הקמת רשת ביתית חוטית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הקמת רשת ביתית חוטית

Pr0Xy

Recommended Posts

שלום לכם.

אני כרגע משפץ את ביתי, וחשבתי להקים ביתית חוטית על הדרך...

אני רוצה להקים עם פורטים של 1Gb, וצריך 2 כבלים לכל חדר (7 חדרים [כבל אחד למחשב, והשני לממיר]).

הנתב הקיים הוא D-Link 7850U. הוא בעל 4 יציאות של 1Gb.

מה שאני צריך מכם הוא שתמליצו על מתג מתאים, ושתענו לי על 2 שאלות:

1. אם המתג מקבל תעבורה במהירות 1Gb, המהירות מתחלקת לפי מספר המחשבים המחוברים, או שכל מחשב מקבל 1Gb? (אני שואל בגלל מחשבה עתידית).

2. איזה כבל צריך להעביר דרך הקירות כדי לקבל תעבורה של 1Gb?

אבקש שתענו כמה שיותר מהר כיוון שאוטוטו מתחילים לבנות קירות.

תודה מראש :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בעיקרון זה 1Gb לכל חיבור כי בכל חיבור עובר כבל נפרד. בפועל זה תלוי ביכולת העיבוד של המתג (הרי הוא צריך לקבל את הפקטות, להבין אותן ולנתב אותן על החיבור הנכון). כיום גם המתגים הפשוטים (לדוגמה הTL-SG1008D והTL-SG1005D) מצהירים על יכולת עיבוד של עד 10Gbps, אבל לא בדקתי את זה בפועל. מה שחשוב פה הוא שמתג תמיד אפשר להחליף אם הוא לא מספיק טוב, אם התשתית כבר קיימת.

2. בתנאים מסוימים Cat5E יספיק, אבל עדיף Cat6, כדי להיות בטוח, במיוחד כשמדובר במרחקים של יותר ממטרים בודדים וכשאתה רוצה להיות מוגן גם לטווח ארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה :xyxthumbs:

יש איזה מתג מומלץ שכדאי לקחת, או שאין הבדלים ממשיים בין המתגים?

ועוד 2 שאלות ששכחתי לשאול:

1. מראש ידעתי ש-Cat7 יספיק, אך אני יודע שהוא קצת אוברקיל. כדאי לקחת אותו במחשבה על 10Gb?

2. יש טעם לקנות ראוטר חדש כדוגמת קיסקו ודומיהם, או שעדיף להישאר עם הקיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין הבדלים משמעותיים בין המתגים.

2. השחלת CAT7 בקירות זה סיוט ואח"כ גם לא תמצא סופיות נורמליות - הקיצר CAT5E יעשה את העבודה מצויין ואם אתה ממש רוצה להשתולל לך על CAT6 אבל גם שם תדע שיש בעיה עם סופיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שם תעלות חדשות או מושך כבל לתעלות קיימות פנויות אתה יכול לשים גם cat7 למה לא. 1 נכנס לתעלה ריקה ללא בעיה מיוחדת. 2 יותר קשה אבל אפשרי

הסופיות ל cat7 - לא בעיה כי אתה לא הולך ללחוץ סופיות על הכבל עצמו אלא לחבר אותו לשקע. בכל שקע ethernet סטנדרטי יש IDC שמיועד לקבל את כל הגדלים עד cat7 ללא בעיה. את המחשב לשקע תוכל לחבר היום אם כבל ה cat5 הקיים שלך, בעתיד אם כבל cat7 קנוי אם סופיות מוכנות כך שעדיין לא תצתרך ללחוץ עליו סופיעות בעצמך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקומה השנייה בונים חלק הקירות, ובראשונה אני מניח שאפשרי להעביר.

אני לא יודע עד כמה זה אפשרי, כיוון שבקומה הראשונה החדרים כבר קיימים, ואני גם לא יודע מה מצב התעלות... אדבר עם האדריכלית.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע גם מעביר רשת של ג'יגה בביתי החדש.

העברתי בקירות כבל CAT6 גמיש כיוון שהבדל במחיר בין 5E ו-6 היה כ-30 ש"ח ל-100 מטר כבל.

בשתי הקצוות של של הכבל התקנתי שקעי רשת כפולים, כמובן גם CAT6 ועשיתי סוג של "ארון תקשורת" שבו התקנתי שקעי רשת, וחשמל.

בארון הזה יישבו סוויטצ', מודם וראוטר.

אם שתי יחידות NAS שברשותי לא יתחממו יותר מדי בארון, גם הם יישבו שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אנחנו כבר בשלבי עבודה. מחרתיים מתחילים להשחיל כבלים.

קומה שנייה: מודם + ראוטר + סוויטצ' 16 פורטים + כבל אחד לכל ומחשב (סה"כ 10 כבלים יצאו מהסוויטצ' + כבל לאקסס פוינט מהראוטר).

קומה ראשונה: כבל אחד לאקסס פוינט על מנת שיהיה אפשר לגלוש כמו שצריך בקומה הראשונה.

עכשיו כמה דברים:

א. אני עוד לא סגור על הכבל, כיוון שאנחנו כבר ככה עומדים על עלויות אסטרונומיות, ואני צריך לדעת אם ההשקעה בCAT7 באמת שווה. אז 6 או 7?

ב. אני עושה ארון תקשורת, ואני לא כל כך סגור על איך הוא יהיה. כרגע התכנון הוא סוויטצ' + ראוטר + שקעי חשמל + מאוורר מוציא אוויר + מאוורר מכניס אוויר.

זה בסדר? ואיזה ארון כדאי לקחת?

ג. בתצורה הנוכחית אני מעביר כבל לאקסס פוינט, כי ממה שהבנתי כך מהירות הגלישה לא תרד בחצי. אני צודק?

המלצות/שיפורים יתקבלו בברכה.

תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. CAT 6 שזה גם יותר ממה שאתה צריך. CAT5e צריך להספיק לך.

ג. כן.

אם אתה מחפש להוזיל הוצאות אתה יכול לוותר כרגע על האקסס פוינט בקומה השניה. תראה איך האלחוטי עובד ישירות מול הראוטר ואז תחליט אם יש צורך לקנות AP לאותה קומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שעשה פרוייקטים דומים אני יכול להעיד שאין הבדל ממשי בין CAT7 לCAT6.

בבית הורי בזמנו, התקנתי כבלי CAT7, ובביתי כיום אני עם CAT6 - שהרבה יותר נוח לעבודה בצורה משמעותית.

מבחינת ביצועים? אין הבדל, אולי משהו ברמה העשרונית. אלא אם כן אתה מתכנן על ציוד של יותר מ1GB\S.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הציוד יהיה 1Gb/s, אך אני לא יודע עד כמה טוב זה יהיה בעוד מספר שנים... בעצם, אני לא רואה את עצמי צריך תעבורה גדולה יותר מCat7, אלא אם כן יהיה צורך תעבורה של יותר מג'יגהביט בטווח הקרוב-רחוק...

החלטה קשה, אבל אקח Cat6. עכשיו רק נותר לסגור על הארון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...