פרוייקט החלפת סוויצ'ים במקלדת Blackwidow Ultimate - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט החלפת סוויצ'ים במקלדת Blackwidow Ultimate

idanmal

Recommended Posts

טוב חברים לאחר שאני שומע על המון אנשים בארץ ובעולם שמתלוננים על הרעש שהמקלדת הנ"ל עושה כולל הבחור שמכר לי אותה יד שניה,

החלטתי לקחת את הנושא כפרוייקט כיוון שאגיד לכם את האמת לא יכולתי יותר. מאז שקניתי אותה אני משחק פחות בגלל הרעש,

המחשב יושב ליד החדר של בני הפעוט והקליקים מעירים אותו.

החלטתי להזמין 10 סוויצ'ים שחורים בתור התחלה כיוון שאת הסאונד שלהם אהבתי הכי הרבה(הכי שקט), סרטון הדגמה:

הזמנתי גם אורינגים לרכך את ההלימה של המקש בסוויץ' בסוף המהלך(תורם עוד לשקט).

את הסוויצ'ים הזמנתי מהאתר המצויין WASD , המוצרים הגיעו במשלוח מהיר שלקח שבוע לכל היותר:

קישור לסוויצ'ים:

http://www.wasdkeyboards.com/index.php/products/keyboard-parts-1.html

קישור לאורינגים:

http://www.wasdkeyboards.com/index.php/cherry-mx-rubber-switch-dampeners.html

ניגשתי לעבודה ופירקתי את המקלדת, קודם את הפאנל הקדמי ואז את הלוח(המעגל המודפס):

הסרתי את המקשים הרצויים וכך ביצעתי את החלפת הסוויצ'ים:

חשוב לא להפוך את הלדים אחרת הם לא יעבדו.

ניגש לתוצאות:

אני מאוד מרוצה מהתוצאה הסופית אז הזמנתי עוד 25 לפחות, להחליף את כל האותיות.

תוך כדי שאני רושם מילים אלו אשתי התעוררה והתלוננה על הרעש של ההקלדה :kopfpatsch: :kopfpatsch:

עדכון: התפתחות דרמטית בעלילה.. לאחר שהגיעו 25 הסוויצ'ים השחורים שהזמנתי, ניגשתילעבודה.

שוב פירקתי את המקלדת והוצאתי את כל הסוויצ'ים הרצויים, הפעם עבדתי עם משחת הלחמה(ככה היא נקראת).

לאחר ההחלפה שלא עברה כזה בקלות כיוון שמנורת לד אחת משום מה יצאה לי עם נקודת החיבור (פאד) חיברתי והכל עבד פיקס,חוץ ממנורת הלד היחידה שגם לה היה לי פתרון:

fp8bjc.jpg

שמתי לב שמשחת ההלחמה ממש לכלכה את הלוח ופחדתי ממצב שהיא תקצר בין המגעים.

לקחתי ספרי מגעים נדיף וניקיתי את המגעים בעזרת מברשת שיניים, חיברתי את המקלדת ואז התחיל הסרט.

לפחות 10 מקשים קיצרו כאשר הייתי לוחץ עליהם, ניקיתי שוב ושוב קיצרו, פירקתי כמה מהם וניקיתי שוב, לא עזר.

ניסיתי לייבש עם פן ואפילו הגעתי למצב הבא:

k1ysqs.jpg

כן כן לתנור בחום של 50 מעלות, במקרים מסויימים זה עוזר(הפעם לא).

בתור ניסיון אחרון החלטתי לקחת את המקלדת לעבודה ולנסות בעזרת לחץ אוויר לייבש את המקלדת.

לחץ האוויר כנראה יגיע למקומות עמוקים יותר, כך נראה לי, לקחתי אותה גם לצוות המלחימות אצלי בעבודה(אלביט).

המלחימה הכי מקצועית שם עברה על כמה הלחמות עם מלחם וזכוכית מגדלת ולא ראתה משהו מיוחד.

לאחר כמעט שבוע של התעסקות מעצבנת :bash:מלווה בתחושת דיכאון, החלטתי שאם גם זה לא יעבוד, אני קונה את אותה המקלדת ועושה את אותו תהליך רק בלי משחת ההלחמה וניקוי המגעים,כמו שאומרים(מה שלא שבור אל תתקן).

חיברתי את המקלדת למחשב והמתנתי, כעבור שעה הכל נראה בסדר, כעבור 3 שעות תקין, בסוף היום תקין ועובד.

אפשר להגיד it's alive , ממש - back from the dead יצאתי בשן ובעין.

לאחר ההלחמות:

inbp1k.jpg

הנה התוצאה לאחר ההרכבה:

אני ממש מרוצה מהתוצאה וזה מספיק לי! לא אתעסק עם המקלדת הזו יותר ואני כנראה אשתמש בה עוד הרבה בעתיד הרחוק.

זו בשבילי המקלדת האולטימטיבית.

חברים אם מצאתם מידע זה שימושי, אשמח אם תלחצו על לחצן התודה--------------------------->

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היי

כנראה שהמחשב שלך בחדר שינה, המלצתי היא לשחק בשעות הערב , חוץ מהמקלדת יש גם את הרעש של העכבר שאת לוחץ כל הזמן במשחק , המלצתי לזוגיות טובה יותר היא פחות להיות עם המחשב , אתה זוג טרי אני מבין, אל תשכח שגם אשתך רוצה יחס , לא? כך את הזמן שלך ופחות תשחק בשעות המאוחרות , אתה תהנה יותר מהמחשב כאשר זה לא יפריע לבת זוגתך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, הפידבק של השחורים ממש לטעמי, מצד אחד רך ושקט ומצד שני נותן את ההתנגדות שחיפשתי.

ההתנגדות של הסוויץ' השחור יותר גדולה מהסוויץ' הכחול ובלי הקליק באמצע.

מה שאהבתי שהמהלך של הסוויץ׳ קצר עד למגע עם ה-o ring.

פחות היה חשוב לי הפידבק ויותר היה חשוב לי הרעש.

רוני בשעות הערב אני עם אשתי ובני, אני עובד משמרות ומנצל את הלילה(כשהם ישנים) לשחק כמו ילד.

המחשב יושב בחדרון ללא דלת בצמוד לחדרו של בני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד! אחלה עבודה!

לא האמנתי שתצליח להחליף את הסוויצים מהסיבה הפשוטה שצריך לפרק את המקלדת עד ליסוד, ומנורות הלד מקשות על העניין..

אבל עם הרבה זמן פנוי וקצת סבלנות עשית אחלה פרויקט..

בהצלחה בהמשך! ותעדכן אותנו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי הרבה זמן פנוי אז עשיתי את זה בלילה, לקח לי להחליף 10 סוויצ'ים משהו כמו שעתיים עבודה.

כולל היסוסים ואיזה מכשול קטן לקח לי משהו כמו 3 שעות.

קניתי שואב בדיל והשארתי אותו בעבודה, אם הוא היה ברשותי זה היה הרבה יותר קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה אמיץ אתה להתעסק ככה עם מקלדת שעולה 550 שקל

אגב לי יש בדיוק אותה מקלדת ואני חייב להגיד שמה שעשית זה מעשה נורא שלא יעשה!@#!#@ חח אולי אני מגזים

אבל הקול של ההקלדה וההרגשה ה Tactile זה כל המהות של המקלדת הזאת

אני אישית נהנה מכל לחיצה ולחיצה שאני מקיש גם בהרגשה וגם בקול

בכלל שאני מקליד עלייה אני מבין למה קראו לכל הליין בשמות של עכבישים

זה באמת נשמע כמו עכביש עם 8 רגליים שמתרוצץ

אבל אני מבין אותך בקשר לזה שזה מעיר אנשים בבית גם אצלי קורה שהייתי מעדיף שלא ישמעו שאני עדיין ער בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי פרוייקטים הרבה יותר אמיצים עם דברים שעולים כמה עשרות אלפי שקלים, ככה שזה לא מה שיפחיד אותי.

התרגלתי למקלדת שקטה עם לחצנים שקטים יותר(ממברנות) ככה שמה שהכי עניין אותי זה הסאונד.

לא מושכת אותי הלחיצה הארוכה עם הקליק באמצע שנשמעת כמו הקלדה על מכונת הדפסה ישנה.

אם המחשב שלך נמצא בחדר מרוחק וסגור אין בעיה, אבל אצלי זה משהו אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לאותיות ולעוד כמה מקשים ,סך הכל 35 מקשים הקצבתי לעצמי.

מיותר להחליף לכל המקשים גם מבחינת זה שחוץ מהאותיות המקשים האחרים לא בשימוש אינטנסיבי,

וגם מבחינת עלות אני כבר משקיע פה יותר מדי.

המקלדת עלתה לי 450 ש"ח יד שניה במצב מצויין והיא בת 5 חודשים, כזו חדשה עולה 635 ש"ח.

כל סוויץ' עולה לי בסביבות דולר כפול 35 מקשים זה 130 שקל , הגעתי ל580 שקל למקלדת האולטימטיבית(בשבילי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידן, אחלה פרויקט. :xyxthumbs:

כמו שאני מכיר אותך, אני יודע שהוא גם נעשה ביסודיות ובמקצועיות.

ואם אני צריך לנבא עתידות - אז משום מה נראה לי שלא תרגע עד שתחליף בסוף את כל הסוויצ'ים.

אגב, אני פשוט לא מבין למה המקדלות האלה כל כך יקרות. אז יש סוויץ' לכל כפתור במקום ממברנה.. ביג דיל..

ככה בדיוק ייצרו את המקלדות של פעם ולא זכור לי שהן היו יקרות בטירוף. מישהו גוזר וואחד קופון על חשבון הגיימרים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...