המלצה לספק שקט - עמוד 4 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לספק שקט

T-boon

Recommended Posts

דיסק קשיח שמפיק רעשי תקתוק - לא מתעלמים, בודקים מי מה למה והאם זה תקתוק מהסוג שאומר שהוא בדרך החוצה.

אגב, לפרוטוקול, ספקי EA-PLATINUM של אנטק איכותיים הרבה יותר מ-M12II\S12II של סיסוניק, כן...

לגבי ה-M12II אני יודע שהוא לא הכי איכותי, אבל הוא מתאים לי לתקציב, ונראה לי שאם הייתי הולך על איכותי יותר זה היה סדרת ה-X,

לא שאני מבין גדול בספקים, רק קורא ביקורות והשוואות :)

לגבי הדיסק, חוץ מלגבות את החומר, איזה עוד בדיקה אפשר לעשות לדיסק מתקתק? זו תופעה די מוקרת אצל דיסקים ישנים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הי,

סליחה שאני מקפיץ שוב את הדיון, מחר אני נוסע לאסוף את הרכיבים שקנו לי,

רק רציתי לוודא משהו לגבי הספק, M12II , כי קראתי כמה ביקורות ברשת על כך שיש תופעת זמזומים מהסלילים שלו.

מחר תהיה לי אפשרות להחליף לדגם אחר במידת הצורך,

האם זו תופעה נדירה או שעדיף להחליף ל- S12II כפי שהומלץ בתחילת השרשור (ולוותר על המודולריות) ?

הכי חשוב לי זה השקט מהרכיבים, אבל אם אין כל הבדל אז יהיה נחמד גם מודולרי (על הדרך...)

גם קראתי איזה תגובה על כך שחוץ מהמאוורר 120MM יש לו בנוסף גם 60MM אחד, זה לא נראה לי הגיוני, במיוחד לאור העובדה שהמגיב לא היה בטוח לגמרי...

אך רציתי לוודא זאת גם.

הרבה תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי את ה-M12 ולא עשה שום רעש כמו שאתה מתאר שככל הנראה הכוונה היא ל-coil whine

http://www.youtube.com/results?search_query=coil+whine+&sm=3

התופעה קורית לא רק בספקים אלא גם בכרטיסי מסך ולאו דווקא בדגם ספציפי.

לא זכור לי שהיה מאוורר נוסף ב-M12 חוץ מהמאוורר של ה-120mm.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן בדיוק, coil whine, לא מבין איך מוציאים מוצרים כאלה לשוק...

נובע משדה מגנטי לא אחיד בסלילים של הספק, מה שגורר צפיפות שטף משתנה -> זרמים ש"מזהמים" אות מקורי.

גורמים שמעצימים את התופעה: אם הסליל מחוזק למעגל בצורה רופפת, או לפעמים תדר תהודת הסליל בקירוב טוב זהה לתדר תהודת המעגל (אפייני לספקים עצמתיים לשרתים).

בספק יקר אתה משלם יותר על הנדסת אנוש, מאשר על רכיבים (שזולים כמעט באותו שיעור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רשמתי שזה קורה רק בחומרה זולה.... הסיבות הן לכאן ולכאן: חיבורים רופפים, אי בידוד של הסלילים (damping), או מהצד השני של הסקאלה (high end) תדרי תהודה שקשה להמנע מהם, ואף אחד לא ישקיע את המשאבים להתגבר על בעיה יחסית איזוטרית של שוק נישה.

אישית נתקלתי בתופעה פעם עם neo 450w אחרי שנה וחצי, של שימוש לא כבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין מאוד! אני אשמח לראות:)

תעיף מבט פה: http://hwzone.co.il/community/threads/540310-%D7%9B%D7%9E%D7%94-%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%9E%D7%99%D7%96%D7%9D-%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%99%D7%A9%D7%9F#.UuQ_KhDA6Uk

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

סיימתי להתקין את הספק והקירור החדשים, הם שקטים מאד כפי שציפתי וסוף סוף הדיסק הקשיח הוא הרכיב המרעיש ביותר במערכת!

תודה לכל המגיבים בשרשור זה, ובמיוחד ל- idanmal , sell_parts

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה לוח ומעבד, היה לי את השילוב הזה לא מזמן, לאחר שזכיתי פה בתחרות באתר מכרתי את הלוח הזה בלב לא שלם, למעבד עשיתי שיפוץ מסכן ואחרי כמה זמן מכרתי אותו:

http://hwzone.co.il/community/threads/527784-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%9C%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%97%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%93%D7%99-IVY-%D7%95-HASWLL#.UuTneBCZ6Uk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לנושא ה-coil whine,

עכשיו כשהמחשב שלי שקט, האוזן שלי התפנתה לשמוע רעשים אחרים אשר ממקודם התחבאו תחת רעש הספק...

הדבר הראשון ששמתי לב הוא רעש שיכול לשגע... coil whine

פתחתי את המחשב כמה פעמים ולא הצלחתי להבין מאיפה זה בא, והיום סוף סוף הבנתי, זה בכלל לא מהמחשב,

זה בא מהמטען 2A האורגינלי שמגיע עם ה- s4... זה מתחזק ככל שהסוללה מתמלאת והאמת ירדה לי אבן קטנה מהלב כי אין צורך להחליף חומרה במחשב.

מקווה שזה יעזור למישהו פה בפורום, כי רעש כזה יכול לשגע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...