Mandrake vs Red Hat - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Mandrake vs Red Hat

DXT

Recommended Posts

התכוונתי ההפצה הכי דבילית שראיתי, לא ההתקנה

למי אכפת מההתקנה :/

בכל מקרה אמרתי שיש בודדים בארץ שאני תופס מהם

המקימים של האתר "הפינגויין" ואלו שבעצם התחילו את קהילת הלינוקס בת**ז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

התכוונתי ההפצה הכי דבילית שראיתי, לא ההתקנה

למי אכפת מההתקנה :/

אז בבקשה, אתה מוזמן להסביר למה זו הפצה דבילית (ולא לזרוק סתם משפטים)

בכל מקרה אמרתי שיש בודדים בארץ שאני תופס מהם

המקימים של האתר "הפינגויין" ואלו שבעצם התחילו את קהילת הלינוקס בת**ז

עדיין, אני לא מבין מה הקשר לרמת הביקורות ב-whatsup (קראת בכלל?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא קורא ביקורות אצל אנשים שאני לא סומך עליהם..

ואני לא מתקין הפצות שאני לא סומך עליהם

ועם כל הכבוד לפדורה שמתכוונת להחליף את רדהט היא בנתיים פרי של איזה פרוייקט בתוך רדהט

אני לא מתכוון להשתמש בדברים האלה עד שיצא לה שם מסיבי ואמין שאני יוכל להתקין על המחשב שלי בשקט

המחשב שלי זה לא גן משחקים ולא מעבדת ניסויים

אם ה SCO הם קלדרה, אז אני מתנצל מראש (udif) על ההטעיה

הפעם האחרונה שעבדתי איתה היה לפני שנה וחצי (שהפעלתי עליה IRCD עמוס מאוד יחסית לרוחב פס שהיא ישבה עליו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שם לב שאתה מתחמק משאלות וזורק כל מיני משפטים בלי לבסס אותם?

ועם כל הכבוד לפדורה שמתכוונת להחליף את רדהט היא בנתיים פרי פיתוח של איזה פרוייקט בתוך רדהט

אני לא מתכוון להשתמש בדברים האלה עד שיצא לה שם מסיבי ואמין שאני יוכל להתקין על המחשב שלי בשקט

המחשב שלי זה לא גן משחקים ולא מעבדת ניסויים

זה כבר מזכיר לי טיעונים של איזו חברה (למען הסר ספק, רוב ה"מחקרים" שם נקנו על ידם...)

אני סיימתי עם הדיון הזה (עוד קיוויתי שיצא ממנו משהו :-\)

יום טוב :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מרחם עליך ילד

אתה חיי בריבי צדק וירטואלים

נתתי את דעתי האישית

באף מקום לא הצהרתי שזה הדבר הנכון

זה הדבר הנכון לפי איך שאני רואה את זה

אני קראתי את הטיעונים שלך, חלקם נראו לי קצת הגיונים

החלטתי שלא לקחת אותם יותר מידי ברצינות

פותח התארד התחיל לשאול את דעתנו מה כדאי לו להתקין

נתתי את דעתי, שנשארה כמו שהיתה רדהט 9

אני לא מתעסק בפרוייקטים ובהפצות מפוקפקות בגירסותיהן הראשונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתם כבר פה... ;D

רציתי לשמוע הצעות לגבי חלוקת המחיצות שעלי לעשות בהארד דיסק החדש שיהיה לי - 80 גיגה.

אני הולך לעבוד עם וינדוס וגם עם בו זמנית. לכן אני מקצה 5 גיגה לוינדוס (בערך), עוד קצת ל Program Files (אולי אשים את שניהם באותה מחיצה - המטרה שלי היא שיהיה לי כונן אחד מסויים לפרמט אם צריך בלי לפגוע במסמכים/הורדות/משחקים). כ- 20 גיגה למשחקים. והשאר... ;)

כעת לגבי , כדאי לי להקצות מחיצה נפרדת לכל הדברים שקשורים ללינוקס כלומר המערכת עצמה, תוכנות וכו (אני לא בקיא עדיין במושגי ה HomeDir וכו) או שכדאי להפריד בין כל מיני דברים ומה בדיוק להפריד וכמה להקצות אם צריך?

תודה על העזרה חבר'ה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי מתקין 6 (!) מחיצות:

אחת להתקנת Windows בפורמט NTFS

אחת להתקנת קבצים שלך כדי שאם תרצה לפרמט את ה- Windows לא תאבד הרבה חומר שלך

אחת ללינוקס (8G מספיק -> 2-4GB ללינוקס עצמו בהתאם למה שבחרת, וכדאי להשאיר ספארים אם תרצה לקמפל קרנל)

אחת לחומר שלך תחת לינוקס (שם ישב ה- home directory שלך)

אחת ל-swap ללינוקס (ההתקנה כבר תציע את זה) - קח משהו כמו פי 1.5 או פי 2 מגודל ה- שלך.

ואם אתה לא ממש הרפתקן, תתקין מחיצת FAT32 שתוכל להעביר בקלות חומר מלינוקס ל- בקלות (ניתן לעקוף את זה על ידי התקנת captive NTFS בלינוקס, אבל זה פחות מומלץ למתחילים)

(המהדרין היו מוסיפים מחיצה נפרדת ל-BOOT שיושבת בתחילת הדיסק, אבל אני הייתי מוותר).

לגבי שאר הגדלים של המחיצות - הכל תלוי בנטיות שלך, כמה אתה עובד על כל מערכת. עם 80 גיגה יש לך מספיק גמישות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה תוספות:

- אי אפשר לכתוב למחיצות NTFS מלינוקס* (אפשר לקרוא אותן), ואי אפשר לכתוב למחיצות EXT3 או RESIERFS מחלונות*. אם אתה רוצה מחיצה משותפת היא תצטרך להיות FAT/FAT32

- רוב הסיכויים שאין לך צורך במחיצת Boot (גם אם אתה מהמהדרין)

- כדאי שהתקנת תתבצע לפני התקנת , בגלל שחלונות דורסת את מנהל האתחול

* למען האמת אפשר, אבל התמיכה בזה עדיין לא 100%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא מה שכתבתי:

*אפשר* לכתוב NTFS מלינוקס בעזרת captive-NTFS. זה פרויקט די חדש (בן חודשים ספורים) שמאפשר לקחת את הדרייבר המקורי של (כן!) ולהטעין אותו תחת לינוקס. הפרויקט השתמש בקוד מפרויקט קוד-פתוח נוסף שנקרא react-OS המנסה לפתח מערחת הפעלה בקוד פתוח התואמת ל-.

יש אפילו דיבורים על תהליך boot בו הקרנל עולה עם הדריבר הרגיל ל-NTFS, משתמש בו כדי לטעון את NTFS.SYS ממחיצת ה- ואז ממפה מחדש את המחיצה לקריאה וכתיבה באמצעות captive-NTFS.

לגבי מחיצת boot:

היתרון במחיצה כזו היא האפשרות להתקין גרסאות לינוקס שלא יודעות להתמודד עם boot מעבר ל- 8G (יש עוד כאלה??)

יתרון נוסף הוא כשאתה רוצה להתקין את המחיצה הראשית שלך (root) תחת מערכת קבצים שלא נתמכת ב- boot loader שלך (אני מניח ש- JFS ו-XFS נכללות כאן).

כמו שאמרתי, יש סיבות לעשות את זה, אבל לרוב זה לא משנה. (פעם גם עשו את usr/ ו- var/ על מחיצות נפרדות, אבל זה ממש היסטורי).

ולמי שמגיע מ- ולא כל כך מבין, יש בלינוקס יכולת למפות את הדיסק לכמה מחיצות שרוצים. למערכת ההפעלה לא אכפת.

(בניגוד ל- windows) שמפעקש להתקין את כל הפרטים האישיים שלי (My Documents, Documents and setting וכו') על המחיצה הראשית של Windows ומחייב אותי לגבות הכל לפני שאני מפרמט לקראת התקנה נקייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא מה שכתבתי:

*אפשר* לכתוב NTFS מלינוקס בעזרת captive-NTFS. זה פרויקט די חדש (בן חודשים ספורים) שמאפשר לקחת את הדרייבר המקורי של (כן!) ולהטעין אותו תחת לינוקס. הפרויקט השתמש בקוד מפרויקט קוד-פתוח נוסף שנקרא react-OS המנסה לפתח מערחת הפעלה בקוד פתוח התואמת ל-.

יש אפילו דיבורים על תהליך boot בו הקרנל עולה עם הדריבר הרגיל ל-NTFS, משתמש בו כדי לטעון את NTFS.SYS ממחיצת ה- ואז ממפה מחדש את המחיצה לקריאה וכתיבה באמצעות captive-NTFS.

מעניין, לא ידעתי :)

אין אף אחד שעובד על דרייבר חופשי (כזה שאפשר לשלב בקרנל) ל-NTFS ?

כמו שאמרתי, יש סיבות לעשות את זה, אבל לרוב זה לא משנה. (פעם גם עשו את usr/ ו- var/ על מחיצות נפרדות, אבל זה ממש היסטורי).

גם היום יש סיבה לעשות את זה. למשל אם יש לי שרת web, אני אעדיף לתת ל-/var/www מחיצה נפרדת, ולתת מחיצה נפרדת ל-/var/log

אבל זה כבר סוטה מהנושא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים חשבתי על הדבר הבא:

Windows (NTFS) - 4GB

Documents/Programs (NTFS) - 10GB

Windows Games (NTFS) - 30GB

Downloads - 15GB

Linux- transfer (FAT32) - 2GB

Linux - 8GB

home dir - 10GB

swap - 1GB

(יש לי 512MB ראם)

:P

החסרון של NTFS זה שהיעילות שלו קטנה בכוננים יותר קטנים (כי אלו מחיצות)

ואני מתלבט האם עבור מחיצות מסוימות האם לשים אותן FAT32 או NTFS

משהו בסגנון הזה נראה לי יותר נוח לשימוש:

Windows System[NTFS] - 5GB

Linux System[linux filesystem] - 10GB

Everything else[FAT32] - 65GB

ולהפריד פשוט ע"י תיקיות את הכונן השלישי ל

Downloads, Games, Program Files, Documents, stuff

וכו וכו

אם ממש חובה מחיצה נפרדת ל swap אז אקצה 1 או 2 גיגה לזה מתוך ה 10 של מערכת הלינוקס.

נשמע הגיוני/שימושי/יעיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להפריד את ה-Swap לקובץ במחיצה הכללית של המערכת, אבל מאד לא מומלץ. אני גם לא בטוח שיש אפשרות כזו במהלך ההתקנה של RH/פדורה/מנדרייק

זה אומר שאתה צריך לפחות שתי מחיצות:

* מחיצת שורש /

* מחיצת Swap

אתה יכול להוסיף לזה מחיצת Home שבה ישמרו ההגדרות האישיות שלך, אבל זה לא חובה.

הערות נוספות:

* מחיצת Swap בגודל 1GB זה קצת מוגזם. הייתי הולך על מקסימום 500MB (וגם ככה רוב הסיכויים שלא תנצל את הכל)

* במחיצת ה-Home האישית שלי יש בערך 700MB. תנסה לחשוב אם אתה באמת צריך 10GB

* אני לא יודע אם הפרדה של Program Files מהמחיצה של תועיל במשהו (כי ממילא רוב התוכנות משתמשות ברג'יסטרי), אבל אני לא כל כך מבין בזה.

* קח בחשבון שפדורה (ו-RH) לא תומכת מיד לאחר התקנה במחיצות NTFS (אפשר לסדר את זה), אבל כן תומכת במחיצות FAT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בקשר ל program files

כי אם אני אעשה פורמט.. אין טעם להשאיר את התוכנות כי מילא צריך להתקין מההתחלה אותן.

אני אלך כנראה על משהו כזה:

Windows+Program Files: 10GB NTFS

Linux system: 8GB

home dir: 2GB

Games/Documents/Downloads/etc: 60GB FAT32

או שאולי כדאי לעשות את המחיצה השלישית NTFS ולעשות עוד מחיצה קטנה למעבר קבצים ב FAT32?

:-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בקשר ל program files

כי אם אני אעשה פורמט.. אין טעם להשאיר את התוכנות כי מילא צריך להתקין מההתחלה אותן.

אני אלך כנראה על משהו כזה:

Windows+Program Files: 10GB NTFS

Linux system: 8GB

home dir: 2GB

Games/Documents/Downloads/etc: 60GB FAT32

או שאולי כדאי לעשות את המחיצה השלישית NTFS ולעשות עוד מחיצה קטנה למעבר קבצים ב FAT32?

:-\

***שלא תחשוב בכלל*** לשים את המסמכים שלך על FAT32 !!!

המסמכים שאתה כותב חשובים פי 1000 מכל שטות שעשית לה Download. אני כולל כאן גם את ה- mail archive שלך. אני משתמש ב- Mozilla ו- Agent ולכן אין לי בעייה לשמור את הדואר שלי במחיצה נפרדת. אם אתה עובד עם Outlook Express זה אפשרי אך חותר מסובך.

לדעתי אין שום סיבה היום לעבוד עם FAT32. היא לא אמינה כמו NTFS והפרשי המהירות (אם בכלל) זניחים.

חוץ מזה, ממה אתה מפחד שיהיו לך יותר מדי מחיצות? יש סיבה לכל מחיצה, זו לא סתם הפרדה בשביל היופי.

אני מחלק את החומר שלי ל- 3 מחיצות:

חומר שיימחק בכל מקרה שאתקין מערכת הפעלה מחדש: - ווינדוס ואפליקציות יחד.

חומר שאינו שלי וניתן להוריד מחדש מהאינטרנט או מחיצה זמנית לפני צריבה ל- CD.

חומר פרטי שלי שכתבתי במו ידי - זו גם המחיצה שאקפיד לגבות בתכיפות מקסימלית.

בקיצור, לגבי מה שכתבת - אל תשים את החומר שלך יחד עם כל מיני download שטותיים שתמיד תוכל למצוא מחדש. כל כתיבה למחיצה מגדילה את הסיכוי שאם תהיה לך נפילת מתח בדיוק אז, תתרסק המחיצה.

לגבי לינוקס:

קיימות כמה מערכות קבצים מתחרות - ext3, ReiserFS, JFX, XFS ולכולן יתרונות וחסרונות. אני ממליץ לך עם ext3 בגלל שהיא הכי סטנדרטית (JFS, XFS לא כלולות בעל קרנל) ותואמת אחורה ל- ext2 המקורית. לכל ה- 4 שהזכרתי מנגנון journal כמו ל- NTFS ולכן כנראה כל ה- 4 בטוחות לשימוש. ל- ReiserFS יתרון במקרה שיש לך המוני רבצים קטנים מאד (פחות מגודל של סקטור בודד). XFS ו- JFS הגיעו מ- SGI ו- IBM (בהתאמה) וגם נחשבות לטובות, אבל אני לא יכול לנקוב בתכונה בולטת שמצדיקה להשתמש דוקא בהן (XFS שולבה בקרנל 2.4 רק בגרסא האחרונה - עד היום היא הגיעה כ- patch חיצוני).

לגבי swap תשים מחיצת swap כמו ילד טוב. זה כולה 1GB וחבל לבזבז על זה זמן ואנרגיה. אם תהיה יותר מומחה תוכל לשחק עם זה ולנסות להוריד אותה.

אם תקבל שגיאות מוזרות בהתקנה (מוזרות בשבילך בכוונה) איך תדע שזה לא כי התעקשת לעשות משהו לא סטנדרטי?

אני לא אומר שלא ניתן להסתדר בלי מחיצת swap, אני רק טוען שזה לא שווה את המאמץ.

לגבי הגודל של מחיצת ה- home - יתכן שאפילו הייתי מחלת אותה לשתיים - ל- home ולאפליקציות. הסיבה היא שבלינוקס ניתן בהחלק לקמפל אפליקציות והתקנה מחדש של מערכת ההפעלה לא מחייבת התקנת אפליקציות מחדש (יש לי עץ usr/local/ פרטי).

אני חוזר לנושא ה- boot:

אני עובד עכשיו על התקנה של Fedora Core1 for x86-64 על לוח K8V על דיסק SATA שזה לא סטנדרטי מספיק כרגע, ואוכל את עצמי שאין לי מחיצת boot. ה- boot loader שלי (GRUB) עושה בעיות מוזרות ואני לא בטוח שזה לא בגלל שמחיצת הלינוקס נמצאת מעבר לגבול 8GB הראשונים.

אם וכאשר אארגן את הדיסק שלי אני אעשה:

מחיצת boot/ (כנראה ext2 של לינוקס, אבל יכול להיות אולי אפילו VFAT)

מחיצת למערכת ההפעלה ואפליקציות (NTFS)

מחיצת NTFS לקבצים שלי

מחיצת NTFS ל- DOWNLOAD וג'נק זמני

מחיצה להעברת חומר בין ולינוקס (FAT32)

מחיצת לינוקס למערכת

מחיצת swap

מחיצת אפליקציות ללינוקס

מחיצה לקבצים שלי בלינוקס

הצמדתי את מחיצות ה- כדי להקטין את זמן ה- seek וכנ"ל לגבי , הרי לא אשתמש בשתיהן בו זמנית

כמו שאומרים - take it or leave it , אבל לכל דבר יש סיבה, ואת סיבותי הסברתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד כבר איזה 5 שנים עם אותם כוננים ישנים של קוונטום 10GB ולא היו לי אי פעם בעיות, בטוח שלא קריסות של מחיצות. (רק עכשיו אחד מההרדיסקים מתחיל להשמיע קולות של גסיסה). אז אני אשים את המסמכים שלי ביחד עם ההורדות וכו' כנראה.

אם היה אפשרי, הייתי יוצר מחיצה בטוחה של מסמכים שנתמכת לקריאה וכתיבה גם ע"י , העניין הוא שאתם אומרים שזה נסיוני ומסובך מדי (חפיף על הסיבוך, אבל על הסיכון בהשמדת מסמכים לא)..

windows/program files 10GB NTFS

main (games/dls/docs/etc) 58GB NTFS

temporary 1GB FAT32

linux system 8GB ext3

swap 1GB ext3

home/apps directory 2GB ext3

כמובן שאחרי שיהיה לי יותר נסיון עם וכו', אני אעשה שינויים בהתאם לצרכים בעתיד.

* עריכה: אני מקבל את ההרד דיסק בקרוב מאד (מחר מחרתיים). רציתי לדעת מה בדיוק עלי להכין מראש, אילו מחיצות כבר להפריד ואילו ההתקנה בעצמה עושה או שזה אופטינלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...