאחור ולתת לגב ולעצם הזנב מנוחה. (זה קיים גם ב F-15). יש כיסאות "חכמים" שמטים את המושב בהתאם לצורת הישיבה שלך ללא שימוש בידית אני אישית לא התנסיתי בזה עדיין.

חשוב אבל משני:

5. ריפוד נעים מאוורר ונוח כל כיסא שיגרום לך להזעות ולהדבקות מיותרת זה מטרד וחשוב מאוד לבחור ריפוד מתאים לאקלים פה בארץ.

6. שינוי בעומק המושב כך שיתאים לאורך היריכיים.

כיסא שכזה הולך לעלות לא מעט כסף זה בטוח אבל בריאות קודמת להכל.

כיסא לדוגמה שאני רוצה לנסות ועונה על כל הדרישות פה הוא : http://www.tzora-global.com/%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%A1

אם תלחץ על תכונות ארגונומיות תוכל לקבל דוגמה לחלק ממה שרשמתי בסעיפים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג על מה אתה מדבר, אני אולי רק נער צעיר בן 17 אך כאבי שרירים אינני מרגיש בF-15.

יש לי תמיכה מלאה בכל הגב מלמטה ועד למעלה בכתפיים.

הידיות אינני משתמש בכלל, השולחן עבודה שלי דיי גדול ומאפשר לי לשים ידיים עליו בצורה נוחה, והידיות בכלל הולכות מתחת לשולחן.

אני אישית חושב שהכיסא שלי היה שווה כל שקל שהוצאתי. אני אדם של בית לכן מיטב זמני אני מבלה בבית. יש מקרים שאני יושב לא מעט על הכסא, ברמה שזה יכול להגיע גם ל12 שעות (לימודים, צפייה בסדרות, משחקים לעיתים רחוקות ועוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג על מה אתה מדבר, אני אולי רק נער צעיר בן 17 אך כאבי שרירים אינני מרגיש

ענית לעצמך. בגיל 17 ישבתי על כיסאות מטבח מעץ גם ושיחקתי כל היום ולא הרגשתי עיקצוץ. אני בן 32 ותאמין לי שיש הבדל.

אם הידיות אצלך יורדות לגובה שהן אצלי והידיים שלך על השולחן אז או שהרגליים שלך במנח גדול מ- 90 מעלות בברכיים גם אם אתה מעל 190 או שהמרפקים שלך מעל לגובה שנחשב נוח בשבילי.

בכל אופן F-15 מתאים פה להמון אנשים מסתבר זה לא אומר שבשבילי הוא נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני יותר גרוע, עד לא מזמן ישבתי על כיסא פלסטיק של "כתר", אבל אז אני זוכר שזה לא היה ממש תענוג לשבת עליו, הגב כאב כמעט תמיד.

כעת אין לי שום כאבים ואני מרוצה.

לגבי הרגליים שלי זה הכל תלוי בזווית הכיסא, לדוגמה עכשיו הנני יושב עם הזווית הרגילה והסטנדרטית של המושב עם זווית של 90 מעלות בברכיים אך רוב זמני אני מבלה עם טיפה משחק של הזווית כיסא אחורה מה שמעניק לי צורה נוחה יותר לשבת (כך זה מרגיש לפחות) ואז במקרה הזה אין לי זווית של 90 מעלות בברכיים אלא פחות יותר, וזאת בגלל שאני נוהג לשים רגליים על הרגליות של הכיסא עצמם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדר גב יש כסאות טובים?

לי יש את האלפא והוא מאסיבי ונוח מאוד לאנשים גדולים (נאמר 1.80 מטר והלאה)

F0_0244_0000_235alpha.jpg

ישבתי על הדאבל-בק והוא נוח בהרבה... יקר:

F0_0244_0000_doubel_back.jpg

אני מניח שבמחירים האלה יש כיסאות טובים יותר...

בעבודה אני יושב על ההרמן מילר ארון - ליגה אחרת לגמרי מבחינת נוחות אבל ממש לא מצדיק את ההפרש במחיר (~4000-6000 ש"ח כיסא):

7485.herman_2D00_miller_2D00_aeron_2D00_chair.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי לפני איזה חודשיים את הכיסא הזה: http://www.ace.co.il/default.asp?catid=%7B17A3F0D5-FCF6-4E3C-9AF2-5690FF263F5F%7D&details_type=1&itemid=%7B1216700F-8DAB-4E80-A75D-D8D577272D25%7D

עלה לי בסביבות ה 400 ש״ח אם אני זוכר נכון.

בינתיים הוא מאוד נוח, לא מוגדר אורטופדי כמו דר גב או צירעה, אבל נראה שהם ניסו לפחות קצת...

אבל לא ממש מתאים לאנשים גבוהים הוא די נמוך P:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממש מקנא בכל אלה שאומרים שנוח להם, כמה כיסאות שלא החלפתי עדיין לא הגעתי לתוצאה של נוחות אמיתית בכתפיים..

את אמות הידיים כדאי להניח על משענות הכסא בעת עבודה עם העכבר או על השולוחן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...