כמה תמונות ממיזם מים ישן - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה תמונות ממיזם מים ישן

T-boon

Recommended Posts

סתם בשביל הכיף, מדובר בפרוייקט של יצור מערכות לקירור מים, את הפיתוח ביצענו במפעל שבקיבוץ שלי, מפעל שמייצר רדיאטורים לתעשיית המיזוג אוויר,

התמקדנו בעיקר בבלוק הקירור כי מן הסתם רדיאטורים לא היה בעיה לייצר. כל העסק הוא בגדר אב טיפוס ורחוק מלהיות מוגמר אסתטית, הפרוייקט הופסק עקב בירוקרטיה פנימית של הקיבוץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל נראים לי יעילים מאוד.

שמת לב לגודל הכניסות ולגודל צינורות הזרימה שברדיאטורים?

כמובן שחשוב שהם יהיו תקינים וניראה לי שצריך שם משאבה עצבנית להזרים נוזל בעסק הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפעל מייצר רדיאטורים לכל תחום, ממזגנים ביתיים/תעשייתיים/רכב/רכבות ועד לקירורי מערכות של ,

כך שבפרוייקט כזה אין מה להתמקד בייצור הרדיאטורים, כל מה שצריך זה להגיש את הדרישות למחלקת התכנון והם כבר יעשו את השאר,

הרעיון היה לייצר את הבלוקים באופן המוני, זול ויעיל, ללא צורך בעיבוד שבבי יקר או לייזרים.

מהבחינה הזאת הצלחנו, הבלוק הוא מנחושת מלאה, הזרימה של המים ממש טובה והיה מהיר וזול ליצור,

הבעיה הכי גדולה שהיתה לנו זה איך להלחים את הספירלה לגוף/תחתית הבלוק כך שכל שטח הפנים יגע ויולחם במלואו, לכן בנינו מעין מתקן שלוחץ את שתי הרכיבים יחד וההלחמה היתה ידנית לצורך האב טיפוסים.

לא הגענו לשלב של גימור כך שהכל נראה מלוכלך מההלחמות והרכיבים הם פשוט מנחושת גולמית ללא שום ציפוי...

אבל בלי קשר לגימור, בהשוואות שעשינו עם בלוקים אחרים שהיו אז בשוק, זה עבד מעולה, ועד היום אם אני יבנה שוב מערכת מים למחשב שלי, היא תהיה מבוססת על הבלוקים האלה ועל הרדיאטור הזה שבתמונה,

רוב ההתנגדות של זרימת המים נבעה מהרדיאטור ולא מהבלוק, אז מה שעשית לרדיאטור שהיה על המחשב שלי, זה ליצור יותר ממעגל אחד של זרימת מים ע"י שינוי/הזזת המיקום של הקשתות העליונות, כניסת מים אחת גדולה, וארבע יציאות- מעבד, צ'יפסט, כרטיס מסך ואחד נוסף לאולי עוד כרטיס מסך או משהו,

בכל מקרה זה היה ממש כיף של פרויקט :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...