טירוף של מיסים משבוע הבא? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טירוף של מיסים משבוע הבא?

Milford Cubicle

Recommended Posts

אתה מודה בעצמך שהמצב בישראל לא טוב (יש מדורה שמכלה עוד ועוד מכל הטוב שהיה פה בעבר) ואינך מוכן לנקוף אצבע למרות שאתה יודע שהכבאים חסרי חוט שדרה. האם אינך מבין שלא מדובר במצב של שחור או לבן, ימין או שמאל, להיות או לחדול אלא בעניין מורכב שיכול להתבטא בממשלה של ליכוד + עבודה + מפלגה חילונית וללא חרדים וערבים.

כתבת הרבה דברים נכונים אבל איך בדיוק אתה רוצה שזה יקרה אם הליכוד מעדיף לשמר את הסטטוס קוו שהרי הם יודעים שאתה תצביע להם לא משנה מה יקרה. אתה לא חייב לבחור במפלגה אחרת אך מחובתך להראות את אי שביעות רצונך כדי שיידעו שאתה לא לקוח שבוי, גם אם זה אומר להצטרף לאחת המחאות שקיימות עכשיו או ליצור מחאה של אנשי ימין במעמד הביניים שרוצים מפלגה ימנית בשלטון אך דורשים שינוי בסדר העדיפויות של ממשלת ישראל.

ובקצרה, אינך חייב לפרק את מערכת היחסים הנוכחית שלך אך רצוי מאוד לקיים דיון ולמחות כנגד עוולות שגורם לך הצד השני באותה מערכת יחסים, וזאת מתוך רצון לשפר את המצב הקיים.

הבעיה שלי היא לא עם "חרדים וערבים" אלא עם חקיקה פופוליסטית ופוגענית שבאה בד"כ דווקא מהח"כים/מפלגות חילוניות, כל מיני "פירוק פירמידות" הזוי או איזה "חוק פופקורן" חביב, או אפילו... "מאגר ביומטרי" של החילוני החביב מאיר שטרית.

וסלח לי על השפה, אבל למה אתה מזיין בשכל? לפי מה החלטת שאני ושכמותי לא מוכנים לנקוף אצבע? אני למשל פעיל בתנועה הליברלית החדשה, שהיא בלתי מפלגתית:

https://www.facebook.com/NewLiberal?ref=stream

ויש גם את הפורום הליברלי בליכוד שדי דומה לתנועה הליברלית החדשה, רק פחות קפיטליסטי ויותר מתמקד, כשמו כן הוא, בשינוי הליכוד מבפנים:

https://www.facebook.com/liberalikud?ref=stream

OmriJ - לא ידעתי לגבי זליכה, תודה.

אין צורך לעקוץ, אני מכיר את עקומת לאפר ויש גם מקרים בהם היא הוכיחה את עצמה(לאו דווקא בדיוק לפי התיאוריה, אבל בגדול), כמו שהראתי פה לגבי הבורסה, שהעלו את המיסוי עליה ותקבולי המיסים בה(ונפח המסחר) ירדו:

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000746362

אני מחפש משהו ספציפי לגבי מס-חברות כרגע. הדבר היחיד שמצאתי מראה את שנת הגבייה האחרונה כ-2005 ולכן אני לא יודע כמה הוא רלוונטי. אם מישהו מצליח למצוא משהו אחר, אני אשמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אישית הייתי לוקח את יאיר לפיד, שלי יחימוביץ, או את שמוליק ההומלס מהפינה להחליף את נתניהו. כולם היו מצליחים לעשות עבודה טובה יותר בטווח הקצר, בינוני וארוך. נתניהו הוא פוליטיקאי יעיל, אפילו מעולה, אבל זה לא עיסוק שהוא עושה בשביל העם, אלא בשביל עצמו ומקורביו. הוא התגלמות הון-שלטון וכל דבר שהוא עושה מוכיח את זה.

מישהו באמת חושב שאדם שנכשל פעם אחת בצורה אומללה, ועקב נסיבות אומללות (לבני שלא הצליחה להרכיב ממשלה) הגיע שוב לראשות המדינה, הוא הרע במיעוטו? כל אדם ללא נסיון קודם יש לו סיכוי לעשות את העבודה טוב יותר.

אבל זה שאמר בדף הראשון צודק. אני רוצה להפיל את הממשלה. ויותר מכך, לפזר את הכנסת - כמו בראשות עיר שנתפסה בשחיתות. להקים ועדה קרואה, לשנות את שיטת הממשל שגורמת לאימפוטנטיות וכניעה למגזרים קטנים וסחטנים, ורק אז להקים ממשל חדש עם פיקוח חיצוני עצמאי שאינו מקבל את מימונו מתקציב הממשלה אלא ציבורית שלא קשורה לממשלה. זו הדרך היחידה לנתק את הממשל מעטיני משפחות ההון. הפיקוח הזה יהיה עם שיניים, ונשיכה כואבת. הגבלות על גודל ממשלה, מינימום גבוה של ימים בכנסת לחברי כנסת - אם הם לא נמצאים הם לא יישארו בתפקיד הרבה זמן.

והכי חשוב, אם בכלל יתנו לזה לקרות, צריך לאסור על כל מי שהיה בכנסת או בממשלה בעבר לחזור לממשל. ההגיון הוא שהוא נגוע באותה צורת חשיבה מעוותת ומושחתת. כחלק מזה, הייתי אוסר בחוק את קיום הלוביזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים אוהבים לזרוק את הביטוי הזה, הון-שלטון.

ואני שואל, מנגד, האם יש לך מושג מה זה הון-שלטון בכלל? והאם יש לך אפילו קצת גיבוי לזה שביבי הוא "התגלמות ההון-שלטון"? (איך בדיוק כל החלטה שהממשלה עושה מגבה את זה? העלאת המס על סיגריות ואלכוהול פוגעת במכירות הסיגריות והאלכוהול, יש לא מעט טייקונים שמאוד לא שמחים מההחלטה הזו)

זה נכון שלקחו את זה כבר רחוק מדי ולמקומות הלא נכונים, אבל בוא נתרכז בבסיס: יש גרעון, המצב בעולם דרעק וכתוצאה מכך גם אצלנו, וחסר כסף.

מאיפה תביא את הכסף הזה?

ביבי הוא לא השטן, הוא מסכן. כל פעם הוא נופל על "משמרת" דפוקה, והדברים שהוא עושה/התהליכים שהוא מתחיל מניבים פירות רק אחרי שנגמרה המשמרת שלו. ככה היה גם בתחילת העשור.

נ.ב- הפעלת לוביסטים אינה חוקית בישראל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, ביבי לא "נופל" על תקופות דפוקות, הוא יוצר אותן. הוא יצר את התקופה הדפוקה בגלל שהוא החליט ללקק לדוסים ולא לגייס אותם והוא יוצר את התקופה הדפוקה הכלכלית בגלל שהוא מעלה מיסים וחותך תקציבים.

נכון שהמצב בעולם גרוע, אבל אני לא מבין איך ביבי מתפאר בצמיחה הכלכלית של המדינה וא מעלה מיסים. פה חשדתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקופה הדפוקה זה תוצר של המשבר הכלכלי מ 2008+חוסר יציבות משווע בממשלות קודמות+קיפאון תהליכים ולמען האמת, גם חוסר בתכנון ראוי לשמו של גביית מיסים.

תחשוב על זה ככה, אם היו מתחילים לסגור את הגרעון מוקדם יותר, היינו מקבלים עליית מיסים ליותר זמן- אבל מתונה יותר.

ככל שזה נדחה הפתרון יהיה יותר ויותר דרסטי.

מה החרדים קשורים לעניין? הם חלק מהבעיה הכלכלית, אבל גם אם נעלים בבת אחת את כל הקצבאות לחרדים, אנחנו עדיין בברוך. (המצב כמובן ישתנה אם שיעור העבודה במגזר החרדי יקפוץ ל 80% תוך יומיים, אבל בוא ניצמד למציאות, ושיעור העבודה האפסי של החרדים הוא מסורת ארוכת שנים, לא תוצר של ביבי...)

גיוס חרדים? ביז'ו, זה עולה למדינה כסף, לא חוסך. עדיף שקודם יעבדו, אח"כ נדבר על גיוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים אוהבים לזרוק את הביטוי הזה, הון-שלטון.

ואני שואל, מנגד, האם יש לך מושג מה זה הון-שלטון בכלל? והאם יש לך אפילו קצת גיבוי לזה שביבי הוא "התגלמות ההון-שלטון"? (איך בדיוק כל החלטה שהממשלה עושה מגבה את זה? העלאת המס על סיגריות ואלכוהול פוגעת במכירות הסיגריות והאלכוהול, יש לא מעט טייקונים שמאוד לא שמחים מההחלטה הזו)

זה נכון שלקחו את זה כבר רחוק מדי ולמקומות הלא נכונים, אבל בוא נתרכז בבסיס: יש גרעון, המצב בעולם דרעק וכתוצאה מכך גם אצלנו, וחסר כסף.

מאיפה תביא את הכסף הזה?

ביבי הוא לא השטן, הוא מסכן. כל פעם הוא נופל על "משמרת" דפוקה, והדברים שהוא עושה/התהליכים שהוא מתחיל מניבים פירות רק אחרי שנגמרה המשמרת שלו. ככה היה גם בתחילת העשור.

נ.ב- הפעלת לוביסטים אינה חוקית בישראל.

יש לי מושג טוב מאוד מה זה הון-שלטון. החיבור בין ראשי המדינה לבין הטייקונים זה לא דבר שהומצא בשנים האחרונות אלא היה קיים הרבה זמן. תבדוק את נוכחותו של ביבי באירועים משפחתיים של נוחי דנקנר, משפחת עופר ועוד ותראה שרמת הנוכחות שלו בהם גבוהה בהרבה מהנוכחות שלו בדיונים בממשלה. וזה בדוק. הסיבה? הוא "חבר" שלהם, כמו בכל רפובליקת בננות. מגיע לאירועים הנכונים כדי שבעת צרה או צורך הכסף שלהם יעבוד לטובתו. כמו בזמן בחירות, הטיית דעת קהל (טוקבקיסטים למשל עולים כסף), ובשביל כל זה עוצרים כל חוק העוסק בעבודה שעלול להוציא להם כסף מהכיסים או לשפר את עמדת העובד לעומת המעביד.

המחאה החברתית התחילה לתקוע לו קצת טריזים בגלגלים, אבל הדרך עוד ארוכה.

ביבי מסכן? באמת??? ומה עם כל הזקנים שאמורים לחיות מקצבה שמספיקה להם או לתרופות או לאוכל, אבל לא לשניהם? מה עם ההבטחות שלו להוריד מיסים, שאותן אפשר לדחוף לת*ת, כי הוא מוריד ביד אחת, וביד השניה מעלה את המע"מ שהוא מס רגרסיבי ופוגע בכולם, ובעוד הרבה דרכים מוריד גזירות, אבל מסתתר מאחורי שר האוצר כשצריך (הוא שר על, אבל לא אחראי כשזה פוגע בבוחרים שלו).

אז תסלח לי שאני לא ממש מרחם על ה"מסכן". הוא לא נפל על משמרת גרועה, הוא יצר את המצב שבו הוא נמצא. שיחזור למכור רהיטים, או להרצות באנגלית צחה ולעשות בוחטות, אבל שייצא לנו מהווריד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לי אליך.

על קמפיין בחירות שמעת? בטח שמעת.

איך נראה לך מממנים את הסיפור? מכספי משלם המיסים? לא, מגיוס כספים ותרומות.

יודע מי התורמים הכי גדולים? אלו שיש להם הרבה כסף, ובפשטות, הטייקונים.

אז מישהו תורם לקמפיין או לקידום מטרה ציבורית סכום כלשהו, וכג'סטה על התרומה, אתה תראה מדי פעם פוליטיקאי כזה או אחר בחתונה של טייקון כזה או אחר.

זה לא שהם יושבים כל שבת בצהריים לשתות קפה ומתגלגלים ביחד בערימות כסף להנאתם.

תרומה היא תרומה, ואין לה תמורה. התורם יכול רק לקוות שהמועמד לו תרם יקדם את האינטרסים שלו טוב יותר.

אבל פה זה נגמר- כל קידום אינטרס אישי של מישהו בתמורה למשהו הוא ניצול מעמד ציבורי, או במקרים חמורים יותר- שוחד.

אז כן, פוליטיקאים יופיעו באירועים של טייקונים בשביל תמיכה בשעת הצורך.

במה זה שונה מכל מדינה בעולם בה יש בחירות וצריך לממן קמפיין?

מצחיק אותי העניין של הטוקבקיסטים בתשלום, כל תגובה שהיא לא אנטי-ממשלה באתרי החדשות זה ישר "טוקבקיסט בתשלום"

לאף אחד אין הוכחה קונקרטית שזה אפילו קיים.

הייתי שמח לדעת איך הוא יצר את המצב בוא הוא נמצא, למילותיך, אם ישירות אחרי שהוא נבחר ב 2008 הכה בעולם המשבר הכלכלי הגדול ביותר ביובל האחרון, והשאירו לו ים של כשלים של ממשלות קודמות (כמו שכל ממשלה משאירה לזו שאחריה)

הוא לא מסכן, הוא "מסכן". מצד אחד הוא צרי להתמודד עם המון כשלים שלא שלו ולחטוף ביקורת ציבורית שמגיעה למקום הלא נכון, ומצד שני הוא רץ לראשות הממשלה, זה משהו שצריך לקחת בחשבון עם המועמדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, ביבי לא "נופל" על תקופות דפוקות, הוא יוצר אותן. הוא יצר את התקופה הדפוקה בגלל שהוא החליט ללקק לדוסים ולא לגייס אותם

סלח לי, אבל אתה קשקשן.

כבר 64 שנה מאז קום המדינה לא מגייסים דוסים. מה הקשר בכלל לביבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה עוד בשורה מבית היוצר של נהנתניהו:

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3578457,00.html

אגב, סיכוי טוב ביותר שבבוא הבחירות הוא יזדרז להוריד חלקית את הגזירות האלה ואז יאמר: "תראו איזה גיבור אני! הצלתי את העם!" (במילים כאלה ואחרות)

ולגבי קשרי הון-שלטון זה הרבה מעבר לביקור נימוסין באירוע כזה או אחר. יש ערימה של פוליטיקאים ואנשי שררה באירועים האלה, מטפסים אחד על השני ללקק לטייקונים. וזה לא אירוע של פעם בשנה. תרומה היא לא רק תרומה, ותמורה יכולה להיות ישירה או עקיפה בקידום אינטרס שלא נראה קשור ישירות לבעל ההון. אם אתה חושב שתרומה היא רק תרומה אתה נאיבי ללא תקנה.

מימון קמפיין זה סבבה. תשים חשבון בנק, תרומות אנונימיות בלבד ואז תוכל להגיד שאתה שומר על העקרונות שלך.

לגבי טוקבקיסטים בתשלום זה דבר נפוץ שנעשה על ידי משרדי פרסום ומשרדי לוביזם. יש הוכחות לכך:

http://mizbala.com/?p=6194

http://www.themarker.com/advertising/1.534065

http://www.avinoams.co.il/?p=559

והנה חברת בוזילה שעוסקת בדיוק בזה, ע"י סריקת הרשת, מציאת חדשות בעניין מסוים והתראה לטוקבקיסטים בתשלום להגיב:

http://www.buzzilla.com/

מנהל החברה מכחיש רשמית, אבל יש את טביעות האצבע של החברה בהרבה מקומות.

אגב, משכורת לא רעה בכלל. בין 5000-10000 ש"ח לחודש לפני מיסים.

שוב, לא ארחם על נהתניהו. הוא יודע וידע לאן הוא נכנס, ויותר מזה, הוא מתמרן כמו צלופח העיקר להשאר בעמדת ההשפעה הזו. אם העבודה כל כך קשה שוחקת ואכזרית, שיפנה את מקומו! ואף אחד לא הכריח אותו להקים את קואליציית הענק המנופחת בתולדות המדינה! זה אגב מצדיק בחירות היום, רק כדי לחסוך את ההוצאות של כל השרים לענייני כלום ותתי שרים לענייני שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הצבעתי בבחירות הקודמות, ו50-50 שלא אצביע גם בקרובות.

כימני ביבי לא מייצג אותי, וכחברתי שלי יחימוביץ' לא מסוגלת להזיז כלום.

אם אצביע לה זה יהיה מתוך משאלת לב שאולי אולי יש סיכוי שנבחר ציבור ישרת את בוחריו וישיג משהו.

למרות שאני לא מאמין שיש דבר כזה בכנסת .

פשוט הגזירות שנוחתות פה יומיום גורמות לי לשקול מחדש מה חשוב ממה, מדיני או חברתי/כלכלי.

מדינית ביבי לא עושה כלום חוץ מלזגזג, חברתית הוא רק מזיק.

אז לכל מי שמתלבט כמוני, ביבי לא צריך להיות ברשימה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגזירות הכלכליות נמשכות: מס הכנסה יגדל ב-1%

רה"מ ושר האוצר מחפשים עוד דרכים למלא את החור בגירעון - והחליטו להטיל מס נוסף של 2% על הכנסות הגבוהות מ-800 אלף שקל בשנה וכן להעלות את מס ההכנסה ב-1% למי שמרוויח 14,071 שקל ומעלה. נשקלת גם העלאת המס למשתכרים 5,200 שקל ומעלה, והחזרה של מס המעסיקים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ דנו היום (ו') בהוספת גזירות חדשות לחבילה שתובא לאישור הממשלה ביום שני . בשלב זה, הוחלט להעלות את מס ההכנסה ב-1%, אך טרם הוחלט האם להטיל את ההעלאה ממדרגת המס הרביעית ומעלה, או כבר על מדרגות המס השנייה והשלישית ומעלה. כן הוחלט להטיל מס יסף של 2% על הכנסות הגבוהות מ-800 אלף שקל בשנה ולכלול בחישוב ההכנסות, בנוסף לשכר, גם רווחי הון ורווחים משכר דירה.

בנוסף, נשקלת האפשרות להחזיר לתוקף את מס המעסיקים, בשיעור של 0.5%-0.8%. יוזכר כי ראש הממשלה התבטא בעבר כנגד מיסוי מעסיקים. "אם אתה ממסה מעסיקים יותר מדי אז לא כדאי להם לעבוד", אמר נתניהו, "לא כדאי להם להרוויח, הם לא משלמים מסים ולמדינה אין כסף". מס המעסיקים חל על כל המשכורות שמעסיק משלם והוא התקיים בין השנים 1975 ל-2008, אז עמד על שיעור של 4%.

הגזירות הכלכליות - כתבות אחרונות:

שטייניץ: לא יהיה מנוס מהעלאות מסים

ו' הכספים אישרה את הכפלת יעד הגירעון ל-3%

הכל יקוצץ ב-5%: חוץ מצבא, רווחה וחינוך

ההחלטה להעלות מס הכנסה תיכנס לתוקף רק מ-1 בינואר 2013. בעקבותיה יעלה מס ההכנסה למי שמרוויח בין 14,071 שקל ל-21,240 שקל בחודש מ-30% ל-31%. מי שמרוויח בין 21,241 שקל ל-40,230 שקל בחודש ישלם 34% במקום 33% והמס השולי למי שמרוויח 40,231 שקל בחודש ומעלה יעלה ל-46%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב, kalen, אין טעם.

שמעלים מיסים אחידים כמו מע"מ, כולם מתלוננים שמיסים עקיפים כאלו פוגעים בשכבות החלשות.

שמעלים מס ישיר פרוגרסיבי בצורה שלוקחת הרבה, הרבה יותר כסף מהעשירים, מסתכלים רק על ה "5200" בכותרת ומתלוננים.

ותמורה יכולה להיות ישירה או עקיפה בקידום אינטרס שלא נראה קשור ישירות לבעל ההון. אם אתה חושב שתרומה היא רק תרומה אתה נאיבי ללא תקנה.

זה לא נקרא תרומה במקרה הזה. זה נקרא שוחד מצד אחד, ו "טובת הנאה" מהצד השני. מיותר להגיד שזה לא חוקי.

מימון קמפיין זה סבבה. תשים חשבון בנק, תרומות אנונימיות בלבד ואז תוכל להגיד שאתה שומר על העקרונות שלך.

זה לא עובד ככה. לא פה ולא בשום מקום בעולם.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקדמת קצת את המאוחר. אבל אתה צודק, זה צפוי.

תגובה מגלובס:

מס הכנסה

מעל 50000 ש''ח בחודש 50% מס

מעל 70000 70% מס

מעל 100000 99% מס

רק ככה תיגמר החזירות

דיוידנדים יצטרפו להכנסה

"ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא שלגאונות יש גבולות" -אלברט איינשטיין

"קנאה וגאווה טיפשית שכרתו ברית שולטות כיום בחיינו." - ז'אן דה לה פונטן

"קנאות פירושה להכפיל את מאמציך כאשר שכחת את מטרתך" - ג'ורג' סנטיאנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב, kalen, אין טעם.

שמעלים מיסים אחידים כמו מע"מ, כולם מתלוננים שמיסים עקיפים כאלו פוגעים בשכבות החלשות.

שמעלים מס ישיר פרוגרסיבי בצורה שלוקחת הרבה, הרבה יותר כסף מהעשירים, מסתכלים רק על ה "5200" בכותרת ומתלוננים.

ותמורה יכולה להיות ישירה או עקיפה בקידום אינטרס שלא נראה קשור ישירות לבעל ההון. אם אתה חושב שתרומה היא רק תרומה אתה נאיבי ללא תקנה.

שלא יחשבו להעלות מס על משכורות של 5200 אז לא יהיו תלונות.

משפחה שמרוויחה 5200 גם ככה בקושי חיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...