בשקט יחסי וכמעט ללא התנגדות עבר לו "חוק הרעש" - כמה זמן עד שהוא ינוצל לרעה לדעתכם? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בשקט יחסי וכמעט ללא התנגדות עבר לו "חוק הרעש" - כמה זמן עד שהוא ינוצל לרעה לדעתכם?

vic07

Recommended Posts

מעצבנים אותי במיוחד אלו שנמצאים בבית לבד, לא עושים מסיבה או קריוקי ומגבירים לשיא העוצמה כדי לשתף אחרים במה שהם שומעים.

היה לי שכן כזה בבניין ממול, מגביר לשיא העוצמה ויושב בחלון לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חבל שלא נתנו להם גם סמכות להחרים את מקור הרעש.

החוק היום הוא לא משהו. אפשר להתלונן אבל מה יקרה ? יבוא פקח יגיד להם להפסיק ואז כשהוא ילך הם ימשיכו.

אם היה מדובר בעבירת סמים יש סיכוי שהם היו מגיעים במהירות.

יש גם בחוק ימים יוצאים מן הכלל שבהם אפשר לעשות רעש- פורים ויום העצמאות . היה לנו כזה מקרה בבניין - לפחות השכנים היו נחמדים והפסיקו את המוזיקה הרועשת ב1 בלילה ואז אני , אשתי והתינוק יכלנו ללכת לישון. הלכתי לדבר עם ועד הבית ולשאול אותו אם אפשר לעשות משהו בנידון כמו לאסור בבניין לעשות רעש בימים המיוחדים כי הרי יש למשפחות עם ילדים רוב בבניין. הוא אמר שבגלל שזה חוק מדינה אין מה לעשות. :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינארי,

אתה מדבר על הפעלת מוח הן של המתלוננים והן של השוטר שמגיע. בהתחשב בכך שבתוך עמי אני חיה, על המתלוננים בחלק מהמקרים לא הייתי בונה. בקשר למשטרה זה תלוי בתקנות שהם יכניסו וכמו תמיד על איזה שוטר יופיע.

אגב, באשר לתירוצים, סביר להניח שיעשה בזה שימוש. מצד שני, אני מעריכה שאם שוטר מספיק רוצה להכנס לבית (ולא של כל מיני כאלה המצויידים מראש בעו"דים צמודים ויקרים) הוא יכל גם עד התיקון למצא לכך תירוץ.

גבריאל, באשר לאכיפה

כולנו מודעים לכך שיש בעיה חמורה עם המשטרה. יותר מידי חוקים אינם נאכפים וגם אלו שכן, מגיעים לבתי משפט והשוטפים הרחמניים מרחמים על הנאשים ולא על הקורבנות ונותנים להם כל מיני עונשים הרחוקים מלהרתיע ובעיקר מצחיקים אותם.

עידן, ומה לגבי אלה שנוסעים ברכב לבדם ומשמעים שגם בקומה 10 עם זיגוג כפול קשה מאוד לפספס?

niseg

להחרים את מקור הרעש יכול היה להיות בעייתי או משעשע. זאת במיוחד עם נצרף לכך את הבעיה שהעלה הבינארי. מצד אחד הם עוד ממש עלולים להחרים את הכלב. מצד שני, האם הם עלולים גם להחרים את התינוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויק - זכור לי שבאחד הפוסטים שלך כתבת שבנסיבות מסוימות צריכה להיות לכל אדם זכות להכות באלה אדם אחר (לא בטוח לגבי הפרטים, אך זו רוח הדברים שזכורה לי). אני מעט מופתע שלפתע אתה מתנגד לאפשר לשוטרים כניסה לדירות בהן מתבצעת עבירת רעש. האם כשזכויות אזרח בסיסיות שלך בסכנה, דעותיך משתנות?

לעניין עצמו - עד היום למשטרה הייתה (וישנה) סמכות להכנס לדירה כאשר ישנו חשד סביר שמתבצעת בה עבירה מסוג פשע (ואולי גם עבירות סמים), או על מנת למנוע עבירה מסוג זה.

היכולת לאכוף עבירות רעש, שלמיטב הבנתי לקתה בחסר טרם החוק, הינה נדרשת. ההסתייגות לחוק מצד מרצ או חד"ש הייתה להחליף חשד סביר בידיעה וודאית, שבמקרה של עבירת רעש, לא יקטין את יכולת האכיפה, אך עלול למנוע מקרים בהם השוטר "חושב" שהרעש מדירה מסוימת, פורץ אליה, ואז מגלה שזה בעצם מהדירה הסמוכה.

היות וגם טרם החוק, אם שוטר ירצה למצוא עילה להיכנס לדירה שלך ללא צו - הוא ימצא כזו. לדעתי החוק הנוכחי לא יגדיל את כמות הכניסות הלא מוצדקות, אך לדעתי ההסתייגות של מרצ/חד"ש הייתה עדיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שהחוק הזה הוא כתוספת לחוק מפגע רעש בשעות מסוימות ורעש מסוים בעוצמה מסוימת.

החוק החדש פשוט נותן לשוטרים זכות להכנס לבית ללא צו (אולי גם לגרור רכב או לפרוץ רכב) , אם לא פותחים להם את הדלת ומפסיקים את הרעש.

http://www.myrights.co.il/%D7%96%D7%9B%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%A0%D7%92%D7%93-%D7%9E%D7%A4%D7%92%D7%A2%D7%99-%D7%A8%D7%A2%D7%A9/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויק - זכור לי שבאחד הפוסטים שלך כתבת שבנסיבות מסוימות צריכה להיות לכל אדם זכות להכות באלה אדם אחר (לא בטוח לגבי הפרטים, אך זו רוח הדברים שזכורה לי). אני מעט מופתע שלפתע אתה מתנגד לאפשר לשוטרים כניסה לדירות בהן מתבצעת עבירת רעש. האם כשזכויות אזרח בסיסיות שלך בסכנה, דעותיך משתנות?

לא, הן לא. הבעיה שלי היא עם מתן תירוץ לגורמים שממילא יש להם שכרון כוח תירוץ "חוקי" להפעיל כוח זה כנגד אזרחים תמימים (אגב, הפוסט שלי בו דיברתי על הכאת אנשים באלה דיבר ספציפית על שוטרים מהסוג הזה מלכתחילה). נגיד והיה לי ויכוח כלשהו עם שוטר (בלי קשר להיותו שוטר ושלא במסגרת מילוי תפקידו), ולא באתי לו טוב בעין. נניח וכתובת מגורי ידועה לו. מה יפריע לו לפברק תלונה על רעש הבוקע כביכול מדירתי (לך תוכיח שזה לא היה ולא נברא), ולפרוץ אליה בכוח, בגיבוי מלא של החוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לווין, הלוואי ששכנים המנגנים קלאסים בפסנתר (במיוחד כזה שאינו חשמלי) היו בעיית הרעש שלי. לדעתי סביר גם שאם זו ביתה בעיית הרעש השכיחה במדינה כנראה סביר פחות שהיו רצים עם החוק הזה.

אגב, כמובן שלגור בשכנות למורה לפסנתר (בעיקר) לילדים קטנים זה קצת פחות כיף. עדיין, סביר להניח שגם שם לא ממש מדובר ברמות רעש מטורפות ובשעות הלילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אותו דבר שימנע (או שלא) ממנו לפברק תלונה על פשע.

יתר על כן - לפי הצעת החוק, לשוטר צריך להיות חשד סביר שבמקום מתבצעת עבירה של רעש, בזמן שהוא מגיע לשם, והכניסה היא על מנת להפסיק את ביצוע העבירה.

http://knesset.gov.il/Laws/Data/BillGoverment/765/765.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ אותו דבר שימנע (או שלא) ממנו לפברק תלונה על פשע.

אבל גם אם הוא מפברק תלונה על פשע, הדבר לא יתן לו זכות להכנס לדירתי אלא אם הוא יצליח לשכנע שופט שהפשע אכן קרה ושהוא מצדיק חיפוש בדירה. כעת, הוא לא יצטרך לשכנע איש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפשע יש ראיות. איזה ראיות יש לזה שהיה רעש ? אם השוטר ייכנס אם מצלמת וידיאו כדיי לתעד שהיה רעש זה כבר עליית מדרגה ענקית אפילו בהשוואה לבעיה של ניצול לרעה שאיתה התחלנו את הדיון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל גם אם הוא מפברק תלונה על פשע, הדבר לא יתן לו זכות להכנס לדירתי אלא אם הוא יצליח לשכנע שופט שהפשע אכן קרה ושהוא מצדיק חיפוש בדירה. כעת, הוא לא יצטרך לשכנע איש.

במקרה ולשוטר יש חשד סביר שבדירה מתבצע פשע, הוא לא צריך לשכנע אף אחד.

אתה באמת חושב שהייתי מגן על זכות להכנס לדירה ללא צו שופט במקרה השמור לעבירת רעש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה הרי בדיוק מה שאתה עושה. אם השוטר מפברק פשע רציני יותר בתור עילה לכניסה מיידית לדירה ללא צו, יהיה עליו לפחות בדיעבד להוכיח שאכן היתה לו עילה שכזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...