מעבר מ-XP ללינוקס או מע' אחרת ב- HTPC - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבר מ-XP ללינוקס או מע' אחרת ב- HTPC

omertgm

Recommended Posts

שלום,

ראיתי את הכתבה הבאה:

http://www.extremetech.com/computing/180291-with-the-death-of-windows-xp-now-is-the-perfect-time-to-switch-to-linux

שבקיצור מאוד (לא קראתי הכל) מציעה לעבור לאובונטו אחרי ש XP סיימה את דרכה מבחינת עדכוני אבטחה וכו'

הצרכים מהמחשב הם הורדות וצפייה בסרטים FHD. המעבד חלש ולכן אני חייב את כ.המסך כדי לנגן חלק.

א. איזו גרסת לינוקס מומלצת לצרכים פשוטים אלו?

ב. בהתחשה בחומרה שיש ב- שלי (אולי יהיה מוכר למישהו, זה עם הלוח שנשרף וחזר לפעול) האם תהיה לו בעיה?

-כמה התעסקות ולמידה זה דורש לעבוד עם אובונטו?

-האם תהיה חוסר תאימות בגלל הרכיבים הישנים?

ג. האם עדיף לעבור ל- WIN7 (נגיד גרסת starter)? או שבכלל להמשיך עם לנצח?

תודה ושבת שלום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מערכות שמגיעות מותאמות למטרה מסויימת - כולל תוכנות מותקנות, יש כאלה שמגיעות אם דסקטופ סטנדרטי ואתה תצתרך להתקין את התוכנות/קודקים/וכו ולסדר את הדסקטופ לפי מה שאתה רוצה (בדומה לוינדוס), ויש כאלה שמגיעות ללא דסקטופ ואתה תצתרך להתקין אותו בעצמך דרך שורת הפקודות. בסופו של דבר, מכל אחת מהאפשרויות ניתן להגיע למה שאתה רוצה

בלינוקס יש בחירה לא רק בין מערכות אלא גם בין דסקטופים. כמו שבוינדוס יש את וינדוס 8 ואת כל מה שהיה לפניו - ויש להם מראה שונה ו "צורת חשיבה" שונה, בלינוקס יש כמה דסקטופים לבחור מהם - KDE, Gonme, LXDE.....

מערכת לינוקס יכולה להגיע אם דסקטופ 1 או להציע בחירה בין כמה מהם. חוץ מזה יש הבדל בכלי ניהול (כלים להתקנת תוכנות, הגדרת משתמשים, להוספת חומרה וכו), תוכנות/דרייברים/קודקים שמגיעות מותקנות מראש, ודברים שנמצאים עמוק יותר בתוך מערכת ההפעלה שהמפתחים בחרו לעשות בדרך כזאת או אחרת - שאוליי לא יעניינו אותך יותר מידי כמשתמש, אבל יכולים להשפיע על ביצועים, צריכת זיכרון וכדומה

ככלל, אתה תרגיש את ההבדל בין הדסקטופים (מה שנמצא לפניך כל הזמן) הרבה יותר מההבדל בין מערכות הלינוקס שעובדות "מתחת" (מה שאתה תתעסק איתו רק כשאתה מתקין דברים או מנהל את המערכת)

הבחירה של הדסקטופ במיוחד ושל מערכת לינוקס בכלל היא שאלה של בחירה אישית - מה שנראה לך, מה שניסית ואהבת, מה שאתה מסתדר אם הניהול או "צורת החשיבה" שלו. לכן אני ממליץ שתיקח ותנסה כמה מערכות שונות, ובעיקר - כמה דסקטופים שונים

מבחינת ביצועים, יש דסקטופים כבדים יותר או כבדים פחות, אבל הם כולם אמורים לעבוד בסדר על מחשב אם לוח ומעבד כמו שלך - אבל אין לי שמץ כמה יש שם, יכול להיות שתצתרך להוסיף. אם אתה מרגיש שהמערכת איטית ההבדל יכול להיות בגלל דרייבר של כ מסך שלא מותקן ו/או בגלל הבדלים עמוק יותר בתוך המערכת, מה שאומר שתנסה כמה מערכות שונות

כמה מערכות שונות למשל :

כמות קטנה של התעסקות ולמידה : open suse, fedora וכן גרסאות אובונטו למיניהן (ששייכים לקבוצה הזאת אם כי אני פחות ממליץ עליהן) / מערכות מבוססות אובונטו כמו mint

כמות בינונית של התעסקות ולמידה : chakra (מבוססת על arch אבל לפחות מגיעה אם דסקטופ מותקן)

כמות גדולה של התעסקות ולמידה : arch (המערכת שלי)

אני לא אומר שצריך להתחיל ממערכת שיש בה כמות קטנה של התעסקות ולמידה. אם אתה מחפש צרות (במובן של דמויות אנימה) אתה יכול בכיף להתחיל מהדברים המסובכים

בדרך כלל רוב או כל החומרה תעבוד אוטומטית, אם תצתרך להתקין דרייבר כלשהוא יש מדריכים לזה

וינדוס 7 - תלוי בהעדפות שלך ובחומרה של המחשב, יכול להיות שהוא יכול להריץ מערכת 7 מלאה (ולא starter) הרבה יותר טוב ממה שאתה חושב

אם אתה מתכוון לשחק עליו במשחקים שלא יצאו ללינוקס ו/או לא עובדים בלינוקס תחת wine (כמו אמולטור, לא ממש), תתקין וינדוס כמובן. אם משחקים כאלה הם לא שיקול, לינוקס יכולה לתת את כל מה שאתה רוצה. האם היא עדיפה - תצתרך להחליט בשביל עצמך

אם תישאר אם היא תמשיך לעבוד. הפסקת התמיכה של אומרת שלא יוצאים יותר עדכונים, מה שאומר שכשמתגלות פרצות אטחה במערכת, בלי עדכון שיטפל בהן הן יישארו פתוחות לתמיד ואוליי ינוצלו כדיי לפגוע במחשב שלך. את הפרצות יכולים לנצל בין היתר וירוסים שנמצאים על מחשב נגוע אי שם באינטרנט וסורקים מחשבים אחרים כדיי לנסות להדביק אותם, אתרים שמנסים לנצל פרצות אבטחה בדפדפן או ברכיבי וינדוס על מחשב שנכנס אליהם וכדומה

פרצת אבטחה שתישאר ב יכולה להיות פרצה קטנה שתחייב פעולה כלשהיא מצידך (כמו להוריד ולפתוח קובץ) ו/או צירוף מקרים כדיי שניתן יהיה לנצל אותה - מה שאוליי לא יקרה לעולם ותסתכם בהרס של קובץ מערכת שניתן לשחזר בקלות, ויכולה להיות פרצה ענקית שבה ניתן להשתלט לחלוטין על המחשב רק מידיעת ה IP שלו.... אחריי 13 שנים של עדכונים לא אמורה להיות עד כדיי כך פרוצה, אבל תמיד יש סיכוי שהיה חור ענק שלא ידעו עליו כל הזמן הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית משתמש בחלונות 7, אבל ממליץ בחום על Ubuntu, קל לשימוש הישר מהקופסה למי שרגיל לחלונות.

וכל מה שלא מצליח - גוגל.

UBUNTU זו מערכת הכי פופולארית לבית, הסיכוי שתהיה לך בעיית אי תאימות שם נמוכה מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממליץ על zorin, מבוססת על אובונטו כמעט לגמרי אז מכילה את התאימות והתוכנות שלו וקלה מאוד לעוברים מווינדוס, חוץ מזה היא יפה (לדעתי לפחות) ,שזה מאוד נחמד לhtpc.

לגבי חומרה, יכול להיות שתצטרך להתקין דרייברים,כמו בווינדוס, למרות שלרוב זה פשוט יפעל.

מעט מאוד התעסקות ולמידה, אם בכלל.

ממליץ לא לעבור לstarter, גרסה מוגבלת ולדעתי מגוכחת של 7, לא התרשמתי שעוזרת למחשבים חלשים לעומת 7, אם כבר 7 אז מלא ולא סטארטר.

לא ממליץ להישאר עם , גם בלי ההפסקת עדכונים מערכת לא בטוחה במיוחד, חוץ מזה שיש תוכנות שצריך לhtpc כמו xbmc וpopcorn time שלא רצות עליה טוב(לפחות מההתנסות שלי) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...