האם כונן SSD ייתן שיפור משמעותי בביצועים - עמוד 2 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כונן SSD ייתן שיפור משמעותי בביצועים

mudonroad

Recommended Posts

גם אין לו כרטיס מסך מפלצתי - זה אומר שזה יעזור לו לעריכת WORD/EXCEL או צפיה בסרטים?

הוא צוואר בקבוק לא קטן, שסביר להניח שמייצר לא מעט מערבולות איטיות.

ברצינות? תפסיק להלעיט אותו בשטויות ולגרום לו לזרוק כסף לחינם :nono:

SSD אולי יעזור בלפתוח קובץ/סרט שיושב עליו (ולא ב-HDD אחר) תוך חצי שניה במקום שניה.

שווה 600 ש"ח? אני בספק, מה עוד שבמערכת מקרטעת ומזובלת גם את זה לא תראה.

אם רוצים לאחסן הכל על ה- כדי להנות מהיתרון הזעום הזה כבר 128GB לא מספיק ואז אנחנו מצפינים לכיוון ה-800-1000 ש"ח לנפח של 256GB שגם זה לא ממש הרבה אם מאחסנים סרטי FHD על ה- ישירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא מדובר בחצי שניה במקום שניה.

או בשניה במקום 2 שניות.

טענה שכזאת היא לא פחות מדמגוגיה.

אם זה היה כל ההבדל כמעט אף אחד לא היה קונה .

כל פעולה שאתה עושה בהרדיסק מערכת הפעלה במקביל לפעולה אחרת, תוקעת אותה.

גם אם זה רק לחזור רגע לדפדפן ולגלוש בזמן הפעולה(כן כן, כל דבר קטן דורש גישה לכונן, וכל פעולה קטנה מרגישה כמו נצח כשההרדיסק עסוק).

הרדיסק יחיד במחשב עליו מותקנת מערכת הפעלה יכול לשגע פילים מרוב איטיות במצבים מסוימים(שמתרחשים בכל מערכת).

אם פותח הדיון קנה מחשב מטוס!!! בשביל גלישה/אופיס/וסרטים, כנראה שהוא אוהב מערכת שמגיבה מהר ומוכן להשקיע בה.

אם פותח הדיון חושב שצריך לשפר ביצועים במחשב, כנראה שיש לו צורך.

אם הכל עובד אצלו חלק, שיבושם לו.

אני לא מנסה לשכנע אותו שיקנה .

הוא בא לכאן במטרה לשפר ביצועים ע"י קניית .

אני יודע מנסיון חיים בדיוק איך כמה ומתי ובאיזה אופן הרדיסק מקרטע.

גם בסתם פעולות טריוואליות בוינדוס אפשר להרגיש את איטיות ההרדיסק.

SSD קונים לא כדי שדברים יטענו יותר מהר בתנאים אידיאלים.

SSD קונים כי במציאות הרבה פעמים אין תנאים אידיאלים, ושם ההבדל יכול להיות מורגש מאוד.

לאנשים עם מערכת דלת תקציב אני חושב פעמיים לפני שאני ממליץ על .

לא פעם ולא פעמיים המלצתי לאנשים לא לקנות SSD, ולהשקיע ברכיבים אחרים במקום.

אתה רוצה להרגיש תגובתיות מהירה ועקבית במערכת?

אי אפשר להשיג זאת ללא SSD.

ויש מאות אנשים כאן בפורום שיעידו על כך.

עשרות מהם, גם ישבעו שזאת היתה הקניה הטובה ביותר שלהם, שפתרה פעם אחת ולתמיד את הצוואר בקבוק הכי מעצבן במחשבים משחר ההיסטוריה.

אתה לא נהנה מהSSD שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי במקביל 3 מערכות hi-end כמעט זהות - באחת M4, בשניה ראפטור 10K RPM ב-RAID0 ובשלישית HDD ענתיקה של היטאצ'י 160GB. אני מבטיח לך שבמבחן "עיוור" לא תבחין בין 3 המערכות ב-95% מהמקרים, בוודאי לא בשימושים משרדיים ובסרטים.

גם כשכן, מדובר בהבדלים ממש לא תהומיים וגם זה רק אם הקבצים יושבים על ה- ומערכת ההפעלה במצב אופטימלי.

במצב הנפוץ בו הקבצים יושבים על HDD (כי אף אחד לא שם את תיקיית ההורדות או ה-BR שלו על ה-SSD) ההבדלים פשוט נעלמים.

כל שאר הדברים שאמרת הם לא הרבה יותר משכנוע עצמי וזריקת סיסמאות, גם אם תשבע ב- עד למילניום הבא.

חיפשת את הת'רדים שלי בעניין? תיארתי שם באנצ'ים בשלל כשההבדל העיקרי היה במקרים הבודדים בהם הדיסק הקשיח באמת מהווה צוואר בקבוק:

1. קומפילציה של פרוייקטים עם מאות או אלפי קבצים קטנים (C, MODELSIM וכדומה)

2. גישה לקבצי ענק ב-REAL-TIME כמו בעריכת 3D או של קבצי ענק או טעינת שלבים במשחקים.

3. כיווץ/פריסה של קבצי ענק אבל זה רק עם חזקים מאוד ותוכנות מרובות נימים כי אחרת המעבד הוא צוואר הבקבוק

4. זמן BOOT של WIN מתקצר משמעותית אבל גם זה מתדרדר אם מזבלים את מערכת ההפעלה.

שים לב גם שבכל המקרים השיפור יורגש אך ורק אם הקבצים עצמם יושבים על ה- וזה ממש לא מה שהרוב עושים.

רוב החומר יושב ב-HDD ברוב המקרים - אתה רואה אותו מתחיל להעתיק דברים ל-SSD לפני שיפתח אותם? :lol::s07:

בעבודה משרדית וצפיה בסרטים זה חסר משמעות לחלוטין והתגובתיות של המערכת תלויה הרבה הרבה יותר במצב מערכת ההפעלה, מה מותקן בה, קונפליקטים בין וכדומה.

אם הוא רוצה לקנות SSD בשביל ההרגשה שהוא עשה הכל שגם יוסיף איזה GTX680 לחבילה "מה שבטוח" שיעזור בהרצת :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל פעולה שאתה עושה בהרדיסק במקביל לפעולה אחרת, תוקעת אותה.

גם אם זה רק לחזור רגע לדפדפן ולגלוש בזמן הפעולה(כן כן, כל דבר קטן דורש גישה לכונן, וכל פעולה קטנה מרגישה כמו נצח כשההרדיסק עסוק).

מה שאתה מתאר כמעט לא קשור למהירות הדיסק אלא לאופן הפעולה של מערכת ההפעלה וזה משהו שהשתפר עשרות מונים ב-WIN7 ויקרה גם עם .

לי זה כמעט לא קורה ב-99% מהזמן והשימושים שלי כבדים בהרבה... :nixweiss:

ברור לחלוטין שאם אתה מנסה להעתיק קובץ ענק ממקום למקום באותו דיסק ובו-זמנית לפרוס קובץ אחר תוך כדי צפיה ב-BR מלא ורינדור 3DMAX FULLHD יש יתרון ל- בשל זמני הגישה והעברת המידע העדיפים. עדיין אל תצפה לפעולה חלקה במתאר כזה עם .

אני יכול להבטיח לך שבמערך RAID של מקצועי בממשק PCIE תרחיש כזה ירוץ עוד פי 5 מהר יותר - רק תשקיע 9000 ש"ח ואין לך דאגות בעולם :lol:

בעבודה משרדית שפויה וצפיה בסרטים זהו תרחיש לא נפוץ כלל ולדעתי ממש לא שווה את ההשקעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי במקביל 3 מערכות hi-end כמעט זהות - באחת M4, בשניה ראפטור 10K RPM ב-RAID0 ובשלישית HDD ענתיקה של היטאצ'י 160GB. אני מבטיח לך שבמבחן "עיוור" לא תבחין בין 3 המערכות ב-95% מהמקרים, בוודאי לא בשימושים משרדיים ובסרטים.

אם אתה לא מסוגל להרגיש את ההבדל בין 160GB הרדיסק לM4 , זה מעלה תהיות לגבי אמינותך כפידבק אובייקטיבי.

פותח הדיון, אל תקנה .

אפילו 160GB הרדיסק יתן לך אותם ביצועים ברוב בזמן. ::):lol:

(זה נשמע מגוחך כי זה באמת מגוחך)

כל פעולה שאתה עושה בהרדיסק במקביל לפעולה אחרת, תוקעת אותה.

מה שאתה מתאר כמעט לא קשור למהירות הדיסק אלא לאופן הפעולה של מערכת ההפעלה וזה משהו שהשתפר עשרות מונים ב-WIN7 ויקרה גם עם .

OMG!!!!

בדיוק להיפך.

נכון שבXP היו שיפורי KERNEL וכו.. שהפרידו תלות קודמת בין פעולות חומרה שונות.

בוא אני אגלה לך סוד ::), גם היו שיפורים בלוחות ומעבדים בתחום זה עם השנים.

וגם בויסטה היו כמה שיפורים, אומנם זניחים.

אבל דווקא טבע המולטיטסקינג של מערכות ההפעלה רק גדל!! עם השנים.

גם בכמות הישומים/שירותים, וגם בטבע העבודה עם המחשב שהפך להיות יותר ויותר אינטואיטיבי, ומשלב יותר אלמנטים ממה שהיה פעם.

וכל השיפורים שבעולם לא שינו כהוא זה את חוסר היעילות המולדת של ההרדיסק המכאני להתמודד ביעילות עם ריבוי פעולות.

מספיק שהPF עושה FLUSH כדי לתקוע את המערכת הפעלה במצב קרטוע חריף לכמה דקות.

מספיק שתפתח RAR כדי להרגיש קרטוע מעיק למשך כמה דקות.

יש עשרות תרחישים נפוצים שקורים מדי פעם בכל מחשב, גם בכזה שמשמש לגלישה/אופיס/הורדות/סרטים.

אתה קורא לזה תגובתיות?

אני קורא לזה ביצה טובענית.

האם לכל אחד שווה להשקיע 600 ש"ח על SSD כדי לייבש את הביצה הטובענית של ההרדיסק המכאני בלב מערכת ההפעלה?

לא, לא לכל אחד.

האם היה שווה לי להשקיע 540 ש"ח על SSD כדי לייבש את הביצה הטובענית של ההרדיסק המכאני בלב מערכת ההפעלה?

חד משמעית כן.

במשך השנים מול המחשב הצטברו עשרות שעות של קרטועים ועיכובים, שכולם ללא יוצא מן הכלל נעלמו! ברגע שהתקנתי SSD.

בעוד שפעם הייתי צריך להיזהר היטב מה אני מפעיל ומתי, כדי שלא לגרום למערבולת קרטועים בהרדיסק מערכת ההפעלה, עכשיו אני נהנה מחופש מולטיטסקינג אמיתי.

לא יודע מה הקטע שלך, אולי אתה מאלו שסוגרים כל תוכנה לפני שהם פותחים אחת נוספת.

אולי אתה מאלו שבשבילם פתיחת RAR היא פעולה נדירה שהם עושים בזמן שהם עוברים לעבוד עם מחשב אחר, או עם תוכנה ש99% מהזמן נמצאת בזיכרון.

מה שבטוח, אתה רחוק מלייצג את המציאות האמיתית של המולטיטסקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ מחזק, אני חייב לומר לך שכל המחשבים שלי מתוחזקים, אבל רק במחשב עם ה- אני יכול לומר שבאמת אפשר לעשות הכל (גם באותו הזמן) בלי להתחשבן, "רגע זה עובד, או בטעות פתחתי את זה ועכשיו צריך לחכות שיעלה...".

פותח הדיון זה עולם אחר לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים - כמו שלא הצלחתי לשכנע אתכם ב-2000 דיונים קודמים, כנראה לא אצליח גם כאן :nixweiss:

יש 3 שיעורים שלמים על זה בקורסים לשיווק באוניברסיטה - איך ומדוע אנשים חייבים להצדיק את הקניה שניה אחרי שהיא נעשתה בלי קשר למציאות.

זה כר פורה לעשרות טכניקות מכירה מאוד מאוד מוצלחות ;) תבדקו אותי...

אצלי קיבלתי את ה- מהעבודה אז אין לי הטיה כזו, אפילו שלשימושים הספציפיים שלי הוא באמת עוזר ולא מעט.

סתם קוריוז לשם השעשוע - גם אצל המהנדסים שלי יש מפרט זהה עם וכל פעם אני שומע תשבוחות איך "סוף סוף הכל טס" וכשאני יושב איתם אני מגלה שהם השאירו את כל סביבת העבודה על ה-HDD ובפועל זמני הריצה שלהם זהים לחלוטין למפרט הקודם עם HDD סטנדרטי. :nixweiss:

ה"תגלית" המרעישה הזו חוזרת על עצמה כל כמה זמן כשמסתבר שהם לא תמיד זוכרים להעביר את סביבת העבודה הנוכחית ל- כיוון שכל הקבצים וניהול הגרסאות יושבים ב-HDD בשל נפחו המוגבל של ה-.

בקיצור - אל תתנו לעובדות לבלבל אתכם, קנו SSD ותהיו מרוצים עד הגג.

להזיק זה בטוח לא יזיק (חוץ מלכיס) ולכל הפחות תהנו בזמן BOOT מהיר בהרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התכוונתי לעורר דיון כל כך סוער ;)

אם אני אקבל boot יותר מהיר ומולטי טסקינג אמיתי במחשב זה כבר שיפור מבחינתי

אני מבין ש 128גיגה יספיקו לי במקרה הזה, נראה שאני אלך על ה GTX.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התכוונתי לעורר דיון כל כך סוער ;)

זה בסדר... כל חודשיים/שלושה הוא חוזר על עצמו ואף אחד לא משתכנע.

כמו אמונה ודת... אין כל קשר לעובדות, אלא לאיך שמפרשים אותן.

כפי שאמרתי קודם בהקשר של פסיכולוגיה ושיטות שיווק, אני בטוח שתהיה מרוצה מאוד מהקניה שלך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשך 20 שנה חטפתי עצבים על כוננים.

מאות אלפי אם לא מיליוני רגעים בהם חיכיתי לכונן, או נקלעתי לתוך מערבולת קרטועים ותקיעות שהכונן המכאני נופל אליהם מטבעו.

רגעים אותם הבנתי וחשתי במדויק בכל שניה מיותרת של המתנה ותסכול.

בכל שדרוג מחשב הביצועים השתפרו יחד עם החומרה החדשה.

עד שהכל טס, חוץ מדבר אחד.

ההרדיסק, שמתקשה מאוד במולטיטסקינג, גם כשאתה לא מאתגר אותו במיוחד.

אחרי שנים עם מחשבים יחסית מהירים שהמשיכו לסבול מתופעות ההרדיסק המכאני, קניתי .

באותו הרגע 20 שנה של עצבים הגיעו לסיומם.

לא עוד טחינות הרדיסק מעיקות.

לא עוד קרטועים המשפיעים על תגובתיות המערכת.

לא עוד תקיעות בעומסים שצריך להימנע מהם.

ואתה(tmpusr) טוען שאני ועשרות מיליוני האנשים שקנו לPC ומרוצים ממנו לא אובייקטיבים?

אני טוען שאתה לא אובייקטיבי.

מה עוד אני יכול לומר? :nixweiss:

זכותך לדעה, אבל אתה במיעוט זעיר.

אתה יכול לטעון שSSD פחות חשוב ולא צריך לבוא על חשבון רכיבים אחרים, וברוב המקרים אני אפילו אסכים איתך.

אבל לשלול לגמרי את יתרונות הSSD, ולהתעלם באופן בוטה מחסרונות ההרדיסק?

הגזמת ידידי.

למרות הערכה הרבה שלי לSSD(המבוססת על נסיון רב), והשנאה(המוצדקת) ההיסטורית שלי להרדיסקים(כשהם קורסים כמנהגם בפעולות מורכבות),

אני לא שם את הSSD אפילו טיפה מעל החשיבות של שאר החומרה בביצועי המחשב.

ותמיד רואה(משתדל) את התמונה הכללית.

זאת אובייקטיביות אמיתית.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=558709.msg4762387#msg4762387

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מחזק את מה שאומר Art Tatum.

tmpusr, עם כל הכבוד למערכות ההי-אנד שלך שבהן אתה לא שם לב להבדל בין HDD עתיק לבין SSD. לי יצא להחליף בכמה מהמחשבים שלי מהרד דיסק מכאני איטי לSSD וההבדל משמעותי בכל דבר שאתה עושה עם המחשב.

קניתי לפטופ של אסוס עם מעבד C2D ULV 1.3GHZ. הוא מגיע עם דיסק 5400. למחשב לקח שעה לעלות ולהריץ יישומים.

ברגע ששדרגתי ל-SSD (ועוד לא כזה מהיר), המחשב טס. דברים שכמובן תלויים רק במהירות מעבד כמו פתיחה של VS, כמו קימפול קוד C++ וכו' עדיין יש איטיות בגלל מעבד חלש, אבל דפדפן ואופיס וכאלה טסים, בזמן שהכל בקושי זז כשהיה קשיח.

בנוסף, העברתי מחשב I3 540 עם 3גיגה ראם ווינדוס7 32 ביט. כמעט ללא דברים נוספים שרצים ברקע, רק סקייפ, פיירפוקס ומדיה סנטר. שם היה HDD ממש ישן, ולאחר שדרוג לSSD בינוני ההבדל בביצועים של המחשב בהחלט גדולים.

מחשבי בדיקות שיש לי C2D E6850, A64 X2, לצורך בדיקה גם אליהם חיברתי כשבד"כ הוא עובד עם HDD, וההבדל שוב בהחלט משהו ששמים לב אליו.

למרות שכל המחשבים שהיו לי בשנים האחרונות היו עם הרבה זכרון ועם PF מבוטל לחלוטין. מה שתרם לעבודה חלקה יחסית, ההבדל במעבר מדיסק לSSD הוא מוחשי בהחלט. למרות זאת, אני מסכים שלא חייבים אם עיקר השימוש הוא סרטים, ואופיס, אבל הוא בהחלט עוזר גם בסביבה משרדית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשך 20 שנה חטפתי עצבים על כוננים.

מאות אלפי אם לא מיליוני רגעים בהם חיכיתי לכונן, או נקלעתי לתוך מערבולת קרטועים ותקיעות שהכונן המכאני נופל אליהם מטבעו.

רגעים אותם הבנתי וחשתי במדויק בכל שניה מיותרת של המתנה ותסכול.

בכל שדרוג מחשב הביצועים השתפרו יחד עם החומרה החדשה.

עד שהכל טס, חוץ מדבר אחד.

ההרדיסק, שמתקשה מאוד במולטיטסקינג, גם כשאתה לא מאתגר אותו במיוחד.

אחרי שנים עם מחשבים יחסית מהירים שהמשיכו לסבול מתופעות ההרדיסק המכאני, קניתי .

באותו הרגע 20 שנה של עצבים הגיעו לסיומם.

לא עוד טחינות הרדיסק מעיקות.

לא עוד קרטועים המשפיעים על תגובתיות המערכת.

לא עוד תקיעות בעומסים שצריך להימנע מהם.

ואתה(tmpusr) טוען שאני ועשרות מיליוני האנשים שקנו לPC ומרוצים ממנו לא אובייקטיבים?

אני טוען שאתה לא אובייקטיבי.

מה עוד אני יכול לומר? :nixweiss:

זכותך לדעה, אבל אתה במיעוט זעיר.

אתה יכול לטעון שSSD פחות חשוב ולא צריך לבוא על חשבון רכיבים אחרים, וברוב המקרים אני אפילו אסכים איתך.

אבל לשלול לגמרי את יתרונות הSSD, ולהתעלם באופן בוטה מחסרונות ההרדיסק?

הגזמת ידידי.

למרות הערכה הרבה שלי לSSD(המבוססת על נסיון רב), והשנאה(המוצדקת) ההיסטורית שלי להרדיסקים(כשהם קורסים כמנהגם בפעולות מורכבות),

אני לא שם את הSSD אפילו טיפה מעל החשיבות של שאר החומרה בביצועי המחשב.

ותמיד רואה(משתדל) את התמונה הכללית.

זאת אובייקטיביות אמיתית.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=558709.msg4762387#msg4762387

לא אמרו שכונני קורסים ומתקלקלים באופן מהיר יותר מכוננים רגילים? או שזה היה רק עם דגמים ראשונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

SSD בהחלט משפר ביצועי מחשב . בודאות. אבל אם אתה משתמש בישום שכמעט ולא נגש לכונן (נניח עובד בעיקר בזכרון) אז ברור שלא תראה הרבה הבדלים. לגבי המהנדסים שלך - אולי הפרוייקט יושב על HDD, אבל אולי ה-CACHE יושב על ה-, כל מקרה לגופו...

בישומים שמבצעים הרבה קריאות וכתיבות יש שיפור עצום.

לגבי אמינות - בהתחלה היתה בעיית אמינות, היום אנחנו כנראה באמצע הדרך. מקווה שתוך שנה שנתיים האמינות תהיה זהה לדיסקים קשיחים (אם זה לא עכשיו בפועל, תכלס אין מספיק נתונים לדעתי כי ה- לא נמצא מספיק זמן בשוק הפרטי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...