טירוף של מיסים משבוע הבא? - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טירוף של מיסים משבוע הבא?

Milford Cubicle

Recommended Posts

יש כ"כ הרבה חברות ענק בהונג קונג בגלל כוח עבודה זול, מה שאין פה.

וכן, יש להם פי 500 משאבי טבע מלנו.

בנוגע להורדת מס שזו "תכנית פלא", זו רק בערך.

הבעיה עם זה שלא מספיק טפטוף של חברות בגלל שהפכת לאטרקטיבי- אתה צריך המון חברות, ואתה צריך שזה יקרה מיד. אם לא, כל זמן שלא עשו את המעבר הזה אליך, אתה מפסיד המון, המון כסף.

אני לא מוצא נתונים נורמלים שאפשר להשוות אותם לגבי השכר החציוני/ממוצע בארץ ובהונג קונג, בטח לא בהשוואה למונחי כח קנייה - אבל אני כמעט בטוח שהעובד הישראלי הוא זול יותר. אם אתה מצליח למצוא משהו, תעדכן אותי.

משאבי טבע? הונג קונג? אשמח אם תפרט?

למה אני צריך שזה יקרה מיד? בשנה "הפסדתי" 100 מיליון שקל, ואז בשנים הבאות הרווחתי מזה כמה מאות טובות... בגלל שבשנה הבאה זה יכול לעשות בעייה בגבייה צריך לא לעשות את זה? זו ממש חשיבה לטווח קצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 100
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קטונתי מלהיות מבין גדול בכלכלה, אבל ראיתי הרצאה של ירון זליכה, שבה הוא מסביר שרוב החברות הגדולות במשק כלל לא משלמות מס לפי מס החברות, אלא לפי הסדרי מס ושומות ספציפיות, ומדובר באחוזי מס נמוכים משמעותית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קטונתי מלהיות מבין גדול בכלכלה, אבל ראיתי הרצאה של ירון זליכה, שבה הוא מסביר שרוב החברות הגדולות במשק כלל לא משלמות מס לפי מס החברות, אלא לפי הסדרי מס ושומות ספציפיות, ומדובר באחוזי מס נמוכים משמעותית.

יש לנו מערכת מס מורכבת מאוד, ובעייתית מאוד, עם פטורים למכביר ומענקים כאלה ואחרים שאכן בעיתיים מאוד. החל ממענקים חד פעמיים(כמו אינטל), עד למענקים לעסקים שפותחים בפריפריה, ועד למעין "הלאמה" הלכה למעשה של עסקים מפסידים(פרי גליל למשל).

צריך לשנות אותה, צריך לשפר אותה. אבל אימרה כמו "אם נעלה את מס החברות בX אחוז הכל יהיה בסדר ותקבולי המס רק יעלו" זה לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט שטויות כי בישראל יש עשרות אם לא מאות אלפי חברות. חברות שיש להן הסדרי מס ספציפיים ומקבלות הטבות מס הן חברות שווה למדינה לתת להן את ההטבות האלו, כמו , טבע, צ'קפוינט וכדומה. החברות הללו משלמות מסים במיליארדים. לצורך העניין, אותו מיליארד ש"ח ששטייניץ מתכוון לקצץ בהוצאות הממשלה זה פחות מהמס שאינטל משלמת בשנה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן, לפי מה שאני יודע המענקים השונים והרבים שמדינת העבירה לאינטל מתבטאים או ישירות או בעקיפין במיסוי אפסי עליה. אשמח אם תוכל להביא מקורות לגבי המיסוי שאינטל משלמת וכמות המענקים שקיבלה/מקבלת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה פשוט שטויות כי בישראל יש עשרות אם לא מאות אלפי חברות. חברות שיש להן הסדרי מס ספציפיים ומקבלות הטבות מס הן חברות שווה למדינה לתת להן את ההטבות האלו, כמו , טבע, צ'קפוינט וכדומה. החברות הללו משלמות מסים במיליארדים. לצורך העניין, אותו מיליארד ש"ח ששטייניץ מתכוון לקצץ בהוצאות הממשלה זה פחות מהמס שאינטל משלמת בשנה..

ירון זליכה מדבר כמובן שטויות, דבריו של מינימייזר לעומת זאת הם דברי אלוהים חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מוצא נתונים נורמלים שאפשר להשוות אותם לגבי השכר החציוני/ממוצע בארץ ובהונג קונג, בטח לא בהשוואה למונחי כח קנייה - אבל אני כמעט בטוח שהעובד הישראלי הוא זול יותר. אם אתה מצליח למצוא משהו, תעדכן אותי.

משאבי טבע? הונג קונג? אשמח אם תפרט?

למה אני צריך שזה יקרה מיד? בשנה "הפסדתי" 100 מיליון שקל, ואז בשנים הבאות הרווחתי מזה כמה מאות טובות... בגלל שבשנה הבאה זה יכול לעשות בעייה בגבייה צריך לא לעשות את זה? זו ממש חשיבה לטווח קצר.

אתה לא טועה, אבל החשיבה שלך מתאימה למקרה שיש לך 100 חברות במדינה ואתה רוצה עוד 100.

המצב בשטח הוא שיש פה כמה עשרות אלפי חברות, ולדעתי גם מעל 100 אלף. בשביל שהטענה שלך תחזיק מים, אתה צריך להעלות את המספר מאותו 100 אלף תיאורטי ל 180 אלף, לדוגמה.

זה לא יקרה בשנה, לא בשנתיים, לא ב 5 וגם כנראה שלא ב 10. ה "טווח הקצר" הזה הופך לטווח לא כ"כ קצר, ואיבוד מאסות ענק של כסף לכמה שנים לפני שזה יתחיל להיות רווחי זה בצורה פשוטה, אסון.

אז כן, אחרי הכמה שנים האלו אתה תתחיל "להרוויח". אבל עד שתתאזן חזרה עם הרווחים על מה שהפסדת, הסיפור יכול להסתכם ב 15 שנים ויותר עד שאתה מתחיל לקבל משהו שאפשר לקרוא לו "רווח". נראה לך חכם או הגיוני להיכנס להרפתקה כזו? לכן כל תנודה במס החברות היא קטנטנה, כדי שיהיה אפשר לראות ולהתמודד עם ההשפעה שלה בטווח הקצר.

OMRIJ, אם אתה קורא את זה, הייתי שמח לקבל גם את דעתך על הנושא, מדיונים קודמים נראה שאתה מבין בנושא קצת יותר מאיתנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דן, לפי מה שאני יודע המענקים השונים והרבים שמדינת ישראל העבירה לאינטל מתבטאים או ישירות או בעקיפין במיסוי אפסי עליה. אשמח אם תוכל להביא מקורות לגבי המיסוי שאינטל משלמת וכמות המענקים שקיבלה/מקבלת

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3572230,00.html

ירון זליכה מדבר כמובן שטויות, דבריו של מינימייזר לעומת זאת הם דברי אלוהים חיים.

ירון זליכה הוא כלכלן, וכלכלה - כמו שאמר לי המרצה שלי לכלכלה בסמסטר השני - זה לא מדע מדויק. בפרט, ירון זליכה סיים את השירות הציבורי שלו בטונים צורמים לאחר שהסתכסך עם שר האוצר, מנכ"ל משרד האוצר ונגיד בנק . המשנה שלו ידועה ומוכרת ולעוסה, רק שהוא לא האדם היחיד בישראל עם תואר ראשון בכלכלה, לא כל שכן בעולם. ישנם כלכלנים שמסכימים איתו, ישנם כלכלנים שחולקים עליו. ירון זליכה הוא כמו אל גור של ההתחממות הגלובלית או גארי יורופסקי של הטבעונות - חלק מהדברים שהוא אומר קרובים לאמת, וחלק לא.

אבל לפעמים אין אפילו צורך בכלכלה ומספיק הגיון בריא כדי להבין שטענה כמו "לרוב החברות בישראל יש הסדרי מס" היא שטות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לפעמים אין אפילו צורך בכלכלה ומספיק הגיון בריא כדי להבין שטענה כמו "לרוב החברות בישראל יש הסדרי מס" היא שטות.

כמו שכתבתי קודם, הוא לא דיבר על רוב החברות, אלא על רוב החברות הגדולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זליכה הוא בכלל רואה-חשבון לפי מיטב ידיעתי, אני לא יודע אם הוא בכלל למד כלכלה כמקצוע.

Scorn - שוב, אני זוכר שאיסתרא בזמנו הראה נתונים שדווקא ירידת מס החברות הובילה לתקבולים גבוהים יותר, כפי שאמרתי זה לא קשור רק למס' החברות עליהן המס חל, אלא גם על כמות תכנוני המס שהן מבצעות למשל. אני מעדיף להמתין לאיסתרא או/ו לOmrij בשביל לפסוק בנושא בינתיים, במטותא ממך :)

דן - ייתכן שלא לכל החברות יש הסדר מס, אך לגדולות בהן יש (אינטל, טבע וכד') - אני אגב לא מעביר על כך שיפוט בנושא הכלכלי, ייתכן מאוד שפטורים כאלה ואחרים על חבר'ה א' הם יותר טובים למשק ולקופת המדינה מאשר מס "שטוח". קטונתי.

לגבי הכתבה על - טרם קראתי, תודה.

עריכה: כתוב שם שאינטל עד עכשיו קיבלה מענקים של 1.4 מיליארד דולר, ושלגבי פעולה ספציפית תשלם 600 מיליון דולר - מה עם שאר השנים בהן היא פועלת פה? האם מופעל עליה מיסוי שנתי או רק בפעולות מעין אלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא לא כמה אינטל משלמת בשנה אלא כמה היא היתה משלמת במקום אחר, והאם ההפרש גדול מדי.

שאלה יותר חשובה, האם הנושא משתלם למדינת ישראל.

אתה גם לא יכול לעשות את החישובים האלו, כי אין לך פרטים מלאים על ההוצאות שלהם כאן לעומת מקומות אחרים, ועל הסיכונים שלהם כאן. (לדוגמה: עצירת פס יצור, כי יורים גארדים לאיזור המפעל)

לפני כ 7 שנים בערך, אינטל קיבלו מענק בסך 2.4 מיליארד שח כדי להקים את מפעל חדש בקרית גת, ולהעסיק 4000 עובדים.

בחישוב פשוט, הוציאה 600 אלף שח על העסקת כל עובד. או במילים אחרות, חילקה שכר של 10,000 שח לכל עובד במשך 5 שנים.

מצד אחד זה נשמע אבסורדי עד כדי גיחוך.

אך מצד שני, אין לנו נתונים כמה הרויחה ממס על אותו מפעל, וכמה הרויחה בעקיפין על עבודות הקמת המפעל, ועל התעסוקה ל 4000 עובדים, שהעלו את כל הכלכלה באיזור.

וישנו ערך מוסף.. היה מדובר במפעל מהשורה הראשונה בעולם. הרווח מהידע שנרכש ע"י אותם עובדים לא ניתן למדידה.

תוספת: אף אחד כאן לא הזכיר את עליית הסיגריות.

מצחיק כשמסתכלים נגיד ב YNET על כתבה בנושא, אתם רואים שרוב התגובות בעד זה, בנימוק של לגרום לאנשים להפסיק לעשן. ואילו לגבי המע"מ, כולם נגד. בזמן ששניהם מונעים מאותו דבר.

אם באמת המדינה היתה רוצה לגרום לאנשים להפסיק לעשן, היו מעלים את מחיר הסיגריות בבת אחת ל 100 שח. במקום זה, במשך 10 שנים, מחירי הסיגריות עלו ביותר מ 150% נטו כתוצאה מהעלאת מס שוב ושוב ולאט לאט.

המטרה היא ללא לגמול אנשים מעישון, אלא לעלות את הכנסות המדינה ממיסים, בדיוק כמו שהעלו את המע"מ. לא פחות ולא יותר.

לדעתי זה מראה, שלאנשים לא איכפת כל עוד זה לא נוגע לתחת הקטן שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב לזכור - המענקים וההקלות לא נועדו רק לעודד חברות חדשות לנדוד ארצה אלא גם לעודד את אלה שכבר כאן להישאר.

אני בטוח שהמון חברות היו מצטמצמות וסוגרות מפעלים ומשרדים בארץ אילו זה היה פחות משתלם להם.

אני חושב שלמדינה יש התחייבויות מהעבר בנוגע להקלות כאלה ואחרות שאותן יש לכבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...