תוכנות שמבטלות או מכבות את הדיסק ומפעילות אותו רק כשצריך למחשב שעובד 24\7 - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוכנות שמבטלות או מכבות את הדיסק ומפעילות אותו רק כשצריך למחשב שעובד 24\7

dan9

Recommended Posts

לאדם ממוצע יש אולי 2 דיסקים במערכת (אני למשל חריג ולי יש 3 דיסקים ועוד SSD)

ההשפעה של הדבר הזה על הסביבה היא אפסית עד לא קיימת

כהערת אגב

זה מזכיר לי את הבולשיט שמכרו לנו עם הנורות החסכוניות - שעולות לכולם ביוקר (בקניה) שלא לדבר על הסכנות שיש מהם (חומרים מסוכנים) ככה בשקט הממשלה הצליחה לחסוך בהקמת תחנות כח וגילגלה את זה לאזרח.

אם תעשה חישוב מהיר אתה תבין שלוקח לא מעט שעות של נורה דולקת כדי בכלל להגיע למחיר של נורה חסכונית - ועוד לא ראיתי אחת כזו שהחזיקה יותר משנה

אני מסכים שאם מדובר בפריסה של אלפי דיסקים (ואף מאות) אז יש הגיון בכך - אבל לא למספר מועט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק מסביר - לא מגבה או מצדיק את השיטה

ואני עוד זוכר את החור באוזון שרק בגללו שהחלפתי גז במזגן הוא נעלם כבר לפני שנים.........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קריאה טובה

Shutting down and rebooting a computer or resuming it from hibernation cycles the power to the drives in the computer. The spin-up operation performed by a drive after a power cycle is believed to place more stress on the drive than running the drive continuously for a long period of time.

http://en.wikibooks.org/wiki/Minimizing_Hard_Disk_Drive_Failure_and_Data_Loss/Stress_Control

אני לא יודע כמה המקור הזה מהימן אבל זה בדיוק מה שאני חשבתי - מבחינת מנוע חשמלי הפעולה שהכי שוחקת אותו זה ההנעה והכיבוי שלו.

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים. לא במנוע חשמלי ובוודאי שלא בסוג המנוע שיש בדיסק.

זה נכון יותר למנוע בעירה פנימית ורק כשמניעים אותו כאשר שמן המנוע קר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...