אייבורי התחילו לייבא שני דגמים של מקלדות מכניות של Das עם סוויצ'ים חומים וכחולים - עמוד 3 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אייבורי התחילו לייבא שני דגמים של מקלדות מכניות של Das עם סוויצ'ים חומים וכחולים

Splashy

Recommended Posts

אני לא סותר את עצמי.

יש להבדיל בין שני סוגים של רעשים.

1) רעש שהמקור שלו הוא הסוויצ' (clicky).

2) רעש שהמקור שלו הוא ה-bottoming out.

כדי למנוע את הראשון פשוט צריך לבחור סוויצ' שאינו קליקי.

כדי למנוע את השני צריך לשנות טכניקת הקלדה או (במידה ואתה לא מעוניין) לקנות o-rings שמונעות את הנקישה של הפלסטיקים זה בזה וכך נמנע הרעש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כשתרצה באמצע משחק ללחוץ במהירות על מקש רווח למשל בקצה שלו והוא יתקע או לא ירד חלק, תזכור שבמקלדת מכאנית

זה לא יקרה לך ולא משנה באיזו מהירות או איפה תלחץ ובאיזו עוצמה, המכאנית תמיד תגיב ותספק את הסחורה, גם בעוד 10 שנים.

תחושת ההקלדה עלייהן נותנת חוויה אחרת(יותר נוחה) אמיתית, מקלדות של פעם היו מכאניות דרך אגב.

חוץ מזה חלק מהמקלדות הללו מצויידות בהמון פיצ׳רים כמו תאורה אחורית, מקשי קיצורים ועוד.

החסרון בהן... שרובן עושות רעש בהקלדה(תלוי בסוג הסוויץ׳).

זה ממש לא יכול לקרות במקלדת טובה מחברות כמו , לוגיטק וכו'. אולי אם אתה מקליד כמו מטורף 24/7 בעוצמה חזקה אחרי 5 שנים זה יתחיל לקרות, אבל אז תקנה עוד מקלדת ב50 שקל פשוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ יכול ועוד איך, קח מקלדת לא מכאנית ותלחץ באיטיות על מקש רווח או על שיפט בקצה שלהם, תרגיש איך פלסטיק מתחכך בפלסטיק.

במשך הזמן זה נתקע או לא נתקע והופך להיות פחות חלק בלחיצה(מה לעשות ככה זה מתוכנן).

אגב זה קרה לי גם במייקרוסופט וגם בלוג'יטק :-\

luxurious, לא דיברתי על ללחוץ את המקש עד לתחתית, דיברתי על הרעש הקליקי.

עם הכחולים או החומים לא תתבצעה הקלדה אם לא עברת את הקליק :xyxthumbs:

בשבילך LUXURIOUS :

בשבילך 11Tb0O :

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שיש לי כרגע G105 שהיא די יקרה היא עולה בערך 200 ש"ח (קניתי במבצע כמובן) בת חצי שנה בערך והכפתור ממש לא יכולים להתעקם בה ככה ... בת כמה המקלדת הזאת של לוגיטק ? אולי היא פשוט מדגם תקציבי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:xyxthumbs::lol:

idanmal

כל הכבוד על ההשעקעה אבל צר לי לאכזב אותך,

מקלדת זו לא מקלדת "מכנית" רגילה. היא מבוססת על Buckling spring.

אני מדבר על מקלדות בעלות סוויצ'ים של Cherry מסדרת MX.

החומים, בוודאות לא משמיעים קליק כשלא עושים להם bottoming out.

בכל מקרה, קצת מבלבל מה שכתבת. אתה מתכוון לקליק או למשוב?

זה ממש לא יכול לקרות במקלדת טובה מחברות כמו , לוגיטק וכו'. אולי אם אתה מקליד כמו מטורף 24/7 בעוצמה חזקה אחרי 5 שנים זה יתחיל לקרות, אבל אז תקנה עוד מקלדת ב50 שקל פשוט.

יש לי מקלדת כזו של מייקרוסופט, והיא פשוט זוועתית מבחינת התקיעות של המקשים. היא יחסית שמורה....

kbd_internet_C19_00375.jpg

במקלדות מכניות (מבוססות Cherry MX) המנגנון שונן ולכן הן נוטות להאריך ימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקלדת של לוג'יטק בת שנה ולא הייתה בשימוש בכלל(רק ללפטופ שמחובר ל-TV).

נכון שהמקלדת מדגם זול של לוג'יטק אבל ככה זה עובד במקלדות עם ממברנה, מתי שהוא זה פשוט מאבד את זה.

G105 לא יקרה, בעצם היא אחת הזולות למקלדות של לוג'יטק האיכותיות(גם אני רציתי כזו).

בסוף קניתי את הרייזר שלי ביד 2 ב-450 שקל ועשיתי עליה פרוייקט כיוון שהסוויצ'ים הכחולים הפריעו לי.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=552893.0

לוקסריוס המקלדת של פועלת כמו מכאנית(נכון שזה לא CHERRY ) אבל זה לא מתנהג כמו ממברנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים.

מה שאני לא מבין זה מה כוונתך בנוגע לקליק:

luxurious, לא דיברתי על ללחוץ את המקש עד לתחתית, דיברתי על הרעש הקליקי.

עם הכחולים או החומים לא תתבצעה הקלדה אם לא עברת את הקליק :xyxthumbs:

הרעש הקליקי קיים רק בכחולים.

יש שני מאפיינים בהם נמדדים הסוויצ'ים של MX:

Clicky (צליל הקליק)

Tactile (הרגשת המשוב/המדרגה או במילים אחרות, הקליק הפיזי שאינו נשמע)

בכחולים יש את שניהם. בחומים יש רק את המשוב אך ללא הקליק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק! ממה שראיתי הם לא קליקיים אבל נשמעים ככה.

בכל אופן ממקש אחד לא תוכל לקבל פרספקטיבה על הסאונד שלהם.

כבר אמרתי לך את זה לפני שהזמנת את הקיט.

יכול להיות שחומים עם אורינגים זה שילוב מנצח.. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים איתך לגמרי שממקש אחד אי אפשר לקבל את התמונה המלאה איך המקלדת תישמע.

מה שכן, כשמשווים מקש אחד מכל סוג בצורה מעמיקה, מקבלים תמונה מאוד ברורה שמספיקה לדעתי כדי לבחור מה הכי מתאים לך מביניהם.

צודק! ממה שראיתי הם לא קליקיים אבל נשמעים ככה.

ברשותך אנסח את זה אחרת... :)

הם לא נשמעים כמו קליקיים אבל הם נשמעים. לדעתי זה שונה לגמרי מהקליק.

הקליק מאוד צורמני לדעתי. הסאונד של ה-bottoming out נסבל יותר מבחינתי.

יש דרכים לגרום לחומים להישמע כמה שפחות כמו הקלדה בלי bottoming out או התקנת o-rings.

וגם האדומים סובלים מבעיית ה-bottoming out אבל פחות מהחומים.

מדגימים את זה כאן:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון עם המקלדת שלי (סוויצ'ים שחורים), הימנעות מbottoming out לא מונעת לגמרי את הרעש כי חלק ממנו נוצר דווקא מהשחרור של המקש והקפיצה שלו כלפי מעלה.

מי שטען שאחד הייתרונות של מקלדת מכנית זה שמקשים כמו הרווח יורדים ישר כשלוחצים בקצה - אין קשר בין זה לבין היות המקלדת מכנית. המנגון שדואג לזה אמור להיות זהה ברוב המקלדות, מכניות או לא. מה שיותר סביר זה שלמקלדות המכניות שאתה מכיר יש איכות בניה גבוהה יותר, בין השאר בגלל טווח המחירים שלהן. אין שום סיבה שלא יהיה אותו דבר במקלדות לא מכניות באיכות בניה גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק במקש רווח למרות שיש שם במקשים הארוכים מין מוט מתכתי שדואג לייצב את המקש ולפרס את העומס על המרכז.

במקשים הקצרים/קטנים זה גם יכול להתקע ולכן הסוויץ מחזיק את המקש במרכז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצלחתי להבין מה בדיוק ניסית להגיד, אבל בדקתי כרגע גם במכנית וגם במקלדת פשוטה, בשתיהן יש את אותו מנגנון עם פס המתכת, גם במקשים הקצת-ארוכים כמו shift.

באשר ליציבות של כלל המקשים, אם אני מנסה לנדנד מקש (להניח את האצבע על המקש ולהזיז לצדדים) הוא מתנדנד גם במכנית, אבל המקש לא נוגע/משתפשף במקשים האחרים גם במקלדת הפשוטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אנסה להסביר מה ההבדל.

בכל מקלדת יש את הפס מתכת הזה.

אבל ההבדל ב"צידי המקשים" נובע מהמבנה של המנגנון עצמו.

במכני אין חיכוך בין הפלסטיקים של המקש והסוויץ לאורך הלחיצה.

בממברנה כן, בגלל המבנה. ככל שהלחיצה תהיה במרכז המקש, כלומר מרכז ה"ממברנה" החיכוך יהיה מינימלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...