מינידיסקים: המלצות בירורים שאלות... - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מינידיסקים: המלצות בירורים שאלות...

itaysk

Recommended Posts

טוב אז אחרי שהדיסקמן הלא מועיל שלי בתקלקל סופית (סוףסוף) הגיע הזמן לקנות משו חדש.

דיסקמן חדש ישר עף לי מהרשימה כי אני לא מסתדר איתם אז התחלתי לברר על נגני .

אלה עם הזכרון FLASH לא הספיקו לי אז פניתי למבוססי HD אבל אותם אין בארץ במחירים סבירים כמו בחו"ל.....

אז התחלתי לברר על מינידיסק!

אף פעם לא היה לי נסיון עם משו כזה אבל הוא נשמע פתרון ממש ממש טוב!

בגלל התקציב המוגבל שלי ננעלתי על הדגם הזה: MZ-NE410 (המחיר הזול שמצאתי : http://www.tuki.co.il/details.asp?id=566&lead_id=&look= )

בקיצור יש לי כמה שאלות..

בקשר לדגם הזה:

1. אתם חושבים על הדגם הזה? הוא הכי זול מסדרת ה NET MD אבל נראה שיש בו את כל הפונקציות החיוניות (חוץ מהקלטה לא דרך מחשב שבזה אין לי צורך)

2. שמתי לב שיש לו כמה תתי דגמים?? מה שראיתי בתמונות שעל חלק רשום MZ-NE410 MDLP \ MZ-NE410 MDLP TYPE R \ ועל חלק רשום WS.. מה זה אומר?

הנה דוגמא ל MDLP : http://www.minidisc.com.au/images/ne410_l.jpg

הנה ל MDLP TYPE R : http://www.superproducts.com/images/prods/MZ-NE410.JPG

והנה ל WS : http://cw3.walla.co.il//wbl_vcs31_P_Images/bio/pic/z_UZNE410.jpg

בקשר למינידיסק בכלל:

3. בעקרון אני יכול לבוא אליו בגישה של הארדיסק? הבנתי שאפשר לכתוב ולמחוק ממנו

4. לא הבנתי איך יש עליו 160 מגה אבל 80 דקות כמו CD..? למה אני צריך להתייחס?

5. GROUP - הבנתי שזה מצב שמאפשר תיקיות.. אני מעתיק את הקבצים כשהם בתיקיות? אני יוצר תיקיות בתכנה או שאני יוצר תיקיות בדיסקמן עצמו?

6. מהירות ההעברה דרך וצריכת הסוללה תלוייה באיזה מצב LP אני מקליט?

7. LP מוריד בהרבה את האיכות?

8. דרך התכנה של המינידיסק אני יכול להעתיק למחות ולשנות את תוכן המינידיסק?

אממ אני יודע שזה הרבה שאלות

תודה לכל מי שינסה לעזור :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

3. מה פתאום, אין שום קשר שבעולם בין מינידיסק למחשב\MP3\קבצים\סיפריות

4. כי זה דחוס, בפורמט ATRAC

5. אתה לא מעתיק כלום, אתה *מקליט* (וזה שונה לחלוטין) שירים, כאשר יש לך אפשרות לחלק את הדיסק למספר GROUPS, ובכל GROUP לשים מספר שירים..

6. צריכת כן, מהירות אני לא חושב

7. LP2 מוריד קצת, LP4 מוריד בצורה משמעותית

8. כן, וגם דרך המינידיסק עצמו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי...

בקשר ל GROUPS הבנתי שאני מקליט את השירים אבל התכוונתי אם אני יכול ליצור GROUPS מהתכנה או שחייבים דרך ה MD?

ובקשר ל גודל של הדיסק איך אני יודע כמה שירים נכנסים בדיסE? לפי הנפח או לפי האורך זמן?

וסתם לדעת.. באיזה LP אתם מקליטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

groups - מה זה משנה לך? התוצאה הסופית דומה.

גודל - בעיקרון אתה לא תדע לעולם מה הגודל ששיר מסויים תופס לך על הדיסק, וזה גם לא ממש משנה. יש לך 80 דקות בדיסק (ב-SP), תעשה איתם מה שבא לך.

שוב - אני מזכיר לך שאתה *מקליט*, לא מעתיק\מעביר, ככה שקובץ במקודד ב- 96Kb/s שווה לצורך העניין לקובץ WAV פרוס שתופס במחשב פי- 20 יותר נפח ממנו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, לא משנה מה אתה עושה, תתרחק מהMZ-NE410.

הוא זול בגלל שאין בו שום פונקציה למעט הורדה מהמחשב בLP2 או LP4.

אפשר להוריד מהמחשב בSP אבל זה "כאילו SP" בגלל שהוא עובר ENCODE בLP2 אבל המינידיסק פשוט כותב אותו בSP כדי שתוכל לנגן אותו במינידיסקים שאין להם MDLP, שמבינים רק SP.

הוא גם לא יכול להטעין , למרות שאם יש לך מטען AA (כמו האלה של GP למשל) אז אתה מסודר.

הוא גם נותן רושם נורא שברירי, המסך לא נוח, והכי גרוע - אי אפשר לחבר לו אפילו שלט.

העצה שלי היא שכבר מרץ הגיע, ועוד חודש יוצא הHI-MD שעובד עם דיסקים של גיגה. הוא גם עובד עם הדיסקים שקיימים כיום, ומכפיל את המקום בהם. אם לא לחוץ לך, תוכל לחכות לראות מה יש להם להציע לך. כל הדגמים שאמורים לצאת כבר ידועים, הענין הוא המחיר הגבוה בארץ.

ובכלל אם יש לך אפשרות לקנות בחול, ארה"ב או אפילו יפן ( :) ) זה הכי טוב.

אם לא בא לך לחכות, והתקציב שלך הוא עד 1000 שקלים, אתה יכול ללכת על כמה דגמים:

MZ-N510, זול ומצוין, יכול להקליט גם בNETMD וגם בהקלטה רגילה (עם חיבור אופטי או אנלוגי רגיל)

הוא מטעין , נוח לשימוש, קיצר מצוין.

MZ-N610 זה כמו ה510 רק הוא גם קולט רדיו (בשלט למעשה) אם זה מענין אותך.

עוד משהו בטווח מחירים שלך הוא הMZ-N707. הוא דגם מהדור הקודם, ויש לו ATRAC TYPE R ולא TYPE S. אבל עדין חצופים מספיק בארץ לקחת עליו למעלה מ1000 שקל. אבל אם אתה מוצא אותו ב1000 שקל אתה תהייה מבסוט.

אם אתה שואל מה ההבדל - TYPE S מנגן MDLP באיכות יותר טובה מTYPE R שרק מעלה את האיכות של הקלטות SP.

אתה לא תסבול בשום צורה, אני לא חושב שזה יותר מדי משמעותי.

מצאתי אתר אחד שמרכז את כל המינידיסקים של שאתה יכול למצוא בארץ:

http://www.hisulim.co.il/gs_list.php?cat_id=16

המלצה אחרונה, אני הייתי הולך על שארפ. אני פשוט לא יודע כמה הם עולים בארץ, וקשה למצוא אותם. בדיזנגוף סנטר יש חנות שמוכרת את הDR480. ככלל לשארפ יש צליל הרבה יותר טוב מסוני (טעם אישי גם קובע כמובן), יותר עשיר בבס. במיוחד בדדמים עם הAUVI שזה מגבר הרבה יותר איכותי.

פעם אחרונה גם ראיתי שם דגם יותר ישן, MT-190 או משהו בסגנון, טיפה גדול, אולי לא כדאי לקנות אבל הכל תלוי כמובן במחיר.

אם בלבלתי אותך יותר מדי, רק תשאל :)

נ.ב.

כל הדגמים שאתה יכול לקנות כיום תומכים בGROUPS. ומה שיפה בNET MD, שלא משנה מאיפה הקלטת, אתה תמיד יכול לחבר אותו למחשב ולערוך הכל משם, כולל ארגון הקבוצות, שם לדיסק ושמות לטראקים, והזזה ומחיקה של טראקים (וכמובן הקלטת LP :) ). הדבר היחיד שאפשר לעשות רק מהמינידיסק זה אם אתה רוצה לחלק קטעים באמצע מכל סיבה שהיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה מיקי!

עכשיו..

התקציב שלי הוא לא עד 1000 שקל.. הוא יותר נמןך :-\

להתרחק מה MZ-NE410??

לא ממש הבנתי למה.. שלט לא משנה לי. הטענה לא משנה לי. אפשר להקליט רק מהמחשב לא משנה לי.

את הקטע עם ה LP לא הבנתי... אז אם אתה יכול להסביר אני יודה לך. זה קשור באיכות ? כי זה כן משנה לי.

עריכה: נראה לי שהבנתי.. שאין SP אבל הבנתי ש SP2 ו SP זה כמעט אותה איכות לא?

ובקשר ל HI MD אם גם מיני של עד 1000 שקל אני א יכול לקנות אז מזה אני יכול לשכוח..

ותודה על התגובות אני כבר היתי בטוח שאני הולך לקנות אותו מחר ועכשיו אני חושב פעמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[glow=red,2,300]אל תקנה מינידיסק!!![/glow]

עצה ידידותית, תקנה נגן מבוסס HD!!

למה?? כי מיני דיסק זה לא נגמר רק במכשיר,זה מלא דיסקים שכל אחד עולה מינימום 10 שקל (80 דקות)

אני קניתי מינידיסקועכשיו כשאני צריך להוציא פול כסף על דיסקים אני מתבאס שלא השקעתי עוד 300 שקל נגיד וקונה נגן על בסיס HD

אז אני מציע לך או לחכות למיניסידקים החדשים ולראות מה הם שווים, או שתלך על HD,(גם הדיסקים של המינידיסקים החדשים ממש יקרים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא תן לי לתת לך הצעה שהיא לא טקסט וזהו...

אני הייתי בעליו הגאה של MZR-700 שהוא עם שלט, והקלטה אנאלוגית ואופטית כמו שציינו...

ברגע שהוא נפל (מגובה 30 ס"מ!!!) והפסיק לעבוד החלטתי ללכת על ה 410...

אל תהסס אפילו...

אוזן רגילה לעולם לא תרגיש בהבדלים שבין LP2 לבין LP4, הוא מקליט מהר, יש לו איכות טובה מאוד...

אין שום חיסרון בעובדה שאפשר לערוך הכל רק דרך המחשב מאחר ואתה מחליף אותו בדיסקמן שבלי מחשב גם ככה אין מה לעשות איתו...

אני הלכתי עליו ולא הצטערתי...

וגם בשביל המחיר המצחיק שלו?

אתה יכול לקנות 2 וישאר לך עודף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוזן רגילה לעולם לא תרגיש בהבדלים שבין LP2 לבין LP4, הוא מקליט מהר, יש לו איכות טובה מאוד...

איזה שטות, יש הבדל ברור בין LP2 לבין LP4 (ובין SP ל-LP4 אין בכלל מה להשוות), שניתן להבחין בו אפילו במקרה שציוד הקצה (כלומר, האוזניות..) הוא באיכות נמוכה ולא עד כדי כך רגיש לאיכות המקור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי עוד זיוני שכל

מינידיסק זה מכשיר מעולה ואני מעדיף אותו בהרבה על נגן HD

יש לי את הN707 ואני מרוצה ממנו מאוד

ולאח שלי יש את הN10.... זה משהו המכשיר הזה....

LP4 אני לא משתמש בכלל.... LP2 לפעמים... אבל לרוב SP

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...