האם 7950 יהווה שדרוג משמעותי מ6970 - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם 7950 יהווה שדרוג משמעותי מ6970

LL@SS

Recommended Posts

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אקח את זה צעד קדימה.. רוב האנשים שקונים מחשב לא באמת יודעים מה הם קונים "רק וNvidia ושהיה פצצה" ... פחות אפילו על איך לעשות OC , למען האמת גם לעדכן דרייבר הם לא יעשו אלה אם כן תגיד להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב מי שקונה מחשבים למשחקים, לא נכנס בכלל לפורומים, לרוב גם לא מכיר אותם.

חשבתי לתומי שאנחנו עונים פה לאלו שנכנסים לפה, ושואלים שאלות/משתתפים בשרשורים, ולא סתם לרוחות רפאים...

כנראה זה רק אני :funn:

אני אקח את זה צעד קדימה.. רוב האנשים שקונים מחשב לא באמת יודעים מה הם קונים "רק וNvidia ושהיה פצצה" ... פחות אפילו על איך לעשות OC , למען האמת גם לעדכן דרייבר הם לא יעשו אלה אם כן תגיד להם.

אז מה אתה מציע ?

שמעתה כל הדיונים יעשו בהנחה שמי שקורא אותם לא מעניין אותו כלום, ולכן נוריד את רמת המקצועיות

והידע בתשובותינו, ננסחן להדיוטות, ועל OC בכלל הס מלהזכיר ?

האם אתה מציע שכל המלצה בין מספר חלופות למאיצי מסך, תמיד תהא כזו בהתייחס לביצועיהם בתדר ברירת מחדל ?

(לטענתך אף אחד לא מעוניין לדעת כלום ולשאול כלום אלא להדליק מחשב וילא play)

כלומר, שנעשה מעצמנו ומהקוראים אדיוטים שנופלים למניפולציות השווק של היצרניות, אלו שמורידות תדרי

עבודה לא אחת, רק על מנת לבדל את המוצר הזול (7950) ובכך להצדיק את המוצר היקר (7970) שמשווק בתדר

גבוה יותר, בשעה שזה בעצם אותו המוצר ?

סלח לי על כך שאינני מסכים לגישה זו ואינני מאמץ אותה.

כאיש מקצוע וכחובב אשתדל תמיד לתת את מירב המידע הרלוונטי, ואת ההשוואות לבצע מבלי שמניפולציות שווקיות

של היצרניות עובדות עלי. את ההבנה הזו אעביר גם אעביר לקוראי הפורום (ובכלל), מתוך מטרה ומגמה לעשות עולם

טוב יותר ולעזור לכמה שיותר אנשים.

מי שינסה בטיעונים ובדיונים השונים לומר לי - שאני מכוון לאזנים לא מתאימות ואני הוא זה שעקום,

אעמיד אותו על טעותו - כי הוא זה שמכוון לאזנים לא נכונות ואם הוא רוצה אזנים של הדיוטות,

שיחפשם "ברחוב", ולא בפורום כמו זה שלנו פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את המחשבים שאתה מרכיב ללקוחות שלך / לחברים שלך, תרכיב בהתבסס על כך שהם הדיוטות. תעשה מה שאתה רוצה זה אינו מעניננו.

אני בפורום מקצועי זה, אעשה את מה שאני רואה לנכון - וזה ללמד את השואלים את האמת ואת רזי המקצוע ככל שהדבר אפשרי. כל אחד שיבחר מה נכון לגישתו ואין כל בעיה עם כך.

רק אל תצפה שכאשר שואלים אנשים שאלה מה עדיף בין X ל- Y, בשעה "שאתה" תענה כי חלופה X עדיפה היות ובתדר בסיס

היא מהירה יותר, שאני אתעלם מכך ואשאיר את הנייר "דל ועני".

שכן אני אענה וארחיב, אני אסביר ש- Y יותר מהיר מ- X, כי בעצם Y שווק סתם במהירות עלובה (כדי לבדל מלאכותית אותו

ביחס למוצר גבוה יותר מאותה סדרה), ושהוא יכול לחסוך את הכסף בקלות, אם רק יבין וזאת וידע איך לעקוף את ההגבלה

המלאכותית שהושתה על המוצר.

עוד אלמד אותו שאין הבדל פרקטי / מעשי בין שני מאיצי מסך - שיחס הביצועים בינהם הוא ברמה של 20% למשל,

ושיש צורך בעלייה בביצועים לפחות ב- 50% בכדי להיות מסוגלים בכלל להבחין בה על המסך בעין אנושית.

בכך אין ספק שאחסוך לשואל הרבה לבטים שאולי היו לו, האם לשפוך הרבה מאד כסף על מוצר טופ לעומת סגנו,

כאשר הפערים במחיר יכולים להיות גם כפליים או יותר.

עוד אלמד מתי כדאי לקנות מה, מהן המשמעויות של דורות טכנולוגיים בתחום, מהי עקומת קצב השפור

הביצועי הצפויה בין דור לדור עוקב, וכמה זמן עובר באופן טיפוסי בין דור אחד למישנהו.

אתייחס כמובן לביקושים בשוק המשומשים (כאשר זה רלוונטי), בקושים שנשענים על דורות טכנולוגיים ועל אלו

שהולכים ומתיישנים ואוטוטו יהיו בלתי רלוונטיים.

אתייחס למשמעות נפח הזכרון שכרטיס המסך מציע ביחס למשנהו, ואלמד את החשיבות הרבה שיש לכך על אורך חיי

הכרטיס ומדוע.

בכל נקודת ציר זמן וביחס לתמורה למחיר, אציע את החלופה/החלופות הכדאיות ביותר לשקל ואסביר לשואל גם מדוע,

כאשר הראציונאל יהא מבוסס חקר ביצועים ולא על שום שיקול זר אחר.

תמיד אתייחס לשואל כאילו הוא החבר הכי טוב שלי, ולא אחסוך ממנו שום ידע ולא אחשוב שהוא עשוי מסוכר וקשה לו לתפוס או להבין משהו. אם יהיו לו קשיים וודאי אראה זאת תוך כדי תנועה, אך עד שלא יוכח אחרת אתן לו להנות ממלוא ההערכה

שיכול הוא להנות מהידע ולשתות אותו בצמאון רב.

כך מקובל בפורומים רציניים ברחבי העולם, ואני אשתדל לייצר את אותו הדבר גם כאן.

וודאי לא נראה סביר, שיש מי אשר יכול (או ירצה) להתנגד לכך, אלא להפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאמרתי מרכיב מפרטים, התכוונתי להמלצות כאן בפורום ולא למובן הפיזי של המילה.

בכל מקרה אני תמיד מסביר ותמיד שואל במדויק ככל הניתן לצרכיו של מבקש המפרט, רמת הידע שלו, אם הוא מתכנן OC, מה הרזולוציה שלו וכולי.

מהניסיון שלי רובם (הגדול) לא יעשו OC לכרטיס המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יותר משתלם, היות והביצועים שלו זהים לאלו של 7950, באתה מתבקש לשלם עבורו יותר - כמה מאות שקלים.

הטענה הזו נשמעת לי מוזרה. יכול להיות שעם OC הביצועים מתקרבים אחד לשני, אבל איך יכול להיות שהם זהים אם ל-7970 יש 256 שיידרים נוספים?

זה לא עניין של העלאת תדרים, יש ביניהם הבדלי חומרה ממשיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת אחלה דיון...

אבל אף אחד לא טרח לשאול את פותח הפוסט לשאר המפרט שברשותו?!

בתור אחד בעל 7970, אני חייב לציין שהכרטיס הזה "חתיכת צרכן"...ובטח אחרי OC.

אולי הספק שברשותו לא מספיק? או לצורך העניין שאר הרכיבים (מעבד, זיכרונות) כי יש מצב "לצוואר בקבוק".

וניראה לי שיש משהו בדברים ש"nec" אומר, לפי רוב הפוסטים שיש פה בפורום הרבה אנשים (לדעתי הרוב) בצעו OC לכרטיס שלהם.

וכמובן שיש גם כמה חב'רה שמרנים שלא ביצעו, אבל בדור הנוכחי (של החומרה) אני נוטה להאמין שהרוב אכן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדר"כ מי שרוכש חומרה מסגמנט גבוה, הוא צרכן נישתי שיודע מה הוא מחפש ויש לו הבנה (גם אם מינימלית).

מי שלא מבין מסתפק בדר"כ בציוד בסיסי, וממילא הוא אינו מבין לשם מה צריך לשלם הרבה על ציוד יקר.

מי שרוכש ציוד מסגמנט גבוה כמו כרטיס מסך מסדרות HD7950/7970, ונוסף על כך גם נכנס לפורומים בתחום חומרה

שבהם דנים על הכרטיסים, משווים ביצועים, נותנים תמיכה ותשובות, הוא כמעט בוודאות צרכן שיודע כבר מה זה

, ובדר"כ הוא עושה אותה.

להערכתי הזהירה למעלה מ- 90% מאלו שנכנסים לפורום זה ורכשו HD7950 עובדים עימו מומהר.

**ושייענה בשרשור זה מי שלא עשה זאת עם 7950/7970 ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שרוכש ציוד מסגמנט גבוה כמו כרטיס מסך מסדרות HD7950/7970, ונוסף על כך גם נכנס לפורומים בתחום חומרה

שבהם דנים על הכרטיסים, משווים ביצועים, נותנים תמיכה ותשובות, הוא כמעט בוודאות צרכן שיודע כבר מה זה

, ובדר"כ הוא עושה אותה.

להערכתי הזהירה למעלה מ- 90% מאלו שנכנסים לפורום זה ורכשו HD7950 עובדים עימו מומהר.

**ושייענה בשרשור זה מי שלא עשה זאת עם 7950/7970 ....

צר לי לאכזב אותך אבל ההערכות שלך מבוססות על... כלום. ההערכה שלי דווקא הפוכה. בוא נעשה ניסוי מעניין - אני אוסיף לשאלון של פרטי מחשב את השאלה האם הוא מתכוון לבצע OC לכרטיס המסך. נחזור בשבוע הבא ונקבל מדגם יפה מאוד עם תוצאות חזקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כן OC, אבל למרות ששיגעתי אתכם, אלך על 280X שכן אוכל להשיג במחיר משתלם מאוד מאוד...

אגב, את המפרט שלי כן הצגתי בהודעה הראשונה

חוץ מזה, בדקתי את ה7950 בבאטלפילד 4, איך לומר? 2560*1440 HIGH, אני מקבל 40-45FPS

בזמן שעם ה6970 המזדקן שלי אני מקבל 35-38 באותן הגדרות....אם אני מוריד ל1920*1200 אני מקבל 50-55FPS

עולם כרטיסי המסך לא הגיוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...