תוכנות שמבטלות או מכבות את הדיסק ומפעילות אותו רק כשצריך למחשב שעובד 24\7 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוכנות שמבטלות או מכבות את הדיסק ומפעילות אותו רק כשצריך למחשב שעובד 24\7

dan9

Recommended Posts

ערב טוב

יש לי מחשב שעובד 24\7 וחלק מהדיסקים בו סתם עובדים..

בעבר הציעו לי כמה תוכנות שמבטלות או מכבות את הדיסק ומפעילות אותו רק כשצריך.

אשמח אם תתנו לי כמה ורצוי בחינם!

ותודה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטרף לבקשה. בזמנו עבדתי עם האופציות המובנות במערכת ההפעלה אך זה לא מספיק נוח. הייתי שמח לתוכנה שמכבה את כל הדיסקים במצב של שומר מסך (כמובן מפעילה את אלה שפונים אליהם במצב זה) ומדליקה את כולם ביציאה ממצב של שומר מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההגדרה בוינדוס עובדת מצוין. המחשב יכבה רק את הדיסקים שלא בשימוש, לא את כולם.

ואין קשר למצב כיבוי מסך. (שומר מסך הוא מצב מטומטמם - עדיף כיבוי בכל מקרה לאחר דקה נוספת מתחילת השומר) חלק מהדיסקים יעבדו אם פונים אליהם גם במצב כיבוי מסך. ולעומת זאת, חלק יכולים להיות כבויים אפילו כאשר עובדים על המחשב, במידה ודבר לא משתמש בהם.

פשוט תכוונו את הכיבוי מסך ל X דקות, ואת כיוון כיבוי הדיסקים ל X+1 דקות לדוגמה. כן, הדיסקים יכבו בכל מקרה אם לא משתמשים בהם אפילו אם אתם ליד המחשב, אך זה עדיף כך אם אתם באמת רוצים שלא יעבדו שעות סתם ללא שום צורך, רק בגלל שאתם יושבים מול המחשב. אז לוקח להם 3-4 שניות להתעורר כאשר ניגשים אליהם.. לא נורא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין למה בדיוק זה מפריע שהדיסק עובד?

אתה רוכש דיסק קשיח שיעבוד - לא שישן\ינמנם... ואם אתה מדבר על צריכת אנרגיה - כבר כמה צורך HDD?

ואם אתה מדבר על אמינות - נו שויין - דיסק קשיח (מכני) היה ועודנו הדבר הכי פחות אמין במחשב - וזה שתכבה אותו לא בדיוק ישנה משהו בקשר לעבודה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין למה בדיוק זה מפריע שהדיסק עובד?

אתה רוכש דיסק קשיח שיעבוד - לא שישן\ינמנם... ואם אתה מדבר על צריכת אנרגיה - כבר כמה צורך HDD?

ואם אתה מדבר על אמינות - נו שויין - דיסק קשיח (מכני) היה ועודנו הדבר הכי פחות אמין במחשב - וזה שתכבה אותו לא בדיוק ישנה משהו בקשר לעבודה הזו.

אתה רוצה לגיד לי שדיסק שעובד 7/24 יחייה יותר מדיסק שעובד שעתיים בשבוע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להגיד לך שטרם ראיתי ראיות קונקרטיות \ מחקר שאומר שדיסקים שמכבים אותם יותר אמינים.

ההיפך - מבחינה הגיונית - הSPIN DOWN ו - Spin Up של הכוננים זה נראה לי כפעולה שהכי שוחקת (מנוע\רצועות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצועות ?

ולמה שהמנוע ישחק בהדלקה ?

הוא נשחק בעבודה רציפה הרבה יותר.

וכל הרעיון הוא רק חסכון באנרגיה ורעש ולא מניעת הארכת חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצועה - http://www.datarecoverytools.co.uk/wp-content/uploads/2009/05/hard-drive-structure1.jpg

אני מתכוון לדבר הזה שמחובר לראשים (אין לי מושג איך זה נקרא - ולי זה מזכיר רצועה)

אני אישית משוכנע (אין לי "הוכחות" אבל זה יותר "אמונה") שאם מכבים ומדליקים משהו הרבה מאוד פעמים זה יגרום יותר נזק מאשר להשאיר דלוק ברמה המכנית.

ולגבי חיסכון חשמל - תצרוכת של HDD היא "זניחה" לעומת דברים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...