להיות שמאלני במדינת ישראל... - עמוד 27 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להיות שמאלני במדינת ישראל...

Born2Kill

Recommended Posts

תהיתי מאיפה להתחיל להגיב על השטויות שכתבת עכשיו, אבל הגעתי למסקנה שיזה ייקח יותר מדי זמן וכנראה יצריך שימוש שמילים גבוהות יותר משאתה יכול להבין. תמסור ד"ש לגננת בשמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
תהיתי מאיפה להתחיל להגיב על השטויות שכתבת עכשיו, אבל הגעתי למסקנה שיזה ייקח יותר מדי זמן וכנראה יצריך שימוש שמילים גבוהות יותר משאתה יכול להבין. תמסור ד"ש לגננת בשמי.

מה קרה לא מסוגל להגיב? ניפצתי את השטויות של ההזויים מכ''ך?

הנה עוד אחד:

http://mida.org.il/2014/05/25/%d7%9e%d7%a6%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%95%d7%97%d7%a8%d7%aa-%d7%a0%d7%a9%d7%99%d7%90/

יחסי השלום עם הם יציבים יותר מ-30 שנים למרות שעמדו בפני אתגרים רבים. אנו מכבדים את השלום ונמשיך לכבדו. הישראלים יודעים זאת. אנו רואים עכשיו הזדמנות ריאלית לשלום מלא באזור שיביא לשיתוף-פעולה בין מדינות האזור. השאלה אם אנו מחוייבים לשלום שייכת לעבר. השלום יציב ומקובל אצל כל המנהיגים ובדעת הקהל. אנו צריכים לבנות על השלום. אנו רוצים לראות מדינה פלסטינית. אנו מוכנים למלא כל תפקיד לגבי השלום והביטחון באזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בברית המועצות זה היה הרבה יותר גרוע הרבה יותר גרוע מכל האסלאם והנצרות ביחד לכל אורך ההיסטוריה

בניגוד להטפה המרקסיסטית (ברית המועצות ונצואלה ) העולם המוסלמי מורכב מתרבות שבטית ולא מתרבות שמקדשת קולקטיביזם לכן מה שאתה מתאר הוא שטות (זו הייתה המטרה של האסלאם לאחד את השבטים)

למעשה שמסתכלים על העולם האסלאם לא כזה שונה ואף פחות גרוע ממדינות שאימצו את האידאולוגיה המרקסיסטית (ברית המועצות רוסיה כיום ונצואלה סין גרמניה הנאצית צפון קוריאה) כך שלהציג את האסלאם כמשהו מיוחד ומוזר זה משהו שהוא לא נכון

מה שהולך במדינות המוסלמיות לא כזה שונה ממה שהולך בוונצואלה בוליביה סין רוסיה אוקרינה מקסיקו קולומביה

תראה לי אידיאולוגיה לוחמנית אחרת עם שאיפות אלימות חובקות עולם שהחזיקה 1500 שנה והגיעה ל1.6 מיליארד מאמינים.

שמעודדת מלחמת קודש בכופרים וקוראת להשמדתם.

על הדרך מצאתי פארודיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
האם זה כל כך קשה כמו שזה נראה?

זה רק אני או שבעידן האינטרנט, ובעיקר הפייסבוק, חלה תאוצה בקריאות גנאי לכל אחד שהוא שמאלני?

למה אני לעזאזל, כשמאלני מתון, ששירת בצבא שירות מלא ופטריוטי צריך להיות מוקצה בחברה הישראלית?

אני אפילו לא מדמיין את עצמי, בכל סוגי החלומות שאי פעם חלמתי, עומד במחסום ומצלם חיילים או מקניט אותם בכל צורה שהיא.

וכן, אני מדבר על כל אלה שזורקים בתגובות של הפייסבוק "שמאלני מסריח", "שמאלני מזד**ן" ועוד רבים וגרועים יותר.

זה נראה עד כדי כך רע, גם כשזה לא קשור לפוליטיקה - איכשהו המילה "שמאל-קללה-כלשהי" חייבת להיכנס.

הערה: זהו, תודה לאל פרקתי את זה.

בתקופה של סבא שלי היה פנקס אדום ..ומי שלא היה לו את הפנקס האדום של ההסתדרות לא יכל לקבל עבודה אפילו .

האדום הזה ציין את השמאל של אז...והיחס לימנים היה ביזוי מאין כמוהו .

אנשים יותר מתחרפנים מהעיוורון שלך שמיוצג על ידי השיוך המפלגתי שלך . כי היום ימין ושמאל דומים כמעט בכל דבר בפועל למעט האג'נדה הפוליטית.

אם אתה מאמין שאפשר לעשות שלום עם אנשים שהציעו להם הכל ועדין מפגעים על ימין ועל שמאל ובעיקר על אזרחים , אנשים שמלמדים גם עכשיו כבר מגיל קטן את הילדים שלהם שזה טוב לרצוח יהודים , ושקרים שלא ייאמנו עלינו ( אגב ..קוראים לזה פאשיזם ..דוקטורינה חמודה שכזו ) .

אז כן .. קשה להאמין שעדיין אתה חי באותו עולם כמונו ..בעיקר שאתה יהודי וישראלי אז אתה אמור לדעת יותר טוב אחרי מה שראית .

לגבי כל ההערות על כהנא וכל זה ..תכלס גם זה מבייש אותי בתור יהודי .

כל כך הרבה פה מתלהמים לכל הכיוונים כאילו זה משנה משהו לאירופאים או לאמריקאים . לא אכפת להם בכלל מהצדדים של המפה הישראלית ..מבחינתם יש ערבים ויש יהודים . והם בדיוק כמוך לא מבינים איך זה יכול להיות שהערבים לא רוצים לעשות שלום ורוצים ומטיפים כל הזמן לחיסולנו .

אז הם שיכנעו את עצמם שבטח אנחנו משקרים .

תוסיף לזה את ההסברה המזעזעת שלנו שתקועה אי שם בשנות ה60 .

( בחיית ...10 ילדים עם ידע בעריכה יכולים לעשות בשבוע של העלאת סרטונים ל עם תרגום של דברי ההנהגה הפלסטינית יותר מאשר כל ההסברה שלנו עשתה ב 20 שנה ) .

והגעת לסיבה למה אנחנו מצורעים בעולם .

אבל בעוד לעולם אפשר לסלוח כי הם לא גרים פה ..אתה גר פה ושירתת בצבא ועושה מילואים אז אני מניח שאולי אפילו היית קרבי ואולי אפילו עשית קו בשטחים לפחות פעם אחת ..אז אתה אמור לראות את זה ..או לפחות להיות בעל עניין לקבל מידע מהימן מהמקור ולא הפרשנות שנלווית לו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

**לוגיקה של שמאלנים**

-טילים על הדרום אחרי שיצאנו מעזה

*זה בגלל שלא יצאנו מיו"ש

-זריקות אבנים בשטחי C בהם יש רוב יהודי מובהק (400,000 יהודים וכ-70,000 ערבים)

*זה בגלל הכיבוש

-אירועי טרור רנדומאליים בתקופת רגיעה

*זה בגלל היעדר תהליך מדיני

-אירוע טרור כשברקע התהליך המדיני

*אלו נסיונות זניחים של קיצוניים לפגוע בתהליך המדיני

-אירוע טרור אחרי שהתהליך המדיני נכשל כי אבו-מאזן מעולם לא נתן תשובה אם הוא רוצה להתקדם והקים מפלצת טרור תלת ראשית עם חמאס והג'יהאד שתנהל את הרשות הפלסטינית

*זה בגלל שלא הקפאנו בנייה, תרבות הטרמפים בשטחים, הורים לא אחראים

-עם שהציעו לו מדינה בגבולות שונים ומשונים במשך כ-66 שנים וסירב לקבל אותה תוך התקפה אלימה ועקבית מאז קום המדינה על מטרות אזרחיות, בחר בבחירות חופשיות בארגון טרור שחרט על דיגלו השמדת יהודים באשר הם, ירה עשרות אלפי טילים לשטח , שיגר מאות מחבלים לשטחה של , ממשיך לחנך ילדים לשנאת יהודים בשל דתם ותרבותם (לא בשל הסכסוך הטריטוריאלי), מנציח בכיכרות מחבלים ושהידים רוצחי אזרחים והופך אותם ואת משפחותיהם לגיבורים לאומיים וחוטף מידי פעם ילדים שישמשו ככלי במו"מ עתידי לשיחרור רוצחים

*פרטנר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל המדינה אין נורמלית, לא רק שם. הבעיה היא ששם השתרשה נורמה של נסיעה בטרמפים, כך שזה לא נראה למתנחלים כמשהו חריג.

גם בצה"ל זה היה כך פעם - כשהייתי בסדיר, הייתי מסתמך המון על טרמפים (מהגבול בלבנון עד המרכז). בשלב מסוים החליטו בצה"ל לאסור על זה, ומאז זה נחשב כמסוכן ואסור.

מבלי להעביר ביקורת, אני לא הייתי מאפשר לילדים שלי לנסוע בטרמפים באמצע הלילה ביו"ש. הייתי נוהג גם 3 שעות כדי להביא אותם, אם צריך. בשטחים זה כל כך נהוג וטבעי לנסוע בטרמפים, עד שהדבר כבר לא נתפס כמעשה מסוכן אלא כדרך חיים.

בכל אופן, חטיפת אזרחים זה מעשה שאסור לעבור עליו באיפוק ובפעולות כירורגיות, לדעתי.

במקום חיילים ומעצרים של בכירי חמאס ספורים (שגם כך לא ידברו), צריך לשלוח צי של D-9 ולשטח את כל היישובים שחשודים כמעורבים בחטיפה. עד שהחטופים יימצאו או עד שלא תישאר אבן על אבן ביו"ש.

מבחינתי זה קאזוס בלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדינה של פראיירים. היו צריכים לחטוף את אישתו של אבו מאזן ולהחזיק אותה במסתור עד שאבו מאזן מכחיש השואה הארכי-טרוריסט הזה שאחראי לטבח במעלות היה דואג שהחטופים יחזרו הביתה.

במקום זה פשוט טיפלו בה בבית חולים על חשבון משלם המיסים ואז הבריחו אותה חזרה לעזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אתה וגם הנער שמדבר בסרטון לא מבינים במה מדובר ומפגינים גישה ילדותית.

ברור שהנערים לא אשמים בחטיפה שלהם, האשמים הם המחבלים החוטפים, ימח שמם! לא על זה מדובר.

העניין הוא נורמות ה"סמוך" המטופשות שהשתרשו בחברת המתנחלים, לפיהן אין שום בעיה לתפוס טרמפים. ובכן, יש בעיה עם טרמפים! כי אנחנו לא גרים בשוויץ, אלא במדינת , בה יש אויבים מבפנים ומבחוץ.

אז החטופים כמובן אינם אשמים, אבל בהחלט אפשר היה למנוע את זה עם קצת שכל ישר. איך למשל?

- שלכל קבוצה של נערים שתופסים טרמפים מהישיבה יתלווה מישהו עם רישיון לנשק.

- שההורים שלהם יסיעו אותם לישיבה במקום לתת להם לתפוס טרמפים באמצע הלילה. אם אני הייתי יודע שהילד שלי נמצא באיזה חור חשוך בשטחים, מנסה לתפוס טרמפים, הייתי נוסע גם כל הלילה כדי להביא אותו.

- שהישיבה תארגן הסעה מרוכזת שתצא בשעה קבועה ותפזר את כל התלמידים ביישובים שלהם. אז יעלה קצת כסף לכל תלמיד, זה שווה את החיים שלהם.

- שההורים של תלמידי הישיבה יתארגנו בפול של הסעות. כל פעם הורה אחר מסיע 4 ילדים.

יש מקומות מסוכנים בעולם, בהם מזהירים מראש את התיירים לא ללכת לבד אלא רק בקבוצות. בדרך כלל בעולם השלישי, אבל לא רק. ואם מישהו מסתובב שם לבד וקורה לו משהו, האם הוא אשם? לא. אבל האם יכול היה למנוע זאת? כן. ע"י כך שהיה נמנע ממעשה מטופש וחסר אחריות.

אז כן, לתת לנערים לתפוס טרמפים באמצע הלילה במקום מוקף כפרים ערביים זה מעשה מטופש וחסר אחריות.

זה לא אומר שהם אשמים. זה אומר שמישהו צריך לנער את המתנחלים כדי שלא יתנו לילדים שלהם לתפוס טרמפים במקומות מסוכנים באמצע הלילה, בלי .

ולעניין הדוגמה בסרטון: אם בחורה הייתה מסתובבת לבד ובלבוש חושפני בדרום ת"א ונאנסת ע"י אריתראי נבלה, לא הייתי מאשים אותה, כמובן. אבל הייתי אומר שהיא טיפשה וחסרת ואחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שלך אין מושג. אתה חושב שלכולם יש רכב?

הישיבות זה רק חלק קטן מהתנועה של הנערים. אותם ישיבות גם שמתוקצבות מהמדינה יצטרכו עוד כסף כדי לממן הסעות ומאבטחים.

אז תאשים את המדינה שמזניחה אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמה היא מילה קשה. האשם העיקרי הם כאמור, המחבלים. השאר הם קורבנות.

אבל במקביל לאשמה קיים המושג "יכולת למנוע את האסון", וכל אחד יחליט איך הוא רוצה להתייחס ליכולת הזו.

אפשר היה למנוע את האסון הזה, ע"י חשיבה מראש וקצת פחות "סמוך".

1. מצד המדינה: יותר , יותר , יותר חינוך.

2.מצד ציבור המתנחלים והנורמות המקובלות בו: יציאה נגד נוהג הטרמפים, ארגון הסעות מרוכזות, ליווי בנשק (שלא חסר שם).

3.באופן פרטני ע"י כל הורה שילדיו בני ה-16 מסתובבים באמצע הלילה בסמוך כפרים ערביים: לאסור עליהם. או לבוא לקחת אותם או שיישנו בישיבה/אצל חברים.

אנחנו במצב מלחמה. אסור לסמוך על הנס ולהיות שאננים, עלינו לקחת את גורלנו בידינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...