טירוף של מיסים משבוע הבא? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טירוף של מיסים משבוע הבא?

Milford Cubicle

Recommended Posts

אני רואה עכשיו בטלוויזיה שהחל משבוע הבא המע"מ יעלה ל-17%, המחיר של הדלק יעלה בחצי שקל (!) (של מיסים נטו), ועוד כל מיני גזרות של העלאת מיסים..

זה אחד באפריל? WTF? הממשלה הזאת עד כדי כך מנותקת מהמציאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נתחיל בזה שכן, למרות שהצבעתי לליכוד ובהיעדר אופציה טובה יותר גם הייתי עושה את זה שוב, הממשלה הנוכחית מנותקת מהמציאות. האוצר לוקח את המלצות ה OECD כתורה מסיני, בלי התחשבות במצב של אזרחי . מבחינתם זה בסדר להשוות מחירים לאירופה בהכל למרות שהשכר בישראל נמוך בהרבה, ולמרות שבפועל זו לא "השוואת מחירים לאירופה" אלא יקר ב 15% בממוצע, בערך.

אבל כמובן שאנחנו נשתוק וניתן שיזמברו אותנו כמו ילדים טובים, המחאה הנוכחית בכלל לא עוסקת בנושאים הבוערים אלא חותרת נטו להפלת הממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו בדיוק, היא לא מנותקת.

מזכיר לי את דבריו של שטיניץ לפני חצי שנה-שנה באחד הכנסים - אמר משהו כמו: "מצבה של מעולה".

אז זהו, המצב של כל כך "טוב", שמעלים מיסים.

הכנסות המדינה צנחו משמעותית בשנה שנתיים האחרונות.

גנים חינם מגיל 3 לא הועילו הרבה לתקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יבחר בבחירות הבאות כי אין לו אלטרנטיבה (שלי? לפיד? מופז?)

ואני בהחלט מסכים שאם צריך עוד כסף לתקציב, יש מקומות טובים יותר ממע"מ/דלק/סיגריות.

לפחות עכשיו יהיה לאנשים יותר קשה להצית את עצמם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופס :nixweiss: כנראה שהBMW בשווי 400K שקל לכל שר עם/בלי תיק קצת יקר מהצפוי.. מקסימום עוד כמה נכי צה"ל עלומי שם יציתו את עצמם :-X

ביג דיל ::)

בו רק נדייק. הממשלה רוכשת אותם בעלות של 200 אלף שח, כחצי מחיר.

לעומת הרכש של הממשלה הקודמת אאודי A6 וסקודה ספורב שעלו בסביבות 250 אלף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הליכוד וישראל ביתנו הרסו את המדינה.

לא מעניין אותי שמאל-ימין הרי המצב הביטחוני לא תלוי בנו בכלל אלא בערבים ובקריזות שלהם - אנחנו רק מגיבים ומתבלים עם מתנחלים פה ושם, מצידי שיעיפו את כל הקקות המיובשים האלה מהכנסת ויחליפו אותם באנשי אקדמיה רעננים ומבריקים. ח"כים הם לא כוכבי רוק, שלא יהיו מוכרים שיהיו מוכשרים וחרוצים.

הליכוד (והבת המפגרת שלה - קדימה) יכול לזרוק כמה מספרים שהוא רוצה אבל עובדתית המפלגה הזאת גזלה מאנשים את התקווה לחיים בארץ, כשהייתי ילד לפני עשור ידעתי שאני אצטרך 800 אלף שקל על מנת לקנות בית סביר במקום טוב היום אני יודע שיהיה עליי לגייס מיליון וחצי שקל עבור אותו בית. WTF?! מה לעזאזל עשיתם?!

ביזבזו וממשיכים לבזבז כסף כמו מים, משריינים תקציבים שנתיים וקבועים לקשקושים ואז מחפשים עוד מקורות מימון מהעם בטענה שניגמר הכסף. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל בזה שכן, למרות שהצבעתי לליכוד ובהיעדר אופציה טובה יותר גם הייתי עושה את זה שוב, הממשלה הנוכחית מנותקת מהמציאות. האוצר לוקח את המלצות ה OECD כתורה מסיני, בלי התחשבות במצב של אזרחי . מבחינתם זה בסדר להשוות מחירים לאירופה בהכל למרות שהשכר בישראל נמוך בהרבה, ולמרות שבפועל זו לא "השוואת מחירים לאירופה" אלא יקר ב 15% בממוצע, בערך.

אבל כמובן שאנחנו נשתוק וניתן שיזמברו אותנו כמו ילדים טובים, המחאה הנוכחית בכלל לא עוסקת בנושאים הבוערים אלא חותרת נטו להפלת הממשלה.

אתה בעצם אומר שאתה מעדיף שיזמברו אותך וידפקו אותך על פני שינוי אפשרי של המצב הקיים, לטוב או לרע? הרי הליכוד יודע שאתה ואנשים כמוך תמשיכו להצביע לו ולכן אין שום סיבה לשנות את ההתייחסות שלו אליכם. הליכוד כן מבין שהוא צריך לפתות את שאר הבוחרים הלא שבויים (מתנחלים, חרדים, אנשי שמאל-מרכז) ולכן הוא יעשה את מירב המאמצים כדי לגייס אותם לשירותיו, בדיוק כפי שחברת תקשורת ישראלית משקיעה בגיוס לקוחות חדשים במקום להשקיע בלקוחות הקיימים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה גורם לאדם להישאר במקום עבודה שבו מתייחסים אליו כמו חרא? מה גורם לבחורה להישאר עם בחור שבוגד בה? מה גורם לילד להישאר עד גיל 40 בבית הוריו? הגורם המשותף הוא הפחד משינוי, הפחד שתקלקל עוד יותר משהו שכבר מקולקל והחשש שתאבד את מה שיש לך כבר בידיים, גם אם זה עושה לך רע, רק בגלל שזה נותן לך יתרון על פני אנשים אחרים או משמר את הסטטוס קוו שמתאים לך.

http://ecorner.stanford.edu/authorMaterialInfo.html?mid=1717

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בעצם אומר שאתה מעדיף שיזמברו אותך וידפקו אותך על פני שינוי אפשרי של המצב הקיים, לטוב או לרע? הרי הליכוד יודע שאתה ואנשים כמוך תמשיכו להצביע לו ולכן אין שום סיבה לשנות את ההתייחסות שלו אליכם. הליכוד כן מבין שהוא צריך לפתות את שאר הבוחרים הלא שבויים (מתנחלים, חרדים, אנשי שמאל-מרכז) ולכן הוא יעשה את מירב המאמצים כדי לגייס אותם לשירותיו, בדיוק כפי שחברת תקשורת ישראלית משקיעה בגיוס לקוחות חדשים במקום להשקיע בלקוחות הקיימים.

אני מעדיף להצביע למשהו שפחות או יותר עובד (פחות או יותר. דגש גדול על זה, כי הצורה שבה המשהו הזה עובד בכלל לא משהו) על דרעקים כאלו ואחרים.

בוא נגיד שהרגע יקיימו בחירות-

למי בדיוק אתה מציע להצביע?

קדימה? גוויה פוליטית מהלכת עם 2 האפסים הגדולים ביותר שמשכן הכנסת מאכלס כרגע בראשות המפלגה?

יש עתיד? אם השאלה הייתה "מי אתה רוצה שיכתוב את הטורים בעיתון שתקרא בשבוע הבא", התשובה המיידית שלי היא יאיר לפיד. אבל לצערי הממשלה והכנסת הם לא טור בעיתון, ולא ראינו שום צעד ממשי שלו לגבי... משהו בכלל. גם בראיונות ותשאולים קורעים לו את הצורה.

אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל- העבודה? (וגוויה פוליטית מס' 2, "העצמאות"?) אני אפילו לא צריך לפרט.

ישראל ביתנו? שוב, אני לא צריך לפרט.

לגבי כל השאר אין טעם להגיד מילה. מדובר במפלגות החרדיות, במפלגות השמאל/ימין הקיצוני, במפלגות הגיס החמישי, ושאר ירקות מאודים ומטוגנים.

אז מצד אחד אני מסכים- ראשי הליכוד יודעים שיש להם המון בוחרים שיבחרו בהם שוב. הם מודעים לזה שאין ממש חלופה כרגע, ושהם במרכז הממשלה הראשונה שאשכרה עומדת גם לסיים קדנציה מאז רצח רבין. והם בהחלט עושים בזה שימוש.

ומצד שני, עם כל ההשלכות השליליות של בחירה בליכוד, יש שם אנשים שאני רוצה בכנסת ובממשלה, ואין לי אפשרות לפרק את עסקת החבילה הזו. אם אני רוצה את חלק מאנשי הליכוד, אני מקבל את כולם.

שהחלופות הן מה שכתבתי למעלה או אי הצבעה, שתחזק את המפלגות הדתיות והמפלגות הקיצוניות, זה מסלול הפעולה היחיד שיש בו שמץ של היגיון.

אני בהחלט רוצה שינוי. אני גם יכול להגיד לך איזה:

הורדת מיסים עקיפים (מע"מ, בלו, מס קניה) והעלאת מיסים ישירים במתווה פרוגרסיבי

טיפול יעיל בריכוזיות במשק

ייעול גדול מאוד של צה"ל, וקיצוץ של לפחות 10% בתקציב הביטחון (כן כן, לשחוט את הפרה הקדושה מכל. אפשר להוריד עם הכסף הזה הרבה מאוד מיסים....)

לא יקרה לעולם, אבל אנחנו על מה הייתי רוצה, לא מה מציאותי שיקרה- פעולה חזקה לשילוב החרדים במעגל העבודה.

לא מעניין אותי גיוס חרדים כי זה יעלה למדינה כסף שאין לנו. מצד שני, חרדים עובדים יכניסו למדינה כסף. זה אולי גם יפתח את המגזר הזה

קצת מהקופסאות הסגורות שהם חיים בהן, יערה אותם בחברה, ויוריד מהקיצוניות שלהם. (אם תצא לטיול בשבת במספר שכונות בירושלים ותנסה לשלוף , תהיה מוכן לברוח מהר. אם תעשה אותו דבר בשכונות החרדיות בברוקלין, וישמעו שאתה תייר מישראל, מיד ינחתו עליך הזמנות לארוחת שבת. המקור שלי לזה- חבר שטס לארה"ב לחודשיים ביוני 2011, וזה בדיוק מה שקרה)

בוא נגיד שקיצוץ בתקציב משרד הביטחון+ייעול של צה"ל+עירוי המגזרים הלא עובדים בחברה (לא רק חרדים) יפנו לקופת המדינה מעל 10 מיליארד דולר בשנה. בפועל לפי ההערכות השונות מדובר בסכום גדול מזה בלא מעט, אבל בוא נמעיט.

רוצה להתחיל לחשוב מה אפשר לעשות עם הסכום הזה?

ברגע שמישהו יחרוט על דגל מפלגתו את הדברים שכתבתי פה, אבחר בו. אבל עד אז, כולם שקרנים ללא יוצא מהכלל, והדבר הכי הגיוני שאני יכול לחשוב לעשות זה לבחור במי שאני מכיר את השקרים שלו, יודע מה צפוי לי, ויכול להפיק את הכי הרבה תועלת מהבחירה למרות כל ההשלכות השליליות הנלוות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יבחר בבחירות הבאות כי אין לו אלטרנטיבה (שלי? לפיד? מופז?)

ואני בהחלט מסכים שאם צריך עוד כסף לתקציב, יש מקומות טובים יותר ממע"מ/דלק/סיגריות.

לפחות עכשיו יהיה לאנשים יותר קשה להצית את עצמם?

בוודאי שיש. אבל הכי קל לדחוף את היד לכיס של מעמד הביניים. מפקחים במס הכנסה בודקים רק 4% מהדוחות השנתיים ובמדינה מסתובב המון כסף שחור. אז מסתובב. תכריח את מזל מת"א 3 לעבוד יותר קשה? אין מצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פשוט חשיבה כלכלית מטומטמת שם למעלה שיותר מס=יותר כסף למדינה

אבל זה חשיבה מטומטמת כי אנשים צורכים פחות (בגלל המחירים) יותר אנשים וחברות מעלימים מס (בגלל גובה המס)

והיצור מיתיקר אז יש פחות יצוא לחול

גם יש פחות תירות בגלל המחירים

בימקום לעשות את הדבר הנכון וזה להתחיל לנהל את המדינה בצורה חכמה וחלק מזה זה להפסיק תיקצוב טפילים ומילחמה בהון השחור

מעלים מס כאילו זה פיתרון קסם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...