תוכנות גרפיקה- האם להעדיף מעבד חזק או כרטיס מסך חזק - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוכנות גרפיקה- האם להעדיף מעבד חזק או כרטיס מסך חזק

ori1

Recommended Posts

טוב, אני לא בטוח שכל מה שנאמר לעיל מאז הפוסט האחרון שלי ,

הוא נכון. כי זה לא כ"כ מסתדר, לא מהניסיון שלי ולא מכאן -

http://www.adobe.com/content/dam/Adobe/en/products/creativesuite/production/cs6/pdfs/adobe-hardware-performance-whitepaper.pdf

אם תקרא את כל המסמך אתה תבין שהם מדברים על WORKSTATIONS.

יותר מזה, הם לא אומרים לך מה לקנות, הם אומרים לך מה משפיע על מה ולמה - אין פה אינדיקציה לשימוש יומיומי של בעל מקצוע.

ולסיום, ה"יתרון" זה הכרטיס מסך בא רק בסדרות מקצועיות, דוגמאת QUADRO, בפועל אין טעם לקנות כזה כרטיס אלא אם כן אתה עובד ב DREAMWORKS או PIXAR, לא שווה את ההשקעה.

כמו שהזכרתי לפני, הסדר עדיפויות הוא:

1) RAM

16GB+, עדיפות לתזמון נמוך (מהירות פחות חשובה כאן כי המידע לרוב קטן מאוד אך משתנה בתדירות גבוהה).

2) מעבד

ריבוי ליבות משחק תפקיד גדול יותר מאשר מהירות, אם יש לך אופציה להשיג FX-8350 אז זה עדיף על מ I7 ה"פשוט".

3) דיסק קשיח

SSD בשביל המערכת והSUITE.

RAID5 בשביל התיק עבודות.

RAID0 בשביל הסקראטץ' דיסק.

4) כרטיס מסך

כל דבר בעל תמיכה ב OPENCL יתאים לך כל עוד זה עם זיכרון ייעודי (פרט חשוב ששכחתי לציין לפני).

אם אתה עושה RAY TRACING או עושה פעולות עם מפת צבעים של 10 סיביות לערוץ מאוד חשוב הזיכרון כי זה מאיץ במידה ניכרת את ממשק התוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kakadu,

לדעתי הפתרון הכי טוב לכיסו של פותח הדיון הוא לחזור לתגובות השפויות (הזולות והמשתלמות) שבעמוד הראשון.

פותח הדיון,

אני יודע שמעניינים אותך כרגע רק המעבד וכרטיס המסך, ושמתי לב שאינך עושה עבודה שיותר מדי תאמץ את המחשב, אבל אשתדל לעשות צ'ק ליסט מינימליסטי ובו מספר דרישות למקרה שתרצה להריץ תוכנות כדוגמת פרמייר בהמשך.

המעבד צריך להיות חזק, ולכן הייתי לוקח מעבד i7 או i5 עם OC. אני אישית לא אוהב את ההצעות של בגלל צריכת החשמל. אני מאמין שאת שאתה לא משלם ביום הקנייה אתה משלם בחשבון החשמל לאחר מכן.

זכרון - מינימום 8GB, אבל רצוי 16GB - וכדאי להשאיר סלוטים פנויים לשדרוג עתידי.

דיסקים קשיחים - ממש תלוי בתקציב. צריך לפחות דיסק קשיח אחד עם 7200RPM (תמיד אפשר להוסיף או עוד דיסקים לRAID בהמשך בתקווה שהמחירים ירדו עד אז).

כרטיס מסך - אך ורק אם אתה משתמש בהאצת חומרה, בתקציב שנותר הייתי לוקח כרטיס עם לפחות 1GB (תנאי הכרחי להאצת חומרה בפרמייר) ו-GTX 550TI זו בהחלט אופצייה מכובדת שתעזור בפרמייר הן בTimeline Rendering והן בExport.

אפשר גם להוסיף כרטיס מסך בהמשך ובינתיים לעבוד בSoftware Mode.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד צריך להיות חזק, ולכן הייתי לוקח מעבד i7 או i5 עם OC. אני אישית לא אוהב את ההצעות של בגלל צריכת החשמל. אני מאמין שאת שאתה לא משלם ביום הקנייה אתה משלם בחשבון החשמל לאחר מכן.

זאת כמובן הפרזה...

ההבדלים בחשבון החשמל לא יורגשו. במצב IDLE אין שום הבדל בצריכת החשמל, בעומס מלא ממילא הכרטיס הגרפי יצרוך יותר והמעבד יהיה שחקן פחות משמעותי. רק בעומסים של 100% מעבד על כל הליבות יהיה הבדל של 20-30W שיסתכם לכלום בחשבון הכולל אם ניקח בחשבון גם את משך הזמן.

צריכת הספק במעבד משמעותית רק עבור חוות שרתים מרובי כאשר כולם כל הזמן על 100% או קרוב לזה. לשימושים ביתיים צריכת הספק מקסימלית במאמץ לא צריכה להיות שיקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן הפרזה, אבל באופן תיאורטי שבו תנוצל כל ב100%, זה יוצא 48W יותר (77W אצל 3770 מול 125W אצל FX-8320).

בשלב זה, אנחנו לא יודעים כמה אינטנסיבי השימוש יהיה.

בכל מקרה, מבחינתי כל W זה משנה, ואני מעדיף לשלם יותר על אותם ביצועים במעטפת חסכונית יותר, אבל זה כבר סובייקטיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בהמשך לבקשתו של Kakadu להיות יותר מוחשיים, להלן הצעתי למפרט שישמש את פותח הדיון אם הוא מעוניין במחשב מבוסס אינטל.

המפרט שכאן הוזכר עוד בעמוד הראשון (רק ללא מחירים). הוא נותן את האפשרות של עבודה עם תוכנות אינטנסיביות כדוגמת פרמייר ביחד עם האצת חומרה, וזאת חרף העובדה שנכון לרגע זה אין עבודה עם תוכנה זו כלל, והשימוש הוא כרגע לא כבד.

בהערות מוצעות חלופות לרכיבים במפרט זה בהתאם לאילוצי פותח הדיון.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il .

מעבד:

Intel Ivy Bridge Core i7 3770 Socket 1155 8MB 3.4Ghz Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1481

כרטיס מסך:

Gigabyte GeForce GTX 550 Ti Overclock

כמות: 1 - מחיר: ₪654

סה"כ: ₪2135

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 2093 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/rnd4cl3u

הערות:

1. אם אין כוונה להשתמש בהאצת חומרה או אם העריכה תהיה קלה (תחביב) ולא מקצועית-לימודים/עבודה, אזי אין צורך בכרטיס מסך ייעודי ואפשר להסתפק בכרטיס המסך המובנה ואפילו לעבוד בSoftware mode.

2. אפשר להחליף את כרטיס המסך ב-GTX 650 החדש והחסכוני יותר בחשמל תמורת 622 שקל.

עם זאת, ב-550TI יש לך יותר memory bandwidth. בנוסף, למרות כמות הcuda cores הנמוכה יחסית, הכרטיס מגיע עם טכנולוגיית fermi שבה יש שעון נפרד וגבוה שספציפית משמש למשימות האלו.

3. ניתן גם להחליף את המעבד ל3570K ולבצע . מחיר: 1140 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...