הדיון הראשי לקבוצתית של ה-SSD - עמוד 7 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדיון הראשי לקבוצתית של ה-SSD

idanmal

האם רכשת כונן SSD במסגרת הקניה הקבוצתית?  

44 הצבעות

1. 1. האם רכשת כונן SSD במסגרת הקניה הקבוצתית?

• רכשתי את דגם ה-EVO
    • רכשתי את דגם ה-PRO
    • מתלבט בגלל המחיר

Recommended Posts

• תגובות 267
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ככה לא מודדים עליית וינדוס.

יש לוחות בהם יש עיקוב מאוד גדול בין הPOST להתחלת טעינת הכונן, ויש לוחות בהם זה עובר תוך 2 שניות.

גם בלוחות בהם אפשר לעבור את הPOST במהירות הבזק, לא כולם מגדירים ומתקינים כדי לעשות בזה שימוש נכון.

לכן מדידה נכונה המיועדת להשוואה עם אחרים מתחילה מרגע שהPOST נגמר והכונן מתחיל לטעון.

יתכן מאוד שהוינדוס מוגדר להעלות תוכניות בהדרגה כדי לא לגרום לחנק הכונן(שבדרך כלל הוא הרדיסק איטי ולינארי).

לכן סיום המדידה צריך להיות כשממשק הוינדוס נפתח לפעולה, ולא כשהתוכנה האחרונה עולה.

להיפך לדעתי. עיקר ה"כבדות" מורגשת בתוכנות שנטענות לאחר עליית הWINDOWS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שגם אני מודד עד רגע הופעת שולחן העבודה.

פשוט מודדים עד אותו רגע שאתה מוכן לעבודה וב- אתה מוכן ישר עם הופעת שולחן העבודה , שלא כמו בכונן מכאני שאחרי הופעת שולחן העבודה, אין כמעט מצב שאתה עובד כיוון שנטענים ותוכנות ומשבשים את תחילת העבודה.

לדעתי הספירה צריכה להיות מהעלמות הלוגו של לוח האם ועד להופעת שולחן העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע אבל הכיף שלי זה למדוד את הזמן הזה כי הוא הכי רלוונטי בשבילי בתפעול השוטף ובד״כ אחרי שהתוכנה הזאת עולה אני מתחיל לעשות את עיסוקיי במחשב פשוט כי לפני הssd הכל היה נפתח לאט אז הייתי מחכה שכל התוכנות יעלו ואז מתחיל שימוש כדי לא להעמיס על ההארד דיסק, בקיצור אתה יכול לקרוא לזמן הזה ״הזמן שהמחשב מוכן מרגע לחיצת הכפתור עד לשימוש ראשוני״, וזה לא משנה איך

תמדוד מכאן ומכאן בכל מקרה הכונן טוען את המערכת מהר מאוד... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא השתתפתי בקניה הקבוצתית אך אני רוצה להפנות את צומת לבכם להתנהגות הדוחה של KSP.

הם לא רצו להשתתף בקניה הקבוצתית - וזו זכותם. אך לאחר השקעה רבה של מארגן המכירה וTMS למען ארגון המחיר והכל,

KSP מורידים את המחיר בכמה שקלים וגולשים על העבודה הקשה של מי שהוזכר למעלה כדי לפגוע במכירות של המתחרות שלהם ולהרוויח כסף עם אפס עבודה.

הדובר שלהם בפייסבוק טוען גם שלא פנו אליהם.

לדעתי האישית זהו זלזול מוחלט בנו הקונים. יש לי חנות KSP קרובה לבית שממנה רכשתי לא מאט ציוד לאורך השנים אך אני אאלץ להפסיק זאת עד שהם ישנו את גישתם. זה בנוסף לשירות סביר מצד המוכרים בחנות.

אנחנו צריכים להזכיר לKSP כי הם עובדים אצלנו ולא ההפך. אני מבקש מכם להצביע עם הארנקים ולא לקנות יותר מKSP עד שהם יחליטו לשנות את הגישה שלהם כלפינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצרני הכוננים עוד לא השכילו לשלב פתרונות CACHING.

ככל הידוע לי סמסונג היא הראשונה לשלב זאת, ורק מול דגם הEVO.

יש כמובן תוכנות אחרות שעושות CACHING מעולה כמו PRIMOCACHE(לשעבר FANCYCACHE).

אותם כל אחד יכול להפעיל ולהשתמש בזיכרון הפנוי שלו להאצת כל כונן שיבחרו, HDD או .

בנוסף לCACHIGN LEVEL 1 (שעושה שימוש בזיכרון) יש לו גם LEVEL 2 שמאפשר להשתמש בSSD כשכבה נוספת גדולה יותר לCACHING להרדיסק(בדומה לINTEL SRT, אך ללא הגבלות ע"י צ'יפסט, ועם הרבה יותר חופש הגדרה וטווח שימושיות).

התוצאות של PRIMOCACHE יכולות להיות חזקות משמעותית מהRAPID בהתאם לסוג הCACHING, להגדרות מרחב התימרון של הBUFFER, ולכמות הזיכרון שנותנים לה.

דרך אגב אין שום מניעה להפעיל PRIMOCACHE בנוסף לRAPID ולהינות מכמה וכמה וכמה שכבות CACHING.

התוצאה תהיה חיובית אני מאמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז חיברתי את הכונן למחשב, ביצעתי פירמוט והתקנה מלאה של ווינדוס 8.1 והכל עובד נהדר.

זאת הפעם הראשונה שלי עם והאמת אני טיפה מאוכזב מהביצועים. ההתקנה של הווינדוס אכן הייתה מהירה בצורה מגוחכת (פחות מ-5 דקות),

וה-BOOT של המחשב גם כן מהיר בצורה מגוחכת (פחות מ-15 שניות),

אבל הפעלת תוכנות וכו' טיפה איטית ממה שציפיתי. במיוחד שאני פותח תוכנות של אדובי וזה לא נפתח במהירות על כמו שתיארתי לעצמי.

בכל מקרה, יש לי שאלה קטנה ואשמח לתשובה:

לפי מה שאני מבין, ככל שמעמיסים יותר על ה-, ככה המהירות שלו יורדת.. כיאה לכונני פלאש.

מה שאני רוצה לדעת בעצם, זה מה הגבול שבו מתחילה להווצר הדרדרות במהירות. האם כל מגה שאני מוסיף לכונן מוריד מהמהירות? או שמא יש גבול מסויים של נפח שנשאר (נניח מגבול ה-40GB נותרים) שממנו והלאה המהירות של ה- מתחילה לרדת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תטריד את עצמך עם העניין יותר מדי.

תשתדל לשמור על 5-10% פנוי, ואל תחשוש למלא אותו עד הסוף במקרה הצורך.

תמיד אפשר לעשות סדר ולמחוק דברים בהמשך.

לגבי הביצועים כפי שאתה מתאר נשמע שהSSD מאיץ משמעותית את המערכת שלך.

יש דברים שאינם תלויים רק במהירות הכונן.

הגורם העיקרי לאיטיות וסחבת בעבודה כללית ומולטיטסקינג הוא הכונן, ואת זה הSSD פותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הגדרתי ל-1024MB ורצתי עם זה תקופה בווינדוס 7, כמו עוד אנשים כאן..

אני מריץ 32 GB ומנצל את רובם.

כרגע מוגדר לי מינימום 1024 מגה אולם הקובץ הוא 3.4 GB.

כלומר אם הייתי מגביל ל1 GB כמו שאתה מציע אז היה קורס לי המחשב (כמו שהיה קורה לי מדי פעם עד שעליתי על הבעיה).

kifwNCn.png

C הוא ויש שם עוד 10 TB.

לכל מחשב מתאים משהו אחר.

עדיף שתיתן למשתמשי הפורום חוקים שאפשר לעבוד איתם מאשר מספר קבוע שיש סיכוי שלא יתאים להם.

החוק הוא, להגדיר מינימום שחלונות לא מתלונן עליו ומקסימום לפי מה שהיא ממליצה.

הקובץ לא יגדל אם אין צורך שהוא יגדל.

(אצלי פחות מ800 אני מקבל אזהרה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התופעה שלך חריגה מאוד ונובעת גם מהגודל הרב של הזיכרון וגם מהתוכנות שאתה מפעיל על המחשב שעושות שימוש בהרבה .

מהנסיון שלי בדרך כלל לא צריך יותר מ1-2GB PF כל עוד סך כל הזיכרון + הPF מגיעים ל8GB ומעלה(לפעמים כדאי קצת יותר, תלוי בסוגי הפעילות).

לבעלי 4GB הייתי ממליץ 4GB PF, או כמה שהוינדוס ממליץ.

בעלי 8-12GB ומעלה יכולים לנסות לבטל אותו ולראות כי טוב(או לא).

אבל רק לייתר ביטחון כדי להימנע מתופעות נדירות אני תמיד ממליץ להשאיר בכל זאת 1-2GB.

חבל לקבוע סתם הרבה PF אם אין בו צורך.

למערכת הפעלה יש נטיה לעשות בו שימוש ולגרום לגלי פעילות כונן מיותרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המערכת הפעלה לא הייתה משתמשת אם לא הייתה צריכה.

להגביל אותה ולהכריח אותה לעשות שטויות כדי לא לקרוס זאת לא אופציה לאף משתמש, לדעתי.

אם נותנים לה מינימום ומקסימום אז היא תתייצב על כמות נמוכה אלא אם כן יש צורך ביותר.

יש דוגמאות ברשת של אנשים שקבעו 16 מגה וזה לא עבר את ה200 למרות שהמקסימום הוא כמה ג'יגות.

אין סיבה לקבוע PF קבוע על , סה"כ אין פה סכנה של פרגמנטציה, שזאת הבעיה שהייתה ב HDD עם PF בגודל משתנה.

וגודל קבוע לא יקטין את כמות הכתיבות ל-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...