FX-8350 האם יש כבר מבחנים מול 3770 - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

FX-8350 האם יש כבר מבחנים מול 3770

חחgitech

Recommended Posts

אני לא גיימר.

כל הכבוד על ההישגים שלך אבל הם לא יכולים לשמש להוכחת שום דבר בעניין הדיון הזה.

כדי להוכיח משהו יש צורך במידע כמותי והשוואתי, הניסיון האישי שלך לא מספיק לזה (הוא מספיק לך לקבוע העדפות וזה בסדר).

הנה משהו בכיוון...

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=523877

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש כבר ביקורות- המעבד עומד בכבוד מול I5-3750K שעולה בכ18% יותר מימנו- כנ"ל גם לגבי 3770.

http://www.overclock.net/t/1318860/various-amd-piledriver-fx-series-cpu-reviews#post_18425176

http://www.cowcotland.com/articles/1199-12/index.html

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd_fx8350_vishera&num=1

לחשוב שהמעבד עולה רק 195$ ואפילו לא דורש החלפת לוח- לא מבין מה יש לחפש באינטל היקרנים עם מיליון דגמים של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדלים בצריכת ההספק של המעבדים עצומים.

אמנם ההשפעה על חשבון החשמל החודשי בשימוש קל מינורית מאוד ברמה של פחות מעשרה שקלים לחודש, אך ההשפעה על רמת הרעש ופליטת החום לתוך החדר דרמטית הרבה יותר.

בתור מי שחשוב לו שהמחשב יהיה חרישי, עם כל אהדתי ל-, הדבר הזה לא נכנס אלי הביתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עובדות:

- ב-IDLE אין הבדל בצריכת החשמל

- מחשב דסקטופ נמצא 90% ויותר מהזמן במצב IDLE (אם לא מכבים אותו)

- ההפרש בצריכת החשמל בעומס מלא הוא פחות מנורה אחת דולקת

- 20W הספק בחודש מלא 24/7 עולים בסביבות 20 ש"ח....

- רעש הוא עניין לקירור ולא למעבד עצמו, יש פתרונות קירור מעולים וחרישיים גם למעבדים של 125W ויותר, עוד מימי הפנטיום 4.

TOM בדק את צריכת החשמל בזמן שעשה את כל המבחנים שלו ברצף (זה לא מצב של IDLE) ותוצאותיו הם הבדל של 50W לעומת ה-3770. לאינטלים פרופיל הספק טוב יותר אבל זה לא "הבדל עצום".

העם כל אהדתי ל-, הדבר הזה לא נכנס אלי הביתה.

אולי לא שמת לב, אבל אמרת עכשיו דבר והיפוכו. בן אדם לא אומר "הדבר הזה לא נכנס אלי הביתה" על משהו שהוא אוהד...

-----

סה"כ המעבד הזה, אחרי שיצאו כמה סקירות, הוא שיפור יפה לעומת הבולדוזר, כוח העיבוד הכולל שלו (כל הליבות על 100%) גבוה מכל i5 וקרוב מאד בסטוק ל3770, וכל זה במחיר של פחות מ$200. הפעם הולכים על VALUE ונראה שיש להם משפחת טובה מאד שנותנת מענה מצויין לכל הצרכים של מיחשוב ביתי. אני מקווה שהמחירים בארץ יהיו זולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עובדות:

- ב-IDLE אין הבדל בצריכת החשמל. נכון, אבל אף אחד לא יושב ליד המחשב ובוהה בו כשהוא לא עושה כלום.

- מחשב דסקטופ נמצא 90% ויותר מהזמן במצב IDLE (אם לא מכבים אותו). ראה הערה למעלה.

- ההפרש בצריכת החשמל בעומס מלא הוא פחות מנורה אחת דולקת. לא הרבה פחות. די קרוב לנורת להט של 100 וואט.

לשם הספורט, בצע ניסוי: שוב במשך רבע שעה במרחק 30 ס"מ מנורת להט של 100 וואט. אני מבטיח לך שמדובר בתענוג מפוקפק מאוד.

- 20W הספק בחודש מלא 24/7 עולים בסביבות 20 ש"ח.... אפילו פחות, אבל לא כבר אמרתי שזה זניח. למרות ש-20 ש"ח לחודש זה כבר לא כל כך זניח.

- רעש הוא עניין לקירור ולא למעבד עצמו, יש פתרונות קירור מעולים וחרישיים גם למעבדים של 125W ויותר, עוד מימי הפנטיום 4.

לא בדיוק. זה כמו לומר שבטיחות בנסיעה ברכב היא עניין לייצרני כלי הרכב בלבד, ולא לאדם הנוהג ברכב. גם אם החלטתי להכנס בקיר ב-250 קמ"ש, הרכב צריך לשמור עלי. זה לא עובד כך.

בימי הפנטיום 4 הקירורים לא היו חרישיים כל כך ורובם לא היו חרישיים כלל וכלל. מעבר לכך, אם אתה חייב להשקיע בקירור יקר במיוחד כדי שלא תשב ליד טרקטור - זה גם שיקול שצריך לקחת בחשבון. הפינוי של החום מהמעבד עצמו אינו מספיק. צריך גם לפנותו מהמארז. איך שלא תסתכל על זה צריך לדחוף כמות גדולה משמעותית של אוויר כדי לקרר את המארז, וכך או כך מדובר בכמות רעש גבוהה יותר - יהיה הקירור טוב ככל שיהיה.

יש גם לקחת בחשבון שהדרישות מהספק גבוהות יותר בהתאם.

TOM בדק את צריכת החשמל בזמן שעשה את כל המבחנים שלו ברצף (זה לא מצב של IDLE) ותוצאותיו הם הבדל של 50W לעומת ה-3770. לאינטלים פרופיל הספק טוב יותר אבל זה לא "הבדל עצום".

אולי לא שמת לב, אבל אמרת עכשיו דבר והיפוכו. בן אדם לא אומר "הדבר הזה לא נכנס אלי הביתה" על משהו שהוא אוהד...

בטח שכן. גם אם היו לי בבית בעבר לא מעט מעבדי , וגם יש לי כרגע כרטיס מסך של , לא מונע ממני לומר שהמוצר הנוכחי שלהם די מחורבן לצרכים שלי.

-----

סה"כ המעבד הזה, אחרי שיצאו כמה סקירות, הוא שיפור יפה לעומת הבולדוזר, כוח העיבוד הכולל שלו (כל הליבות על 100%) גבוה מכל i5 וקרוב מאד בסטוק ל3770, וכל זה במחיר של פחות מ$200. הפעם הולכים על VALUE ונראה שיש להם משפחת מעבדים טובה מאד שנותנת מענה מצויין לכל הצרכים של מיחשוב ביתי. אני מקווה שהמחירים בארץ יהיו זולים.

הם לא בדיוק החליטו שום דבר. המוצר שלהם לא מזהיר, והם צריכים לחתוך באגרסיביות במחיר כדי למכור משהו. אם תשים לב, מצבה של בקנטים ולא בכדי. אם היא תמשיך בתמחור מעבדים בינוניים מאוד בזול, מעבדים שהם יקרים יותר לייצור מאשר המקבילים של - בסופו של דבר החברה תפשוט רגל - והיא לא רחוקה משם כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ה8350 בינוני אז גם ה-2600K 2700K 3770K גם הם בינוניים כי הוא מציג כוח עיבוד כולל דומה להם וגבוה יותר מכל i5.

כאשר ישבת וכתבת את התגובה הזאת, וגם כאשר קפצת לאינטרנט, עבדת על מסמך, כתבת תכנית מחשב וכו' רוב הסיכויים שהמחשב היה במצב IDLE במשך כל הזמן הזה כי אלה פעולות שלא מגרדות את מה שהמעבדים האלה מסוגלים לבצע. פלח הזמן שבו המעבד על 100% זעום ביחס לשאר הפעילויות שעושים במחשב ולכן סוגיית הצריכה שולית כשמדובר במעבד דסקטופ.

למעבדי שציינתי, יש יתרון בפרופיל צריכת ההספק במאמץ, אבל ההיתפסות לעניין צריכת ההספק צדקנית ומסיטה את הדיון מיכולות המעבד ומביצועיו הכלליים אל צריכת ההספק כאילו זה הקריטריון היחיד.

צריכת ההספק חשובה מאד כאשר מדובר בשרתים שעובדים קרוב ל100% רוב הזמן אבל לא לדסקטופ שרוב הזמן על פרופיל נמוך עם פיקים לזמן קצר של צריכת הספק גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לחלוטין ב-IDLE.

להלן גרף של עבודה די שגרתית שלי ב-5 דקות אחרונות, סתם גלישה וקריאת מיילים וכמה מסמכים. בנוסף, לא כל היום אני יושב וקורא מסמכים. לפעמים אני עורך קצת תמונות בפוטושופ, משחק מעט, עובד ומקמפל איזה פרוייקט. ברקע יכולה לרוץ תוכנת הורדות שגם היא לפעמים מפעילה מנגנון תיקון שגיאות ואיחוי די כבד.

קשה לי להסכים עם הקביעה שלך שה-8350 מציג ביצועים דומים ל-3770K, הייתי מוכן להתפשר על השוואה מול 3570K.

3570K דומה מאוד במחיר (10 דולר הפרש לטובת ה- אצל הביצה החדשה) ודומה בביצועים. בסה"כ קנייה של האינטל מאפשר לי להסתפק בספק כח צנום יותר וקירור צנוע יותר.

בשורה התחתונה, במבט כולל למשתמש הסטנדרטי הפתרון של אינטל נותן מענה מאוזן וטוב יותר לטעמי.

בשימושים מקצועיים מאוד ספציפיים בהם כל היום התחנה עובדת קשה ומריצה אפליקציות Multi Threaded שמראות יתרון מובהק ל-, בהחלט יש מקום. לציבור המשתמשים הכללי פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר שקניתי 3770K

מצטער שלא קניתי 1100 פנום 2 .

זה בגלל שפות עיבוד שנותנים לי איכות עיבוד עם 3DNOW +

שבמעבד 8350 כבר לא קיים .( היום המעבדים עם מהירות ,לא איכות ,לא חוכמה לעבד עם שפות עיבוד חלשות )

המקודדים עובדים טוב יותר ואופציות רבות יותר עם 3DNOW

ודיוק רב יותר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחר שקניתי 3770K מצטער שלא קניתי 1100 פנום 2 .

שניהם חזקים אבל ה-3770 חזק יותר מ-1100T

זה בגלל שפות עיבוד שנותנים לי איכות עיבוד עם 3DNOW +

3DNOW ישנה בת 10 שנים בערך, היא היתה טובה לשעתה אבל לא מתאימה להיום והיא הוחלפה בטכנולוגיות אחרות (למשל SSE 2, 3, 4) והוראות חומרה משוכללות יותר.

המקודדים עובדים טוב יותר ואופציות רבות יותר עם 3DNOW ודיוק רב יותר .

זה לחלוטין לא נכון. אתה צריך להתעדכן קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניהם חזקים אבל ה-3770 חזק יותר מ-1100T

לא מדובר בחוזק אלה בפקודות עיבוד במעבד שנותן לי תמונה איכותית יותר מ-3770

המחשב שלי 3770 בן יומיים וכבר רוצה למכור אותו

ולקנות 1100

3DNOW ישנה בת 10 שנים בערך, היא היתה טובה לשעתה אבל לא מתאימה להיום והיא הוחלפה בטכנולוגיות אחרות (למשל SSE 2, 3, 4) והוראות חומרה משוכללות יותר.

ממש לא

זה שהיא 10 שנים עדיין הפקודות שציינת לא מתקרבות ל- 3DNOW

לצערי כל הפקודות שמוציאים רק לא לתת למעבד לחשוב ולקחת כח עיבוד

כדי להצליח במבדקים

זה לחלוטין לא נכון. אתה צריך להתעדכן קצת.

שוב לא נכון

אתה לא יודע במה אני משמש ואיך בודק

,איזה מקודים משתמש ולמה .

לפני שאתה כותב תבדוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה אתה מתלונן.

כל השיחה הזאת אתה באמת לא מבין

אינטל מביאה מהירות על חשבון איכות .

ו- מצטרפת למירוץ על חשבון איכות

וכתבתי 1100 ולא 1090

וגם אני צריך מעל 4GHZ ,כי זה לא מספיק עבורי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין למה אתה מתלונן אבל לא מבין למה אתה פשוט לא קונה 1090T.

אם אתה עד כדי כך זקוק לכוח עיבוד אתה יכול ללכת עם מערכת אופטרון מבוססת מעבד 12 ליבות על ארכיטקטורת הPII.

האופציות שלך הן כאלה - להישאר עם ה3770 ולקבל מהירות או ללכת על פנום ולקבל איכות.

זו התלבטות דומה בין רכב מנהלים מפנק למכונית עם מנוע אימתני , צריך להחליט מה יותר חשוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין למה אתה מתלונן אבל לא מבין למה אתה פשוט לא קונה 1090T.

אם אתה עד כדי כך זקוק לכוח עיבוד אתה יכול ללכת עם מערכת אופטרון מבוססת מעבד 12 ליבות על ארכיטקטורת הPII.

האופציות שלך הן כאלה - להישאר עם ה3770 ולקבל מהירות או ללכת על פנום ולקבל איכות.

זו התלבטות דומה בין רכב מנהלים מפנק למכונית עם מנוע אימתני , צריך להחליט מה יותר חשוב

איזה אופטרון ? קישור למעבד ?

את ה- 3770 אני ימכור ,לא שווה עבורי ,לצערי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

wtf?

על מה אתם מדברים?

אין שום (!) פעולה ש1100T עושה מהר יותר מ3770

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...