בשקט יחסי וכמעט ללא התנגדות עבר לו "חוק הרעש" - כמה זמן עד שהוא ינוצל לרעה לדעתכם? - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בשקט יחסי וכמעט ללא התנגדות עבר לו "חוק הרעש" - כמה זמן עד שהוא ינוצל לרעה לדעתכם?

vic07

Recommended Posts

אוליי בכלל נבטל את סוגי העבירות הקלות ונהפוך את כולן ל "פשע" ? - באמריקה יש הרבה מקומות שיש בהם zero tolerance policy לדברים קטנים ונראה שהרבה אנשים נענשים על דברים כאלה בחומרה, זה בטח עוזר להקטין את התופעה

(...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
לא יודע. זה לא רלוונטי. כרגע יש "מכת רעש" וצריך לטפל בה. זה הכל.

זה נשמע יותר כמו עבודה לפקח עירוני, לא שוטר. הרי רעש הוא מפגע סביבתי, ממש כמו גדר חיה שיצאה משליטה או שכן שמשליך אשפה לרחוב. הרי למשטרה יש כל כךךךךךךךךךך הרבה לעשות אז למה לזרוק עליהם עוד קריאות שיוכלו להיתעלם מהן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו אז? אפשר למצוא מוקד רעש גם בלי להגיע אליו פיזית, פשוט לרוב הרשויות זה לא שווה את הטירחה כי לא באמת מדובר במגיפה כפי שאתה מתאר זאת. אין שום צורך לתת למשטרה עבודות של רשות עירונית או המשרד לאיכות הסביבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם עושים את זה ואם אתה רוצה אתה מוזמן להיגרר ולהתנצח איתם, כמו בדיון אם האולרים. יכול להיות שתצא צודק בסוף. אבל אם הם עושים את זה על אחת כמה וכמה שהם יכולים לטפל גם במטרדי רעש כי אלה כן יוצאים מרשות הפרט לרשות הכלל (אם הרעש לא היה יוצא מגבולות הדירה של מי שעושה אותו, למי זה מפריע ?)

אני עדיין מצפה לתשובה להצעה שלי, למה שלא נתייחס בכלל לכל סוגי העבירות בעוצמה מקסימלית ונבטל את החלוקה ל "עבירות קלות" ו "פשע". זה לא באמת משהוא שאני רוצה להציע, אני םשוט רוצה לראות איפה עובר הגבול של מי שהציע לתת לעבירות רעש "יוצא מהכלל" מבחינת חוק הגנת הפרטיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם עושים את זה ואם אתה רוצה אתה מוזמן להיגרר ולהתנצח איתם, כמו בדיון אם האולרים. יכול להיות שתצא צודק בסוף. אבל אם הם עושים את זה על אחת כמה וכמה שהם יכולים לטפל גם במטרדי רעש כי אלה כן יוצאים מרשות הפרט לרשות הכלל (אם הרעש לא היה יוצא מגבולות הדירה של מי שעושה אותו, למי זה מפריע ?)

מי שעובר על תקנות הרעש עובר עבירה פליליץ ולכן עקרונית המשטרה מטפלת בכך. כמובן שיש רשויות בהן הפקח מקבל "הכשרה" גם כן לטפל במפגעי רעש אבל זה רק למקומות בהן באמת מדובר במגיפה. אישית אני לא מבין למה זה ככה, ברור שפקחי עירייה הרבה יותר מרושעים כשזה מגיע לקנסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל אם קיים גם חוק עזר עירוני ניתן לתת גם לפקחי עירייה יד בעיניין, בסך הכול זה ישפר משמעותית את יכולת אכיפת החוק

הנקודה שאני מנסה להעביר היא אחרת : קיים דירוג של רמות חומרה של עבירות (ובכלל זה עבירות פליליות), כשהחמורה ביותר היא "פשע" ויש גם רמות נמוכות יותר. החוק המקורי (כלומר לפניי יציאת החוק שעליו נפתח הדיון) קובע את זכות השוטר להיכנס לבית ללא צו ואת התנאים לכך כפונקציה של חומרת העבירה שמתבצעת. החוק צריך לאזן בין הצורך לאפשר לשוטר למנוע או לעצור עבירה לבין הצורך להגן על הפרטיות של אנשים מפני כניסה לא מבוקרת של השוטר. האיזון בחוק המקורי הגיוני ופשוט : עברה מסוג "פשע" (כלומר עבירה חמורה) היא סיבה מוצדקת, ועבירה פחות חמורה היא לא

עכשו החוק הקיים עוקף את הדבר הזה ומאפשר כ "צעד חירום" לעקוף את ההגבלה הזאת של החוק המקורי. עכשו, אני שואל אם זה מוצדק ? למה ? אני רוצה להגיע למבוי סתום בכך אני מציע פשוט להפוך את חומרת העבירה של יציר רעש ל "פשע" או בכלל להפוך את כל סוגי העבירות הקלות ל "פשע", ואז לא יהיה צריך "חוק מיוחד" כלשהוא. אני רוצה לראות איפה הצעה כזאת נכשלת כלומר מה בה לא בסדר לדעתם של משתתפי הדיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך לגמרי לגבי הטימטום שבקביעת רעש כסיבה מוצדקת לכניסה לדירה ללא צו. אם השיטה הנוכחית של מתן קנסות לא עובדת צריך לתקן אותה, ולא ללכת בדרך המפגרת של זריקת זכויות אדם לכל הרוחות. אבל כבר מזמן ברור שחברי הכנסת לא באמת מסוגלים לדברים כאלה, בטח שלא בנושא פעוט כמו רעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי באופן מילולי קשה להבין אבל כשתראה את השכן בוילה עושה ערב כשרונות צעירים על הדשא ותשמע במו אוזניך את הסיוט של השכנים תבין שהפתרון הכי יעיל זה להכנס ולצאת עם המגבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיתחילו מהמסגד ששומעים אותו ברדיוס של 10x גודל הכפר שבו הוא נמצא, אחריי זה פעילויות הילדים בחגים אם שירים שגובלים בהחזרה בתשובה עד 11-12 בלילה - שמאורגנות על ידי הרשויות והמשטרה אפילו נמצאת שם - כחלק מאבטחת האירוע ולא בטיפול בבעיות הרעש. שתי אלה עושים רעש בכל פעם שבא להם ולא עושים להם כלום. אני לא חושב שבן אדם פשוט יחזור על מפגעי רעש שוב ושוב אם הוא יקבל בכל פעם 1000 שקל קנס

ולפחות לי יש שכן ששם Tiesto, ממש אין לי בעיה איתו:party0023:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה הבעיה נפוצה במקרה של בעלי וילות vs בשכונות צפופות ?

מה המרחק בין הרמקולים והשכנים במקרה של וילות vs בשכונות ?

האם בעל וילה עושה כל שבוע מסיבה ב 20000 שקל ? או שהבעיה העיקרית שבה מנסים להילחם היא ערס שפותח מוסיקה כשהוא לבד בדירה כמה פעמים בשבוע ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...