מאוכזבי הליכוד/נתניהו - למי תצביעו עכשיו בעקבות ההתקפלות בעמוד ענן? - עמוד 16 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מאוכזבי הליכוד/נתניהו - למי תצביעו עכשיו בעקבות ההתקפלות בעמוד ענן?

Judas Iscariot

למי תצביע?  

1150 הצבעות

1. 1. למי תצביע?

• נשאר עם הליכוד-ביתנו
    • הבית היהודי
    • עוצמה לישראל (מיכאל בן ארי ושות')
    • עם שלם
    • ש"ס
    • יש עתיד
    • קדימה
      0
    • העבודה
    • מרצ
    • המפלגות הערביות
      0
    • מפלגה "קטנה"(עלה ירוק, הירוקים, מגמה ירוקה, אור, לב ועוד ועוד)

Recommended Posts

• תגובות 436
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני דווקא לא מצפה ממנו לדעת את התשובה. בכל מקרה, אני לא מצפה ממנו לכלום כי אין לי מושג מה האג'נדה שלו. האם הוא דיבר אי פעם

על כוונתו להוריד את מחיר הלחם או מחירם של מוצרי הצריכה הבסיסיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא אתה כותב כל כך הרבה שקשה להגיב לכל חלק. בפועל מה שנגרם בהפרטה בארת היא במקרה הטוב חתיכה בהוצאות (בד"כ ע"י פיטור עובדים) ואח"כ הלקוחות שבויים של החברה. זה מה שקרה בדואר , זה מה שקרה ברכבת הקלה (שרלוונטית לדיון כי היא פשוט החליפה את אגד -> שירות חצי ציבורי) וכל הנראה זה מה שיקרה ברכבת.

נכון. כי בשירות ממשלתי יש עובדים מיותרים... שאנחנו משלמים להם כסף. בסניף הדואר שלי השירות מחורבן. אלא מה, הוא היה מחורבן גם קודם. אז מה השתנה? שעכשיו, לפחות אני לא צריך לשלם לאנשים האלו את המשכורת.

אבל שוב, אתה מדבר כאן על מונופולים. למונופול, בין אם בבעלות המדינה ובין אם בבעלות פרטית, אין שום אינטרס לשפר את השירות או להוזיל מחירים. כך שעדיין יש למדינה ולאזרחיה יתרון בהפרטת מונופול - לא משלמים כסף לעובדים מיותרים - אבל תחרות לא תצא מזה. ובלי תחרות, אין אינטרס לשיפור השירות או הורדת מחירים. אבל זו לא אשמת ההפרטה, זו אשמת המונופול. אם עברת ליד חתול שחור והיית כל כך עסוק בלירוק הצידה כדי לבטל את המזל הרע שלא שמת לב ונתקעת בעמוד, זו לא אשמת החתול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שלא זרקו?

או אולי לא רצו שתהיה שביתה (כי בזמן שביתה ממילא לא מרוויחים ואם היא תהיה מספיק ארוכה, הלקוחות ימצאו כבר פתרונות אחרים ויתכן שלא יחזרו אחריה) ויכלו להמשיך לשלם להם כי ממילא זה מונופול ואין ממש תחרות עם שירות אחר אז אפשר להמשיך לגבות מחירים גבוהים ולממן עובדים מיותרים?

מאחר שאני לא יודע מה קרה בדטאר, האם היו פיטורים וקיצצו בשכר או שלא, אני לא יודע מה האפשרות הנכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון. כי בשירות ממשלתי יש עובדים מיותרים... שאנחנו משלמים להם כסף. בסניף הדואר שלי השירות מחורבן. אלא מה, הוא היה מחורבן גם קודם. אז מה השתנה? שעכשיו, לפחות אני לא צריך לשלם לאנשים האלו את המשכורת.

מה שהשתנה הוא שבמקום שהכסף הזה ילך לעובד הוא הולך למנכ"ל. השירות נשאר אותו שירות גרוע (ומתדרדר) ויש לך עוד בן אדם מובטל. אני לא חושב שצריך להעסיק אנשים מיותרים אבל זה עדיף בהרבה על הוספת 0 לחבון הבנק של המנכ"ל בלי לשפר את השירות.

אבל שוב, אתה מדבר כאן על מונופולים. למונופול, בין אם בבעלות המדינה ובין אם בבעלות פרטית, אין שום אינטרס לשפר את השירות או להוזיל מחירים. כך שעדיין יש למדינה ולאזרחיה יתרון בהפרטת מונופול - לא משלמים כסף לעובדים מיותרים - אבל תחרות לא תצא מזה. ובלי תחרות, אין אינטרס לשיפור השירות או הורדת מחירים. אבל זו לא אשמת ההפרטה, זו אשמת המונופול. אם עברת ליד חתול שחור והיית כל כך עסוק בלירוק הצידה כדי לבטל את המזל הרע שלא שמת לב ונתקעת בעמוד, זו לא אשמת החתול.

וכשיש שניים אז מתבכיינים על דואופול, שלושה על טריאופול וכן הלאה. המציאות בארץ היא שהשוק קטן מדי בשביל תחרות אמיתית, הכסף ריכוזי מדי כך שגם אם יש אפשרות אין רצון ובסוף הכל מסתכם במחירים יקרים דרסטית מאשר בתקופת "הבזבזנות הממשלתית".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אני מזכיר שסטינו מהנושא, אבל בקשר לזה שהשוק קטן זה פשוט לא נכון, הרגולציה בארץ פשוט כובלת מידי וחונקת כל תחרות. אי אתן דוגמה, חבר מנהלל סיפר שהם סגרו לפני כמה שנים רפת של מעל 250 חולבות בגלל הנחיות חדשות וחוקים חדשים לטיפול בבקר, זה אולי נשמע טוב בהתחלה אבל אז אתה צריך להבין שיש רפתות בהתאחדו כדי לא להיסגר ומה שקורה שבמקום משק שהיה בו פוטנציאל לתחרות כי אם מישהו מוכר יקר אז פשוט יהיו המון שימכרו ביותר זול יצרת מצב שבסוף הרפתות הבודדות שישארו יבינו שהן מונופול ויתחילו להעלות מחירים רק בגלל שהן יכולות. זה אולי נשמע רחוק אבל אם המדינה לא תתמוך בעסקים קטנים אז המצב של כולנו יורע. אמרו את זה שאין מקום לשחקן נוסף בשוק התקשורת. נו, אז יש? אם המדינה לא הייתה חונקת כל ניצן של תחרות ברגולציה היה הרבה יותר טוב, אפילו בתחום הבניה או כל תחום אחר שתוכל לחשוב עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמא של הסלולר שהבאת היא דוגמא ניצחת לזה שכדי לשבור מונופול בארץ נחוצה התערבות הרגולטור. אגב, את מהפכת הסלולר נצטרך לבחון עוד 5-6 שנים ולא עכשיו כשחרב הערבויות מונפת מעל החברות החדשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...