מאמר שמפריך את הטענות של ירון זליכה - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאמר שמפריך את הטענות של ירון זליכה

MiniMizer

Recommended Posts

^ גיל , אני מקווה שאתה צוחק עליי ..

o2_1_1_183811_20130506130554-m.jpg

האחוזה הזאת משתרעת על 500 מ"ר , כאשר 240 מ"ר בנוי ..

6 חדרים , מרפסת , לפי מה שאני ראיתי אפילו אפשרות להרחבת הגינה ותוספת בריכה ..

2 מיליון שקל .

פששש זיל הזול. מיד אני מוציא את המצלצלים שלי מתחת לבלטות וקונה לי אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לוילה שכזו זה באמת מחיר מצחיק. רק להשוואה, ביד 2 כרגע אתה יכול למצוא באותו מחיר דירת 62 מ"ר בשנקין, דירת 57 מ"ר בדיזינגוף, דירת 50 מ"ר בשמעון התרסי (בקצה הצפוני של אבן גבירול), דירת 75 מ"ר בורוכוב (ליד קינג ג'ורג') ועוד. אנחנו מדברים בד"כ על בניינים ישנים למדי, במקרה הטוב אחרי שיפוץ. תשווה את זה ל- 240 מ"ר ועוד 260 מ"ר חצר... כמה אתה חושב תעלה לך שם דירה בגודל 50-75 מ"ר?

בת"א היחס בין הביקוש להיצע הרבה יותר גדול והמחירים בהתאם.

אגב, הנה עוד הפרכה, מקיפה יותר אם כי לא מפי פרופ' לכלכלה, לטענות של זליכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נורא נחמד שזה מחיר מצחיק לוילה אבל זה לא אומר כלום לזוגות צעירים. אני בן 31 במקור מרעננה. בדיוק הגיל של זוג צעיר+ עם ילד-שניים. מתוך 20 חברים שלי בדיוק שניים נשארו לגור בעיר - אחד שאבא שלו מיליונר ופשוט קנה לו דירה והשני קנה דירה באיזור הכי מוזנח, מזוג שהתגרש ורצה רק למכור וגם הוא חנוק במשכנתה רק כדי להישאר בעיר. הבעיה הגדולה כאן היא לא רק שרעננה היא עיר יקרה יחסית אלא שעל 90% מהבניינים שנבנים כאן מופיע באותיות גדלות "דירות 6 חדרים בלבד". אין לזוג צעיר אפשרות נורמלית לקנות באיזור המרכז וגם בפריפריה המצב לא משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פששש זיל הזול. מיד אני מוציא את המצלצלים שלי מתחת לבלטות וקונה לי אחד.

זה היה הכי יקר , כי אחרי שהגבת , ביצעתי חיפוש בעצמי ..

יש יותר זולים עם פחות או יותר אותו מפרט ..

וכמו שאיסתרא אמר יחסית לת"א זה מ-א-ו-ד זול . ואפילו יחסית לפ"ת זה זול .

אל תשכח שיש גם איכות חיים שונה .

הבעיה היא תחבורתית . והיא ייחודית לארץ . תאר לך רכבת מהירה (ישירה) מהגולן לת"א , נניח חצי שעה+-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אם תהיה אפשרות כזו, יותר אנשים יעברו לגור בפריפריה. זה יגרום לעליה בביקושים שם וכתוצאה מכך לעליה במחירים... לרמות של ת"א בכל מקרה זה לא יגיע. אבל מי שרוצה לקנות סחורה שהביקוש לה גבוה וההיצע נמוך, tough shit. אני ממש רוצה ציוד של רמברנט.

- - - תגובה אוחדה: - - -

הבעיה הגדולה כאן היא לא רק שרעננה היא עיר יקרה יחסית אלא שעל 90% מהבניינים שנבנים כאן מופיע באותיות גדלות "דירות 6 חדרים בלבד". אין לזוג צעיר אפשרות נורמלית לקנות באיזור המרכז וגם בפריפריה המצב לא משהו.

את תחליפו את המניאק שמנהל את העירייה שלכם! קבלנים לא בונים דירות גדולות כי בא להם, הם בונים דירות גדולות כי זה מה שהעירייה מאשרת להם לבנות. בערים חזקות (וזה רוב המרכז, למעט בני ברק ושכונות ישנות ומוזנחות כמו ביפו), העיריות רוצות אוכלוסיה מבוססת - כאלו שמשלמים מיסים עירוניים ולא נזקקים לשירותי רווחה. אי אפשר למנוע מאנשים לעבור לגור בעיר, אז עושים את הדבר היחיד שאפשר: לא נותנים לבנות דירות שיהיו זולות מספיק עבורם. אם רוב הדירות שנבנות בעיר הן גדולות, משפחה לא מבוססת לא יכולה להרשות לעצמה לקנות דירה בעיר ותאלץ לעבור למקום אחר.

לא מוצא דירה קטנה בפ"ת? תוכל למצוא את בקלות בראש העין, ממש ליד. כי פ"ת יכולה להרשות לעצמה להיות בררנית וראש העין השכנה לא יכולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שהבעיה בראש העיריה הבעיה היא שלא הוא ולא קודמו מסתכלים קדימה. אם לא ישתנה משהו קיצוני, בעוד 20-30 שנה רעננה תהיה עיר של זקנים ואז כבר יהיה מאוחר מדי. אבל למי אכפת? העיקר שעכשיו מרוויחים הרבה ארנונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא , גם אם המחירים יעלו - פשוט יבנו עוד ..

זה לא ת"א , שאתה יכול לאמר שאין איפה לבנות ..

ד"א , ביררתי המרחק בין קצרין לת"א הוא ~200 קילומטר .

מהירות רכבת מודרנית (לא רכבת ) נעה בין 200 ל 350 .

פחות או יותר הזמן הזה של חצי שעה הוא מדוייק .

תוסיף עוד 5 דקות עצירה בחיפה , וקישרת את כל הצפון (כמעט) לת"א ..

אה, וגיל הנה עוד אחת (תקרא את מה שכתוב בתאור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם תהיה מושלמת, זה רק יגרום לאיזון המחירים בארץ ולא לירידה. דירות בת"א ירדו מ-2M ש"ח לדירת ארבעה חדרים ל-1.5M ש"ח

ואילו המחירים בפריפריה הרחוקה יעלו מ-850K ש"ח ל-1.1M ש"ח. באיזה עולם זה לא מחיר נורא יקר? כמה משכורות יעניקו לך בית כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א , ביררתי המרחק בין קצרין לת"א הוא ~200 קילומטר .

מהירות רכבת מודרנית (לא רכבת ) נעה בין 200 ל 350 .

פחות או יותר הזמן הזה של חצי שעה הוא מדוייק .

איזו הגזמה פראית. יש מעט מאוד רכבות בעולם שעוברות את ה250 קמ"ש (ראה מפות)

http://en.wikipedia.org/wiki/High-speed_rail#Maps

הרוב עדיין מתחת ל200 קמ"ש, ובכל מקרה מדובר ברכבות מהירות בין יעדים מרכזיים. תמשיך לפנטז על רכבת של 400 קמ"ש בין עיר מרכזית במדינה קטנה לחור נידח באותה מדינה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזה עוד בלי לדבר על הבדלי הגובה. את תחנת הרכבת המהירה בין תל אביב לירושלים עשו בעומק של כמה עשרות מטרים כי זו הדרך היחידה לאפשר מהירויות כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יחסית לת"א זה מ-א-ו-ד זול . ואפילו יחסית לפ"ת זה זול .

ולכן - מה?

המחירים בפריפריה תמיד היו נמוכים משמעותית מהמרכז, וזה לא הולך להשתנות. אבל זה לא משנה את העובדה שגם בפריפריה המחירים עכשיו כפולים ממה שהיו לפני 6 שנים. או שציפית ליותר? כדי שהמחירים בפריפריה יתקרבו למחירים בתל אביב, הם היו צריכים לעלות באופן קיצוני הרבה יותר. איזו סיבה שבעולם יכולה לגרום לזה שבפריפריה המחירים יעלו פי 5 בזמן שבמרכז הם עלו רק פי 2?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו הגזמה פראית. יש מעט מאוד רכבות בעולם שעוברות את ה250 קמ"ש (ראה מפות)

http://en.wikipedia.org/wiki/High-speed_rail#Maps

הרוב עדיין מתחת ל200 קמ"ש, ובכל מקרה מדובר ברכבות מהירות בין יעדים מרכזיים. תמשיך לפנטז על רכבת של 400 קמ"ש בין עיר מרכזית במדינה קטנה לחור נידח באותה מדינה. :)

כן , נו מותר לפנטז לפעמים לא ?

יוני , אתה אומר שמה שעולה 2,000,000 ו 800,000 , עלה לפני 6 שנים 1,000,000 ו 400,000 :eek2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...