מס' שאלות על סוגי q protector ו-UPS - עמוד 3 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מס' שאלות על סוגי q protector ו-UPS

deluxe

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בעיקר RFI. בנוסף אספקת המתח בחדר לא משהו. יש מזגן והרבה מכשירים חשמליים ומדי פעם ניתן לראות החלשות של המנורות בחדר כך שאני משער שיש בעיה במתח. מאז השיפוץ שהבית עבר המגבר כבר עבר תיקון אחד וכרגע הוא מראה ניצני בעיולת כך שאני חושש שאספקת החשמל היא הבעייתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגבר עצמו אמור להיות יכול לסנן RFI מקו המתח. האם ה RFI מגיע משם ? תבדוק דבר כזה : תחבר אליו MP4 (שעובד מסוללה ולכן לא משופע מ RFI דרך החשמל) וכשהחלק היחיד במערכת שמחובר לחשמל או לאדמה זה המגבר (תנתק ממנו כניסות אחרות), תראה אם יש הפרעה

יכול להיות שיש בעיות אדמה - תוודא שכל האדמות מחוברות טוב וכו', אין משהוא שמחובר אם תקע גרמני (שבו האדמה לא מתחברת לשקע ישראלי)

ההיחלשות של האור כשמדליקים את המזגן היא בגלל התנגדות גבוהה של החיבור הראשי של הבית - זה יכולה להיות תקלה - האם כל הברגים בלוח החשמל מהודקים ? חיבורים אחרים בקופסאות בחדר ? - או שהמזגן מחובר למערכת החשמל של החדר מה שמאוד לא מומלץ - למזגן אמור להיות מפסק משלו בלוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המזגן מחובר למערכת החשמל של החדר. אני יודע שזה לא אמור להיות כך אבל החשמלאי הדפוק שעשה את השיפוץ התעלם מההנחיה לשקע כח למזגן ופשוט חיבר אותו כרגיל. מייצב מתח יעזור במצב כזה או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המייצב מתח (AVR) שמיועד להגנה על מכשירי חשמל ממתח גבוה / נמוך בנוי כך :

יש מעגל שמודד את המתח בכניסה

אם המתח נניח בין 220V ו 250V הוא עובר כמו שהוא

אם המתח בין 250V ו 284V הוא מקבל הורדה בערך X0.9 כך שמתח בין 250-280V הופך למתח בין 220-250V בהתאמה

אם המתח בין 190V ו 220V הוא מקבל העלאה בערך X1.15 כך שמתח בין 190-220V הופך למתח בין 220-250V בהתאמה

אם המתח קטן מ 190 או גדול מ 280 הוא מנותק לגמרי

כלומר המייצב מאפשר להמשיך לעבוד על מתחים בין 190-280V ובתנאים האלה עדיין נותן מתח תקין בין 220-250V ביציאה. אם המתח בכניסה רחוק יותר ממה שהוא יכול לייצב הוא אמור לנתק אותו לגמרי (ואמור, כי למשל AVR2000 של אדוויס לא עושה את זה)

כל ה EMI וכו' הם מתחים קטנים מאוד - ה EMI לא משנה (בצורה שהמייצב ישים לב לזה) את המתח בכניסה כך שהמייצב לא יעשה איתם כלום בכלל. ואם הוא כן במצב של הורדת / העלאת מתח אז הוא דיי יעביר את ההפרעות כמו שהן (כפול 0.9 או 1.15 ביחד אם המתח - מה שלא עושה הבדל)

יש מייצבים מהסוג הישן שיש בהם שנאי וקבלים ענקיים (שימש בעבר - שנות ה 70-80 למחשבים גדולים). יכול להיות שיש עדיין משהוא כזה ויכול להיות שלא, אבל גם אם אין לא אמורה להיות בעיה לבנות כזה. מה שכן, אני בכלל לא בטוח שהוא מטפל ב EMI - רוב המטרה שלו היא החלקה של קפיצות מתח. כך שאני לא בטוח שהכיוון הזה יתן משהוא

יש כאן קטע נוסף והוא האם המזגן הוא אינוורטר או לא

מזגן אינוורטר : מייצר EMI קבוע מהאינוורטר (אני מניח שיישמע כמו צליל בתדר לא קבוע שתלוי במצב של האינוורטר). לא מגן ברקים, לא AVR ולא UPS interactive לא יעשו אם זה כלום. יש מייצבי מתח מהדור הישן (שנאי ענקי....) שאוליי יצליחו לעשות אם זה משהוא, ואוליי לא - ולך תמצא כזה בכלל (למרות שאני בטוח שניתן לבנות)

מזגן לא אינוורטר : בגדול המקס' שהוא מייצר זה קליק בהדלקה ובכיבוי של המנועים, לא נראה לי שהוא ייצר משהוא קבוע כל הזמן שהוא עובד. גם כאן, מגינים שונים לא ממש יסננו את זה אלא רק UPS online

כשהמזגן מחובר על קו החשמל של החדר יש כמה בעיות :

הקו של החדר הוא חוטים דקים - בבתים חדשים יותר 2.5mm^2, בישנים 1.5mm^2. מזגן יגרום לשקיעת מתח בקו כשהוא נדלק - אז שיהיה על קו משלו

מזגן על חוטים של 1.5 זה מקום נוסף לבעיות - קודם כל על 1.5 ניתן להעמיס כ 10A לפניי שהחוטים מתחילים להתחמם. יש מזגנים שלוקחים מעל זה. וזה לפניי שהוספנו כמה A מדברים אחרים שעומדים בחדר - מחשב וכו

המאמת בלוח החשמל מגביל את ההספק המקס' של מזגן שניתן לחבר. אם המזגן לוקח יותר מזה, הוא יקפיץ את המאמת (במיוחד אם דברים אחרים לוקחים זרם בחדר). אם המאמת חלש מידי יש מצב שהחשמלאי החליף את המאמת. אבל אם שמו מאמת גדול מידי הוא לא מגן על החוטים - המטרה שלו היא להיות מותאם לחוטים כך שכשהזרם גדול מידי בשבילהם הוא קופץ

אם המאמת קופץ, נשאר בחדר המזגן ודברים אחרים - בלי 240V מבחוץ, אבל כן מחוברים ביניהם. ברגע הניתוק אם המזגן עבד הוא מייצר מכת מתח גבוה (נחשול מתח), ועכשו המכה הזאת מגיעה לדברים אחרים דרך המערכת של החדר ויכולה לדפוק דברים כמו כל מכת מתח גבוה אחרת

פתרון לדברים כאלה הוא לחבר את המזגן כמו שצריך ולא מגינים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים ב100% לגבי המזגן אבל זה המצב כרגע. המגן הוא בונוס כדי לשמור על מערכת שעולה פי 40 ממנו. השאלה האם הוא יועיל

א. לשמור על מתח קבוע יחסית.

ב. להגן ולנתק במקרה הצורך של נחשולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתח בחשמל הוא 240V. תקלה שתשנה את העובדה הזאת היא חיבור ניוטראל דפוק - בבית שלך (ורק אם יש לך 3 פאזות), או בחיבור ניוטראל ראשי מחוץ לבית. זה לא משהוא שהמזגן/מכשירי חשמל אחרים יכולים "לפעמים" לשנות (אלא אם המזגן נתן את הדחיפה האחרונה לחיבור ניוטראל שגם ככה היה דפוק, ובכל מקרה היה הולך להתנתק)

מגן אם מתח גבוה/נמוך או AVR (כזה שגם מנתק אם צריך) נותנים את מה שאפשר נגד המקרה הזה. חוץ מהם המקס' שאתה יכול לעשות זה לבדוק ויזואלית בלוח חשמל שלך ובכל קופסה אם הניוטראל מחובר טוב כדיי שלפחות בתוך הבית שלך לא יקרו מצבים של ניוטראל מנותק (זה רלוונטי רק למערכת של 3 פאזות). כמובן שבכל מקרה רצוי לבדוק שכל החוטים מחוברים טוב, לא משנה כמה פאזות ולא רק הניוטראל, כדיי למנוע מראש אפשרות של חיבור דפוק שמתחמם איפה שהוא

נפילות מתח יכולות לקרות בגלל עומסים בתוך בהבית - ובכלל זה המזגן - תעיף אותו מהקו של החדר בתור התחלה, או דברים מבחוץ שבכל מקרה לא תלויים בך. מגן שיש לו השהיה נותן את ההגנה שצריך מנפילות וחזרות מתח

ברקים/נחשולי מתח - ההגנה של כל המגינים האלה מוגבלת - מכה עד גובה מסויים (ודיי קטן) הם יספגו, כל מה שמעל זה יעבור ויגיע לאן שיגיע. ניתן לקוות שהמערכת מכילה שנאי ולא ספק ממותג, מה שאומר פגיעות נמוכה יותר, וניתן ורצוי להעיף מהמעגל את מה שיכול לגרום לנחשולי מתח - מזגן

כמגן ה VDPS אמור לתת את שלו. אתה רוצה יותר מזה תעיף את המזגן - לא כזה מסובך אגב לעשות לבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...