למה עדיף לקחת מעבד i5 למשחקים ולא i7 ומהו ה i5 החזק ביותר? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה עדיף לקחת מעבד i5 למשחקים ולא i7 ומהו ה i5 החזק ביותר?

Shtupel

Recommended Posts

כל מעבד יכול להריץ בו זמנית רק משימה אחת

אתה התכוונת לליבה במעבד.

אם המעבד בעל ארבע ליבות אז הוא יכול להריץ בו זמנית ארבעה תהליכים (או נימים)

לעניין HT - זוהי טכנולוגיה של לאפשר לליבה אחת לטפל בו זמנית בשני תהליכים, קשה לחזות באיזה עומסים זה מועיל. ישנם עומסי עבודה (למשל משחקים) שהתועלת לא מורגשת, ישנם עומסים בהם יש ירידת ביצועים, ישנם עומסים בהם יש תוספת ביצועים. בממוצע הטכנולגיה הזאת היא כמו עוד שליש בערך.

עבור משחקים אין צורך במעבד עם HT:

א. הטכנולוגיה הזאת לא עוזרת במקרה הספציפי של משחקים

ב. משחקים לא מנצלים את כל הליבות. שלוש או ארבע יספיקו מעל ומעבר.

ג. ביצועי משחקים מושפעים בעיקר מהכרטיס הגרפי ולא מהמעבד. המעבד גורם שולי בביצועי משחק.

לשאלה האם ה-3770 טוב? בטח שהוא טוב, אבל גם במחצית המחיר טובים מאד למשחקים ולא יורגש הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא מבין משהו:

משחקים (או תוכנות ביתיות) כיום כן משתמשים בכל הליבות של המעבדים הנוכחיים? למשל, אם אני אריץ משחק כלשהו, האם הוא ישתמש בכל הליבות של i5 2500k?

במידה וכן, מה מונע ממנו להשתמש גם בליבות הלוגיות שמתאפשרות מ-HT? עד כמה שאני מבין, התוכנה לא יודעת כמה ליבות יש. היא פשוט יודעת להשתמש בכמה ליבות שזמינות, וטכנולוגיית ה-HT תאפשר לה "לראות" ולהשתמש בעוד ליבות.

מה אני מפספס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי לנצל את הליבות ה"ווירטואליות", יש צורך בישומי שרתים או ישומים מקצועיים. (גרפיקה/מוזיקה וכו')

והשליש תוספת לביצועים שצוין מעלה, זה יותר כמו 25% תוספת, וגם זה במקרים אופטימליים ונדירים.

http://www.extremetech.com/computing/133121-maximized-performance-comparing-the-effects-of-hyper-threading-software-updates

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מדוייק ש-HT לא עוזר במשחקים.

ראו: http://www.gamespot.com/forums/topic/28985839/hyper-threading-performance-of-core-i3.?msg_id=334543848

HT על מעבד כפול (מה שהופך את המעבד למרובע נימים) משפר ביצועיים גם במשחקים.

לכן האמירה המדוייקת ביותר היא של גיל, שאמר שברוב המקרים כיום אין שיפור בביצועים מעל ל-2-4 ליבות.

זה ממש לא אומר ש-HT לא משפר ביצועים. פשוט על i5 שהוא ממילא מרובע ליבות, הוא לא משפר כלום

כנ"ל אגב לגבי המשושי ליבות sb-e - גם הם (למיטב ידיעתי) לא משפרים ביצועים לעומת מרובעי ליבות באותה מהירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...