** פריסת ה-"קילומטר האחרון" - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** פריסת ה-"קילומטר האחרון"

Cheif

Recommended Posts

מישהו כבר התקשר לבזק בכדי להוציא מחיר שימור לקוחות ל3mbps ?

שווה להוסיף 30 שקל ולרדת ל50/3? גם ככה 014 לא מספקים לי יותר מ50 מגה בפועל. בבדיקת מהירות אני מקבל 75~mbps , בsteam אני לרוב מקבל לרוב 5MB/s שזה 40mbps . בtorrent אני חושב שאני מקבל יותר אבל לרוב לא עובר את ה6MB/s שזה 50mbps .

זה לא כזה נורא אבל אני לא מוריד דברים 24/7 ואם ב20 מגה לקח לי 10 דקות להוריד משהו אז למה עכשיו שיש לי 75 זה גם לוקח לי 5 דקות. כנראה שמהירות מעל 30~ מגה זה אשליה. בגלל זה אין לי ממש בעיה לרדת במהירות . גם ככה גם 30 מגה מספיק לי מעל הראש. זה יפה שהם נותנים לנו של גיגה בקרוב . אולי אז ה"100" מגה באמת יעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם ככה 014 לא מספקים לי יותר מ50 מגה בפועל. בבדיקת מהירות אני מקבל 75~mbps

אתה במנוי 100 מגה ומקבל רק 75? נשמע כאילו פשוט יש לך ראוטר עם חיבור 100mbit בלבד.

בשביל לנצל את כל ה-100mbit אתה חייב ראוטר עם חיבור 1gbit. לחלופין תנסה לחבר את המודם ישירות למחשב ותראה איך אתה מקבל את המהירות המקסימלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיבור 100 מגה של זה כעקרון מינימום 60 מגה כאשר מהירות החיבור תלויה במרחק ל-MSAG.

אני לדוגמה יכולה לקבל מקסימום 65 מגה (לפי ה-D-Link 6740) כך שהמהירות המקסימלית המעשית עבורי היא 50 מגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה במנוי 100 מגה ומקבל רק 75? נשמע כאילו פשוט יש לך ראוטר עם חיבור 100mbit בלבד.

בשביל לנצל את כל ה-100mbit אתה חייב ראוטר עם חיבור 1gbit. לחלופין תנסה לחבר את המודם ישירות למחשב ותראה איך אתה מקבל את המהירות המקסימלית.

בחיבור 100 מהראוטר מקבלים כמעט את כל ה-100 מגה, לפחות מעל 90 וקרוב ל-100

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל חיבור של 100Mbps אין צורך בנתב שתומך ב-1G. הבעיה שלו נובעת מכך שרכישת חיבור של 100M מבזק לא מבטיחה את המהירות הזו. באותיות הקטנות כתוב שמובטח 60M וכל מה שמעבר לכך הוא BEST EFFORT שתלוי במרחק של המנוי מהארון, מצב כבלי הנחושת בסביבה שלו וכיוב'. רק בכבלים 100M זה 100M.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחיבור 100 מהראוטר מקבלים כמעט את כל ה-100 מגה, לפחות מעל 90 וקרוב ל-100

לא נכון.

גם מהניסיון האישי שלי וגם מהודעות של אנשים נוספים בפורום זה יותר באיזור ה-70.

בשביל חיבור של 100Mbps אין צורך בנתב שתומך ב-1G.

כן יש צורך, אם אתה רוצה שהמהירות בפועל תגיע ל-100mb המקסימליים.

אין קשר להוט או בזק, אני מדבר על מצב שבו הראוטר "מקבל" את כל ה-100 (אם הוא לא מקבל אז זה סיפור אחר) - אבל אם החיבור שלו למחשב הוא 100mb/s בלבד ולא 1gb/s אז המחשב לא יקבל את כל המהירות הסופית. למה? ככה.

עריכה:

הנה מצאתי את הדיון שלי בנושא:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=527420.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קיבלתי בחיבור 100 מהירות של 97

כך שלמעשה לא הייתי צריך יותר מזה

כששיפרתי את החיבור ל1000 המהירות עלתה ל-102 שזה המקסימום לחיבור.

תועלת ממש קטנה אבל הייתי חייב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שראיתי אחד כזה בירושלים ויש פה NGN :P

MSAGים יכולים להיות חלק מחדרי תקשורת בבנייני מגורים, קניונים ומשרדים. בין השאר הם גם קיימים בתוך ארונות שכונתיים ברחוב, כמו בתמונה - במרכז הארץ תמצא לא מעט כאלה. אאל"ט, לא ממש ניתן למצוא ארונות שכאלו גם בחיפה, בשל הסיבה שראש העיר (ביחד עם עוד מס' ראשי ערים, ככל הנראה גם ירושלים) התנגד להצבה שלהם בכל תוקף בשל הטענה שהם מכוערים ותופסים הרבה מקום - בפועל, הם לא גדולים בהרבה מארון סעף כפול סטנדרטי של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלי היא לא ה 75 שאני מקבל מבזק אלא ה75 שאני לא מקבל מ 014 . זה לא שאני מצפה לקבל מקסימום כל הזמן. מדי פעם היה נחמד אבל בפועל זה אף פעם לא קורה. אולי אני צריך להזמין את התוכי הבייתה כדי שיביא לי קבל תת ימי.

זה לא ש 40 או 50 מגה זה נורא אני משלם רק 100 שקל אבל אם יש לי 75 אני לא מבין למה אף פעם אני לא רואה 75 אפילו לא קרוב.

בגלל שאני משלם על100 מקבל 75 ורואה 50 אני שוקל לשדרג אחורה ל 50/3 אבל עדיף לי לחכות עד סוף התוכנית של 100 ב100.. אולי הוט יציעו משהו אטרקטיבי.

עריכה: דיברתי עם . הגעתי בהתחלה למוקד המכירות ואמרו לי "אין כזה דבר" וגם ככה לא הגעתי למקום הנכון אז העבירו אותי שירות ואז הבחורה היתה צריכה לשאול ואז היא אמרה לי שזה מסלול חדש ולא כדאי לי כי זה הרבה יותר יקר . בררתי לגבי עד מתי אני אקבל את המבצע 100 ב100 ויהיה לי אותו עד סוף אפריל. החיוב זיכוי על הנתב נגמר בדצמבר 2013.

בקיצור הכי כדאי לי לא לעשות כלום. היה נחמד אם היה לי עוד upload אבל כרגע לא שווה לי. ככל שאני אחכה יותר זמן הקנס התנתקות מבזק ירד ואני אחסוך איזה 50 שקל לחודש. חוץ מזה ב2013 אולי יהיה להם כבר FTTH והמחירים שוב ישתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוג של קומבינה בשביל לגרום לאנשים להתחייב.

ראוטר עולה 200 ש"ח? אנחנו נמכור אותו ב-700 ש"ח אבל במשך 3 שנים, נקזז לך את המחיר כך שזה יצא קרוב יותר ל-200 ש"ח...

רוצה להתנתק? אין התחייבות אבל תסיים לשלם על הראוטר - נשארו לך 400 ש"ח לשלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שגיל אמר , חיוב-זיכוי של הנתב VDSL זה הדרך של בזק לסנדל לקוחות שעוברים למהירויות של 20 ומעלה או בכלל. הם נותנים לאנשים סוכריה בדמות "רשת אלחוטית חינם" אבל בחיים אין ארוחות חינם . מי שעוזב אותם צריך לשלם את היתרה על הנתב. אחרי הניתוק אפשר להשתמש בנתב כמעצור דלת כי אין ספק ADSL אחר בארץ.

בזק עדיין מפחדים לאבד לקוחות - אין דבר יותר גרוע מלקוח ממורמר . כשאני נכנסתי להרפתקת החיוב זיכוי ידעתי למה אני נכנס. הם גם רצו למכור לי הרחבת אחריות אל הנתב. אמרתי למוכרת "אם הוא יתקלקל ולא תחליפו לי אותו אני פשוט יעבור להוט" . עכשיו כשיש השאלה על "מודמי" VDSL אין לי מה לדאוג .

חוץ מהסינדול שעושים בבזק לוקחת מחירים אסטרונומים לחבילות האיטיות יחסית אם בודקים את המחיר למגה (גם בהוט זה יקר) ההבדל במהירות הוא לא ליניארי - בשביל כל 10 שקל אתה מקבל הכפלת מהירות. ראיתי שבמבצע החדש שלהם הם לוקחים 150 שקל יותר על TOP 100 ו130 על 50. בגלל שב100 מקבלים לרוב 80 מקסימום ה20 שקל הפרש לא מדיקית את התוספת.

אותי תמיד מעניינית התמורה ובנתיים הגעתי למסקנה ש014 לא מסוגלים לספק לי 74~ מגה אלא אם כן השרת בארץ(איזה שרת תוכן יש בארץ בכלל?) בבדיקת מהירות שלהם לחול אני מקבל לרוב משהו בסביבות ה 50 מגה . power NGN עלק . עדיין 50 מגה לחול זה סבבה רק שעם בבזק יש לי פיל לבן שקוראים לו TOP100 . אז יש לי 100 מגה בתאוריה שעובד על 75. אני ממש לא הולך לרוץ להוט בכדי לקבל 100 מגה "אמיתי " כי הספקית פשוט לא עומדת בקצב. הפתרון היחידי שלי זה לבדוק ספק אחר כמו hotnet ולראות מה הם מספקים (20 שקל לכל מהירות זה כסף קטן) .

כנראה שככל שהמהירות עולה גם הציפיות עולות. פעם לקבל מקסימום על 10 מגה היה לוקסוס אבל היום כשמוכרים לך 100 מגה 15% יותר מ50 ואתה מקבל 50 אתה מרגיש כאילו עבדו עליך.

אולי כשבזק יתנו לכולם חיבור של 1gbps הסטנדרט החדש יהיה לקבל 500mbps לחו"ל - זה יהיה ממש סבבה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שגיל אמר , חיוב-זיכוי של הנתב VDSL זה הדרך של לסנדל לקוחות שעוברים למהירויות של 20 ומעלה או בכלל. הם נותנים לאנשים סוכריה בדמות "רשת אלחוטית חינם" אבל בחיים אין ארוחות חינם . מי שעוזב אותם צריך לשלם את היתרה על הנתב. אחרי הניתוק אפשר להשתמש בנתב כמעצור דלת כי אין ספק ADSL אחר בארץ.

המודם והנתב משולבים ביחד?

כלומר מי לקוח של במהירות מעל 20Mb חייב בעצם להתחייב אליהם או לשלם על המודם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודם והנתב משולבים ביחד?

כלומר מי לקוח של במהירות מעל 20Mb חייב בעצם להתחייב אליהם או לשלם על המודם?

היום זה שונה. אפשר לקבל "מודם" בהשאלה שזה בעצם נתב שהגדירו אותו כמודם. עדיף ככה כי אז אתה לא מחויב אליהם. יש להם עדיין את החיוב זיכוי אבל בגלל שיש אלטרנטיבה בדמות מודם בהשאלה זה לא כדאי בכלל. התחילו לתת "מודם" VDSL בהשאלה בערך בזמן של המבצע של 100 ב100 . אני עברתי ל20 מגה לפני המבצע אז נתקעתי עם התחיבות לשנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...