למה עדיף לקחת מעבד i5 למשחקים ולא i7 ומהו ה i5 החזק ביותר? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה עדיף לקחת מעבד i5 למשחקים ולא i7 ומהו ה i5 החזק ביותר?

Shtupel

Recommended Posts

צ'יפסט זה ערכת שבבים. כולל כל מה שמובנה על הלוח - כרטיס קול מובנה, חיבורים, ממשקים ואפיקים.

על ההבדלים בין הצ'יפסטים השונים אתה יכול לקרוא כאן:

http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155#Ivy_Bridge_Chipsets

אתה צודק שכרטיסי מסך עלולים לחסום חריצים, זה קורה בעיקר עם כרטיסים ארוכים (ושמנים, קירורים גרנדיוזים) בלוחות מיקרו ATX.

אם תקח לוח באורך ATX מלא, לא תהיה לך בעייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

צ'יפסט זה ערכת שבבים. כולל כל מה שמובנה על הלוח - כרטיס קול מובנה, חיבורים, ממשקים ואפיקים.

על ההבדלים בין הצ'יפסטים השונים אתה יכול לקרוא כאן:

http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155#Ivy_Bridge_Chipsets

אתה צודק שכרטיסי מסך עלולים לחסום חריצים, זה קורה בעיקר עם כרטיסים ארוכים (ושמנים, קירורים גרנדיוזים) בלוחות מיקרו ATX.

אם תקח לוח באורך ATX מלא, לא תהיה לך בעייה.

ובמקרה של הלוח אם שבחרתי לא תהייה בעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שהסיומת M אחרי ה-B75 אצל ג'יגהבייט מציין micro. קח את הדגם בלי ה-M, כמו ה-GA-B75-D3V

אופציה טובה.

לא ראיתי ביינהם שום הבדל משמעותי, נכון?

יש סיבה לכך שהוא הרבה פחות פופולרית באינטרנט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעות? המעבד בסדר גמור.

רק שלמחירו לעומת הצרכים שלך, זה קצת מיותר.

הוא עולה 600 שח יותר מ i5-2500 ועבורך יתן רק מעט יותר.

אלא אם אתה מתכנן להשתמש בכרטיס המסך המובנה, שבזה i7 עדיף.

אך בכל מקרה, עדיף לקחת את ההפרש ולהשתמש בו לכרטיס מסך מהיר יותר.

ההבדלים בין ה i7 (הסטנדרטיים החדשים, לא אקסטרים) ל i5: (פרט להבדל בתדר, אם קיים)

מעט יותר זכרון מטמון. (לא משמעותי להפרש מהירות לצרכים ביתיים)

HT מופעל. (עוד 4 ליבות וירטואליות - לא נותן דבר לצרכים ביתיים)

מעבד גרפי פנימי מהיר יותר, שניתן לשלבו שיעבוד יחד עם הכרטיס הגרפי הנפרד. (אם ביצוע הרבה הגדרות, ובעיות לעיתים)

השאלה היא בראייה לעתיד- 3-4 שנים, היכולת הזו לא תשתלב (ותאיץ) גם בשימושים ביתיים שוטפים? (מערכת הפעלה, , כתבן וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יש להאיץ? דברים כאלה עובדים מצויין ולא מוגבלים גם ע"י חלשים יותר.

תראה דבר ראשון תמיד יש שאיפה ליותר מהירות. (בגלל זה מוציאים יותר חזקים)

הבחור רשם שHT נותן תוספת בעיקר לדברים שאינם שימושיים ביתיים, כלומר הטכנולוגיה לא מנוצלת ע"י מרבית התוכנות הקיימות והפופולריות.

זה מזכיר לי את השדרוג מ32 ביט ל64 ביט. בהתחלה הייתה הסתייגות מאוד גדולה כי היו בעיות תאימות עם מערכת הפעלה של 64 ביט ותוכנות 32 והמליצו להשאר עם ה32 עד שלאט לאט הטכנולוגיה "נכנסה" לשימוש גדול ולא היו בעיות תאימות, והדבר הפך לנפוץ ומקובל וסטנדרטי.

השאלה שלי הייתה אם יש צפי או איזושהי כוונה שHT גם יחלחל לשוק המיינסטרים וינוצל ע"י תוכנות יומיומיות.

אני יודע שהדברים האלו עובדים מצויין על חלשים אבל זו לא הנקודה בכלל. יש טעם להשקיע עוד כסף על HT במבט לעתיד או לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסטיקי יעודכן בקרוב...

בכל מקרה, HT זה טכנולוגיה של למימוש ריבוי נימים במעבדים שלה.

כשכותבים קוד, לפעמים ניתן לפצל משימות שאינן תלויות בהכרח אחת בשנייה או שיש תועלת להריץ אותן במקביל.

כידוע (או שלא), כל מעבד יכול להריץ בו זמנית רק משימה אחת. המתזמן מחליף בין עשרות אם לא מאות תהליכים בשנייה כך שהכל נראה לנו

עובד בו זמנית (למשל אתה רואה את הדפדפן על הצג, שיר מתנגן ביוטיוב תוך כדי שאתה מקליד). בפועל כאמור, רק תהליך אחד מקבל זמן מעבד.

כל הנושא של מקבול תהליכים נמצא עדיין בחיתוליו וזה אחד הנושאים החשובים שמדברים עליהם בתחום מדעי המחשב.

אנחנו עוד רחוקים מפתרונות לשלל הבעיות שקיימות בנושא. פתרונות חומרתיים כאלה עוד רחוקים מתמיכה רחבה ומניצול יעיל של המשאבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את ה-I7 3770K שלי קניתי לפני שלושה חודשים. אחלה מעבד לכל השימושים מעריכה ועד למשחקים.

יש לי GTX 680 ועדיין לא עשיתי OC למעבד (אופציה לעתיד במידה וארצה מערך GTX 680)

כמו שקודמיי אמרו, אם אין לך צורך ב-OC המעבד עם המכפלה הסגורה יעשה תעבודה ועדיף על פני הסוגים המוחלשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מזכיר לי את השדרוג מ32 ביט ל64 ביט...

win8 יצא בקרוב יחסית ואולי זה יגרור גרסאות חדשות לתכנות שישתמשו בHT, אני אישית מאמין שיותר ויותר יישומים ינצלו את היכולת ובסופו של דבר גם משחקים, אבל, לא הייתי משלם 500 שקל יותר או 50% יותר על המעבד רק בשביל לפתוח עוד יותר טאבים בדפדפן ויכול להיות שעד שיבוא כזה שינוי יהיו גם חזקים יותר שיגמדו את הנוכחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...