(טרום) המלצה על מחזיק טלפון לרכב - עמוד 4 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

(טרום) המלצה על מחזיק טלפון לרכב

Milford Cubicle

Recommended Posts

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התופסנים זה ה-grip, מה שמחזיק את הטלפון עצמו. בכל מחזיק יש את זה.

אבל בדקתי ואתה צודק, הדגם שאני קניתי שונה ממה שאתה קנית, אז אני מניח שלא תיתקל בבעיה שאני נתקלתי בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאללה אני הזמנתי :)

אני אף פעם לא מוריד את זה, אחרת מה הקטע? המטרה היא להיכנס לרכב, לחבר ולנסוע. לא להרכיב, לחבר ולנסוע. אנחנו בסוף נתייאש מזה ולא נשים. עצלנות תמיד מנצחת.

אני עובד כל יום, חונה בחניון תת קרקעי ומגיע בערב הביתה (=אין שמש). רק בסופ"ש הרכב חונה בערך בחצי שמש ופעם בכמה חודשים זה נופל לי באמצע נסיעה.

לא משהו קריטי שהייתי קורא למוצר 'זבל' או 'לא שווה'. הוא בהחלט שווה כל שקל. אחרים שהיו לי גם בלי שמש היו נופלים רק ממשקל הטלפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד חיסרון משמעותי - אוויר לח שלפי הרבה עדויות ברשת גרם לקורוזיה במכשיר.

במערכת המיזוג ברכב ישנו חלק שנקרא מייבש לחות עם חומר הנקרא סיליקה ג'ל כך שלא נראה לי שיש מצב..

qB2Qzz9.jpg

כבר שמעתי על מספיק אנשים שנכנסו עם המכשיר שלהם למקלחת ומניחים אותו על הכיור, מצב גדול שהאדים גרמו לקורוזיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 9 חודשים מאוחר יותר...
רק קפצתי לעדכן...

המוצר המדובר (ExoMount Touch) הגיע כמובן במהלך החודש האחרון.

הרושם הראשי היה קצת מבולבל ומטעה. הוא נראה איכותי למדיי, אבל כשבאתי להצמיד אותו לדאשבורד הוא היה הרבה פחות מלהיב - הוא נדבק אליו ואפילו נצמד לא רע, ובמשיכה בקו ישר הוא לא התנתק בקלות, אבל ברגע שהפעלתי עליו טיפה משקל בזוית (המצב הטבעי שלו כמובן בשימוש רגיל) - הוא התנתק מיד! מאכזב מאוד. יש לציין שברגע שהוא הוצמד לשימשה הוא היה מחובר אליה כלכך חזק שאשכרה כמעט לא הצלחתי לנתק אותו גם כשרציתי לנתק אותו וממש ניסיתי בכוח.

ואז, החלטתי לתת לו הזדמנות שניה.

כזכור, הדבק המיוחד שלו הוא "רב פעמי" - זה אומר שאם הוא מתלכלך אפשר פשוט לשטוף אותו במיים זורמים, לתת לו להתייבש, והוא חוזר להיות כמו חדש.

אז עשיתי את זה, ליתר ביטחון.

ואז ניסיתי שוב לחבר אותו לדשבורד, והאמת שגם החלטתי לתת לו "להתייבש" over-night לפני שאני אנסה להפעיל עליו איזשהו לחץ.

הפעם זה פעל בצורה מפתיעה - המוצר הזה מעבר לעובדה שהוא היחיד אי פעם שבכלל נדבק לדשבורד (בניגוד לכל שאר הואקומים הרגילים שאפילו לא חושבים על זה בצחוק), הפעם גם עשה את זה בצורה חזקה ואמידה למדיי.

הוא יושב לי על הדשבורד כבר שבועיים-שלושה, עם חיבורים וניתוקים תכופים של הטלפון מהמתקן, בזוית לא סטנדרטית ואפילו לא על משטח חלק במיוחד (אלא על החלק העגול שמעל לוח השעונים, בזוית מהצד) - והוא לא מראה שום סימנים שהוא הולך להתנתק בקרוב.

אני חושב שהרושם הראשי שלי היה מאכזב בגלל שבמהלך הזמן מהייצור עד שהוא הגיע אליי הדבק פשוט נחלש - והשטיפה הראשונית שעשיתי לו פשוט "פתחה" אותו מחדש.

סה"כ אני מאוד מרוצה.

שתי נקודות לשיפור:

1. הראש שמחזיק את הטלפון לא ממש גמיש מבחינת כיוונונים, אי אפשר למשל לחבר אותו בזוית של 180 מעלות - כלומר אי אפשר לחבר אותו על משטח מאונך (למשל על כל החלק הקידמי של הדשבורד) אלא רק על משטח מאוזן או עד זוית מסויימת.

2. כפתור השחרור, שהוא למעשה שני כפתורים אחד לכל זרוע, היה יכול להיות נוח יותר לשימוש. הוא קפיצי ונוטה כל הזמן לחזור למצב הסגור שלו, מה שאומר שבזמן ניתוק הטלפון צריך ללחוץ עליו "מכל הלב" כדי שיפתח וגם ינעל במקום שלו וישאר פתוח. מצד שני, מנגנון הסגירה נוח מאוד ולא דורש שום פעולה מיוחדת ואפילו לא שום נגיעה במתקן - רק להצמיד אליו את הטלפון ובום - הוא עוטף אותו.

מוזר שלא עדכנתי פה במהלך השנה, אני זוכר שכתבתי על זה.. כנראה בדיון אחר.

בכל אופן, עברה שנה.

לפני כחצי שנה, ה-ExoMount Touch שלי התעייף והואקום שלו נהרס. למעשה, החלק הדביק של התושבת פשוט נקרע והתחיל להתנתק מהתושבת ואקום עצמה. זה היה מעיין 2 חלקים שמחוברים אחד לשני, ואקום רגיל ותוספת של הסרט הדביק. כנראה בגלל החום הישראלי החיבור ביניהם פשוט נהרס.

בגלל שמאוד אהבתי אותו, הוא היה המחזיק הכי נוח שיצא לי לנסות והיחיד שאשכרה נדבק לדשבורד ולא רק לשמשה - פשוט קניתי עוד אחד.

נכון לימים אלו, כלומר אחרי חצי שנה נוספת, גם ה-ExoMount Touch השני שלי מתחיל להראות סימני חולשה. אם נכנסים לאוטו בשעות הצהריים כשיש באוטו חום מהגהנום אז רואים שהוא כבר חצי מנותק, וצריך להצמיד אותו מחדש.. כמו כן הוא כבר לא יציב וחזק כמו שהוא היה פעם, וכל התושבת של הואקום קצת מתנדנדת במקום. לרוב האנשים זה לא יפריע (כל התושבות שמוכרים בסופר ב-70 שקל מתנדנדות ככה) אבל אני רוצה משהו יציב וחזק.

הגעתי למסקנה ששום דבק לא יהיה חזק מספיק, והתחלתי לחפש פתרונות שמתחברים לפתח המזגן.

מצאתי כל מיני מוצרים, כמו ה-Kenu Airframe+ שנראה לא רע, קטן וזול, אבל מביקורות ביוטיוב הוא פשוט לא נראה מספיק יציב.. או כל מיני מוצרים אחרים שונים ומשונים, כאלה שמתחברים עם פלטה מגנטית וכל מיני כאלה...

אבל כמעט איבדתי תקווה כי אפילו החזקים והיקרים ביותר פשוט לא היו יציבים מספיק מבחינתי.

חיפשתי משהו משהו מצד אחד ומאפשר חיבור וניתוקים מהירים תוך חלקיק שניה וביד אחת, ומצד שני יהיה יציב ולא יזוז ולא ירעד ולא יתנועע במקום בכל פעם שטיפה מופעל עליו לחץ כשאני לוחץ על המכשיר. משהו שיהיה יציג גם בתצוגה אופקית וגם בתצוגה אנכית, ובלי שהטלפון יחליק למטה (!) מכל רעידה קטנה כשהוא במצב אנכי... לחבר ולשכוח ולא לחבר וכל חצי שעה לייצב מחדש כדי שלא יפול.

ואז מצאתי.

זה לא פיתרון גמיש ודינמי כמו כל שאר המעמדים.

זה גם לא הפיתרון הכי זול שיש (אבל גם לא יקר, כ-70$).

אבל זה פיתרון שמאפשר לי מצד אחד חיבור אמין ויציב ברמה חסרת פשרות, ומצד שני חיבור פשוט ב-"slide in/out".

https://www.proclipusa.com

מה שהחברה הזאת עושה זה לספק פיתרון ב-2 שלבים:

1. מתאם ספציפי לטלפון שמתחבר באופן אידיאלי לטלפון ולא זז לשום מקום.

2. מתאם ספציפי לרכב שמתחבר באופן אידיאלי לרכב ולא זז לשום מקום, ממש כמו התקנה קבועה. (יש כל מיני אופציות למיקום, תלוי ברכב, האופציה המרכזית היא על המזגן)

שני החלקים נמכרים כל אחד בנפרד אבל ברגע שהם מורכבים אחד לשני הם הופכים ל"יציקת בטון" אחת מחוברת וקבועה שלא זזה לשום מקום.

אז כן, זה אומר שאם מחליפים טלפון או אז צריך לקנות מתאם חדש. אז מה? בשני המקרים העלות של המתאם תהיה זניחה, גם לעומת טלפון ובטח שלעומת חדש :)

יש גם מתאם אוניברסלי עבור השלב הראשון (כלומר כזה שמתאים לכל טלפון) אבל אני מעדיף לשלם עוד כמה שקלים ולקבל משהו שמתאים בול למכשיר שלי, ובעת הצורך בעתיד לקנות מתאם חדש.

יש רק בעיה אחת - הם לא שולחים לישראל :-/

הם דווקא כן שולחים לכל מיני מדינות בעולם, גם מחוץ לארה"ב. אבל לא לישראל... שלחתי להם אימייל ושאלתי לגבי זה, אני מקווה שהם ישנו את הנוהל הזה. מקסימום יש buy2usa...

דוגמה להתקנה: (בג'טה MK5, רלוונטי אליי)

ודוגמה למתאם של ה-G2:

--------

עריכה:

נראה שגם המתאם האוניברסלי הוא עדיין סוג של "קבוע", מתאימים את הגודל שלו פעם אחת ומאז הוא נשאר קבוע.

לא רע...

מצד שני בניגוד למתאמים היעודיים (לפחות זה של ה-G2 שראיתי), אין משהו שמחזיק אותו בחלק התחתון... כנראה בכל זאת קצת פחות יציב מהמתאם היעודי.

עריכה #2: בהסתכלות מעמיקה יותר נראה שאני טועה וגם למתאם האוניברסלי יש את השקע הזה שבקצה שלו מחזיק את הטלפון גם בחלק התחתון (פשוט בגלל המגן של הטלפון לא שמים לב לזה בוידאו). אחלה לגמרי ואולי הוא אפילו עדיף על המתאם היעודי, יתאים ככה לכל טלפון בלי כאב ראש..

מה שכן במתאמים היעודיים יש אופציות גם למעמד עם חיבור טעינה קבוע.

- - - תגובה אוחדה: - - -

ביקורת של pocketnow מ-2010... אם רק הייתי מכיר את זה מראש הייתי חוסך כבר עשרות דולרים על מחזיקים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול גם לבדוק את Steelie מבוסס על מגנט, קטן ונוח. יש לי אותו כבר כמה שבועות והוא פשוט מעולה (הייתי סקפטי בהתחלה), מעבר למעמד ברכב אני יכול להצמיד את המכשיר לכל עצם מתמגנט (שים לב שיש את המוצר בטרום ייצור סידרתי מסתובב והחיסרון שלו שהמכשיר זז קצת על המסב, זה לא קורה במוצר שבייצור סידרתי). לא מפריע לרדיו במכשיר (קליטה, WI-FI, וגם לא על המצפן). הדסקית שנדבקת למכשיר גם לא מפריעה לי. הוא משתמש בדבק 3M VHB שעמיד בטמפרטורה של עד 200 מעלות ומוסר בקלות וללא סימנים בעזרת חוט דנטלי.

http://www.niteize.com/product/Steelie-Car-Mount-Kit.asp

אגב,

יש לי את ה- Exogear דור ראשון והוא שרד כבר שנתיים ברכב שלי והזרוע עוד נטויה ;) . יש לי ברכב אחר את ה- Touch והוא גם נחמד אבל רק שמתי אותו אז ימים יגידו לגבי אמידותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיר את פתרונות המגנט האלה... כולל דגם כלשהו ששכחתי כרגע את שמו שכולל זרועות תמיכה בנוסף למגנט עצמו. אבל אפילו איתן (ובוודאי שבלעדיהן כמו בדוגמה הנ"ל) זה פשוט לא יציב - אם תלחץ על הקצה של הטלפון (לכפתורי השליטה...) הוא פשוט ידחף אחורה ויסתובב סביב עצמו - מציק ברמה בלתי נסבלת מבחינתי ודורש התעסקות מאוד עדינה עם הטלפון.

----

בדקתי באתר החברה של ProClip (זאת חברה שוודית בכלל, לא אמריקאית..) ומסתבר שיש להם מפיץ בישראל.

http://www.brodit.com/reseller.html?pn=cont&sm=fd

Israel

Dtech Ltd.

+972 3 6729466

http://www.handsfree.co.il

בהתחלה הייתי ממש מאוכזב כי מהניסיון שלי עדיף יצרן בלי נציגות ישראלית שיאפשר קניה ישירות דרכו מאשר נציב ישראלי עם אופי ישראלי וחזירות אופיינית...

אבל נכנסתי לאתר שלהם ומסתבר שהם דווקא בסדר, עם מחירים הוגנים (מתאם של 30$ הופך ל-159 שקל כולל מע"מ, סביר).

החיסרון הוא שבאופן לא מפתיע אין להם את כל הדגמים שקיימים, ודווקא את הדגם שאני צריך אין להם.. אני אצור איתם קשר בתקווה שהם יוכלו לספק כל דגם, באותו מחיר ובזמן סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה טוב, אך 159 שח זה רק לחלק הבסיס מתוך שני החלקים, לא? כמה זה החלק השני עבור ה G2? ואגב, זה כנראה לא מתאים ל G2 + קייס ?

בגדול קצת יקר עבוד 2 חתיכות פלסטיק. מתחיל להיות משתלם לרכוש ולהדפיס חתיכות אידאליות למצבים כאלו או דומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון אבל 30$ זה המחיר של החלק הראשון בחו"ל, לא של שניהם ביחד.

כתבתי קודם - הסט עולה כ-70$.

30$ עבור המתאם לרכב (בארץ: 159), ו-35$ עבור המתאם ל-G2 (בארץ: 169).

לגבי הכיסוי לא כיסוי, יש גם וגם.

http://www.handsfree.co.il/items~42.htm

כל הקטע בחברה הזאת זה שיש להם עשרות אם לא מאות דגמים - לכל מכשיר שקיים בכל וריאציה ולכל שקיים בכל וריאציה...

מה שטוב זה שיש מק"ט לכל דגם ספציפי ונראה שגם היבואן בארץ מתייחס אליו ומציג אותו לכל מוצר - אז אני יכול בקלות לבקש ממנו מק"ט ספציפי בלי להסתבך.

2014-10-05_2028.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הexomount touch שקניתי ב2/2014 שורד בצורה סבירה, פעמיים הדבקתי אותו מחדש ומדי כשלושה שבועות מתחיל לצאת אז אני מהדק מחדש. בעל חנות חלפים ראה אותו והתלהב ממה שהוא מוכר, מיצור בקוריאה נראה בסדר

http://www.iottie.com/

תמיד יש סיליקון..........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...