בשקט יחסי וכמעט ללא התנגדות עבר לו "חוק הרעש" - כמה זמן עד שהוא ינוצל לרעה לדעתכם? - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בשקט יחסי וכמעט ללא התנגדות עבר לו "חוק הרעש" - כמה זמן עד שהוא ינוצל לרעה לדעתכם?

vic07

Recommended Posts

אני מסכים איתך שאין בשירים הללו מילים איכותיות, אבל מה לעשות זה מה שמקפיץ את האנשים..

איך יובל בנאי(משינה) אמר ב-THE VOICE לאביב גפן? המוזיקה המזרחית הפכה למיינסטרים.

ראיתי איך כל המתחסדים למינייהם במקום העבודה שלי, קופצים בחתונה של חבר מהעבודה לצלילי השיר המפגר ביותר ששמעתי אי פעם, אבא בביי או אבא בבית..חח

העיקר אני בתור מרוקאי עומד בצד ומתבייש והם רצו לרחבה ועפו כמו עפיפונים בלי חוט.

גם לי נמאס מתרבות הקריוקי שהתפתחה בארץ שכל ילד עושה לפחות פעמיים בשבוע חפלה ומפריע לי לאישתי ולבן שלי לישון, המזל שעברתי לבניין שרוב

השכנים בו רוסים, מקסימום אני שומע שעון קוקיה או חתול מיילל.

חוץ מזה כיף לי לשמוע את אייל גולן, משה פרץ ועוד כמה..

ודרך אגב הסגנון של אייל גולן נקרא פופ ים תיכוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. לא צופה בקול (או בכל ראליטיס אחרת) אבל לצערי אני מסכימה עם הדברים שצטטת.

עדיין, לומר שזה מה מקפיץ את האנשים זה בערך כמו לומר העם רוצה ראליטייכס ולכן את זה משדרים. כמו שהרגילו את האנשים לצרוך נחותה (וניתן להרגילם אחרת) כך הרגילו אותם לצרוך נחותה - וגם לכך ניתן להרגילם אחרת. העניין שזו שקל מאוד לייצר לפי קילו ואין באמת צורך להשקיע במיוחד. לא בכתיבה, לא בהלחנה מורכבת, לא במחשבה אומנותית עמוקה על כמעט דבר. כך הרווח לייצרני (ואני בכוונה משתמשת במונח ייצרנים) אותה הם הגבוהים ביותר וזו המוטיבציה האמיתית שלהם לייצרה כזו. בינינו, היום כמעט אף זמר מזרחי לא מגיע לזה בגלל שיש לו תשוקה יוקדת ליצור. הם רוצים להיות כוכבים ולעשות בוכטות והיות והם מצאו את הנוסחה למקסימום עלות/ תועלת הם הולכים על זה. כמובן שבדרך מידי פעם הם בודקים שוב עד כמה ניתן עוד להוריד את הרמה ולהעלות את אחוזי הרווח.

2. הייתי בכמה חתונות של חברים. לצערי השמיעו מזרחית ולא בחלק מועט מהזמן.

מבחינתי אם אני מגיעה לחתונה של אנשים קרובים הדבר הכי חשוב זה המצווה לשמח חתן-כלה וחלק חשוב מהעניין זה לשמוח ולרקוד איתם. לכן, אם אכפת לי מהאנשים אני לרוב אנסה איכשהו לרקוד ולשמח אותם ופחות חשוב מה המוזיקה שהם בחרו להשמיע.

אגב, אני גם אחמיא על יופיה של הכלה (למרות שלא תמיד היא יפה) ואציין שהיה ממש נחמד. העיקר שהם יהיו שמחים ומרוצים. זה היום שלהם ואם אני אוהבת אותם זה תפקידי שם. שיהיה ברור, הייתי מעדיפה לרקוד צלילי מוזיקה אחרת, אמנם כנראה זה לא בדיוק יהיה ג'אז - זו לרוב אינה בדיוק מוזיקה המיועדת לריקודים - אבל רוק וחלק מהפופ היותר איכותי בהחלט היה מתקבל בשמחה.

באשר לתרבות הקריוקי וכל הרעש שאנשים עושים אני לגמרי איתך.

לגבי אייל גולן משה פרץ והשאר. בינינו, שיקראו לזה איך שהם רוצים רק בבקשה שישמיעו את זה רחוק ממני או בשקט (לא אתנגד לשילוב של תנאים א +ב).

משהו נוסף, כפי שציינתי קיימת מוזיקה ים תיכונית / מזרחית / ווטאבר יותר איכותית. אמנם ייתכן בהחלט שאפילו איכותית, היה ותהה מהכיוון המזרחי עדיין לא תהה לטעם כל ההאנשים (כמו כל סוג מוזיקה אחרת, אגב) אבל בהחלט אין סיבה שאוהבי הג'אנר ייסתפקו ברמה הכה נחותה המוצעת להם לרוב היום. אם רוצים גם בג'אנר זה ניתן בהחלט לחפש אופציות אחרת. אכן, כיום הן מעטות יחסית אבל קיימות. למשל, עמיר בן עיון, שמעתי גם מתישהו איזה משהו בסגנון בית-כנסת שהיה מסולסל משהו, יש עוד כמה שמות חלקם יותר ישנים פשוט לא ממש קופצים לי לראש כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם החוק הזה מגדיר "שעות מסוימות" ?

בהחלט. זה לא חוק חדש, זה רק עוד תיקון אחד לחוק כנוביץ' (החוק למניעת מפגעים). ההגדרות של מה אסור, איפה ומתי נמצאות שם. הדבר היחיד שהתיקון הזה מוסיף הוא יכולת אכיפה. עד היום, מי שהיה עובר על החוק היה יכול לצפצף על המשטרה ולהמשיך להפריע לשכנים שלו לישון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב את מדברת על מזרחית עתיקה יותר של זמרים שבאמת שרו מהנשמה סגנון דקלון אביהו מדינה וכאלו, נגמרו התקופות.

למרות זאת ישנה מוזיקה של חפלות שמתנגנת היום בכל קריוקי, הפרוייקט של רביבו..

לכו תגידו לתיימנים שגדלו על זה לא לשמוע את השירים הללו...זה חידוש ואלו שירים עתיקים.

אני למשל אוהב הכל, באתי מבית מרוקאי והסגנון היה מעורב,אמא שלי שמעה שירי ארץ ואבא שלי שמע קסטות של חיים משה, זהבה בן וכאלו, כך שגדלתי על דברים שונים ומשונים, בגילאי 14-15 כבר שמעתי סגנונות אחרים, מ-Queen ועד GANS & ROSES, משלמה ארצי ומשינה ועד רמי פורטיס ואביב גפן..

בקיצור אני שומע הכל, אוהב גם אייל גולן, גם אביב גפן, גם פינק פלוייד גם נירוונה ואפילו יוונית...רק בבקשה לא מזרחית כבדה או קונצרטים.

בחיים הזיקה למוזיקה ים תיכונית לא תלך ממני, זה מה שגדלתי עליו ואלו השורשים שלי ואני לא אתבייש בהם בחיים.

אבל מסכים ש95 אחוז מהמוזיקה הרועשת היום היא מזרחית..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם השאלטר בחוץ למה פרצת את הדלת ?

חוצמזה בוא לא נשכח שלפרוץ דלת זה לא שוטר , אלא כבאי .. (אולי יס"מ - לא סיור רגיל)

אין לך באמת זכות להוריד להם את השאלטר. שאלטר מכבה לא רק , הורדה שלו יכולה לגרום להרבה נזקים, אתה בכלל לא יודע לאיזה מקור חשמל הם מחוברים ומי אמר שהם מחוברים בכלל למקור חשמל (כגון חבורה של בני ובנות נוער שהתאספה וצורחת בקולי קולות באמצע הלילה).

בכל מקרה את דוגמת השאלטר הבאת כדי להמחיש את הציטוט של

שיש צורך שאינו סובל דיחוי בהפעלת הסמכות כאמור לצורך

הפסקת העבירה,"

וכאן הבעיה נעוצה בעובדה שציטוטים כאלו בדיוק אתה יכול למצוא בכל מיני חוקים שמעניקים למשטרה כל מיני סמכויות

וברוב הפעמים אתה לא יכול להראות שהמשטרה לא נהגה כשורה כי שיקול דעת הוא עניין מאוד רחב ובתי המשפט תמיד נוטים להאמין לשוטר.

אתה גם לא אמור להפעיל כוח ולפגוע כדי לעצור מישהו אלא רק אם אין לך ברירה והוא מתנגד...

מכיר את הציטוט של רשילייה על 6 שורות מפי האדם ההגון ביותר?

ולגבי פריצת הדלת, אתה לא חייב לפרוץ אותה יס"מ סטייל. ברוב הפעמים בעל הבית פותח את הדלת כשהוא משוחח איתך- אתה פשוט דוחף אותו ונכנס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן .. אני מדבר על מקרה שהוא לא פתח את הדלת , והפקק בחוץ מול השוטר .

יודע מה , אתה צודק , וזה חוק מ-א-ו-ד בעייתי . (גם ליישום וגם אל מול חוק יסוד כלשהו , שאני מניח שקיים ומגן על זכויות הפרט)

לפרוץ דלת של בית , ע"י שוטר , זה מעשה מאוד קיצוני (אפילו אם הדלת פתוחה) , זה יגרום לאזרחים לשנוא את המשטרה יותר ויותר .

אני מניח שתהיה עתירה לבג"צ עליו , והוא ייפול .

ssib , ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור

כן,אני בחורה.

לא, אין לי דבר וחצי דבר נגד עדות השונות ובהחלט איני סבורה שהעובדה שאדם מסויים או הוריו /סביו / הורי סביו הגיעו ממדינה זו או אחרת הופך אותו לטוב יותר או פחות. כך גודלתי ועל גישה זו יעידו כל חברי ומשפחתי שכמו רבות מהמשפחות שבארץ כמה דורות התערבבה עם העדות השונות.

נכון, איני מחבבת במיוחד מזרחית בטח שמהסוג הנחות - ולא כולה מסוג זה כמו שהדגשתי בהודעותי הקודמות. אולם היום מוסיקה זו פופולארית מאוד ומנוגנת בטח שנשמעת לא רק ע"י אנשים ממוצע מזרחי. ייתרה מזאת, איני אוהבת חוסר נימוס והתחשבות (וכולנו יודעים שאין זה מאפיין מזרחי לאומת כל השאר הדוגלים בנימוס למופת) ובהחלט איני מחבבת ערסים (וגם מהם יש היום גם אשכנזים רוסים ואתיופים).

אגב, לא מעט מהרוק הישראלי נכתב נוגן ובוצע (אז כמו גם היום) ע"י אנשים שמשפחתם לא ממש עלתה מארופה. למשל קורין אלאל המצויינת, משפחת בנאי, כנסיית השכל שהגיעו משדרות וכיוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה , ערכתי ולקחתי את דבריי בחזרה .

קחי בחשבון ש"ערסים" קיימים בכל תרבות ובכל מדינה . הם פשוט שומעים מוסיקה אחרת .. (ייתכן אפילו כזאת שאת מגדירה איכותית).

בוקר סימפטי ויום טוב .

ובלי קשר , לכל האנשים אשר מתנשאים על המוסיקה והתרבות המזרחית :

אל לכם לשכוח מה התרבויות האירופיות השונות (ואני לא מדבר רק על אחת) וזאת האמריקאית עשו לעולם בהיסטוריה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די כבר עם רגשי הנחיתות. אף אחד לא "מתנשא" על "התרבות המזרחית". זה לא אומר שאין בתרבות הזו, כמו גם בכל תרבות אחרת, מאפיינים שנתפשים (בצדק או שלא) כשליליים בעיני הבאים מרקע אחר, ולפעמים גם לבאים מאותו הרקע עצמו. אין לי וכנראה לרוב האנשים שום "בעיה" עם מוסיקה מזרחית כשם שאין לי שום בעיה עם מוסיקה קלאסית או דאת' מטאל, אף כי אף אחת מאלו אינה לטעמי. תהיה לי בעיה עם כל אלו במידה שווה אם הן יושמעו בפול ווליום בשכונת מגורים, ומאוד סביר שתהיה לי בעיה גם עם שדווקא כן לטעמי במקרה כזה. עם זאת, מר ליאור, אתה פשוט לא יכול להתכחש לכך שבפועל, כשמושמעת מוסיקה בקולי קולות מרכב או מדירת מגורים, לעיתים קרובות יהיה מדובר דווקא במזרחית, וזה כבר כן מצביע על מאפיין תרבותי כלשהו - לא של המוסיקה עצמה, אבל כן של השומעים אותה. לדעתי, המאפיין הספציפי הזה אינו חיובי במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי מה רע בחוק לפני השינוי הזה שנותן לשוטר את האופציה לתת דוחות? אם החוק הזה לא נאכף, אז מדוע שיהיה שינוי ע"י החוק החדש ? ואם סכום הקנס לא הרתיע, אז שיעלו את הסכום משמעותית, ויוסיפו עונש פלילי על עבירות חוזרות ונשנות.

נ.ב. באמת לא לעניין הפיכת הנושא הזה לויכוח על סגנונות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...