על איזה GTX770 ללכת? - עמוד 3 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על איזה GTX770 ללכת?

ori24

Recommended Posts

אם ככה אז תחשוב שבעוד שנה וחצי - שנתיים כל משחק AAA יהיה עם גרפיקה פסיכית לפחות כמו של קרייסיס 3 ומטרו החדש, אם לא יותר..

את הפער בין שני הגרסאות אתה תראה ברזולוציות גבוהות במיוחד במשחקים תובעניים במיוחד..

תלך לפי התקציב שלך, עם שתי הגרסאות אתה לא יכול לטעות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

FPS של מעל 40 זה מכובד+

לא נראה כי כמות הזיכרון משפיעה לרעה במיוחד - קח בחשבון שהמשחק הזה הולך להיות הכי כבד (או בין הכבדים) גם בשנה-שנתיים הקרובות.

תבדוק כמה כבד היום Crysis הראשון ותגלה שהוא לא פראייר בכלל, למרות גילו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה שאתם מעלים את נקודת הזיכרון, עשיתי בדיקה, עם 680 בבאטלפילד 3 (שלא נחשב משחק מאוד תובעני, משחק כבד למדי) והוא צורך באופן קבוע 1.5GB על אולטרה (כל הפילטרים) כשיש פיצוצים אז זה מזנק ל-1.7 או אפילו 1.8!

פתאום 4GB נראה הגיוני...

למרות שהיום זה פחות ישפיע, אתה תראה שככל שהטקסטורות תהיינה מורכבות יותר בעתיד, הכרטיס שלך יפתח פער עם ה-770 הרגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשיש פיצוצים? מתי אין? :cwm24:

עד עכשיו חרוט לי בראש הסיבוב שבו הטנק שלי נאנס על ידי כל חיל האוויר של היריב. כל כך הרבה טילים.

ואם אלה הנתונים שאתה מציג, אז באמת אין ספק שצריך להתקדם מעבר ל2gb.

אני אזמין כרטיס בהמשך (כרגע גם מרושש וגם תקופת מבחנים, לא רעיון טוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי, בגלל זה הדילמה. מצד אחד 2gb זה זול יותר אז מפתה יותר, אבל מצד שני מתחילים להופיע משחקים שהם תובעניים יותר ודורשים יותר זיכרון. לא ברור לי למה NV מתעקשת להמשיך לשווק ברמת זיכרון כזו נמוכה כאשר היריבה שלה, , כבר התחילה להצמיד זיכרונות נורמליים לכרטיסי high end שלהם.

הבעיה שלי היא שאני רוצה לעשות בהמשך, אז הדילמה היא לקנות 2 של 2gb או 4gb.:cwm31:

השלטתי לאורי על הדיון חח

NV בכוונה תחילה מקמצת בכמות הזכרון על מנת לתת לכרטיס אורך חיים קצר יותר, כדי שהוא יוחלף מהר יותר מצד המשתמש.

החלפה מהירה יותר אומרת יותר מכירות ליצרן, קרי יש פה עניין כלכלי גרידא ומוצדק מבחינתה של NV. גם אני הייתי עושה זאת במקומם.

עכשיו להתייחסות כללית לנושא שהועלה:

כיום אמצע 2013 רמת מינ' שבמינ' זה 2GB, כאשר האפליקציות שבחזית כבר עוברות 2GB כאשר פילטר SSAA מופעל.

הכרטיסים הבאים שיושקו ב- 20 ננומטר ובתחילת 2014, קרי רק עוד 6-9 חודשים, יושקו עם נפחי של 4-8GB ובהתאם

לכך האפליקציות של שלהי 2014 ותחילת 2015 כבר יותאמו לנפחים אלו.

לפיכך כרטיס שרוכשים היום - היה וישנה כוונה שהוא ישרוד טוב בשוק ומעל לשנה, יש להצטייד עם מינ' 3GB והייתי ממליץ

אפילו 4GB , היכן שזה מתאפשר כמו בכרטיסים להם בקר 256 סיביות למשל.

רק בכדי לסבר את האוזן, BF4 שיצא בסוף השנה הנוכחית, תוכנת על מערכות בהן שבבי טהיטי, GTX780, וטיטאן,

כך שבהגדרות מקסימליות עם פילטר SSAA ידרוש צריכה של 3GB . לתשומת לבכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

FPS של מעל 40 זה מכובד+

לא נראה כי כמות הזיכרון משפיעה לרעה במיוחד - קח בחשבון שהמשחק הזה הולך להיות הכי כבד (או בין הכבדים) גם בשנה-שנתיים הקרובות.

תבדוק כמה כבד היום Crysis הראשון ותגלה שהוא לא פראייר בכלל, למרות גילו.

ללא ספק, לא מזלזל בסדרת קרייסיס לרגע, אבל גם קרייסיס הראשון כבר רץ על +80FPS, כשהוא יצא רק כרטיסים הכבדים באמת כמו 9800GX2 יכלו להריץ אותו רק על 30fps בFHD

לעתיד הלא מאוד רחוק כרטיסים בעלי 3 ו-4 GB יהיו המינימום.. אלא אם יצא ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.guru3d.com/articles_pages/crysis_3_graphics_performance_review_benchmark,8.html

בלינק ששמתי רואים דווקא שכרטיס עם 2GB מתמודד יפה בקריסיס 3 ברזו' 1900X1200 ) 1900X1200 זו הרזו' שהרוב המוחץ לדעתי משחק בה) שכל ההגדרות ופילטרים על הכי גבוה.

כמו כן קריסיס 3 זה המקרה הכי קיצון ותובעני,עד שכל המשחקים יהיו תובעניים כמוהו יחלפו עוד כמה שנים לדעתי

לכן GTX770 עם 2GB לרזו' 1900X1200 יכול להיות מספיק בהחלט לשנה-שנתיים הקרובות ואפילו קצת מעבר לדעתי..

- - - תגובה אוחדה: - - -

http://www.guru3d.com/articles_pages/metro_last_light_graphics_performance_review_benchmark,8.html

דוגמא נוספת במטרו החדש שזה משחק תובעני נוסף ברזו' 2560X1400 אפילו שכל ההגדרות על הכי גבוה המשחק בקושי מנצל 1GB בכרטיס המסך.

מחזק את מסקנתי ממקודם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר זה תמיד מגיע לשאלה - האם בכלל יהיה כדאי, במשחקים עדיתיים שידרשו יותר מ-2GB בהגדרות הכי גבוהות \ פילטרים, לעבוד בהגדרות אלו, שכן רוב הסיכויים שגם עם 4GB ה-FPS שלך יהיה נמוך מספיק בכדי שתעדיף להוריד הגדרה או לוותר על פילטר לטובת ביצועים. (זה גם תלוי איזה fps נחשב עבורך כמקובל)

מצד שני אם כהכנה ל- אין ספק שעדיף גרסאת 4GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.guru3d.com/articles_pages/crysis_3_graphics_performance_review_benchmark,8.html

בלינק ששמתי רואים דווקא שכרטיס עם 2GB מתמודד יפה בקריסיס 3 ברזו' 1900X1200 ) 1900X1200 זו הרזו' שהרוב המוחץ לדעתי משחק בה) שכל ההגדרות ופילטרים על הכי גבוה.

כמו כן קריסיס 3 זה המקרה הכי קיצון ותובעני,עד שכל המשחקים יהיו תובעניים כמוהו יחלפו עוד כמה שנים לדעתי

לכן GTX770 עם 2GB לרזו' 1900X1200 יכול להיות מספיק בהחלט לשנה-שנתיים הקרובות ואפילו קצת מעבר לדעתי..

- - - תגובה אוחדה: - - -

http://www.guru3d.com/articles_pages/metro_last_light_graphics_performance_review_benchmark,8.html

דוגמא נוספת במטרו החדש שזה משחק תובעני נוסף ברזו' 2560X1400 אפילו שכל ההגדרות על הכי גבוה המשחק בקושי מנצל 1GB בכרטיס המסך.

מחזק את מסקנתי ממקודם :)

אם כבר 1920*1080..

ואם אתה זקוק להוכחה (בערך),

לפי הסטטיסטיקות של Steam:

http://store.steampowered.com/hwsurvey

30% לעומת 2.5%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סינדרום אתה ממליץ ללכת על 2GB בGTX 770? מתכון לשחק על רזו 1900X1200 רק.

הבאתי דוגמאות אבל מבולבל מריבוי הדיעות של החברים גם.

אני לא יכול להמליץ לכאן או לכאן.

החלטה שלך - חסכון אל מול פוטנציאל חסינות עתידית.

לדוגמא קח 4gb אם אתה מעוניין לשמר את האפשרות ל fps נמוך יחסית בהגדרות max. כי יכול להיות מצב בו האפשרות לא תהיה קיימת או רלוונטית עם 2GB במקרים מסויימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר בעצם שגם עם GTX770 4GB תהיה ירידת פריימים רצינית כאשר מעלים את ההגדרות? אז מה בעצם התועלת כאן? מה גם שהכרטיס נשאר עם 256 סיביות גם ב4GB.

אז עדיף כבר אולי לקחת עכשיו 2GB ואם יהיה צורך אז לשדרג למקסוול של שייצא ב2014 אם המשחקים יהיו תובעניים מאוד ואם המקסוול יהיה אכן כזה פורץ דרך לעומת הסדרה הנוכחית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי ששימוש ב-4GB מביא לירידת פריימים. אמרתי שקיימת הסבירות כי משחקים עתידיים שידרשו כמויות כאלה (יותר מ-2GB לצורך העניין) לא ירוצו משהו בהגדרות הכי גבוהות מסיבות אחרות (כח עיבוד או רוחב פס למשל). ושיכול להיות שבשביל בכלל להריץ הגדרות אלו אכן יהיה צורך ביותר מ-2GB. אולם יתכן ותעדיף להוריד הגדרות כבדות לעיבוד ש"במקרה" גם דורשות יותר (כמו פילטרים). אבל זה בכלליות. כל מקרה לגופו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטתי ללכת על ה2GB במקום להתעסק במה יקרה בעתיד,אני לא רואה בשנתיים הקרובות את כל המשחקים שיוצאים יוצאים עם דרישות של קריסיס 3 או מטרו.

רואים מצוין ש2GB מתמודד יפה עם קריסיס 3 עם הגדרות גבוהות מאוד שזה המשחק הכי תובעני שיש ויהיה הכי תובעני עוד המון זמן...

גם מטרו החדש שהוא משחק כבד בפני עצמו רץ מצוין על 2GB עם הגדרות מאוד גבוהות ולא מגרד אפילו את 1GB.

תודה לכולם על הדיון הפורה,הוחלט ללכת סופית על ה2GB.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...